Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

macous
16. říj 2009

teda holky, jsem na tom podobně jako Kay, taky jsem na tohle vyřizování pěknej lenoch 😀 každopádně ještě nějaký ten pátek čas mám a pak znovu naklušu na ten úřad, kde jsem žádala PPM a tam mi to snad i poradí 😅
taky mám loňskou dovolenou a letošní 😵

grej
16. říj 2009

Kay -
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit....
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit....
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit....

Ano, prý to vyplácejí zpětně. Pokud by sis vybrala tu dvouletou variantu a nestihla to do toho 22. týdne, tak začneš dostávat těch sedm a půl tisíce a teprve až podáš všechny papíry, tak ti to zvednou.

Nevím jak na jiných Prahách, ale mě přišel papír o potvrzení rodičáku už týden po té, co jsem jim dodala všechny formuláře. Akorát na socce jim to trvalo skoro měsíc. Ale podle mě, kdyby sis zavolala tomu, komu patříš a poprosila,tak by ti to udělali přednostně. Mě to taky tak udělali, protože se nic nedělo, tak jsem to poslala znovu přímo k rukám paní co k ní patřím a poslala mi to obratem. Ten původní formulář trval asi tři týdny, ale došel taky 😉

annie29
16. říj 2009

Moje zkusenost na tohle tema:
materska mi koncila 11.10., chtela jsem mit vsechno vcas vyrizene a tak jsem si v praci vyridila ten jeden papir, ktery pak jde na socialku. Z prace mi ho tam sami poslali, delaji to tak bezne. Uz je to 5 tydnu a prd, takze nemuzu porad na ten pracak zazadat o rodicovsky prispevek. Na socialce (Trojska) mi nikdo nikdy nezveda telefon. Takze jsem to poslala jeste jednou a uvidim. Vyplaci se to urcite zpetne, tak se nestresuju a pri nejhorsim se za kravama pak vydam osobne 🙂
Je to ale neskutecny jak to nefunguje..

jmisa
17. říj 2009

Ahoj.
no já mám takovou laxní úřednici, tak to si tam radši udělám s Alexem výlet.

m.e.l
17. říj 2009

Bré ranko,
moje zkušenost - došla jsem na pracák když jsem si žádala o porodný, dostala jsem od úřednice veškeré papíry k vyřízení rodičáku, vyplnila ten pro sociálku a dojela si tam osobně, pak když měl P. zase dovolenou tak jsem si došla s papírem na pracák a dodala vyplněné ostatní papíry plus ten od sociálky. Vyřízeno vše včetně porodné za 3 návštěvy úřadů, papíry mi přišly pak vždy do týdne - jak na to že mi pošlou porodné, tak na to, že mám schválenu volbu dvouletého rodičáku. Jinak papír na tu sociálku mi mohl poslat zaměstnavatel, ale úřednice mě varovala, že to může trvat dost dlouho, že je lepší tam sjet osobně.
Jinak někdo mi už druhou noc vyměnil dítě - dudlík až v půl třetí, ve čtvrt na čtyři trochu mlíka a budíček ve čtvrt na osm. 😵

jmisa
17. říj 2009

Mně ty papíry dali rovnou, když jsem bnyla žádat po porodu o porodný, tak je mám doma. U nás na obci to jde rychle, problém je socka.
No stejně za prosinec mi žádnej rodičák nedaj, protože za těch 12 dní se dostanu skoro na těch 7600, tak těch pár korun mě nevytrhne, navíc budu mít ještě proplácenou dovču 😀

kay
17. říj 2009

ahojte, nevím vlastně co je potřeba k vyřízení rodičáku, ale pochopila jsme že tenpapír, co mi došel z práce, kde se uvádí délka rodičovaké dovolené schválená prací? nebo ten papír co mi došel už kdysi, kde je uvedeno do kdy mám mateřskou dovolenou? sice jsem vlastně sociální pracovnice, ale trošku jinde a tohle nám ženský nosily už vyřízené 😀 a já jsme teď z toho taky vyřízená 😀

Stelinka dneska spala do 7:45, resp já protože jsme se probudila když si povídala.. teď si ještě povídá dole v postýlce s opicí a za chvilku jdeme kojit.

m.e.l
17. říj 2009

Na rodičák potřebuješ v první řadě papír s fialovým pruhem, kde je od sociálky vyplněno, kolik máš vyměřovák a do kdy MD. Pak dostaneš na úřadu práce dvojlist s tuším zeleným pruhem - to je na žádost o rodičovskou a pak tuším se žlutým jednolist, kde je na kolik let chceš rodičák. . . Pokud chceš tříletý tak musíš v první řadě odevzdat ten s fialovým a zeleným pruhem.

jmisa
17. říj 2009

Mel, jj, máš ty barvy správně.
Kay, papír, co máš z práce je nezajímá.

m.e.l
17. říj 2009

Míšo, teda to se musím pochválit, že si to po dvou měsících pamatuju. 😀

grej
17. říj 2009

Ahoj,
holky a to čerpáte tu dovolenou zároveň s mateřskou? Takže vám jeden měsíc přijdou peníze i od zaměstnavatele i od socky?

Nevím, jestli jsem to sem už psala, ale už máme dva zuby 🙂 První jsem objevila ve čtvrtek, zrovna když Kačce bylo 5. měsíců. A druhý jsem našla hned druhý den🙂

Jo a už jsme se taky ve čtvrtek poprvé na plavču potápěly🙂 Moc jí to šlo... Čtvrek byl opravdu úspěšnej den!!

m.e.l
17. říj 2009

Grej, jj čerpám dovču a zároveň mateřskou.
No super, Kačenka už je taky zubatice. 😅

jmisa
17. říj 2009

Je to dovolená a rodičák.

m.e.l
17. říj 2009

Míšo, no tak rodičák. Myslím, že všechny víme o čem mluvíme. 😝
Nejsem škodolibá, ale můj strýc má samé vnučky. 😀 Právě se sestřence narodily dvojčátka v 30tt, ale snad budou v pořádku. Ta druhá sestřenka má taky holku.

macous
17. říj 2009

Ahoj holky,
tak veškeré reakce po očkování jsou pryč 😵 Dneska psali v MF Dnes, že vědci přišli na to, že paracetamol snižuje účinky očkování 😅 , jako příklad uváděli hexu, že prý se paralenové čípky s tímto očkováním podávají běžně a že to snižuje účinek až o 30% 😕

Jinak díky za vysvětlení k papírování, za měsíc mě to celé čeká 😖

Grej, gratuluji k zoubkům 😵

kay
17. říj 2009

grej gratulace k zoubkům téééda to je krásný 🙂 Stleinka zatím furt nic.. ale to neva...

maci, no taky jsme o tom dneska slyšela 🙄 ale říkali jen že když to dáváš preventivně, ne jako na horečku, tak snad to nebude tak horké...

holky teda to jsem myslela že je to jednodušší 😕 to musím jako na sociálku a pak ještě na pracák a pak teprve na úřad si požádat o RP? 😖

m.e.l
17. říj 2009

Kay, no těžké to není, na úřad práce jsem nemusela jít více jak 2x, při žádosti o rodičák jsem dostala všechny papíry, takže pak jen sociálka a znovu úřad práce.

m.e.l
17. říj 2009

Teda kecám při žádosti o rodičák, při žádosti o porodné.

grej
17. říj 2009

Kay - nejdřív pracák, tak ti daj formuláře, pak socka /pokud neriskneš poštu/ a pak znovu pracák. A to je vše 🙂

My máme reakci na třetí hexu divnou. Teplota neni /jako po pneumokokovi/, ale zase to má kolem vpichu červený a takový tvrdý :( Tak uvidím co to udělá a kdyžtak v pondělí volám doktorce. Včera jí to očividně bolelo, měla to červený přes celý stehno. Tak jsem jí to chladila a dávala na chvíli tvaroh, pak se uklidnila. Te%D už nevypadá, že by to bolelo, ale červený a tvrdý to má furt...

Díky za info o dovolený. Vykoumám to, abych si to taky proplatila. Naštěstí si o tom rozhoduju sama 😀

O tom paracetamolu jsem včera poslouchala v telce. Ono je taky divný, dávat léky jako prevenci... Ale zase když to dětem pomůže, tak co, že jo... Já to nedávala... nikdo mi to neřekl. až jsem to četla u Mel, tak jsem to chtěla včera dát, ale dala jsem nurofen kvůli tý bolesti jak brečela.

grej
17. říj 2009

Já stále teda pobírám mateřskou, takže u mě jsi to trefila dobře Mel 🙂

Jo a kay, pokud si vyplníš ty formuláře z netu, tak poprvé ani na pracák nemusíš 🙂

m.e.l
17. říj 2009

No já dávám taky nurofen, nic jiného ani nemáme.
Grej, super rozhodnout si sama. Tak nezapomeň, že jestli jsi překročila 100 pracovních dní nemoci, tak se nárok krátí o 1/12. 😀

m.e.l
17. říj 2009

Grej, ta dovolená se může čerpat až při rodičovské, né při mateřské. Mě mateřská skončila 13.ho. No a do 15.12. budu čerpat dovolenou + 2 svátky, protože svátek ruší dovolenou. 😵

m.e.l
17. říj 2009

I když vlastně ty jsi dělala až do porodu. . . 🙂

grej
17. říj 2009

mel, sice jsem dělala, ale na mateřský jsem byla, protože jinak by mi ty peníze propadly. aha, takže mě končí mateřská začátkem listopadu, tak mám čas se s tou dovolenou rozmyslet.

do nemoci se počítá i mateřská nebo ne?

m.e.l
17. říj 2009

grej nee, mateřská je jako výkon povolání. 😉

kay
17. říj 2009

grej no mi právě furt nebylo jasný proč musím napracák 2x.. formuláře vyplním z netu, to jsme tak dělala i u porodného.. akorát tu socku teda budu muset njak pořešit.. a pak to pošlu poštou, ale píšou, že musím předložit OP, tak to asi poštou nepůjde..

jj, mateřká je jako kdybys chodila do práde 😀

m.e.l
17. říj 2009

kay, no já musela předložit i OP svého chotě.

kay
17. říj 2009

ikdyž ho mám napsaného v OP? no nejraději bych tam poslala chotě drahého s mým OP 😀

grej
17. říj 2009

Po mě nikdo OP manžela nechtěl... Dokonce jsem ho sama podepisovala, protože jsem na to doma zapomněla 😅

Díky za info. TeĎ jsem se zas dočetla, že dovolenou můžu čerpat mezi mateřskou a rodičákem... V pondělí zavolám mzdovce a uvidim.

Tak jsem se konečně dostala k tomu, abych pročetla všechny ty letáky, co mi dali v porodnici a v obchodech a tak. No, docela zajímavý věci, který by mi jistě bodly, kdybych vůbec měla čas ty letáky číst. Měli by je dávat už před porodem, dokud je na čtení čas...

to moje dítě fakt bude chodit spát až ve čtvrt na deset. Dnes jsme koupali až v osm, pak se najedla, chvilku jsme si hrály a do postele šla po deváté. Byla tuhá do pěti minut. Kdybych jí dala spát v osm, tak tu hodinu prořve jako vždykcy. Takhle je to nějak příjemnější 🙂

m.e.l
18. říj 2009

Grej jo manžela jsem taky podepisovala, protože jsem na to zapoměla. 😝
Já tomu dítěti ten dudlík přilepím, dostal mlíko a teď si co dvě minuty toho dudlíka vyhazuje. 😠

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru