Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
30. lis 2009

jmis, no tak tos mě fakt pobavila 😀 😀 ale můžu zkusit dát jíst Stele a Bertovi zaráz 😀 u mě to nefungovalo, jogurt jsme zblajzla celý,ale S. ze svého ani prd 😀 nebudu to hrotit, budu to prostě zkoušet. jen nevím jak to udělat s bryndákem, jí hrozně vadí, zkoušela jsme dát svoje taré triko, ale to je velké a navíc je jí v tom pak ještě vedro. tak jedině nechat zašpinit všechny bodyčka 😒 no co ale kdyby jedla, tak ať je má třeba od hlavy až k patě od mrkve a špenátu.. 😅

luzza
autor
30. lis 2009

grej
moc díky... 😉 🙂 🙂 🙂

m.e.l
30. lis 2009

Tak my byli u doktorky, Lukymu zase udělala výtěry z nosu a jestli se na nic dalšího nepřijde, tak pomaže na ORL. Může mít posunutou přepážku či tak nějak. Jo a orientačně jsem si ho tam hodila na váhu a doma pak odečetla oblečení a plínu, tak za necelý měsíc přibral cca 200g, což jsem docela ráda. . . . .
Kay, tak prostě ji dej nějaká stará opraná bodýčka, které pak jen přemáchneš a příště dáš na jídlo znovu. 😉
Luzz, a ptala jsem se na ten bazén, tak moje doktorka je pro i klidně do normálního bazénu, akorát pro nás je to teď k ničemu, protože dokud se nezjistí proč Luky furt tak chroptí, tak stejnak nemůžeme chodit. 😒

jmisa
30. lis 2009

Mel, to je málo ne? Jen 200g za měsíc.

m.e.l
30. lis 2009

Míšo, no v jeho případě. . . 😀 Jinak poradnu máme až 14.1. to bude ofiko vážení. Teď bylo jen že jsem si ho tam na tu váhu hodila v oblečení. 😵

jmisa
30. lis 2009

Mel, no já vím, že váží dost, ale nějaká "norma" je, ne? Tu by měl splnit i tak, ale nevím u našich prcků, jak to je.

Jinak jsem koukala na to ovoce - těch 100g je zase jen minimální dávka, ta nám určo stačit nebude 😀

jmisa
30. lis 2009

Tak se mi Alex 3x zeblil a to tak, že velmi.
Nejdřív jsem myslela, že je to tím, že cvičí na bulimika, protože si rve ruce až do krku, ale pak to zopakoval a když to udělal tretí raz, tak jsem zvědavá, co z toho vyleze. Ale teplotu nemá, tak snad se jen přežral nebo mu nesedí brokolice či brambor, ale už to měl, tak nevím. 😖

macous
30. lis 2009

Ahoj holky,

já když to tady čtu, tak příští týden pádím taky vyřídit úřady, formuláře mám doma, jen teda nevím, jestli s tím musím nejdříve do zaměstnání a pak na sociálku..............prosím o radu, abych nelítala sem tam jak máčo 😅

Na plavání se chystáme od dubna, možná od ledna, ale to uvidím, jestli nebude rýmička apod., zatím musím zaklepat 🙂

jmisa
30. lis 2009

Macous, nejdřív musíš mít potvrzení o výši a trvání PPM - mateřské, to dostaneš od plátce - Česká správa sociálního zabezpečení nikoli zaměstnavatel, to bylo dřív. Tuhle socku musíš absolvovat podle místa zaměstnavatele a velikosti zaměstnavatele.
No a až budeš mít tohle potvrzení, tak si zajdeš na úřad práce odbor sociální podpory, kde sis žádala o porodný a tam požádáš o rodičák.

luzza
autor
30. lis 2009

holky
tak já to plavání v "chloru" zrušila 🤐 🤐 napsala jsem omluvnej email, že ze zdravotních důvodů ruším celý kurz.

a zároveň jsem se přihlásila do jiného centra 😀 😀 , kde mají slanou vodičku a bazén je určený jen pro miminka,jak jste psaly... 🙂 je to sice dražší, ale pro dvojčata mají slevu, takže to není zase taková hrůza 🙂
plavat se začne 4.ledna... takže třeba ještě něco zhubnu do polavek 😅 😅 😅 a nebo přes Vánoce ztloustnu 🙄

laura29
30. lis 2009

K tomu pribirani Lukyho - po pul roce uz se to pribirani zpomaluje, takze podle me to je v pohode... Ja osobne doufam, ze Matous pak tayk trochu zpomali, jinak budu mit doma obra.

luzza
autor
30. lis 2009

grej,kay
a to mi stačí vytisknout tu ŽÁDOST O RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVĚK... a nebo ještě něco...??? já jsem úřednický vemeno 🤐 🤐 a s tou vyplněnou žádostí pak na socku??

jmisa
30. lis 2009

Luzz, musíš vytisknout všechny tři žádosti.
Jednu Ti musí potvrdit plátce PPM - Česká správa sociálního zabezpeční, kam spadáš Ti řekne zaměstnavatel, možná to máš i na výpisu z banky.
Pak je dvojlist - žádost o tu výplatu a pak ještě žádost o volbu délky rodičáku. Já si nepamatuju přesně ty názvy.

jmisa
30. lis 2009

Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku

vyplní ČSSZ

Žádost o rodičovský příspěvek a Žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rodičovský příspěvek
vyplníš ty.

luzza
autor
30. lis 2009

jmis
díky 😉 😀 😀

luzza
autor
30. lis 2009

jinak dneska se dominik spletl a řekl,že by mohla nela provozovat PUPEČNÍ TANCE 😀 😀 místo břišní 😅

luzza
autor
30. lis 2009

jo a ještě jeden šutr!!!! vyprávěl mi o jednom místě a říkal : no a roste tam ten strom,co se z něj dělaj naušnice!!!
já vůbec nechápala z jakýho stromu se dělaj naušnice 😕 a nakonec jsem na to kápla!! ON MYSLEL TŘEŠEŇ!!!! 😅 😅 😅 😅 😅

jmisa
1. pro 2009

Ahoj.

Luzz, Domča nechce abys zakrněla, tak ti dává takový hádanky 😀 😀

Jinak jak jsem předpokládala, tak se Alex probudil přesně tak, jak neměl. Musím ho v 7 nakrmit, možná lehce po 7, takže jsem potřebovala, aby se probudil nejpozději v 5. No probudil se ve 3/4 na 6, drahoušek. Tak jsem ho po chvilce odervala od prsa a v 7 teprve dostane řádně najíst. Musí vydržet do doby než vylezem z bazénu, což bude v 9 😝

m.e.l
1. pro 2009

Bré ranko,
Luzz, pupeční tance. 😀
Luky si včera večer zahrál suprově na Grejovic Kačenku, v sedm urvanej, že kaši musel vypít z flašky, protože řval jak tur jak chtěl spát a byla by tudíž všude. Položila jsem ho do postýlky, vypadalo to že hned je tuhej a pak to začalo, střídavě řev, pak když jsem ho vzala na míč, tak si ze mě dělal prdel, pak jsme si ho vzali do postele - tak si chtěl povídat, dala jsem ho zpátky do postýlky, tak si tam povídal, pak se pos* a nakonec teda v půl desáté usnul. . . V noci teda jednou dudlík a před chvílí jsem mu dala mlíko a nechala ho v postýlce, tak nevím zda tam spí nebo co tam dělá. . . Ale je tam ticho. 😵

jmisa
1. pro 2009

Mel, tak to byla hezká noc 😀 Takový my máme normálně, tedy bez toho budíku kolem 22.

Alex teď jí kaši z misky jako člověk. Už jsme se docela naučili. Akorát včera krmil muž a já mu říká, aby si držel Alexovo ruce, že mu jinak šáhne na bryndák, no neposlechl mě a Alex měl kaši na hlvě, protože si tam sáhnul rukou, že 😝

m.e.l
1. pro 2009

Míšo, Luky jí kaši taky z misky jako člověk, ale nesmí být unavenej. . . Jak už je akorát tak zralej usnout, tak je to krmení dravé zvěře. 😝

jmisa
1. pro 2009

Alex právě když je unavenej, tak to spíš sní než vytáhne, to tahání kaše mu dělá větší námahu.

To je hodin, musím nasadit kosmickou rychlost 😀

luzza
autor
1. pro 2009

dobré ráno 🙂
míšo,já vždycky když si naplánuju jak by měly holky vstávat, když někam jedem,tak to pravidelně nevyjde 😉 😀

kay
1. pro 2009

ahojte,

tak S. noc s eustálila na kojení v 22h, v 1h, ve4 a v 6h.. vyspat s eu toho nedá, ale už je to aspoň očekávané.. 🙄

jmis, klidně Alexe nakoj, nám v bazénu říkali, že se zatím stejně nedělají takový cviky, kdy by se mohl poblít.. teda myslím, že děláte to stejný..

luzzi, no pupeční tance 😀 😀 jo a třešeň jsm nějak nepochopila takhle po ránu 🙄 😅

mel, tak to lukyn už spí skoro pěkně až na ten večer.. 🙂

grej
1. pro 2009

Ahoj holky,
tak my máme noci asi tak: Kojení v osm, pak v rozmezí jedenáct až jedna ráno a pak třetí až pátá ráno... Někdy je při tom prvním kojení už jako vyspalá, takj í musím víc uspávat, někdy usne hned. A nejpozději kolem šesté ráno si jí beru do postele, protože už se pak budí pořád...

Právě mám mamku na operaci s kyčlí, tak jsem nervozní jak pes 😅 Už aby to měla za sebou a bylo to v pohodě...

luzza
autor
1. pro 2009

kay
on si nevzpomněl na název TŘEŠEŇ,tak mi to chtěl popsat a řekl,že se z toho dělaj naušnice... tím myslel,že si dáváme třešně za ucho jako naušnice 😉 😀

luzza
autor
1. pro 2009

grej
pracovala jsem do mateřské na pooperačním JIPu 😉 kyčle denně 🙂 bude to OK... výkon je hotovej za 1,5 hodiny, třetí den už začne chodit s berlema a do 10 dnů je doma 😉 neboj 🙂

kay
1. pro 2009

luzzi, ááááááááhaaaaaaaa 😀 jsem to fakt hlava nechápavá.. 😠 to je dobrý 😀

grej, tak noci docela ok, když teda usne hned 🙂 jinak mamce držím pěsti, ale určitě to dopadne dobře, dneska už se tyto operace dělají podlě mě minimálně invazivně ne? a pak bude mamka jak čiperka běhat s Kačenkou 🙂

m.e.l
1. pro 2009

Luzz, Domča je borec. 😀

jmisa
1. pro 2009

Kay, no nakojit před plavčem ho rozhodně nemůžu, při klubíčku by se mi zaručeně zblil jak amina, už to mám vyzkoušený.

Nakonec dobrý, ječel jen, když jsem ho před bazénem sprchovala. 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru