Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

macous
17. pro 2009

Lauro, teda to tvoje dítko je teda rychlík 😵

Míšo, kousla jsem až to luplo 😅 ale nemá to ani oteklé, tak o prst nepřišel 😵 já jen doufám, že naše psice bude ok, včera mu chuděrovi olízala celou tvářičku i s očičkem 😀

Na světluši od Lamaze jsem taky koukala, jenže mi to všechno dědíme po dvouletym bratranci, takže máme, od Lamaze, kostku, psa, rybu - ta ho teďka baví asi nejvíc, jak je z půlky placatá, tak mu jí pokládám na hrací deku, když je na břiše, tak se s ní vyřádí 🙂 ještě se mi líbí hračky od Sassy

jmisa
17. pro 2009

Macous, tak asi byl špinavej, když ho psice musela umejt 😀

jmisa
17. pro 2009

Jo a Alexkova maminka na nejstarší dochované fotce 😀
http://www.baby-cafe.cz/modules/coppermine/albu...

luzza
autor
17. pro 2009

holky
poraďte mi někdo recepty na dobrý kašičky na noc,neinstantní,ale doma dělaný...
ty instantní mi při dvojičkách mizej přímo před očima a jsou dost drahý... 1 krabici kaše mám na 2 a půl dne...
tak bych jim chtěla zkusit vařit nějakou dobrou doma...
navíc už dvě jsme vyhodily,páč jogurtovou od SUNARKY nechtěj a OBILNOU s ovoci od HAMI taky ne... 😠
všeobecně maj rádi kaši bez ovoce... přitom ovoce k svačině zbaštěj jak nic...
ujížděj hlavně na rýžových od SUNARKY a od NUTROŠE... ale nechci,aby jedly jen instant...
jak to máte s kašičkama vy???

luzza
autor
17. pro 2009

jmis
hezká fotečka 😀 😀 😀 😀
já moc fotek z dětství nemám 😒 , ale něco zkusím taky najít 😀 😀

jmisa
17. pro 2009

Luzz, no já kaše moc nedávám. Ale můžeš dělat rýžovou kaši z rýže, ale to bude na dlouho, akorát tam musíš zase dát UM, tak to simoc nepomůžeš, pak klasika ovesný, jáhlový apod. 😒

jmisa
17. pro 2009

A jinak zkus kouknout třeba sem
http://www.varime-detem.cz/recepty?p=1&evt=reci...

možná něco najdeš.

luzza
autor
17. pro 2009

jmis
alex ještě kaši na noc nedostává??

jmisa
17. pro 2009

Luzz, no já ji dávala, ale on byl pak přežranej a budil se, tak jsem mu začala dávat jen UM.
Kaši dávám někdy ráno a nebo v poledne a to používám ty mléčný z obchodu, zatím.

m.e.l
17. pro 2009

Míšo, hezká fotka. 😉 No a fotky Alexe - no úžasnej klučina.
Lauro, teda Maty je pěknej rychloň, ten náš se konečně dopracoval k otočení, a Maty se už plazí.
No kaše já taky nedávám, Luky je dost těžkej i bez nich a spí dobře i jen po mlíku, pokud netrápí zoubky, což teď trápí naprosto dokonale prďolku mojí malinkatou.

macous
17. pro 2009

Luzzi, juknu se schválně do příruček, co jsem dostala v porodnici, jestli tam něco neobjevím.

Nám včera MUDr. říkala, že od příštího měsíce přidáme právě jen tu kaši na noc.........koukám, že zrovna to tady moc nefrčí

Míšo, taky jsem tahle svoje fotky vyhrabala 😀
Melíku, neboj, aby ti Lukýno zachvilku rovnou neutekl 😀

m.e.l
17. pro 2009

Mací, to se fakt nebojím.
A jinak co se týká příkrmů, většinou se začíná poledním jídlem - zeleninou.

jmisa
17. pro 2009

No jasně - zelenina jako první a důvod - není sladká a tak je menší šance, že ji bude dítě později odmítat, ale jsou i výjimky.

jmisa
17. pro 2009

Luzz, našla jsem:

Namočím 1 a půl lžíce vloček do 1,5 dl vody - asi čtvrt hodiny. Pak 2 minuty povařím, smíchám s nastrouhaným jabkem, hruškou, banánem... nebo trochou přesnídávky a přidám odměrku Sunaru.

Uvařím rýži hodně až do slepena. Rozmačkám banán, zamíchám do rýže, trochu rozředím vodou nebo šťávičkou.

jmisa
17. pro 2009

Jo a jinak rýže se doporučuje hlavně BASMATI.

macous
17. pro 2009

Luzzi, tak já jsem vyhrabala tohle:
od ukončeného 6 měs.

Krupicová kaše s jablkem: 2 pol. lžíce kukuřičné krupice, 150 ml koj. vody, 1 malé jablko, kukuřičnou kaši namočte na hodinu do studené vody, potom ji za stálého míchání vřte cca 10 min., jablko oloupejte, nastrouhejte a smíchejte s kaší - krátce povařit.

Rýžová ovocná kaše: 100 g rýže, 2 jablka, 0,4 l koj. mléka (nebo MM nebo koj. vodu), rýži razvařte v koj. mléku na kaši (250 g v 1 l mléka) a přidejte kousky najemno nasekaných jablek, podle potřeby rozmačkejte vidličkou nebo rozmixujte na hladkou kaši.

Sice jsi říkala, že ti ovocné moc nebaští, ale to jablko by dát možná mohli. Nic bez ovoce jsem nenašla...

jmisa
17. pro 2009

Já bych to moc neřešila, prostě bych nějakou surovinu namočila, pak v kojo vodě uvařila a hodila do toho odměrku UM a fertig.

macous
17. pro 2009

Míšo - 😀

jmisa
17. pro 2009

No stejně k tomu všechny recepty vedou 😀

kay
17. pro 2009

ahojte,
tak já mám upečené další cukroví, ale jsme teda mrtvoň..

s těma kašema, hele a nemá se dávat lepková kaše, tzn. obilná, krupičná apod až od ukončeného 8. měsíce? teda nám to aspoň ta doktorka tak říkala..

jo holky a já jsem docela ko, Stela si podle mě převrátila režim díky příkrmům.. přes den vydrží i 3,5 - 4 hodiny bez jídla ani necekne, ale sotva ji uložím, tak chce po hodině a pů laž dvou jíst.. ☹ nevím co mám dělat. Volala jsem doktorce, říkala, že se dojídá, co nesní přes den, že ta metoda prostě nedat se dělá, ale ne v našem případě, ale v případě, že dítko před den jí normálně.. ☹ jsme z toho moc smutná.. už jsem na ni i malinko naštvaná.. v 19h jsme kojila a už v 20:45 chtěla mlíko.. Dávám teda tuhle první dávku po probuzení UM, aspoň to začla pít.. ☹ jsem dost zoufalá..

jmis, Ty dáváš UM? už nekojíš? 😲

mel ještě jedna gratulace k obracení..

lauro tak to je drsný... 😀

jink zítra jdeme na ko na rehabku, tak jsem zvědavá...

luzza
autor
17. pro 2009

tak mi konečně zase naběhl net 😝 😝 😝 😝
děkuju moc za tipy!!!! 😉 🙂 🙂 🙂 já jsem s fantazií na nule 😀

luzza
autor
17. pro 2009

kay
a poradila ti doktorka něco???? 😨

kay
17. pro 2009

luzzi, no říkala, že musíme vydržet, že je na mě Stela závislá a že v noci dohání to co jnejí přes den, že ji mám častěji kojit a snažit se prodloužit ty noční intervaly.. nevím no. zní to logicky ale praxe je horší.. od té 20:45 je neustále vzůhru a pobrekává v chůvě, ikdyž dostala cca 100ml UM.. nevím co chce.. ale už tam nechodím. naštěstí je martin doma, já nějak dneska na t nemám energii ☹

luzza
autor
17. pro 2009

kay
já už mám taky první probuzení elišky za sebou 😒 😒 ještě že to s nelčou ani nehne 😝
naše eliška ale přes den přímo žere!!! 😅 😅 😅 a v noci se mi budí furt 😒 strašně jí zachutnalo všechno jídlo! dlabe ovoce,zeleninu,maso i kaši...je jak kyselina 😅 😅 za 4 týdny přibrala 1 kg... a stejně ta potvora vstává třeba šestkrát za noc!

luzza
autor
17. pro 2009

a nemůžu jí ignorovat kvůli nele 😖 😖 i když bych tak ráda!!!!!!!! 😅

kay
17. pro 2009

luzzi, no aspoň že Ti jí 😀bych za to dala nevím co, je to hrozně frustrující, něco jí navařím, těším se že jí to bude chutnat a ona to ochutná a pak už neotevře pusu.. 😢

tak zkus holky oddělit, jak jste se domluvili s Jirkou a fakt to zkuste Elišku odnaučit, doktorka říkala, že normálně jedoucí dítě by se mohlo v tomhle věku budit tak max jednou za noc.. myslím, že by to mohla Eliška zvládnout..

ale ona zase asi dohání, co jí ségra nedběhla ne? 😀

kočky, jdu spát, nocí už se děsím, takže vám ani dobrou noc přát nebudu, teda vám jo, ale u sebe to asi ani nejde ☹

luzza
autor
17. pro 2009

kay
no elík už mě s tím vážně štve 😝
já ti teda přeju klidnou noc 😉
já čekám,až jirka dorazí... měl by být doma až do nového roku 🤐 tak snad 😕

grej
17. pro 2009

Ahoj holky,
Kay - Kačka ale taky přes den jí jednou za 3 - 4 hodiny... Myslím, že to není moc dlouhej interval a že tedy není důvod se v noci dojídat... I když každý mimi to má jinak, že jo...
Kačka se v noci budí tak každý tři hodiny. Jak hodinky. Zatím jsem pevně rozhodnutá jí po Novém roce zkusit odnaučit vstávat v noci. Uvidíme, jak dlouho mi to vydrží 😀

Kačka tomu jídlu moc nedá, hodně tekutého pyré sní tak max 60 gramů na jedno jídlo, hrubšího sní pár lžičedk. Včera jsem zkoušela na noc kaši, ale totální propadák. Po první lžičce to začínala odmítat, ani z flašky to nechtěla. ALe byla to Hami s ovocem a už od víc lidí sjsem slyšela, že to dětem nechutná (mě to teda tky nechutnalo), atkže zkusím zakoupit nutrilonovou nebo sunarku a uvidíme...
Přesnídávky mi sní tak půlku lahvičky.

My s mamkou udělaly ořechy a zadělalyi jsme na nějaký kuličky. Ty budem tvořit zítra. JInak něco upekjla moje babička, takže už nic dělat nebudem. Po dlouhé době jsme dělaly vaječnák, tak si dávám večer štamrpli 😀 Mňam 🙂
Tak já budu mít za chvíli dopracováno, tak půjdu do hajan. ALe nejdřív nakojit určitě. Protože jen si lehneme, tak se vzbudí a vyžaduje pití.
Zítra máme vánoční večírek, tak se tam půjdem na skok podívat. Papáček

Olmlouvám se, že nereaguju na vaše příspěvky, vždycky to přečtu, ale nějak nestíhám odepisovat... Snad to moc neva 🙂

m.e.l
18. pro 2009

Bré ranko? 😕
Jdu takhle v jednu hodinu nahodit dudlíka, dítě zapase koníčky a hodí svůj roztomilej úsměv. Teď se snaží usnout, dala jsem trochu mlíka, aby mu to šlo lépe, chouděti mému malinkatému.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru