Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

macous
5. říj 2009

Ahoj holky,
Lauro - no je to přesně jak píše Míša, je jako kachnička, ale co to teď trénuje od pátku s tím, že mu tisknu zadeček dolů a podpíráme palcema v loktech, aby byly ručičky správně, tak už nám to hezky jde, jo a taky u toho moc zvedá hlavičku, jako až do záklonu 🙂

Míšo, koukám, že to s těma chlapama koulíme všechny stejně, typická otázka: tohle už jsme měli, typická odpověď, no jasně a dávno 😀 😀 😀 ať dokáže že nee 😝 😀

Melíku, tak si vaničky hezky užijte a snad vám tam nevyplave z kalhotek nějaký bobo 😉

m.e.l
5. říj 2009

Tak vaničky se Lukymu líbily, půjde ještě zítra a v pondělí. Je to už velkej habán na takovýhle mimi plavání. No a doporučila nám fyzioterapeutku, protože má mírnej záklon kam nemá a stále si pase s pěstičkama. 😠

jmisa
5. říj 2009

Mel, mám pocit, že jsou křivé všechny děti. Dřív se to podle mýho neřešilo a teď hned šup a cvičit a cvičit a cvičit.
No já taky cvičím, tedy Alex cvičí. No uvidíme, co ve čtvrtek ta neuroložka, jak ho prohlídne, prý to trvá skoro hodinu, to bude Alex po chvilce ječet 😀 A vzhledem k tomu, že bude nahatej ji nejspíš několikrát počůrá, pokud ji nepokadí 😀 😀

m.e.l
5. říj 2009

Míšo, on až tak křivej není, jenom kapičku, spíše jde o ty pěstičky, mohl by mít časem problém s jemnou motorikou, mě se to nelíbí už delší dobu že pase s pěstičkama.

laura29
5. říj 2009

Stejne si furt to spatny paseni neumim predstavit 😀

Holky, mm dotaz. Dnes jsem po 10 tydnech od porodu dostala MS, prestoze plne kojim. No a Matous je od rana na svoje pomery hodne hysterickej (jinak moc nebyva). Myslite, ze to s tim muze souviset? Cetla jsem, ze jim v obodbi MS nemusi chutnat mliko, ale takovej celkovej neklid....? Nemate s tim nekdo zkusenosti?

jmisa
5. říj 2009

Lauro, no já nevím, slyšela jsem to, ale já ještě naštěstí mrchu nemám a doufám mít ještě nějaký měsíc nebudu.

laura29
5. říj 2009

ja jsem taky doufala, do dneska 😀 😀

jmisa
6. říj 2009

Ahoj.
Dneska to nějak stávkovalo 🙂

Mel, jsem pozorovala Alexe jak pase a on pase pro změnu se sepjatýma rukama 😀

m.e.l
6. říj 2009

Ahojky, fotky z dnešního plavání http://holubacek.galerie.cz/3755416-5-mesic#548...
Míšo, takže Alex se u toho modlí? 😀

jmisa
6. říj 2009

Mel, no asi jo 😀
Luky vypadá taky, že tu vodu chce chlastat. Alex si pokaždý lokne 😀

m.e.l
6. říj 2009

Míšo, Luky bumbal dneska - asi chce vypít celou vanu. . . 😵

macous
6. říj 2009

Ahoj holky,
tak jsme vyfasovali opravdu reflexní cvičení - Vojtovku, máme cvičíme tedy římskou I a uvidíme, jaké ovoce nám to za 14 dní přinese, to jedeme na další lekci, reh. sestra říkala, že to na neurologii nevidí, tak alespoň to. Trošku mě ale znervózňuje, že Matýsek nechce moc reagovat na hračku, držím mu jí před očima a on čučí skrz, někdy teda ne, ale to je vyjímka, ale zase na nás reaguje hezky směje se a opičí podle toho co na něj dělám za obličeje, tak snad je to v pohodě 😅 Jo a křivej taky není, akorát si musí posilovat svalíky a reflexy.

Lauro, já už taky mrchu měla a to taky plně kojím 😠 😉

Melíku, pěkné foto 😀

a jinak máte s tím cvičením pravdu, za nás se to neřešilo a žijeme 🙂

jankatr
6. říj 2009

ahojky - dlouho jsem tu nebyla - kluci marodili, počítač nám selhal a tak nějak celkově nebyl čas... 🙄 Dočítat nebudu - to vzdávám předem. Tak vás aspoň všechny zdravím a přeju abyste prožili krásný podzim v plném zdraví 😵 😵 😵

m.e.l
7. říj 2009

Bré ranko, ať žijou včasné budíčky. 😝

jmisa
7. říj 2009

Ahoj.

Mel pak po těhu můžeš rovnou do Kolbenky, budeš zvyklá vstávat 😀

Macous, no my budeme určitě taky muset cvičit, zítra jdem k tej neuroložce, co máme v rámci plavání.

Alex se pokouší o to vzpřímení křížem nebo jak se tomu nadává, musím někde nastudovat, jestli to dělá dobře. 😀

jmisa
7. říj 2009

První zkřížený vzor se objevuje po zvládnutí koníčků. Dítě se opře o jeden loket, nakročí protilehlou nožkou a opírá se o kolínko z vnitřní strany. Zatížen je na boku stejné strany, co se opírá o loket. Jednu ruku má volnou k uchopení. Manipuluje s hračkou oběma rukama. V poloze na zádech se objevuje první zkřížený pohyb, sáhne po hračce přes osu těla.

No tak to fakt nevim 😀

m.e.l
7. říj 2009

Míšo taky nevím, tohle Lukýno na břiše snad ještě ani neprovozuje. 😀

jmisa
7. říj 2009

No Alex se tak různě pohybuje i na břiše a sahá po věcech, ale přijde mi to nekoordinovaný 😀 Muž konstatoval, že určitě chce lézt, že je prostě nadanej 😝 😀 Spíš to vypadá na plazení 🙂

m.e.l
7. říj 2009

Míšo no, Luky má ty pohyby takové - nemotorné, koordinované jsou. No děti starších rodičů prý bývají aktivnější. 😉 Jsem se teď snažila umřít v posteli, ale nezabrala jsem. Tak jsem si šla radši umýt hlavu.

macous
7. říj 2009

Ahoj holky,
tak máme zasebou dneska první cvičeníčko doma, bylo to jen s fňukáním, tak jsem zvědavá na odpoledne (máme to cvičit 3x), podle mě to velmi brzy pochopí, že když se jde na podložku na stůl a jen v plence, tak že se jde cvičit a určo bude řev už předem. RS říkala, že to je jen vyjímečně, že to děti neprořvou....
A když shrunu co psala Míšo, takže, hračku držíme jen náhodou a v jedné ruce, přes osu se nesnaží ani náhodou a koníčky zvládnuté taky nemáme, takže 😀 😀 😀

Holky já si ale stejně myslím, že každé dítko potřebuje svůj čas, že se s Vojtovkou tak trochu tlačí na pilu 😅 no ale posoudila to odbornice, tak nezbývá než věřit a Matýska trápit, ale nemohla jsem z toho ani usnout, když jsem si vzpoměla, jak tam u toho předvádění nařikal.
Jo a RS to vysvětlovala tak, že je vlastně nutíme udělat reflexně určitý pohyb a pak jim ten pohyb manipulací nedovolíme, takže je nic nebolí. Tak jsem si tak říkála, aby mu z toho nepřeskočilo a nebyl z něj neurotik 😅 😕 😵

jmisa
7. říj 2009

Macous, ale malému nejsou ani ři měsíce, ten koníky ještě zvládat nemusí.

jmisa
7. říj 2009

My byli na kyčlích, opět Ia, takže už tam nemusíme.

m.e.l
7. říj 2009

Míšo, gratuluji k dobrým kyčlím. 😉

macous
7. říj 2009

Míšo, taky gratulka, Maty má minimální nález, takže máme jednu plenku navíc, ale jen na noc 🙂
Jinak prý nejde o to, že by pásl nebo ne, ale pase prý prostě špatně a to je ta chyba.......

kay
7. říj 2009

ahoj holky,

já jsem úplně grogy.. Stela poslední asi 4 dny má odpolední řvaní a já už nevím co s ní.. Dopo docela dobrý, to si i hraje sama, takže občas i vyžehlík, dám nádobí do myčky nebo tak.. dneska dokonce pak spala asi 3 hodiny. jenže od té doby byla asi hodinu v pohodě.. pak jí začne padat ta halva a ona chce být furt na bichu..tak jí dám na záda, to řve.. v lehátku to stejné akorát se ještě vzpírá.. byly jsme na zahradě, chvilku dobýr a pak řev.. domy když ji nosím taky řev.. neusne.. už je vzhůru asi 3 hodiny, ale neusla.. už jsem to zkoušela asi 3x.. Už jsem fakt hotová.. ona totiž řve vzteky.. to není jako že jí něco je.. a já už nevím co s ní.. teď teda M. si ji vzal a je v pohodě.. můžze to být mnou? snažím se být jako v klidu, ale je fakt že už pak někdy vypěním.. a zvýším hlas.. v noci spí docela dobře.. nevíte co mám dělat?

zofik
7. říj 2009

ahojda všem...

kay...moje dítko přes den nespí prakticky vůbec a to už tak měsíc a půl zpětně, je to vážně vyčerpávající...nestihnu lautr nic a jak to tak popisuješ že se ještě vzpírá, my to taky máme jako novinku ......nejdřív jsem myslela že se nám vrátilo bolení břicha s kolikama, ale mistr se vzteká...

Meli co ty příkrmy? já váhám zda nemám taky začít....

kay
7. říj 2009

zpfi, no je to vztekání a o to je to horší, že já jsem pak naštvaná a frustrovaná, že jsme špatná matka.. Nebudu popisovt, jak s eM. uráčí teda přijít a mluví na ni, vezme si ji a ona je naprosto v pohodě 😔 . Teď usnula úplně v klidu jako normálně, ale po 4 hodinách nespaní.. a za chvíli ji musím vzbudit, aby pak usla po koupání..

artep26
7. říj 2009

Ahojda holky,
jdu vás po čase pozdravit, nějak nestíháme nestíháme ...
Tchán je po vážné operaci a tak tam ob den jezdím, do toho Aniččina škola, domácnost, zahrada ... no někdy je to na budku. Svišti rostou jako z vody (teda z MM 🙂 ), za týden nám jsou 4 měsíce.
Dnes jsme byli poprvé na rehabku, páč jsou dětičky líňoučké, moc se jim nechce pást, takže budeme trošku cvičit, aby se to zlepšilo. Ono je jim vlastně gestačně ani ne 2 měsíce, ale prostě už by pomalinku měli začít pást a jim se ne a ne a nechce 😀 😀 😀 Hlavně Maly je taková buchtička, hezky si dadne, hlavinku na stranu a dadá a kouká a kouká 😀 😀 😀
Jinak všechna vyšetření máme za sebou (myslím ta povinná pro předčasně narozená mimi), vše OK, Maly pouze musí ještě na nefrologické kontroly kvůli ledvinám.
Jdu pokoukat jakpak se máte vy 🙂 🙂 🙂

jmisa
7. říj 2009

Kay, Alex taky někdy nespí klidně celé odpoledne a většinou spí tak hodinku po obědě a pak třeba jen 10-30 minut na prochajdě. Od 17 bývá prudivej každej den.
Nejsi špatná matka, to si tak neber a buď v klidu, ono ten neklid malá vycítí.

Jinak na domácnost v týdnu ani nesáhnu, když sedím u PC, tak nohou drncám do lehátka nebo do hrazdy u deky, aby se to houpalo.

artep26
7. říj 2009

Naše dítka se taky umí krásně vztekat, hlavně Malinka, ta je na to machr. Včera řádila do 22:30, já měla hlavu jak pátrací balon, ale staral se tatínek, páč já bych jí dala do pelechu a nechala jí. On je ten hodný, ten utišuje, poponáší 😀 😀 😀
Miki ten spal jako dřevíčko, zato zase začal vstávat častěji v noci na dlabanec a to už vstávával jen 1x ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru