Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
6. lis 2009

Maccí jj, Luky je zubatec od 4 měsíců. Což mi připomíná - jsem mu večer zapoměla vyčistit zuby. 😠

jmisa
6. lis 2009

Macous, no u kojení z obou prsou je problém ten ,že Alex bude chlastat jen to přední mlíko, pak bude mít bolení břicha, takže nejsem moc příznivce této cesty. 😒

jmisa
6. lis 2009

Na konec alba jsem přidala pár fotek
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_5.mesic/

grej
6. lis 2009

Já kojím z obou prsou už asi od Kaččinýho druhýho měsíce. Z jednoho jí prostě nestačí. A vždycky mě vycuccne do poslední kapky 🙂

Dnes jsme byly zase plavat a opět jsme byly moc pochváleny. Kačka už se potápí i popředu, bez polejvání kalíškem, tak jsem byla hrdá matka 😀

jmisa
6. lis 2009

No kdyby Alex pil dýl, ale on si pak z každýho jen cucne, dokud to poteče fofrem a pak.... Známe své lidi. 😀

m.e.l
6. lis 2009

Míšo, Alex je šikulka, chytá si už palec u nohy. Ten můj valibuk má nohy strašně daleko a těžké. 😀

jmisa
6. lis 2009

Mel, no hlavně mi to dělá u cvičení, že 😕 což by jako fakt neměl.
No a předváděl to i na plavání, když ležel na vodě, vystrkoval nohy kolmo 😀

m.e.l
6. lis 2009

No prostě Alex je šikulinka šikovná. 😵

kay
6. lis 2009

tak stela teda nohy skoro ani nezvedne 😀 jo a od začátku kojím z obou prsou.. Stela je na to i zvyklá a když bych zkusila dát jenom jendo, to bych si dovolila moc. ona moc dobře ví, že jsou dvě 😀

m.e.l
7. lis 2009

Bré ranko,
kay tak Luky nohy zvedne, ale né zase tolik. . . 😵 Dnešní noc nic moc. Začal prudit už v jedenáct, teď se šmrdolí v postýlce a neví co by, no ještě polospí, tak ho kvůli mlíku budit nebudu. 😅

jmisa
7. lis 2009

Ahoj.
Tak my se vrátili na kojo ve 4 ráno, hurá, pak v 7 a zase chrní. Možná ta trocha kašičky byla prospěšná.

m.e.l
7. lis 2009

Ty jo, Alex je zlatíčko. To náš brouček začal zlobit už před jedenáctou hodinou. 😝

kay
7. lis 2009

ahojte,

no my noc taky vcelku ok, akorát jsme ji zase vzbudila já jak jsme šla v jedenáct spát.. tak do půlnoci pokřikovala a pak jsem to vzadala a nakojila..

jmis teda že by ta trocha kaše pomohla? musím zkusit 🙂

jmisa
7. lis 2009

Tak jsem dneska kaši nedala, když neblindil. Zkusila jsem ještě odsát, nic moc, těžko jsem vytáhl 20ml z toho nepoužitého prsa, což už mi před chvilkou vymlaskl. 😖

Dělám psí kusy, abych zvýšila produkci, ale vidím to bledě.

kay
7. lis 2009

míšo, hlavně to nehroť, upřímně vždycky mi to naskočilo až jsme se fakt uklidnila a tělo si zvyklo třeba na větší výdej.. vydrž.. a vypadá to blbě, taky jsme pila různý čaje, naprd, homeo pak už mi taky nezabíralo a nakonec mám pocit že mi fakt pomáhá jen anýzový emulips.. a to nejsem dealerka 😀

macous
7. lis 2009

Ahoj holky,
no já prostě kojím z obou a tím jsem se rozkojila teda až dost, když mám občas mlíka míň, tak ho záměrně kojím přes den častěji a další den se zase produkce zvýší, nejdříve jsem z toho byla taky taková špatná, že to spěje ke konci a tak, ale pak jsem si řekla, že na to prdim, že se uvidí a kdyžtak dám nutrilon a hotovo, no a jak jsem se hodila do klidu, tak se to zlepšilo samo 😉

Dneska jsem s ním byla po návštěvách, domů jsme přijeli s řevem, chudák, celej propocenej, jak odpoledne nemohl pořádně spinkat, tak byl úplně rošvihanej, rovnou jsem ho nacpala do vaničky, pak kojo a dobrou, padnul jak podťatej v 18.45 hod., kojo bode tak ve dvě a pak v pět, vstáváme cca v půl osmé 🙂 (no abych se nepřekvapila 😀

kay
7. lis 2009

maci, jj, vždycky když takhle pěkně počítám s kojením, tak je to úplně jinak 😀

my máme zítra druhé plavání tak se těším a doufám, že to nebude takový zmatek jako poprvé 😀 furt jsem ztrácela nějaké klíčky od skříněk a tak.. 🙂

jmisa
8. lis 2009

Ahoj.
Kay, no Alex má vyšší potřebu už tak dva týdny a tělo nic, vždy to byla otázka 2-3 dnů.
No uvidíme, spal do 3 a pak do 7, něco málo jsem v noci odsála, tak budu mít na dokrm večer, když mu to nebude stačit.

m.e.l
8. lis 2009

Bré ranko,
no náš terorista na Nutrilonu už od pěti pořvával, vydrželi jsme do půl šesté, pak to vzdali, dali mu najíst a já šla žehlit. 😝
Teď to vypadá, že asi bude spát.

jmisa
8. lis 2009

MEl, jak to bylo u Tebe s koncem kojení? Nebo, jak si poznala, že je čas přikrmit? Nechce se mi to hledat v těch našich milionech stran 😀

m.e.l
8. lis 2009

Míšo, no já jsem vlastně skoro celou dobu odstříkávala, protože pán byl línej sát, takže od začátku vlastně buď jen mateřské a nebo s přídavkem nutrilonu do cca 4ho týdne. Pak jsem to vzdala, protože jsem byla v koncích - 2 hodiny spánku, jídlo, odstříkat, uspat. . . 😝 Nejlíp se to asi pozná když dojdeš třeba každý týden k doktorce na vážení a podle toho poznáš zda Alex přibývá dostatečně a nebo ne.

jmisa
8. lis 2009

No on asi nebo spíš určitě zvyšuje váhu, protože jí častěji, hlavně v noci, ale když jí v noci víckrát než 1 maximálně 2x, tak je nevyspalej a přetaženej a hůř spí i ve dne, prostě jeho tělo si myslí, že je den furt. A hlavně já ho nenechám hlady, to mu raděj šoupnu kaši 😀 nebo trochu kaše, tak to by vážení moc nepomohlo ☹ A zase nechat ho jen na prsu, na to nemám nervy, když vidím, že by ještě chtěl. 😀

Tak uvidím, kojit chci dál, dokud to poteče, ikdyby to neměla být všechna jídla za den nebo kdybych musela dokrmit.
Vždy jsem souhlasila s názorama laktačních poradkyň, ale zjišťuju, že ne vše je zcela aplikovatelné a plně kojit za každou cenu taky nemusí být zrovna značka ideál pro dítě.

Jdu se trocha podojit, jestli bude co 😀 Abych měla aspoň těch 100 ml na večer na dokrm.

m.e.l
8. lis 2009

Míšo, no já laktační poradkyně bojkotovala totálně. Jako co jsem měla dělat já s Lukym, když byl línej sát? Měla jsem ho nechat vztekat? Či snad o hladu? Prostě člověk udělá to co je pro dítě nejlepší a to byl prostě Nutrilon, já se snažila, ale dítě taky potřebuje trochu v pohodě matku a né vystresovanou a nevyspalou trosku.

jmisa
8. lis 2009

No tak jsem moc nevypumpovala, ale možná se do večera na tu lahvičku dostanu 😀

kay
8. lis 2009

ahojte,

míšo no to mě mrzí, ale holt to tak je.. když dítko pije v noci víc, je taky nevyspalé a rozmrzelé.. Stela od těch 3 kritických týdnů, které vyvrcholily tím, že jsme ji kojila i v noci skoro co hodina se trochu uklidnila ale pije pořád kolem 23h, pak kolem 2h pak kolem 5h.. myslím, že pokud přibývá tak není důvod s kojením končit.. to je asi lepší fakt na noc dát trochu příkrmu.. holt je pak člověk nevyspalej 😒 ale co s emě týče, jsem rozhodnutá kojit aspoň tuhle zimu stůj co stůj, ať mě to stojí co stojí, když všude slyším o všech možných chřipkách a pandemiích atp, tak myslím, že můžu pro Stelu udělat jedině to, že ji budu kojit.. nechci aby to vyznělo nějak propagandisticky nebo tak.. je to jen můj názor. každopádně Ti moc držím pěsti..

jmisa
8. lis 2009

Kay, já nechci končit s kojením úplně, to rozhodně ne, dokud bude aspoň trocha, tak mu budu dávat prso, ale budu muset asi přikrmit, třeba to bude jen na chvilku, uvidíme. 😉

kay
8. lis 2009

jasan, držím moc pěsti... jinak já dneska po asi 20ti min u regáu čtením složení a tak, zakoupi,la sunarku dobrou noc ržovou s banánem.. před koupáním udělám a po koupání dokojím a čekám zázrak 😀

jmisa
8. lis 2009

kay,tu máme taky 😀

kay
8. lis 2009

jé tak super, koukám, že jsem vybrala dobře 🙂 takže jsem udělala dle návodu víceméně poloviční porci.. Stelinka je naštěstí naučená na "hami" otvírat pusu, takže ze začtku problém nebyl a taky byla zvědavá, protože jsem před ní dvě lžičky slupla.. no pak se začla tvářit jako že bleeeeee mámo co to je a pak už pusu neotvírala 🙂 nedělám si iluze, že něco polkla 😀 ale na začátek asi dobrý.. ono jedna teorie říká, že příkrmy se mají začít mrkvičkou a jedna že rýžovou kaší na večer, tak jsme asi právě začaly 😀 akorát M. u toho nebyl, bo je v Praglu 😒 a jsem zvědavá zítra na ko v 6M 🙂

grej
8. lis 2009

ahoj holky, tak s Kačka poprvé včera otočila z břicha na záda. Vím, na Alexe rekordmana nemáme, ale i tak mě to potěšilo🙂

Jinak myslíte, že je možný, aby mi půl roku po porodu prdla jizva? Jak jsem tu už psala, po každém sexu mi trošku teče krev přímo z té rány. Je to sytě červená krev. A tentokrát to teče i dnes a to jsme spolu spali včera. teda, neteče to, jako přímo čůrek. Prostě je ta rána červená, krvavá... Nejsem si ale jistá, jestli je to prasklý víc než dřív,moc si tam nekoukám...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru