Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

zofik
15. říj 2009

jsem vás dočítala, že Melí bude kupovat šnečka Lukymu, taky se na něj chystám 😵

m.e.l
15. říj 2009

Žofí, šneček už je koupenej - dostane ho od našich . . A po příkrmu akorát Luky kadí dle barvy příkrmu - mrkek oranžová, brokolice tmavší zelená, cuketa světlejší zelená. 😀 A má to trošku tužší, ale až když jsem plně nahradila příkrm místo mléka.

zofik
15. říj 2009

ale kadí jak často?

m.e.l
15. říj 2009

Žofí, většinou jednou denně, včera to zvládl 4x, pravda den předtím to byl jen maličkej bobíček.

m.e.l
15. říj 2009

Teď jsem začala zkoušet přidávat trochu olivového oleje, aby to bylo mastnější a líp se mu kadilo.

jmisa
15. říj 2009

To jsem zvědavá, jestli Alex jednou začne míň kadit.

m.e.l
15. říj 2009

Míšo určo bude, nejpozději až budou příkrmy místo mléka. I když někdy Lukýno i tak dokáže slušně produkovat. 😀

kay
15. říj 2009

jmis, začne 😀

mel vy už máte nahrazené jedno mlko příkrmem? a které polední?

m.e.l
15. říj 2009

jj kay, polední. . . . Lukýno je žravec. 😀

jmisa
15. říj 2009

Kay, jakej si kupovala ten válec?

Mel, kolik toho tak sní takový dítě? A to má brambor se zeleninou?

m.e.l
15. říj 2009

Míšo sní něco mezi 120-200. Já dávám striktně max 150g. A jí brambor se zeleninou, zkoušela jsem i kuřecí a dneska měl už i rýži s brokolicí. . . Postupně prostě různě zkouším a kombinuju, ono tý zeleniny moc není, co dítě smí . . .

macous
15. říj 2009

Uf tak jsme zpět, hexu dostal, plakal jen chvilku šikula, hned pak vytuhnul a chrní mi už hodinu v autosedačce, mám mu dát na to obklad z tvarohu a kdyby byla teplota, tak půlku čípku Paralen 100 a mám si domů prý koupit Nurofen sirup nebo i čípky, že prý je to nejlepší.... no a teď čekám na tu reakci 😅 snad nebude, když ne, tak dám za 14 dní Prevenar a když bude, tak na to prdím 🙂

Maty váží 5,60 a měří 62, takže plně kojíme i nadále 😵

Jinak, čubinka dobrý, na rengenu se potvrdilo, že je ucpaná, dala jsem jí včera okousat hovězí kloub z polévky, hm a chyba lávky, na ty kousky chrupavek se jí nabalilo veškeré žrádlo co měla v žaludku a konec, kdyby jsme nejeli, tak by jí to roztrhalo střeva ☹ takže to taky dobře dopadlo, dostala 3 inj. a léky domů a zítra další ko rengen ......

jmisa
15. říj 2009

Jejda, rýže s brokolicí, to je kombinace 😀 😀
SI pamatuju, že ségra z toho mixovala nějakou "polívku" a dávala to i z lahve, jen to mělo větší otvor. Vždy to vypadalo, že už to někdo jednou jedl 😀

m.e.l
15. říj 2009

Míšo, no já mu to dělám jako hustou kaši. Někdy to vypadá dobře a někdy. . . Nebudu popisovat.
Mací, držím palce ať je reakce co nejmenší. A Nurofen je fakt dobrej, aspoň z vlastní zkušenosti na Lukym. 😉 Obklad mám dávat jen kdyby to zarudlo.

jmisa
15. říj 2009

Mel. co to bylo za odbornost ta dr., co si tam včera byla? neurolog?

zofik
15. říj 2009

Meli taky jsem četla přidávat olivový olej...já mám takovou hrůzu z toho jeho nekadění, že příkrmy zatím stopuju...a kolik si dala?

m.e.l
15. říj 2009

Míšo, tušim že rehabilitace obor, ale nejsem si jistá. Byla to určo MUDr., zatím co rehabilitační je tuším Bc. či Mgr.
Žofí, cca 5 kapek asi tak. . .

kay
15. říj 2009

holky ten olej se tam nepřidává kvlli lepšímu kadění, ale protože se v tucích lehčeji vstřebávají vitamíny.. 😉

zofik
15. říj 2009

kay já myslím že je to kvůli kadění teda...Meli a jak odměřuješ kapky, kapátkem?

m.e.l
16. říj 2009

Bré ranko holky,
kay pokud na olivový olej nejsi zvyklá, tak dokáže i dokonale prohnat. . . 😉
Žofí - od oka podle Avenťácké lžičky. . . Prostě na ní trochu dám a naleju do jídla.
Dneska Luky zlatíčko - první dudlík ve čtvrt na tři, musela jsem teda dát trochu mlíka - né a né najít dudlík, takže se mladý pán totálka vzbudil (dudlík jsem pak našla po odtažení postýlky - vypadl pak na zem). No a ve tři už zase chrněl a spí ještě teď. 😵 Takhle jsem se nevyspala ani nepamatuju. Jako by mě včera slyšel, když jsem říkala P., že Luky už dlouho nevydržel spát bez nahazování dudlíku aspoň do dvou. 😅

jmisa
16. říj 2009

Ahoj.
Tak u nás klasika - ve tři a půl 7, teď už zase spí.

Ten olej - je jak pro kadění, tak pro vitamíny 😀 teda vitamíny rozpustné v tucích (A,D,E,K), pokud mě můj vykojený mozek neklame. 😝

kay
16. říj 2009

ahojte,

no tak hlavně že jsou miinka zdravá a vykaděná 😀

musím říct že Stela to poslední dobou dost fláká a nevím, jestli se u toho prsa nevzteká spíš kvůli břichu, ale v noci pila docela pěkně.. Ve dvě a v půl šesté, klasika, pak se vzbudila, ale já ne a hodňoučká si povídala a pak byla úplně potichu až do půl osmé 🙂

mel, teda to je super, Lukynek hodnej, že Tě nechal takhle vyspat, třeba se blýská na lepší časy...

m.e.l
16. říj 2009

kay, no to už jsem si párkrát myslela o lepších časech a ono prdlajs. 😝 😅

macous
16. říj 2009

Ahoj holky,
Melíku, lepší časy přijdou 😵 a pak s druhým mimi zase horší 😀 😝 😀

U nás reakce dobrá, jen zvýšená teplota, po odečtu max. 37,5, takže dobrý, nic jsem pak už nedávala, jen tu půlku čípku, když jsme přišli a ten tvaroh na píchanec 🙂 teď už by se to snad zhoršit nemělo
akorát mu už cca 3tí den slzí očičko, tak asi vykapu Opthalem....

Holky, dneska jsou Matýskovi 3 měsíce 😀

m.e.l
16. říj 2009

Mací, vše nej Matýskovi ke čtvrtroku. 😵

zofik
16. říj 2009

díky Mel za infošky ohledně oleje, musím si taky nějaký pořídit 😵

m.e.l
16. říj 2009

Žofí není zač, koupila jsem nějaké malé dražší balení, budu ho používat jen pro Lukyho, tak na něm nehodlám zase tak šetřit.

jmisa
16. říj 2009

Holky, už jste někdo koukal na formuláře pro rodičák?
Je tam jeden fialovej, co musí vyplnit ČSSZ, už jste to tam posílala některá?
A přišlo Vám nějaký lejstro do kdy je PPM?

m.e.l
16. říj 2009

Míšo, ten fialovej papír jsem donesla na ČSSZ sama, tam mi to vyplnili na počkání a na základě toho jsem šla u nás na pracovní úřad a dodělala ostatní papíry.

jmisa
16. říj 2009

To si byla v té Trojské?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru