Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
7. dub 2009

k těm hadříkům pro mimča...
já mám pro ně připravený na cestu jen bodyčko s dlouhým rukávem,sametovej overal a bavlněnou čepičku...
k tomu budou přikrytý dekou v autosedačce... 😉

k tomu epíku...
u nás ho teda dávají hodně rodičkám...nepíchá se do páteře,ale jen do páteřního kanálu,ještě před ten vak,kudy teče mok...je to bezbolestný a pomáhá to hlavně ke zrelaxování celé pánve... některý rodičky se začnou otvírat až právě působením epidurálu...já to vnímám jako komfort 😅 než nějaké pochybné zlo 😉
navíc je epidurální anestezie tak rozšířená,že se při ní běžně např.vyměnují klouby (kolenní,kyčelní) plus spoustu dalších jiných operací na nohách nebo urotraktu bez celkové anestezie 😅 ...
a během toho porodu,když bude nutný císařský řez,může se klidně přejít z normálního porodu na operační porod,což je moje velký přání - nezaspat příchod na svět svých dětiček 😉 🙂 🙂

a dolsin
je normální opiát 😉 už se téměř nepoužívá,páč velká část populace na něho alergizuje 😉

luzza
autor
7. dub 2009

kay
fakt mi je teď líp 😵 😵
celý dopoledne mi břicho tvrdlo tak 6,7 krát do hodiny... a v noci taky...

luzza
autor
7. dub 2009

melíku 😅
ty si ho teda užíváš 😀
copak mu je?

m.e.l
7. dub 2009

kay, ále dostal před těma 14ti dny antidepresiva od psychiatričky a evidentně má na ně alergii, takže se kapánek sesypal. . . . 😠

luzza
autor
7. dub 2009

melíku
alergii????? 😕 😕 😕 😕 😕 na antidepresiva?????? a jak se to projevuje????

jmisa
7. dub 2009

Mel, to je tedy pech.

Luzz, tak na můj vkus se dolsin a jemu podobné v porodnicích používají dost často. Kamarádce ho PA dokonce několikrát téměř nutila a pokaždé odcházela nasupená, když odmítla. Navíc jí tvrdila, že to na dítě rozhodně nemůže mít vliv, což je tedy pěknej kec.

Já se epi nebojím, nemám žádné děsy z toho, že je to do páteře, protože jsem si k tomu něco nastudovala. Ale stejně bych raděj bez toho. Jinak v Krči se obávám dělají císaře pouze v celkové anestezii.

m.e.l
7. dub 2009

Luzz, no projevuje se to tak, že mu je blbě od žaludku, a vlastně dostává se tím do stavu, jako před samotnou léčbou - nejí, nespí, není schopen práce.

luzza
autor
7. dub 2009

melíku
to se mi nezdá jako alergie 😒 radši zajděte spolu k dr. a proberte to... to tě teda lituju holka,ty prostě nebudeš mít klid 😢 😢 😉
jmis
tak to je síla 😅 dolsin normálně spadá pod opiátovej zákon a prochází normálně přes placentu k plodu... a v ústecký nemocnici už se nepoužívá...(kvůli těm alergiím) ale vím,že se dřív rodičkám podával 😅
a s tou nemocnicí v Krči fakt koukám 😨 ...no jiný kraj...jiný mrav 😅 a nevíš kvůli čemu???

m.e.l
7. dub 2009

Luzz, když bude brát Ludiomil, tak mít klid budu, ale jak dostane prášky třetí generace, tak jsme zase v háji. No k psychiatřičce jde 20.týho - ona je tam jen v pondělí, no a příští pondělí je velikonoční. Ale přesně takhle ho rozhodil Apo-parox a teď Cipralex. . . Zloděje přežil, ale tyhle prášky nee. 😒

jmisa
7. dub 2009

Luzz, já nevím, proč dělaj císaře v celkové. Ale vím, že mi to někdo říkal, nebo jsem to četla.
EPI u porodu tam poskytuje soukromá firma, rodička si ho musí uhradit, aktuálně stojí 5700. Sice je celou dobu anestezilog, který to EPI provedl, přítomen a kontroluje pak průběh případně to nějak reguluje, ale je to pálka.

m.e.l
7. dub 2009

No já se možná na Epi zeptám při sepisování porodopisu, ale spíše bych chtěla prostě "přírodní" porod. Snad to přežiju. 😵

jana.cb
7. dub 2009

😉 ahojky holky moje 😉

anitta
7. dub 2009

ahojky holčiny
mel tak at se z toho manža rychle dostane už to máte za pár tak atje fit na mimčo

luzz já mám taky klidový režim tak hodně lež a uvidíš bude lépe a do nemocnice nebudeš muset takhle brzo

já mám s největší pravd. císaře a dnes jsem volala do porodky abych se informovala jak dlouho po císaři musím být na jipce a prý 2-3dny to je mazec ne? a mimčo tam nosí asi dvakrát denně první den nejí nic a pak mudají trochu glukozy a po císaři se prý rozkojí až 4 den tak jsem z toho trochu špatná ☹

m.e.l
7. dub 2009

Anitt, tak to je blbý s tím císařem, že až po dvou dnech z JIP, asi by sis měla pořídit odsávačku a už na JIP pokud to půjde zkusit aspoň odsávat a ať do Davídkovi dávají.

jana.cb
7. dub 2009

ja mam dneska od noci depku jak prisel prvni poslicek no tak od ty doby mi mala vubec nei klidna v brise a nei 5 min aby byla v klidu .-(( desne kope a jak ruciky tak nozicky a hraje si snima se mi vlni bricho az dneska hematolog na kontrole koukal a divil se ale jako v dobrym no .-((( je to normalni kdyz se dite ani na chvili jako neuklidni????Neboli to ani nic jinyho ale kdyz ridim bo sedim bo lezim proste cokoliv tak jako chvilema je to i neprijemny tak resim zda s tim nemam nejak sjet ze proste dite nespi a zda mu neco nechybi protoze to nikdy nebylo drive navic si vystrci i hlavu takze zatukam na sisku co mi trci nad mocakem a klepu ji na hlavu .-((( to me uplne rozhodilo dneska a nevim co s tim .-((( mate to taky???

jana.cb
7. dub 2009

a k Mudre do poradny jdu az zitra tak nevim zda to mam nechat byt ci s tim dneska nekam sjet .-((( jako aby se mi tam nevysmali ze mam bejt rada ze o malej vim ze jim tam jezdi zensky co maj opacnej problem .-((((

m.e.l
7. dub 2009

Jani, mě dneska Luky okopává žebra, ale že by byl nějak akčnější to nee.

anitta
7. dub 2009

jani tak tam zavolej pokud je to fakt v jednom kuse tak bych tam radši cinkla a oni ti řeknou kdyžtak udělajíko už dnes .lepší jet zbytečně než něco zanedbat

jana.cb
7. dub 2009

no Meliku tak bud v nejblizsich dnech porodim nebo mame hyperaktivni dite nebo se neco deje .-(((

m.e.l
7. dub 2009

No blíží se úplněk, tak to může Kristýnka cejtit. 😉 Brnkni doktorce a uvidíš, ale myslím, že to nebude nic vážnýho. 😉

jana.cb
7. dub 2009

no jenze se bojim toho ze neco najdou a nechaj si me tam trebas na pozorovani mno a pak tam budu az do konce ☹ chcjo ja chtela od vas slyset ze se vam to taky stava .-((( 🙂 ja pockam cca do 7 do vecera to vetsinou pak byl klid a kdyz to neprestane tak sjedeme do nemocnice na pohotovost radeji tedy ale jeste tomu dam do tech 7 cas abych nebyla za schyzu 😒

m.e.l
7. dub 2009

Jani a neměla jsi třeba čokoládu? Po ní se z našeho Lukyho stává akční muž. 😀

jana.cb
7. dub 2009

jo jo dekuju vam moc holky!!! 😉 😒 no jo uplnek ze by na to mel vliv Meliku??? 😀 si spis myslim ze dlouho nevydrzime .....2v1 ...se rika ze dite se ma uklidnovat jak tam bude mit malo mista no ale u me je to opak prave ....a vim ze holky dycky plasi ze neciti pohyby a jezdi na pohotovost a nechci aby se me tam smali ze jedu kdyz celej den je takhle akcni .-((( kdyz nemam zadny jiny priznaky niceho ..jen teda v noci ten poslicek ale jinak nebyl zadnej ..takze zitra v 1é mam poradnu tak jsem doufala ze bych vydrzela nez me Dr prihlidne mno ale jak rikam pockam do 7 a pak vyjedeme kdyztak ☹

jana.cb
7. dub 2009

no Meliku jako praveze ne ..jedla jsem to co dycky ...caj rohliky pak polivku a obed ale normalni porce a nic slanyho ani ostryho a sladky nejim vubec .-((( a tohle je prave od tech 3 rano kdy byl ten poslicek a neustalo to ani na 5 min .....

kay
7. dub 2009

jani já myslím, že s eTi nikdo smát nebude.. a kdyby si Tě tam nechali, no tak to už snad těch pár dnů pro miminkovydržíš ne? ten úplněk na to působí opravdu hodně. Mel si plánuje další úplněk porod 😀 a ta čokoláda taky, to s enezdá, nebo kafe, kakao, kofola.. nebo rpostě je malá už netrpělivá no..

luzziku tak sjem ráda, že je to lepší, no nezybde než fakt ležet a poctivě.. ☹

anitt, no Ty už to máš taky za pár, myslím, že už tak mocležet nemusíš 😀

m.e.l
7. dub 2009

Kay, když na to přijde, tak klidně odrodím za 14 dní a vůbec se na Lukyho nebudu zlobit. . . . 😀

luzza
autor
7. dub 2009

jani.cb
můžu ti říct,že jak dneska moje holky blázněj je taky extrem,taky mi to je divný...no co když fakt ten úplněk 😕
anitko
u nás v ústí n.L. zůstaváš na jipu 24 hod... déle se mi zdá masakr...to i po těžších operacích dáváme lidi z jipu po 24 hodinách na standart...navíc to určitě ovlivňuje laktaci,ne?? no to je fakt blbý 😒
jmis
epi tak drahý?????????? 😨 😨 😨 😨 😨 😨 no to se poseru 🤐 🤐 🤐 tady je prováděj normálně místní anesteziologové z nemocnice,žádná firma... a nebere se to jako nadstandart...no to čumím 🤐 😨 😨 😨
to musím 😨 říct u nás ve špitále...

kay
7. dub 2009

mel tak já zase bych ráda vydržela tak na začátek července 🙂 aby bylo nějaký pěkný datum, ale myslím že za měsíc budu mluvit jinak
🙂

luzza
autor
7. dub 2009

holky
dnes mi gyn. doporučila,ať si koupím APO-LACTOBACILLUS... že je teď nový trend,začít ho zobat 4 týdny před termínem porodu... kromě těch známých účinků má prý velký vliv i na miminka...že se tím dá bránit exemům,alergiím a špatnému trávení u novorozenců... 😕 😕 já to teda slyšela prvně,tak se ještě zeptám zítra u nás ve špitále... 😕

m.e.l
7. dub 2009

Luzz, to jsou ale věci, to se na to zeptej, bych když tak naběhla do lékárny.
Kay, mě by se líbilo 13.5. - třináctka je šťastné číslo moje a manži. No ale 12.5. taky není špatný - to má manža narozky. 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru