Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jankatr
11. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

kay
11. dub 2009

janko, no já tady zase brečím 🙂 moc krásně jsi to napsala a tak pěkně s nadhledem, jako že nic jako bolest jako prase, nedalo se to vydržet a tak 😀 díky.. ale jinak to musel být nádherný zážitek a jsem ráda, že jste v pořádku a Daník to taky rozdýchal 🙂

m.e.l
11. dub 2009

Janky, no hlavně že jste to zvládli. 😉 Ono asi pro Daníka to bylo i takové zvláštní, že jsi v nemocnici a pak ty dva uzlíčky štěstí. 😉 A koukej se trochu šetřit, ať rychle nabereš síly. Přeci jen po tom císaři je člověk takový více zničený bych řekla. Nevím, nemám zkušenost.

jankatr
11. dub 2009

Kay - já myslím to by nikomu nepomohlo kdybych vám tu popisovala nějaké hrůzy - navíc tentokrát se fakt žádný nekonaly - ale hlavně každej to prožívá jinak, a co je pro jednoho hrůza, druhej pořád ještě snese tak proč někoho předem strašit 😉 A ve finále to stejně každá hodí za hlavu hned jak ten uzlíček dostane do ruky... 🙂 🙂 🙂

jankatr
11. dub 2009

Mimochodem přidala jsem fotečky http://jankatr.rajce.idnes.cz/Kubik_a_Matej.../

jmisa
12. dub 2009

Ahoj.
Janko, hezký popis, slza mi ukápla 🙂

Boty do porodky - mám crocsky od asiatů, jsou gumové a jde tedy s nima jít do sprchy. Vezmu si dvoje - jedny do sprchy a druhé na chození. Aspoň mám důvod koupit si další barvičky, jsem na ně totiž úchylná 😀

m.e.l
12. dub 2009

Dobré ranko,
no já si koupím nějaké botí v lékarně, měli tam celogumové. Pak je třeba unosím i do bazénu . . .

macous
12. dub 2009

Ahoj holky,

Janko, teda taky mi slzička ukápla při tvém popisu 😵 a kluci jsou přímo kouzelní 😵 😵
Hezky si to užívej a nezapomínej odpočívat 😉

Holky, všem přeji krásné Velikonoce 😀 😀 😀

Melíku - Pikuska už taky porodila 😀

m.e.l
12. dub 2009

Mací, jsem si všimla, že Piku porodila. 😉

peda
12. dub 2009

Ahoj holky 🙂

chci Vám popřát krásné Velikonoce,příští rok už budeme běhat za ratolestma 😵 😉 🙂 tak papa a krásný den

luzza
autor
12. dub 2009

přeji všem hezkou neděli 🙂 🙂 🙂 🙂
janka - úplně tu bulím a usmívám se 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 je to nádhera 🙂
jsi fakt šikovná a statečná ženská 😉 😉
a všechny vaše dětičky jsou překrásný 😉

luzza
autor
12. dub 2009

dneska jdem za kámoškou do porodnice 🙂 narodila se jí holčička Lucinka 🙂,je to ivfkové miminko po sedmi letech léčby neplodnosti 😅 kámošce je 36 😉
tak to zas na mě dejchne 😅
odpoledne budem barvit vejce 😉

kay
12. dub 2009

ahoj holky,

tak já teda ráno žehlila, a teď vařím, je tam krásně, ale jsem už mrtvá na nějakou práci na zahradě ☹
ale trochu si dám do kupy teda tu kabelu do porodky, když už mi všichni říkají že ji mám mít nachystanou 😀 jo a mel díky já mám vlastně ťamanky co jsem nosila do baenu, tak ty si teda vemu do sprchy.. 🙂

luzzi, krásnou návštěvu, určitě to bude krásné.. jen aby simiminka neřekla, že tam rovnou už zůstanou 😀
a pikuš porodila? no tak to je super.. 🙂

janko máš pravdu, člověk se toho bojí protože všichni vykládají jak to bolí atd, ale někoho něco bolí a druhému to nemusí přijít tak hrozné.. fotečky krásné a kluci samo taky 😀

m.e.l
12. dub 2009

Jsem dala do alba Lukyho postýlku, neměla jsem co dělat, tak jsem mu ji připravila https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

luzza
autor
12. dub 2009

melíku
postýlka nachystaná 🙂 🙂 🙂 pěkná... tak už jenom Lukýnek chybí 😉 🙂
kay
no v porodce bylo super 😉 😉 sestřička mi řekla,že už taky vypadám na rozsypání 😅 tak to potěší 😀

luzza
autor
12. dub 2009

pak jsme ještě zajeli do Obi a já mám z toho tlak 150/117 😝 😝
chtěla jsem jít obarvit vajíčka,ale radši se chvíli natáhnu...páč mi z toho tlaku trochu hučí v uších 😝
pro domínka mám koledu nachystanou a pro koledníky taky... 😉

hanulka3112
12. dub 2009

Ahojky holky.
Jani, krásně jsi to napsala a fotečky fakt krásné, kluci jsou sladcí 😵 už 😉 ilovali a dělali bečku za barákem u lesa, tak jsme se tam stavili a tak jak jsem se pobavila, to už jsem se fakt dlouho nepobavila 😀 byli tam kámoši co jsem s nima vyrůstala a co už maj i malé děti, tak vykládali zážitky, tak to stálo za to.
Jo dneska nás byl fotit ten známý, takže budeme mít pár foteček a ještě, že přijede udělat nějaké v přírodě, jak to tu začne kvést 🙂 tak až je budu mít doma hned hodím do alba

hanulka3112
12. dub 2009

A krásné Velikonoce přeji 😉 🙂

jankatr
12. dub 2009

Tak já teda letos velikonoce kapku bojkotuju 😀 a nejspíš to dopadne tak že vezmem i kluky v kočárku a půjdem na koledu s "chlapama" - Taťka chce všechny kluky sebou a jelikož to nejspíš nerozkojí tak mu nezbývá než mě vzít sebou 😀 😀 😀

kay
12. dub 2009

meli, postýlka super, nechápu proč ten náš kolotoč visí tak cca 10cm od matrace.. asi jho nebudu moct použít nebo nevím.. ☹ by malé šťouchali ti medvědi do nosu..

luzz, no tak to je dobře, že se návštěva vyvedla, sestřička teda vtipná... hele s tím tlakem si nezahrávej 😠

janko se nedivím že na velikonoce prdíš 😀 my jdeme akorát zítra k našim, na grilování obědní a asi nás před tím můj taťka promrskne, ale musí s citem.. já osobně nejsme věřící a tyto svátky mi přijdou dost sexistický, takže normálně na to taky kašlu.. Teď jsem se ale vnutila n jídlo tak to musím vydržet 😀

hanulko, no paráda, těším se na fotky 🙂 my byli teď taky na grilování s metalákama ale nedostali jsme nic, bo došel plyn v bombě u grilu 😀

luzza
autor
12. dub 2009

jani
doufám,že maj kluci minipomlázky 😀
kay
no my bydlíme na vesnici,takže přijdou sousedi a pár dětí,takže tady to ani jinak nejde 😅 .
jinak Velikonoce nijak neprožívám... 😉
Pro těch pár lidí stačí několik vajíček,sladkostí a flaška Ferneta... 😉
Domísek má sraz s klukama už v 8 hod 😨 😅 ,tak zítra nebudu celé dopoledne v pyžamu,jako obvykle 😀

artep26
13. dub 2009

Ahojda holky,
jdu vám popřát hezké Velikonoce, včera jsem vše připravovala, tak nějak nebyl čas 🙂 🙂 🙂
Hezky si to užijte a od 12:00 nikoho nepouštět za dveře a polévat vodou 😀 😀 😀

luzza
autor
13. dub 2009

taky přeju hezké velikonoční ráno 🙂
domča už je hodinu na koledě 😅
my posnídali studený dort a kávu a já si pomalu chystám žehlení 😉

jmisa
13. dub 2009

Ahoj.
Velikonoce - co to je? To nedržíme 😀 😀

artep26
13. dub 2009

Ahoj holky, 😀 😀
Míšo jsi mě pobavila ... no ono v Praze to asi není ono jako na vesnici, viď Luzz??
není to sice nijak horký, ale děti z vesnise dorazí a chlapiska taky 🙂

artep26
13. dub 2009

Jo holky od půl 6 jsem nespala, jeden prďola se hlásil o slovo, tak si myslím jestli to není kluk a chtěl už vstávat a jít koledovat 😀 😀 😀

jmisa
13. dub 2009

Artep, já pocházím z vesnice, kvůli té trapnosti s pomlázkama tam ale už v době velikonoc nejezdíme.

luzza
autor
13. dub 2009

jmis
já jsem z velikonoc vždycky nervozní 😝 ale na vesnici to bohužel jinak nejde...
ale domča s klukama se aspoň pobavěj 😉

luzza
autor
13. dub 2009

artíku
takže že by to byli klučíci???? 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

artep26
13. dub 2009

Míšo no je to takový svátek naprd, ale když je hezké počásko jako dneska, tak se to dá. 😉
Dopolko chodí děti, pak kolem oběda kluci stejného věku jako manža na řízky, pokecáme, oni popijí a odpolko jdeme společně ke známénu udit a trošku se poveselit.
Tak snad to bude v pohodě, takové ty trapnosti vystrčit zadek ze dveří ve městě, kde jsem bydlela, to bylo trapný, ale tady je to fajn, koledníci jdou buď dál nebo zrovna dneska se to dá hezky odbýt venku na sluníčku bez trapností ... 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru