Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
21. zář 2009

Míšo, díky za potěšení. Ke všemu normálně vytuhne pak aspoň na dvě hoďky, dneska sotva na půl. Už tu zase pořvává a za chvíli bude hladík.

jmisa
21. zář 2009

A kolikrát se krmí tím UM? To asi míň často než MM.

m.e.l
21. zář 2009

No měl by jíst podle předepsaných dávek 5x denně, což docela teda vychází. Pokud přes den trochu spí, dneska to vypadá, že zvládne více, jako nespící má hlad po 3 hodinách, jako spící po 4. . .

jmisa
21. zář 2009

Mel, aha. No tak za měsíc už můžeš začít s příkrmama, u nekojených se myslím začíná od ukončeného 5. měsíce, že?

Jdu nastudovat, do kdy musí být bodnuta první hexa, Alex má rýmu a pokud ho to do čtvrtka nepřejde, tak ho naočkovat nenechám.

m.e.l
21. zář 2009

Míšo, jedna holčina měla u kluka první hexu snad až v pěti měsících, protože neměl furt v pořádku očkování po tuberkulóze.
Příkrmy jsou od čtvrtého měsíce u nekojených. Pomalu ho začínám zvykat na lžičku. No jdu přebalit toho našeho posrandíru, morduje světlušku a tlačí. 😀

m.e.l
21. zář 2009

Jinak rozumná doktorka Ti ho ani očkovat s rýmou nebude, ta moje by se do toho určitě nepustila.

jmisa
21. zář 2009

Mel, fakt jo? Tak to už za chvilku bude pěkně smrdět 😀 Kámoška mi říkala, že s příkrmama teprve zjistila, co je to smrad 😀

Mel, já taky doufám, že je dr. rozumná, ale chci být v obraze. On tu rýmu nemá na pohled vidět, ale dneska ráno jsem z něj odsála dost hodně. On ji má hezky uvnitř. Tak byl by div, kdyby ji nechytl, když to muž dotáh. Já jsem se z ní dostala celkem rychle, ale Alex je chlap, že jo 😀

m.e.l
21. zář 2009

Míšo, jj Alex je chlap. Jinak smrad je to i teď z UM takže o nic horší už to nebude. 😉 Nic jdu to zvíře obléct a jdeme ven.

jmisa
21. zář 2009

Jsme z venku doma. Musela jsem zachraňovat psici, aportovala klacek a když jí to přestane bavit, tak ho pak naporcuje. Tak jse si četla na lavičce a kouknu na psici a vidím, že dělá děsný grimasy, tak jsem zaostřila a ona si trdlo narvala klacek do tlamy a on se jí tam šprajcnul, tak jsem ho musela páčit z tlamy, no úžasný, už jsem viděla jak letím s kočárem na veterinu a psici dole v košíku. Naštěstí to ustála jen s drobným škrábancem v tlamě, jsem jí to čistila, tak snad jsem tam nic nenechala, aby to nehnisalo.

m.e.l
21. zář 2009

Míšo, teda psice je taky šikulka. No snad to bude dobrý.

jmisa
21. zář 2009

Mel, myslím, že to bude v pohodě, je to prostě trdlo, za těch 7 let už jsem pár příhod už zažila 😀

m.e.l
21. zář 2009

No tak to už jsi otrkaná, já bych asi šílela.

jmisa
21. zář 2009

Já šílela prvně 😀 😀 A pak když si seřízla polštářek na noze, to bylo v zimě, moc sněhu, tak jsem ji nesla asi kilomter v náručí domů, protože nemohla jít, jsem si pěkně, a to jí nebyl ani rok, takže neměla těch svýh 11-12 kilo 😀 A navíc jsem přišla domů od krve a muž se lekl, že se mi něco stalo 😀

m.e.l
21. zář 2009

Míšo no teda. . . Takže nejdříve jsi šílela ty a pak muž? 😅

zofik
21. zář 2009

ahoj kočky...

Mel mě nespí Vašík přes den skoro vůbec, tak max 20 minut a je vzhůru , asi 3 krát denně a tím pádem jak ty píšeš se dožaduje stravy po 3 hodinách....volala jsem na linku nutrilonu, a řekli mi že mám dělat dietnější dávku, takže namísto 5 odměrek dávám 4 a tím pádem ušetřím na jednu dávku denně navíc, tedy 6 a nepřekročím limit...prý se nemá moc překračovat kvůli ledvinám....holky já vám tak závidím že kadíte, já se opakuju, ale mně už to fakt nebaví...to je o nervy...

ale jinak všem pěkný den---

J mis zvládá pejska i Alexe-----

jo a nakonec jsem se rozhodla že dám Synflorix, i když jsem původně nechtěla, jdeme zítra na 1. dávku...

m.e.l
21. zář 2009

Žofí, tak s kaděním teda fááááákt problém Luky nemá. Tuhle teda náhodou jeden den vynechal, ale za to si to řádně další den vynahradil. No mě Luky někdy spí více a někdy méně, dneska spal ráno sotva půl hodiny, pak vytuhl na procházce a nevzbudilo ho ani přenos z kočáru na deku a přetočení ze zad na bříško. Spal pak do půl jedné a samo pak hned papu. Brokolice je prý dobrá a ještě lepší s vlastníma prstama, musím sehnat bryndák s rukávkama, nebaví mě ho po příkrmu celýho převlíct. 😅

macous
21. zář 2009

Ahoj holky,
když už to tady čtu o těch očkováních, daly jste Prevenar? Já ho dám, akorát asi až od těch půl roku....

Melíku, už přikrmuješ? Já myslela, že se může až od půl roku 😅 Jinak teda je Luky šikula i zuby už si na pořídil 😵 😵

m.e.l
21. zář 2009

Mací máme Prevenar.
Příkrmy u nekojených dětí můžou být už od čtvrtého měsíce. 😉

zofik
21. zář 2009

Mel a mně nechce doktorka příkrmy zatím dovolit, prý až od 6. měsíce i když jsme na UM....

jmisa
21. zář 2009

Zofik, myslím, že malému nic neuteče, když nebude mít příkrmy dřív než v půl roce.

m.e.l
21. zář 2009

Žofí, no já začala kapánek bez doktorky, ono teda začala. Dala jsem mu jednou mrkev a jednou trochu brokolice, aby si zvykl na lžičku.
Nic právě jsem manžovi utratila 2000, tak jdu sundat za odměnu prádlo a žehlit. 😀

kay
21. zář 2009

ahojte kočky,

koukám jmis, že si teda s psicí užiješ 😅 ještě že jsi v klidu, já se vždycky leknu.. nejvíc, když nám bert došel byl si trochu sražený autem..

maci, my dali taky prevenar, Stela už má v sobě 2 dávky, stejně jako hexa, pícháme to zároveň..

s příkrmama, myslím, že pokuid mlíčko dětem stačí, i třeba to umělé, tak fakt není kam spěchat.. já mám dneska asi zase pokles, takže jsme vyfasovala od švagrové gravimilk a uvidíme.. už mám v sobě i homeopatika.. stelik dneska mělatakový i trochu světle zelený kadění, tak snad to nebude na příkrmy, ale zvládneme to..

mel, no já se včera rozjela v deset večer, že půjdu spát a pak jsem mrkla na net a šup 3tis pryč 😅

jmisa
21. zář 2009

Kay, zelený kadění nemusí znamenat málo mlíka.

kay
21. zář 2009

jmis, jo já vím, ale nejedla jsem nic extra jiného než vždycy a hlavně mám i takový pocit podle prsou a taky její nálady.. ☹ nic piju gravimilk, moc mi to nechutná, snad to aspoň zabere.. 😅

macous
21. zář 2009

Kay, nic si z toho nedělej, příkrmy to kdyžtak jistí 😉 Já mám taky mlíka jak kdy, vůbec se mi nepovedlo vypozorovat, podle čeho se to řídí, někdy musím dát z obou prsou a někdy stačí z jednoho, ještě že mám dvě prsa 😀 😀 😀 Matýsek zatím kadí pořád stejně - míchaný vajíčka, několikrát za den a vždy v deset dopoledne je to nálož 😅

Míšo, naše čubina teď taky pořád něco vyvádí, před 14 dny si roztrhla ucho u trn u růže tak, že jsem myslela, že už pojedeme na šití, něšlo jí to 3 hodiny zastavit, hotový jatka, byla víc rudá než bílá, Maty naštěstí spal, jinak teda nevim, nakonec jsem to zastavila hadrem a tlakem, teklo jí to pak ještě týden, vždycky když měla lítací amok, tak se jí krev rozproudila, jak klepala uchem, tak měla rudo uprostřed hlavy a pod krkem, na ulici na mě koukali, jako že jsem jí snad dala kladivem a ještě podřízla 😀 😀 😀 no o teď v sobotu tak lítala, že si vyvrkla nohu - zadní, tak se domů z procházky vezla autem - madamesa 😵

Jinak holky, já už zase krvácím, sice trochu, ale opět 😠 zatím jsem byl jen cca týden klid 😖

kay
21. zář 2009

maci no já mám tkové výkyvy od začátku.. prý je to hormonální a taky tím, že byla Stela dřív.. a ješt k tomu mi valí pravé prso jen tak na půl.. ale vtšinou se to zlepší, jen mám vždycky strach aby jo.. 😅

vy máte myslím podobného pejska jako my, takže to naprosto chápu 😀 nedávno začal kulhat na levou zadní po celodenním běhání za balonem..a pak ještě vždycky večer asi 5 dní.. teď už je to snad dobrý.. jen hárá sousedovi fena a to je teda hukot, nepřála byhc to nikomu.. 😅 😀

jinak já už asi taky lehce špinila, ale bylo to faaaakt jen spíš jako světle hnědá voda.. a asi jen dva dny (začalo to samozřejmě extrémní bolestí zad na bratrové svatbě 😠 )

jmisa
21. zář 2009

Tak jsem byla na cvíču, dneska to tu kluci zmákli v kidu,malej totiž furt spal 😀

Já tedy mlíko nějak nezkoumám, zatím furt teče. Prsa mám nalité jen v noci a přes den, to vypadá, že tam nic není, ale určo tamje, malej to zatím nereklamoval a když se odtrhne, tak má mlíko všude. 😀

laura29
21. zář 2009

Malej mel pred cca mesicem taky nadech zelene barvy ve stolici. Nabehla jsem i s plinkou k detske s tim, ze k tomu miva i brichaboly. Doporucila mi na ty brichaboly probioticke kapky (pomohly) a ta nazelenala barva pry znamena nejspis to, ze saje malo zadniho mleka. Pry mam hlidat, aby opravdu dukladne pil i to zadni mleko. Od te doby to hlidam a fakt ho nutim pit (nekdy je linej sat) i to zadni mliko a je to OK.

jmisa
21. zář 2009

Ono to taky může být po prdech a nebo je to v plínce dýl a reaguje to, tu chemickou reakci si už nepamatuju.

Alex občas zelenou má, dr řekla, že neřešit, když je OK.

m.e.l
22. zář 2009

Bré ranko, tak dneska to dotáhl mladej k dokonalosti - budíček v půl páté, teď ho přesvědčuju, že spát prostě bude, takže nekompromisně v postýlce a chodím nahazovat dudlíka.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru