Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

artep26
13. dub 2009

Luzz no uvidíme, fakt nevím, asi bych vám to písla do IP kdybych to věděla, ale faaaaaakt nevím 😉
Pro kluky je to lepší, se vyblbnou a něco si donesou domů.
my byly 3 sestry, takže u nás to vypadalo ve 12 jako u snědeného a vypitého krámu 😉

jmisa
13. dub 2009

No mně přišlo trapný vystrkovat zadek i na vesnici 😀
Od 18 bydlím v Praze a od té doby jsem pomlázku nezažila 🙂

artep26
13. dub 2009

😀 😀 😀 no je fakt že vystrkovat zadek ze dveří je hodně trapný, v tom s tebou souhlasím.
U babičky na Moravě se třeba šlehá jen dole zepředu na nohách nebo ti chlapi vykasají kalhoty a šlehají po lýtkách, no někdy to pěkně bolelo 😕

artep26
13. dub 2009

A to v Praze nechodí vůbec nikdo?? Nebo to jen nedržíš ty ... ?

jmisa
13. dub 2009

Artep, já nevím. Myslím, že jsem ani nikoho neviděla.
Ono hodně lidí odjíždí na svátky mimo Prahu, tak to spíš řeší na vesnici.

artep26
13. dub 2009

Tak to jo, že mě to nenapadlo 😉
Lituju naší pesanku, musí být zavřená v kotci a ona moc zvyklá není, ale je statečná, vůbec nekňučí ani nevyvádí, právě usnula ... ve 12 ji pouštím, pak sem už nikoho nepustí 😀 😀 😀

jmisa
13. dub 2009

Jsem se ptala manži, jak to dělali, když byl dítě. Tak prý vždy jeli na chatu. Ale stejně to tam nedrželi, že je to nebavilo 😀
Jsem se přivdala do rodinky 😀

artep26
13. dub 2009

No my to taky nijak nepřeháníme, ale je to takové nutné zlo ... 😉
Ale manža Velikonoce docela rád, se těší až za 2 roky bude chodit s prďatama 😀 😀 😀 jsem na něj zvědavá 😀 😀 😀

artep26
13. dub 2009

Jen mě tady zaráží, že chodí kluci s dětmi jako i s holčičkama, to se u nás nedrželo, opravdu chodili jen kluci.
No holt jiný kraj, jiný mrav ... 😕

luzza
autor
13. dub 2009

artí
my máme chalupu na karlovarsku a tam sme jako děti trávili každý velikonoce... a tam teda chodili koledovat taky všechny děti...holky i kluci... no já byla ráda 😅 takových dobrot 😝 😀

m.e.l
13. dub 2009

Dobré ranko,
tak já na vesnici tu prdel vystrkovala. Takže vlastně do 12ti let, no a v Praze si hraju na to, že nejsem vůbec doma. 😀
Kay, jestli nemáš jinak polohovatelné rošty u postýlky. My máme tři polohy a takhle daná matrace je ta nejvyšší, takže kolotoč tam jde, jen ho ještě radši přivážu, nějak se od tý vrchní tyčky odtahuje, tak aby to jednoho dne nespadlo na Lukyho.

kay
13. dub 2009

meli no my máme dvě polohy, ale tím pádem by to mělo být podobné, když u tebe je to takhle na nejvyšší pozici.. spíš ten kolotoč bude asi níž.. budu muset zkusit nějak zkrátit ty provázky.. myslím že i teksas říkala, že to má podobně jako já.. ale ta už to brzo vyzkouší 😀

holky no já zažilq dětství v paneláku kde s eprávě cvždycky jen vystrčil ten zadek u ze dveří u bytu a bylo to trapné.. od té doby tole fakt nesnáším. Jen můj ta´tka to furt doržuje, ale s tím nic neudělám.. 😅

artep26
13. dub 2009

Luzz jako holce by se mi to líbilo, ale teď moc ne, těch dětí tady je a mně začínají docházet dobroty a to ještě nedorazil manža s tou bandou chlapů a dětí 😅 😲
Mel a Kay ahojda 🙂 🙂 🙂

hanulka3112
13. dub 2009

Ahojky holky, tak já taky pocházím z paneláku, takže to byly vždy trapné svátky 😝 ještě gor u nás na sídlišti byla teda převaha kluků a já jakžto segra 2 bráchů jsem měla těch koledníku za dveřma teda hafo 😅 teď jsem sice na vesnici, ale mám tu klid, bo bydlíme v koncích a ráno tu byl jen soused se synem a vnukem, takže pohoda 😀

luzza
autor
13. dub 2009

no já sem dožehlila 😝 a před chvílí tu byl Domča s kamarádama 😉 tak sem je nafasovala a už toho taky moc nemám 😅 tak sem je poslala taky k jejich paní učitelce!!! Tak doufám,že je doma! 😠 Ať jí pěkně zmalujou! 😀 Když mě koledujou děti,tak mi to neva 😉 🙂 Ale když mě chce plácat dospělej,tak mi to připadá trapný až perverzní 😝 😠 😉

luzza
autor
13. dub 2009

hanulko
sousedi s prťavejma klučíkama mi nevaděj 😉 naopak 🙂 dostali čokoládky a lízátka 😉 o vajíčka moc nestáli 😀
a v rámci dobrých sousedských vztahů je ráda vidím 🙂

artep26
13. dub 2009

Luzzi tak odeber Domínovi 😀 😀 😀 😀
Já nemám ubrat komu 🙂
Hanul ahojda, tak to je fajn, že máš klídek, já si po loňsku říkala jak nikdo nepřijde a ono prdlajs ...
Mám už jen pár drobností , no snad to vystačí 😉 taky lízátka, žvejky, čokoládové bonbony a kořátka jak píšeš, no ale to je moc neoslním 😀 😀 😀 jak toho nemají pytel, tak koukají jako vrahounci 😀 😀 😀

luzza
autor
13. dub 2009

ahoj kočky 🙂
tak máme velikonoce zdárně za námi 🙂
a my už zase chystáme úkoly 😝

jankatr
13. dub 2009

ahojky - tak nakonec šli chlapi sami, ono kdyby na nás měli čekat tak asi nevyjdou z domu páč hoši papkali kolem páté a pak chrněli skoro do devíti, no a než se zas najedli tak bylo pomalu deset 😀 😀 😀
Nakonec se pro nás jenom stavili kolem poledne a šli jsme ke švagrové a k našim a pak odpolčo na procházku. Bylo fakt krásně...

Jinak kluci jsou zatím moc hodní - skoro pořád spinkají a na jídlo se budí převážně tak po čtyřech hodinách - takže pohodička - otázka je jak dlouho jim to vydrží 😅 😅 😅

m.e.l
13. dub 2009

Jé Janky, tak to jsou kluci teda fakt hodňoučcí. No na šmigrus holt půjdou s tátou a bráškou příští rok. 😉

jankatr
13. dub 2009

To jo, letos by z toho stejně nic neměli - celý by to prospali 😀 😀 😀

m.e.l
13. dub 2009

Janky, no to určitě. Příští rok bude lepčí a více výslužky. 😀

grej
13. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

m.e.l
13. dub 2009

grej, klídek s tím, že nic nemáš, určo máš. Nezapomeň, že já do nedávna neměla doma ani výbavičku a hle, najednou je vše!!! To se zvládne uvidíš. 😉

kay
13. dub 2009

grej no jo, ale třeba kamoška ji měla nachystanou už od 30tt 😀 neboj myslím, že všechny občas chytne panika, že to nestíhají a nic nemají.. já ji měla naposledy minulý týden a stála mě 6tis a dvě objednávky na netu 😀 ale je fakt, že už snad mám nebo mám objednané skoro všechno.. teda si to myslím tE´d.. potom stejně zjistím, že nemám něco hrozně důležitého, ale se nějak uklidňuju, že žijeme ve městě a dokoupit se dá vždycky všechno, takže to ber taky tak.. jo a dořžehlovala jsem věci v sobotu jo? takže že bych měla všechno nachystané o tom nevím.. 😀 chůvička došla a dneska jsme ji testovali u našich - máme tuz angel care, ale monitor musíme ještě dokoupit.. asi vezmeme ten nanny, stejně bychom neměli monitor k té chůvičce, bo to je podle mě zase jiná verze chůvičky..resp jiné číslo.taky se v tom zas emoc nevyznám.
hlavně se opatruj, ať jsi v pořádku a v klidu. 🙂

jinak velikonoce jsme taky přežili, jen taťk a a M. si zgustli, ale dobrý.. jo a v pubertě jsem už nikomu neotvírala 😀 většinou jsem někde zmizela...

luzzi, já už bych chtěla taky dělat nějaké úkoly a ne řešit plínky 😀 ale ono má asi všechno svoje kouzlo.. 😅

brou noc všem po velikonocích.. 😀

luzza
autor
14. dub 2009

dobré ránko ivfky 🙂

grej - jak píše kay,každého popadne nějaká ta panika,že nic nemá 😀 ,jen to chytne každého v jinou dobu 😀
takže se hoď do klidu 😉 všechno 100% stihneš 😉 😀

kay - máš pravdu 😉 každý období těch dětí je něčím krásný 😵 včera se nám Dominik třikrát komplet převlíknul!
přehrabal celou skříň 😠 poslední model,v kterým šel s holkama ven,byla komplet rozepnutá košile,světlý tříčtvrťáky a na krku ty vojenský psí známky no- MODEL 😀 😀 (ráno to byla vojenská uniforma včetně červenýho baretu 😝 😅 )

jani - kojíš oba klučíky naráz??

m.e.l
14. dub 2009

Dobré ranko,
Luzz Tvé dítko je opravdu model. 😀

luzza
autor
14. dub 2009

ahoj melíku 🙂
počkej za pár let...uvidíš,co si bude oblíkat Luky 😅 😅 😀 😀

m.e.l
14. dub 2009

Luzz, jestli bude po tátovi - tak co nejtmavší oblečení a aby jsi ho z něj po týdnu strhávala, aby si vzal jiný!!! A ještě Ti bude tvrdit, že to nosí dva dny a né týden. 😀 😅

jmisa
14. dub 2009

Ahoj všem.

Grej, vždy, když napíšeš, že kočár ještě nemáš doma, tak chytne panika mě 😀 😀 že jsem ho měla objednat dřív 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru