Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
21. lis 2009

Míšo, no tak to mi máme pokoje přes chodbu, takže v pohodě.

luzza
autor
21. lis 2009

jmis
obyčejnej baby love z DM, stál 109 kč a udělá stejnou službu jako avent za 250... 😉 myslím,že by se alexovi líbilo ucucávat z hrnku 😉 holky u toho kulej oči a smějou se 🙂
já bych taky mohla péct po večerech 😒 ,holky usínaj ve 20 hod... kuchyň mám dost daleko,takže ani plechy by neslyšely 😀 ale já jsem prostě jenom líná 🤐 🤐 😠 😉 já jsem ráda,že zalehnou a máme klid 😅

jmisa
21. lis 2009

Luzz, tak ho zkusím koupit, určitě se neztratí 🙂

kay
21. lis 2009

ahojte,

tak noci se u nás snad klidní, nechci to zakřiknout, ale kojení teda zůstává - 21:15, 00:00, 3:00, 6:15 a do 7 jsme ji ukecávala 😅. je to o něco lepší no.

jinak na hrnečku jem si trochu ujela - koupila jsem v DM s krtkem od Nuku, ale kamošk ami pak řekla, že ho má taky a že je naprd bo teče ☹ takže koupím nějaký ten nekapající jak Luzzka..

jinak mě vánoce letos děsně chytly, nějak asio kvůli malé, na netu jsme si našla nějaké cukroví, které u nás nikdo nepeče, aby mě nemohli pomlouvat že to mám špatné 😀 ale samo hrozně jednoduché věci, některé i nepečené. A chci aby aspoň kvůi té vůni Stelinka zažila trochu pečení.. vím že z toho nic mít nebude, ale s enezblázním.. taky jsem ráda za chvilku klidu, to je jasné, ale zase když bude odpo pěkně spát jako do teď tak vždycky něco stihnu.. 🙂 smaozřejmě to jsou plány, jaká bude realita nevím 😀

a dneska teda budeme snad malovat S. pokoj.. Maritn to tam ted dochystává a možná i začne někdy malovat 😀 jsme na něho zvědavá.. není úplně domácí kutil.. spíš vůbec.. a taky to ais pro mě znamená, že dneska nebude mít svoj idvouhodinovku se Stelinkou, takže si od ní moc neodpočinu..

jmisa
21. lis 2009

Tak jsem dala Alexovi zbytek té skleničky, zblajznul ho hned a řval, že chce ještě 😕
No má smolíka. Hlavně na zítra už nemám čistou mrkev, jsem si jako myslela, že to bude mít na 3x a doma taky není mrkev. Tak buď budu muset někam jet, nebo dostane konzervu z bramborem dohromady. 😝

luzza
autor
21. lis 2009

jmis
vypadá to,že alex bude dobrý žrout,jako naše holky 😉 dej mu klidně tu s bramborem a nikam nemusíš 😉

kay
21. lis 2009

tak dneska pro změnu už problém při usínání a to velký.. večer jsme teda vaničkovali, ale nevím vůbec co jí je.. unavená je jako pes a furt brečí.. ☹ to s emi stalo naposledy tak před 4 měsícema.. mě asi omejou.. Martin jel pryč samozřejmě..

luzz, copak je to za fotku ? 😲

jmisa
21. lis 2009

Já se picnu, jsem dělala na fotolabu kalendář a když jsem chtěla vyměnit jednu fotku, tak se mi to seklo, jáááá se z toho po*eruuuuu 🤐

luzza
autor
21. lis 2009

kay
a nerostou jí zuby??? nám takhle nelča taky blbla... na té fotce je jirka 😉 jedna kočka ze sestřiček nechtěla věřit,že na té čb fotce je můj manžel 😀 😀 😀 😀 je to totiž celá nela 😉 moje mamina říká : snad z toho chudák vyroste 😉 😀

kay
21. lis 2009

Ty jo a já si do te´d myslela že nelča je celá Ty 😀 alefakt je to celý Jirka 😀 😲

no jak mám poznat jestli jí rostou zuby? 😀 v puse nic vidět není.. nicméně to bylo asi hlady, fakt už ai nemám tolik mlíka, nebo nevím.. dala jsme jí ještě cucnout a usla.. nevím jestli se tím uklidnila nebo se fakt napila, to bych ale netipovala.. protože jsem kojila v půl paté a pak v šest.. a teď zase po 45 min.. aaaa neusla, zase brečí.. moje nervy.. kdybych aspoň věděla co jí je..

kay
21. lis 2009

ale horečku apsoň nemá, tak nevím.. nebo to že jsme se pohádali s M. než odešla, ale to bylospíš jen takové nevrlé než hádka.. třeba si myslí, že jí táta nedal pusu na dobrou noc a je tady... ale to už se stalo hodněkrát.. já už fakt nevím.. tak asi ty zuby.. ale to můžu říct o všem že 😀

luzza
autor
21. lis 2009

kay
na tu první fotku řekla MOJE MÁMA :a co má nelinka v ruce?? 😅 😅 😅 a já jí říkám : to je jirka 😠 😠 😠 takže i babičku jsme zblbli 😀
se stelinkou je to těžký,já vím,já kolikrát taky nevím,co jim přesně je... třeba se chce jen mazlit... ty mimina jsou fakt záludný 🤐 😉 hlavně vydrž 😉 ono to zase přejde... možná i cítí,že už máš nervy na dranc 😕

m.e.l
21. lis 2009

Luzz, hm dobrá podoba. 😀
Tak Luky dneska protiva nad všechny protivy, pak si dal od čtyř do půl šesté šlofíka a v tu chvíli vyměněný chlapeček, řehnil se tady s náma, hrál si o závod - takhle si s hračkama snad ještě nikdy nehrál . . . No nechápu. . . Ke všemu předtím jsme se málem pohádali s manžou, protože Luky je fakt asi nejprotivnější když je on o víkendu doma - nechápu, v týdnu je fakt v pohodě, když nepočítám protivné večery.
Dneska dostal k večeři kaši, mám ji už 14dní rozdělanou, tak abych ji zase nevyhodila.

jmisa
21. lis 2009

Tak Alex teď ječel skoro hodinu, ale nakonec usnul. Jenže já mám jen jedny nervy, tak se uječel ku spánku 😝

m.e.l
21. lis 2009

Jo ke spánku se Lukyn uječel v ty čtyři hodiny - uspán na míči. Teď hezky v půl osmé usnul sám. Dneska jsme to trošku protáhli, protože svačil v půl šesté, tak aby v půl sedmé nevečeřel. . . .

jmisa
21. lis 2009

No Alex taky usnul sám, jsem ho zavřela do ložnice.

m.e.l
21. lis 2009

Oprava - nespí, teda skoro spí, ale někdo mu ukradl dudlíka a to se nesmí, když není v tuhém spánku. 😅

hanulka3112
21. lis 2009

Ahojyk holky, tak dnes jsem teda dopekla perníčky a tím jsem skončila s letošním pečení😀 nic jiného nedělám, můj se dal stejně na dietu, ale o Vánocích určitě zhřeší 😀 taky jsem byla dnes ve Městě a padla skoro celá Mteřská na dárky, ale mám to z krku, už jen nějakou kosmetiku pro brách a můžu to zabalit a mám klid v duši, byla mi malé hlídat mamča 😉 no a taky jsem neodolala některým Vánoční dekoracím 😅 😀 a malí ti už mají ježíška za 12.tis na půdě, ale samé potřebné věci aurosedačky, jídelní židličky a pro radost houpací zvířátka 😉 🙂 a co vy už něco máte na Vánoce? Já si pro sebe vybrala hodinky na netu, teda ještě to musím sdělit M aby mi je objednal😀

kay
21. lis 2009

tak Stelika se už budí, opět její čas 21:15bude asi kojo.. měuž z toho hrábne.. 🙄
hanul,no to je pěkný tolik dárečků,já nějak kupodivu ani nad dárkama zatím nepřemýšlím, pro Steluasi zajedu koupit něco zítra po plavání, ale vůbec nevím co, bo dostane vastně svůj pokojík.. ikdyž dneska jsem zase četla chytrej článek, že děti, které spí sami cítí takovou bolestjako kdyby byla fyzická.. jsem magor asi ..
ajá nic nepotřebuju, takže asi nic nechci. Nejvíc byhc is přála se vyspat a zhubnout asi 10kilo 😀

luzza
autor
21. lis 2009

kay
tak ji zkus jen hladit a buď chvilku u ní... třeba zase zabere... mě tohle dělala eliška taky...
jinak s tím zhubnutím mi mluvíš z duše 😀 strašně mě to pobavilo 😀 😀 😀 😀
my to s ježíškem pro holky zas nebudem přehánět 😉 letos z toho stejně nemají rozum 🙂 takže si s nima moc starostí nedělám 🙂 nakoupíme hlavně pro domíska...ten chce letos POPRVÉ hadry 😅 😅 😅 takže jsem ráda 😵 😵 😵

kay
21. lis 2009

luzzi, no tak v těch 21:15 zabral dudlík,ale to bylo asi tím kojením před 19h. v deset už chtěla pít.. Už jsme zkoušelanahazovatdudel, začne brečet víc a víc.. i jsme ji vzala do náruče, poňuňala, polžila, to už si pakdudel ani nevezme a řve..nechalajsmeji i řvát, jestli třeba neusne a prd, bylo to čím dál horší.. takže už to nezkouším 🙄 a čekám na zázrak.

no jsem ráda, žejsem aspoň někoho svýma kilama pobavila 😠 😀 😀 😀 😀 😀 já už se tak moc nebavím.. no nedá se nic dělat,je vidětže mlíka už nemám tak dost, takto nebudu ještě riskovat nějakým hubnutím..
auž má vybranou značku domís 😀? to jsme zvědavá..

já hledalana netu molitany, chci Stelince udělat takový matracový koutek a mantinely,kde si bude moct hrát, ale mají největší 1x2 metry a já chci čtverec sakryš.. 😠

grej
21. lis 2009

Ahoj holky,
dnes byl asi blbej den, protože Kačka byla celý den taky protivná jak činže. U ní to ale taky asi bylo nevyspáním. Včera totiž usnula až ve čtvrt na dvanáct!!! Myslím jako večer, samozřejmě. Pak kojení v půl čtvrté a od půl osmé už vzhůru. Pak si ducla kolem poledne na hodinu a od té doby nic. Jen pak večer, kolem šesté, usnula manželovi v náručí na čtvrt hodiny.
Navíc chudák celé odpoledne dělala jako by se jí chtělo zvracet, ale přišlo mi to tak nějak jinak než obvykle, tak nevím. Při koupání jsem jí navíc našla trošku pupínků na prsou a na zádech, tak snad nemá nějakou reakci na jídlo. Dnes měla podruhé mrkev s bramborem. Včera snědla půlku lahvičky a dala by si bez řečí ještě a dnes jsem to do ní musela ládovat. Chvilku jedla, ale oklepávala se a pak už u toho pobrekávala...

Snad jí není nějak blbě...
Taky mám problém asi s prsem, nebo co. Zjistila jsem, že Kačce nějak smrdí ten klobouček, skrz který kojím. Tak jsem ho dala vyvařit, jako vždycky. Smrádek přešel. Jen jsem ale nakojila, tak se zas objevil. Takovej divnej, ani nevím, k čemu bych ho přirovnala. Pak jsem zjistila, že mi tak smrdí i vložka co si dávám do podprdy při kojení i podprda samotná. A víc u jednoho prsa. Takže je to asi z mlíka. Manžel začal strašit, jestli se mi to mlíko nějak nezkazilo 😀 Tak jsem ho ujistila, že to je blbost. Jediný, co mě napadlo, jestli nemám třeba mykozu na bradavce. Ale to ani nevím, jak se projevuje...
Snad to přejde, ten zápach je divnej...

Kay, doufám, že to blbý spaní Stelinku přejde... My už spíme blbě skoro týden. Byl nov, tak jestli to nemělo nějaký vliv...

Já si taky myslím, že ty lahvičky musej být hlídaný. Sice mě taky překvapilo, že v mrkvi s bramborem je i porek, ale ve 100 gramech je ho 2,5 gramu, tak to se snad ani nedá počítat.

luzza
autor
22. lis 2009

dobré ranko 🙂
koukáme na Ferdu 😀
kay
domes chce boty nike se šněrováním z boku 😝 ,kalhoty s grafitama, oranžové tílko fishbone atd.... 😝

jmisa
22. lis 2009

Ahoj všem.

Grej, ty máš s těma prsama teda 😕 Já vložky do podprsenky nenosím, já hlavně doma prsenku nenosím, já ji vlastně nenosím ani ven, jen když jedu třeba k dr. nebo někde, kdy sundám budnu, tak si prsenku vezmu, jinak větrá. Akorát mám teda větší spotřebu triček 😀 Mi občas teče mlíko.

Kay, mi přijde, že má Stela hlad. Mlíko a kaši už si ji asi dávala, co? Jinak na jiné diskusi psala holčina, že trvá cca 3 týdny než hutnější večeře zabere ke spánku tedy delšímu spánku. U Alexe teda zabrala hned, ikdyž ještě máme rezervu v buzení kolem druhé ranní. Ale to asi bude o zvyku, zkracuju tam dobu koja, tak uvidím, někdy se neprobudí, někdy jo.

Luzz, já nakupuju pro neteř a synovce nejraděj hadry. Macek už chodí do 8 tř. a Lucka do (teď nevím 😀, to jsem tetka 😀), ale ona šla skoro o dva roky pozdějc do školy, bude jí teď 10 v prosinci.

Nakonec se mi večer podařilo dodělat ty kalendáře a objednat je, tak bych si je v soboru měla vyzvednout, snad to bude, no kdyžtak mám rezervu.

jmisa
22. lis 2009

Mel, kolik dáváš toho oleje do jídla? Já mám olivový v rozprašovači, by mohlo stačit jen stříknout co?

m.e.l
22. lis 2009

Míšo jj to by mohlo stačit stříknou, já dělám najednou tak cca 5-6 porci a na ty dávám 1-2 lžíce oleje. Porcí rozuměj cca 150g.

kay
22. lis 2009

ahojte,

tak Stela se v noci trochu umoudřila, kojení pak v půl druhé a v 5 a vstávačka v 7h, takže skoro pohoda až na ten začátek 😅

jmis, taky si myslím, že má hlad.. fakt jsme se snažila, aby pila pořádně a co nejdýl, ale je vidět že to nestačilo.. ☹ UM i kaši jsme zkoušela pokaždé se stejným výsledkem.. nic jí nechutnalo a všechno plivala ven, takže jsme do ní nic nedostala.. modlím se aby se rozjedla s tou mrkví ze skleničky a pak jí zkusím dát kaši ze lžičky.

grej teda chuděra Kačka i Ty.. s tím smdrádkem mi to přijde teda jako Tobě, ale nevím jestli to bude mykoza, já myslím jednou taky něco takového měla a nic mi nemsrdělo.. a mlíko s eteda nezkazilo 😀 😀 snad bude Kačka dobrá, třeba jí to jen nechutnalo.. a to osypání.. hm.. a jak dlouho jsi jí dávala jenom mrkvičku?

jsme vám zapomněla říct včerejší vtípek - M. po dlooooouhé době přebaloval, v plíně byla malá nálož, tak chytl S. do obou ruk, za vršek a strčil jí zadek pod vodu.. na otázku co to děláš? odpověď čekám až to oprší ... 😀 😀

luzzi teda Domis má takhle konkrétní požadavky 🙂 no zase na druhou stranu to ais ulehčí výběr 🙂 ale bude to asi stát dost peněz.. no snad až budou holky takhle velké bude si už domísek trochu na oblečení přispívat 🙂

jo a Stleinka se naučila zaklánět hlavu - když je u někoho na klíně takse dívá kdo to je.. a taky občas když neudrží hlavu při pasení tak si ji položí na bok a neryje čumákem v dece.. 🙂 je to moc roztomilé 🙂 😵

jmisa
22. lis 2009

Kay, někde jsem četla, že to plivání neznamená, že nechutná. Jen prostě neumí jíst.

Mel, dík.

kay
22. lis 2009

no ale to že už po ochutnání neotevře pusu a mrská hlavou sem a tam a případně se sesouvá v židličce co nejníž aby zmizela? 😀

kay
22. lis 2009

tak jsem jí zkusila uvařit fenyklový čaj.. no prskala to a pak stačilo už jen přiblížit hrneček k ní a spustila řev... 🙄

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru