Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
9. led 2010

Jo a mazlíka má Alex taky, žabáka 😀
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_4._mesic/#...

luzza
autor
9. led 2010

teda jmis ten žabáček je taky rozkošnej 😅 😅 😅 😅

luzza
autor
9. led 2010
jmisa
9. led 2010

depka depka depka 😀 😀
Na tý první stojí tak ležérně 😀 fakt šikovná. 😉

luzza
autor
9. led 2010

tak jáhlová kaše je už v těch našich žroutkách 😅 😅

udělala jsem to taky podle oka,jak píše míša 😀
4 vrchovatý lžíce jáhel propláchnout,spařit a znovu propláchnout...
pak se vaří ve 400ml vody 10 min
pak 6 odměrek sunaru a 4 sušenky sunarka
rozmixováno...

holky nechaly každá tak tři,čtyři lžičky,takže nám toho moc nenechaly 🙄

kay
9. led 2010

míšo depka depka depka - Stela je stejně stará jako Nela.. Alex má čas.

luzzi, tak to je fakt mega šikovná.. ach jo 😀 hele máš nějaké zkušenosti s hypotonií? Stleinka je prý hypotonická, bylo mi zhruba vysvětleno co to znamená, ale nevím jestli bude mít nějaké zvýšené nároky nebo bude stačit teď to naše cvičení?

holky tady je normálně tak 3 cenťáky ledu a zase prší, Martin teda vyjel, ale já se z baráku hnout nemůžu.. to je krutý..

luzza
autor
9. led 2010

kay
já měla u obou holek ve zprávě z neurologie HRANIČNÍ HYPOTONICKÝ SYNDROM...
prý to souvisí s tím,že jsou o měsíc dřív narozený...ale tou rehabilitací se to úplně spravilo!

grej
9. led 2010

Ahoj,

Luzz, měla tam kapesník jako dobu, bez úspěchu. Vůbec jí nezajímá a nebo si ho přetáhne přes obličej tak silně, že se u toho fakt spát nedá 😀 Takže teď ho tam mám na utírání nudlí. Má tam dva takový ty ňuchňáky, jako hadry s hlavou. Míša ho má u Alexe myslím taky. Z Ikey žabáka. Jediný, co jí na tom baví, je, že cucá cedulku. A to ještě jen někdy.

Dnes jsem jíd ala spát na vaši radu o hodinu dřív a celou hodinu tam provztekala. Vzteká se pořád, tak uvidíme, kdy usne.

TeĎ koukám, že Míša sem dala i fotku žabáka 🙂 Tak to je on. Ještě máme růžovýho králíčka z HM.

Já osobně si myslím, že naopak když cestujeme, tak spí mnohem líp. 😕 TeĎ co jsme celý dny doma, tak vyvádí od osmi do desíti a ve čtvrt na dvanáct už je vzhůru. Tak nevim.
Včera teda nebyla, to se řvaním asi hodně unavila a vzbudila se až v jednu.

Jdu jí dát dudlíka a otočit na záda. Už je mi jí chuděry líto, jak tam pořád brečí...

grej
9. led 2010

Já hlavně nechápu, že má takovou výdrž. Už v šest hodin se šmludlala jak blázen. Takže byla rychlá koupačka, krmení a do postele. Oči má jak číňan, když k ní přijdu, tak úplně vidim, jak by spala, ale jen se vzdálim, tak se vzteká. Přitom už tak dva měsíce docela slušně usínala sama... Asi má blbý období.

jmisa
9. led 2010

Se o mě snad pokouší po šestnáctiměsících mrcha. Takže jsem pro jistotu vyvařila kalicha, kterýho jsem ale 20 minut musela hledat 😀 Jsem si nepamatovala, kame jsem ho uklidila.

Kay, to přišli na to teprve teď, že je malá hypotonická? 😒

kay
9. led 2010

grej, no ono to u dětí působí právě tak, že když nejdou spát když jsou ospalé, tak s ejim napumpuje do žil adrenalin a pak neusnou, ikdyž jsou mega unavené, takže zkus kačku dát spát prostě jak se zařčne žmoulat jestli můžeš..

míšo 😀 😀

no ted nám to říkala ta rehabka jakjsme tam byli ve středu.. tak možná na to přišla už jak jsme tam byli poprv to nevím, ale nám to řekla až teď .. já nad tím začla čím dál víc přemýšlt co to jako pro nás znamená.. a je fakt, že ona je taková furt nestabilní furt jako hodně miminko, že se kejve ze strany na stranu, hlava jí teda už úplně nepadá,ale asi by měla být už pevnější.. nevím, nemám srovnání z okolí.. ☹

holky tak já nevím co s ní.. přes den krásně usíná a spí jak špalek, vlbec se nebudí, naopak ji chodím budit já.. ale sotva ji nakrmím okoupu a snažím se dokojit, je fakt, že většinou už toho tam moc nemám, tak ji uložím a prostě od té doby furt pobrekává než jí dím UM kolem 22h.. ona teda u toho spí, předevčíremk jsem furt lítala s flaškou jakože už a ona spala.. je teda fakt, že teď dvakrát chtěla to UM až po 23h ale to byla vyjímka.. myslíte že může mít hlad po té večeři? sní tak 140ml kaše. obilné. a pak ji ještě kojím, ael jak říkám, za kvantitu ani kvalitu už moc neručím.. a pak pobrekává míň ale občas se ozve. no a pak nad ránem se budí cca od 3 hod. někdy po 15 min, tak jí kolem 4h nakojím, to myslím mám mlíka dost, ale stejně včera pobrekávala až jsme ji v půl sedmé nakoila znovu a pak spala do 9h !!! spurt ais nehrozí už co? omlouvám s eza delší příspěvek..

grej
9. led 2010

Když já nevím, dávat jí spát třeba v šest mi přijde dost brzy...
Vím, že když se to přetáhne, tak je to blbý, ale to bych jí nesměla vůbec koupat. Protože jakmile vykoupu, tak se dost probudí...
Nakonec usnula po půl deváté, takže vlastně jako vždykcy. cca hodinu a půl po dání do postýlky.

Jinak moje dítě má v hlavě hodiny. Kromě včerejška se pravidelně budí ve čtvrt na dvanáct. I dnes, kdy šla do postele vlastně o hodinu dřív. %Cekala jsem, že se zbudí o hodinu dřív, ale klasika - ve čtvrt na dvanáct budíček 🙂

grej
9. led 2010

Kay - když to tak po tobě čtu, tak to máš vlastně jakoj á. Kačka taky super spí teĎ přes den. Venku by spala i dvě hodiny dvakrát denně. Ospalá je, ale usíná blbě. Pak teda usne, ale pravidelně se budí.
Já myslím, že je to zvyk. Že si prost zvykla na budíček po jedenácté a ví, že dsotane na jíst. I když podle mě hlad mít nemůže. V šest dostala kaši. Dělám jí teda poloviční porci, jen ze 60 ml, ale přimíchávám k tomu trochu přesnídávky. Sní to skoro celý. Pak před spaním ještě kojím z obou prsů a myslím, že mám mlíka dost... A i přesto se budí. V noci se budí cca po třech hodinách. Podle mě je to jen zvyk, ne hlad...

m.e.l
10. led 2010

Bré ranko,
když to tak čtu, tak Luky je taky asi hypotomický. Hlavu nad podložku, když je na zádech nezvedne ani omylem. . . Má ji taky furt takovou vratkou.

jmisa
10. led 2010

Ahoj všem.
Asi zapadnem. Dneska kočárem rozhodně nepojedem, ještě že mám nosítko.

Kay, no já nevím, ale mám pocit, že svalová hypotonie má původ neurologický a ve zprávě si měla, že neurologicky je to OK ne? Kdo Ti řekl, že je hypotonická? doktor nebo fyzioterapeutka?

Jo a mrcha přišla, nad ránem jsem musela aplikovat kalicha. Jsem se teda bála, aby nevypadnul 😀 Ae drží 😀

luzza
autor
10. led 2010

bré ranko 🙂
dnes kojo ve 4,30 pak ještě chrápaly do půl osmý...asi vědí,že je neděle 😅 né je to fakt úleva,po těch nočních šichtách s eliškou... 😉

sněhu jak v krkonoších... 😝

kalich neznám,ale až bude mrcha,tak chci zkusit...

kay
10. led 2010

ahojte, tak dneska jsme zase jenom nahazpvala dudel.. nevím jestli není lepší 3 x za noc kojit, než jí 50x vysvětlovat že má ještě spát 😅 ona to mlíko nepotřebuje, ale furt jí to musím připomínat.. ☹

míšo, nám to řekla rehabka.. na neurologii jsme byli těsně před ní..

jinak dneska mám zase prekérku s krmení, kojila jsem v 4:15, a pak v 7:30.. no a dneska máme plavání a vychází mi kaše přímo do plavání tak nevím co dělat. Asi dostane jogurt v 11h a pak kaši až u našich v půl třetí. a pak v pět kaši a večeři a kojení po koupání.. jinak nevím..

luzza
autor
10. led 2010

kay
kolikrát denně teda stelíka kojíš?

kay
10. led 2010

luzzi, no kojím ráno, pak v 16h na sváču a pak po koupání před spaním.. a pak nad ránem kolem té 4h. ale ráno pak moc mlíka už podle mě nemám.. nejvíc mám mlíka v těch 16h a ve 4h..ten zbytek je spíš takový symbolický.. už jsme si říkala, že jí dneska dám i UM..

jmisa
10. led 2010

Kay, když neurolog neviděl hypotonii, tak bych se tím nijak nezabývala 😉

jmisa
10. led 2010

Já budu muset plavčo zrušit kvůlivá mrše. Pak už jsou jen dva týdny, to jsem zvědavá, jestli stihnem vybrat náhrady. 😲
Pak si asi dáme pauzu od plavča, protože v tý zimě jsou furt nějaký problémy a do Modřan je to fakt daleko a z ruky.

hanulka3112
10. led 2010

Jéé ahojky holky, tak čtu, že Vaši mimísci už začínají pomalu mluvit 😵 😀 Vaneska ta furt jen be be be bu bu bu a nebo oba pěkně kvílí 😀 ale četla jsem o tom mlaskání, to teď začal dělat Leonek, tak že by začal máma táta 😕 jéé já už chci 😀

luzza
autor
10. led 2010

hanul
těš se 😀 je to nádherný 😉 😅

jmisa
11. led 2010

Ahoj všem.
Už mi ten sníh leze ale krkem. Kdo má jezdit kočárem.
To není ani na sáně, ne že by na ně Alex mohl.
Taky mě fascinujou ty uklizeči silnic a chodníků, ono si tu jezdí těma traktůrkama, prohrnou chodník a silnici, ale udělají tam metrovou barieru a jak se asi člověk má dostat na přechod, aspoň každej druhej by mohli prorazit.

grej
11. led 2010

Dobré ranko,
taky už toho mám dost Míšo. U nás neprotahujou vůbec, protože tu máme bezpečnostní hupy, takže je to tady jak na Sibiři. Vůbec nevím, jak se dnes dostanu na nákup. M. je v práci až do osmi, to už pak nic nekoupí... S kočárem to ani zkoušet nebudu, je mi jasný, že je to bez šance. Hlavně kvůli těm přechodům. Tady už jsou takový hromady sněhu, že bych to ani nepřeskočila...

grej
11. led 2010

Udělala jsem pár fotek...
http://picasaweb.google.cz/gregorova.jirina/8Me...

Auta byla včera ometena a dvůr odhrnutej. A zas to vypadá, jako by na to nikdo nešáh 😉

luzza
autor
11. led 2010

dobré ranko 🙂
tady není situace lepší 😅 koukám,že všichni bydlíme na výborném místě 😠 tady dávaj lišky dobrou noc,takže co si chlapi neodházej, to nemaj 😉 jirka vstával ve 4, aby nás trochu odhrabal, než odjel do práce... je to fakt děs.. už aby bylo jaro ☹

luzza
autor
11. led 2010

grej 😅 😅 tak to je fakt mazec!!!!! myslela jsem,že ve městě to odklízej 😨 😨 😅 to jsou jak fotky z ruska 😀 😀

m.e.l
11. led 2010

Bré ranko,
jsem byla na krvi. 😝
No u nás to vypadá skoro stejně, multikára, která uklízí chodníky tak dokonce u nás i zapadla. No a sjezd pro kočárky u baráku je území nikoho, takže je tam tak 35cm sněhu. Né že bych teda dneska měla v plánu lézt ať už předním nebo zadním vchodem ven, jsem nachcípaná a mám slušnou tuberu.

grej
11. led 2010

Luzz, no my bydlíme trochu na periferii, takže u nás neuklízej ani když je těch centimetrů sněhu jen pár... Jen občas tu projedou multikárou a protáhnou chodníky, protože hned za náma je důchoďák, kterej patří městký části, tak aby chudáci babičky a dědečkové neupadli. Takže velebíme důchoďák, protože máme rohový pozemek a to než se odklidí, tak tam člověk vypustí duši...

Já myslím, že teĎ uklízej jen hlavní tahy a ani to se nestíhá...

A tady už zase sněží 🙄

mel - ať je ti brzy dobře!!!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru