Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

hanulka3112
22. dub 2009

Nejvíc mě ale dostalo, když si naopak starší kámoška za mnou přišla o radu jak otěhotnět, že se jim už dlouho nedaří, no kdyby věděla, ví to asi jen 3kámošky a moje mamča, já bych to teda klidně řekla všem, ale můj nechtěl, že by pak nerad vykládal, jak odevzdával někde svůj materiál...už tak jsem byla ráda jak to zvládal, bo nesnáší doktory 😅 no a pak ještě za mnou byl jeho bratránek, že se jim dlouho nedaří a jak na to.Tak ráda bych jim to vše vylíčila, ale poradila jsem jim aspoň ty základní vyšetření spg, průchodnost, horm. profil...ale ještě se k tomu nerozhoupali, ono jak člověka nic nebolí, tak si myslí, že je zdravý, tak jak jsem si to myslela já a ze dne na den se mi změnil život ☹ ale teď už jsem šťastná, že mám prďolky v pupíku 😵

artep26
22. dub 2009

Hanul ne, to ne ... tak jsem to nemysla, vůbec ne ... moje 3 kamarádky podstupují úplně to samé co já a to ještě o dalších třeba ani nevím 😉
My se snažili od mých 25 let a nakonec jsme dospěli až k IVF ... ale nevadí, v budoucnu to bude myslím naprosto běžné, že přirozeně to snad nepůjde nikomu.
Jdu do hajan, jsem KO po těch dnešních doktorech, zítra zase juknu 😉
Pa pa pa 🙂

jankatr
22. dub 2009

Hani - kdyby jen v pupíku,... než se naděješ tak už je budeš mít i v náručí 😵 😵 😵

luzza
autor
22. dub 2009

holky
dorazili jsme až teď večer 😝
zatím jsem vcelku,zítra ráno všechno napíšu
teď jsem K.O. 😝

m.e.l
23. dub 2009

Dobré ranko,
dnešní noc byla docela o.k. I když jsem se dost nalítala na záchod a bolí mě podbřišek, tak nevím co tam to dítě tvoří.

luzza
autor
23. dub 2009

dobré ráno holky 🙂
včerejší kontrola : miminka sestoupila dolů do pánve, dnes jedu do nemocnice na CTG, pokud bude vše OK, 4.května nastupuju do nemocnice k vyvolání porodu...jak budu rodit zatím netuším...

po včerejším dni,kdy jsem v 9 ráno nasedla do auta jsme dorazili až ve 21 hod domů 😝 ,pak jsme udělali s domčou ještě úkoly, jsem padla do postele jako mrtvola 😝 .
Ale o půlnoci mě vzbudilo tvrdnutí břicha!!! A dost ostrý a bolestivý. Za hodinu mi došlo,že se to opakuje co 10 min. Bolelo to tak,že jsem fakt prodýchávala a tvrdnutí se ukázalo jako normální KONTRAKCE 😝 😝 .Tak jsme vyndali tašku do porodky a čekali jsme,co z toho bude... Ve 2 hodiny na mě padla totální únava a normálně jsem usnula. A kontrakce přestaly 😨 😅 .Tak se mi asi chtěly jen předvést 😅 .

ale dneska se necítím nic moc...břicho mě pobolívá jak z posilovny...ale kontrakce žádný...tak jsem teda zvědavá,co bude dál 😉 . A taky co natočí dneska ve špitále na monitoru...

m.e.l
23. dub 2009

Luzz, no dobrý, takže za chvíli hurá do porodky?
Holky takovej dotaz - jak vypadá hlenová zátka??? Teď nevím jak popsat můj noční zážitek, ale prostě než jsem dosedla na záchod tak ze mě něco vyteklo - né moc, ale prostě myslím, že jsem se nepočůrala. A čípek na kvasinkovou infekci to taky nebyl, asi. . . 😕 😲

luzza
autor
23. dub 2009

melíku
hlenová zátka je asi třícentimetrovej cucek hustýho až gumovatýho hlenu...může být narůžovělej,nebo nahnědlej...někomu odejde takto v celku a někomu odchází po částech,takže se jakoby obtiskává na kalhotky,na toaletní papír atd..

a pokud by ti vyteklo trochu plodový vody...tak se to bude už pořád opakovat. jednou jak je ve vaku dírka,tak to prostě teče opakovaně a nemůže se stát,že je to jen jednou...

to mám ze včerejšího porodního kurzu 😀

m.e.l
23. dub 2009

Luzz super, tím chceš říct, že se nekontrolovatelně počůrávám??? No to docela v brzkém věku. 😀

luzza
autor
23. dub 2009

melíku
o tom náhodou v tom kurzu mluvili taky!!!
že v posledním stadiu těhu často zaměňujou maminy moč za plodovku...
protože děloha tak tlačí na močák,že se sám automaticky vypouští,aniž by o tom žena věděla a že nemá typický zápach ani vzhled...prý je to jako čirá voda (v malém množství) ale jsou to zbytky moči,který děloha sama vytlačuje...

luzza
autor
23. dub 2009

holky
já se cejtim prostě nějak divně... 😖 😖
po devátý jedu na to CTG,takže do tý doby si ještě lehnu...

jmisa
23. dub 2009

Ahoj všem.

Tady večer pršelo, teď je zataženo, dneska asi hezky nebude.

Luzz, asi je Ti blbě ze změny tlaku, ne?

artep26
23. dub 2009

Ahoj holky,
Luzz tak nejdýl 4.5., jo?? 🙂 🙂 🙂 Tak budu držet palce. Hezky odpočívej a lež ... no ty kontrakce .. nevím nevím, jen aby jsi nejela hodně brzy 😉 Třeba je to i tlakem, mně bylo včera tak nějak divně a v noci jsem pro změnu nemohla spát zase já. Vše mě bolelo, děti se mačkaly kam mohly ... no prostě jsem byla snad 20x vzhůru. 🙄
Míšo tady taky sprchlo ale už zase šajnuje 🙂 Zítra už má být zase hezky a o víkendu taky 😵
Mel tak uvidíš, co se z toho všeho vyklube 😉

m.e.l
23. dub 2009

Luzz, zbytky moči??? Před čůráním?? Pak jsem totiž čůrala za půl baráku. 😀 No uvidíme, necháme to koňovi, pak mě začalo ještě bolet v kříži, podbřišek - no úžasný. 😀

artep26
23. dub 2009

Mel 😀 😀 😀 to já si vždycky myslím, jak budu čůrat půl hodiny a je toho takový krapítek 😲 .
Jeden mimouš mi pěkně tlačí na močák, neřád jeden 🙂 a pak nemám pořád běhat 😝

jmisa
23. dub 2009

Mel, jj, můžou to být zbytky moči. Mně doktor na to upozornil, abych případně neplašila. Prý nebojte se, porod rozhodně poznáte 😀

m.e.l
23. dub 2009

arti, no v noci naštěstí po půl hodinách nechodím - takže pak je to opravdu za půl baráku, za to přes den si kolikrát říkám, že jsem to mohla pustit do kalhot, protože jdu na záchod jen s pocitem a nebo s kávovou lžičkou. 😒

luzza
autor
23. dub 2009

melí
před čůraním se ti vytlačuje prozměnu ten přebytek... 😉

ahoj artí,ahoj jmis 🙂

m.e.l
23. dub 2009

jmis, no já neplašila. Plašila bych, kdybych pak ležela v posteli a pokračovalo to, takhle jsem jen přemýšlela co se děje a když se cca hodinu nic nedělo, tak jsem pokračovala spánkem spravedlivých. 😀

jmisa
23. dub 2009

Mně říkal, že se to stane často, když se těhule předkloní apod. 😀

artep26
23. dub 2009

Mel jí si jednou crvkla 😅 když jsem si kýchla 😀 ale nosím pořád slimky, tak to na převlíknutí nebylo 😅 😀
Ahojda LUzz, myslela jsem že ležíš 🙂

artep26
23. dub 2009

Holky jdu si natáhnout brka, páč mi od včera ještě nesplaskly, tak jim jdu trošku ulevit.
Pustím si nějaký filmík a pak zase juknu 🙂
zatím pa 😵

luzza
autor
23. dub 2009

holky
tak já jedu na ten monitor...
cítím se jak po flámu...(jestli si ten pocit někdo z vás ještě pamatuje 😅 )
zatím pa

m.e.l
23. dub 2009

luzz, po flámu jsem byla v životě asi 3x, ale jo myslím, že to mám stále v paměti. 😀 Tak ať dobře dopadneš. 😉

macous
23. dub 2009

Ahoj holky,
tak jsem zase najukla a koukám, že se tady toho hodně moc událo..........
Luzzi, držím palečky na ten monitor a věřím, že to bude všechno v pořádku, holky jsou velký, tak už se jim asi chce ven 😉
Melíku, teda včera jsi mě vážně pobavila 😀 a nemysli si, já už si taky pěkně cvrkla, jsem zrovna chtěla jít na wc a hepčík a bylo to v gaťkách - musela jsem se převlíknout 😀 😀 😀
Hanulko, neboj, za puboše tě teda fakt nemám a ta tvoje tchýně je teda fakt perla
😵 😀 😀

Trošku mě škrábe v krku, asi jak se změnilo to počasí 😖 ale snad to nic nebude, pořád teď nějak nestíhám, jsem hrozná, mám hodně starostí i okolo toho vrácení bytu, už aby to bylo za mnou, je to samé papírování.
Manža je už taky trošku lepší, ale pořád nic moc, teď je pro změnu protivnej, že bych mu dala pár facek, včera jsem to vyřešila tak, že jsem ho nechala doma protivu a šla s holkama na večeři a dobré nealko long drinky, moc dobrý, přišla jsem si až v půl jedenáctý 😵 😵

macous
23. dub 2009

Jo a s tím holením "dole" jsem bojovala včera, teda nic moc, nedodělala jsem to a dneska vytáhnu namísto žiletky holící strojek (a jak jsem tak koukla do zrcádka, tak ta moje teda taky nevypadá nic moc 😅 )

hanulka3112
23. dub 2009

Tak jsem konečně doma ráno jsem musela k Dr. pro papíry na tu komisi, že jako fakt nenosím pod tričkem kopačák 😀 tak to tam sepsal ten úředník, asi nemají co na práci, tak si mě tam pozvali 😖 Dr. mi aspoň napsal recept na železo, stejně měli v lékárně jen jedno balení, tak až se mihnu zas někde kolem lékárny, tak si vyzvednu druhé balení a taky jsem stihla mimískům zařídit dětskou Dr. mi ji poradil kámoš od mojeho, strašně moc milá paní i sestřička, tak jsem ráda, že nemusím dojíždět do mého bývalého bydliště 😉 🙂
Mací jj tchýně je drsná, nejvíc mě dostalo, když jsem si koupila minisukni a ona chtěla ať ji taky koupím tu samou u nás ve městě, jak jsem dřív bydlela, tak jsem jí koupila, ve finále ji platil stejně můj, jsem měla říct, že ji neměli, pak si totiž v Brně koupila úplně stejné boty a tričko co jsem měla já 😲 tak si dokážeš představit, kidyž si to oblékla a já to zrovna měla na sobě 😝 od té doby říkám, že jsem koupila vše u nás ve městě jak jsem bydlela nebo kdybych řekla, že to mám odsud, tak by si to tam koupila 😖
Luzziku co to čtu, vidím, že se holky v noci asi nudily, že tak řádily 😅 tak ať ten monitor dobře dopadne 😉
Jani jj nenaděju se a už je budu mít u sebe 😵
Holky dívaly jste se na Topstar? Byla tam Míša Mauerová se svýma dvojčátkama holčička chlapeček co má po IVF 😵 už jsem se viděla s těma mýma, škoda, že můj byl zrovna ve vaně se mi líbilo jak říkala, že proč by se lidi po IVF měli za to stydět, že je to normální, to měl slyšet můj si myslí, že jsme nějaká vyjímka, přitom to podstupuje tolik lidí, jen se ještě o tom tak nemluví 😉

artep26
23. dub 2009

Tak jsem zase při vědomí ... ve 12 jsem se najedla a doteď jsem ležela a spala 😲 😲 😲 fakt jsem to asi potřebovala, tak jsem tělíčko poslechla.
Psala mi Luzza, že 1.monitor dopadl nic moc a něco se jim nezdálo, takže ve 13 hod. měla jít podruhé. A když odcházela z 1. monitoru, tak prý upadla a má sedřenou nohu i obě ruce ☹ ☹ ☹ Tak snad je ta naše holka v pořádku a ozve se sem nebo alespoň mně na telefon. 😒
JInak Hanul tchýní vedeš 😀 to se teda musí nechat 😀 😀 😀 Fakt prdlouš jak vyšitý 😀 😀 😀
Mauerovou jsem viděla 😉 proč by se za to taky měla stydět?? Já se za to taky nestydím, když se mě někdo na férovku zeptá, jestli je máme po umělém, taky taky kápnu božskou, kdo se nezeptá, tak to neroztrubuji, ale stud to není, spíš jen naše věc 🙂
Mací ahojda, vše v pořádku?? Holka že se taky ukážeš 😉

m.e.l
23. dub 2009

Teda Luzz je fakt šikulka, s takovouhle porodí dříve než má. 😕
No s tím IVF - já to taky říkám na rovinu, manža to jednou řešil jestli to řekneme našemu dítku, že je ze zkumavky, tak jsem mu řekla, že v té době do bude tak běžný, že to bude jedno když to bude vědět. Ale spíše to nechám tak, že když by jednou měl problém s partnerkou mít dítě a nechtěl kvůli mužské hrdosti podstoupit vyšetření, tak bych mu to řekla. Prostě buď se to jednoho dne dozví a nebo ne.

artep26
23. dub 2009

Mel tak tohle já zatím neřešila, ale naše dítko to ví, jak dvojky vznikly. Takže až bude ten pravý čas, tak jim to normálně řeknu, až budou chápat souvislosti 😉
Valím pro Aničku do školy, měla taneční kroužek, tak jí jedu vyzvednout 😉
Luzza se snad ozve a snad je v pořádku 😒 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru