Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

anitta
21. čer 2009

ahojky luzz baby calm dávám deset kapek před jídlem a i mezi když vidím že se kroutí sama jsem je ochutnala ajsou dobrý a přírodní a nám fakt zabraly nejvíc 😉

m.e.l
22. čer 2009

Bré ranko,
teda Hanulko fakt ošklivý. No naštěstí jseš ty i děti v pořádku, ale stejnak, úplně mi je z toho zle.
Hm, tak jak píše Janky, asi budu kupovat normální Nutrilon - on ten HA je teda mimochodem dost drahej, ale kdyby byl nutnej tak ho kupovat budu, ale když není. . .

luzza
autor
22. čer 2009

dobré ránko všem 🙂
čůs melí 😀

luzza
autor
22. čer 2009

žofí
tak na tyhle kapky teda prdím 😉 díky za info 😀
anitko
tak já zkusím zvýšit počet kapek..stejně je to přírodní,tak to snad nebude vadit 🙂
melíku
u nás taky nedoporučují HA jako startovací nutrilon...u nás všem říkají začít s P1...

m.e.l
22. čer 2009

Luzz, no dodělám ten co má doma a půjde na normální, na noc jsme koupili extra sytící ale pán po něm spí skoro stejně jako po normálním. 😀

jmisa
22. čer 2009

Ahoj.

Tak po teplé sprše břicho opět povolilo. Asi si nemůžu myslet, že i porodní bolesti budou bez bolesti, co? 😀 😀 😀 😀 😀

Jen k tomu mlíky HA a normální - někdy v zimě byla v Sama doma alergoložka - imunoložka, u které jsme mimochodem s mužem byli v rámci celého testování před IVF, no a ta tam povídala, že je špatně, že pediatři doporučují přistupovat k dětem jako k potencionálním alergikům. Má se k nim přistupovat, co se týká stravy, úplně normálně a pokud se nějaký problém vyskytne, tak ho začít řešit, ale ne obráceně.

annie29
22. čer 2009

Ahoj holky,
jen moje zkusenost s Nutrilonem.. Mala zacala v nemocnici s Nutrilonem HA, s tim jsme i pokracovaly doma. Pak zacala cca v 5 tydnech vic blinkat, tak jsem z vlastni iniciativy koupila Nutrilon AR (proti blinkani) a ten ji delal hrozne zle, bolelo ji brisko a hned po jidle hrozne brecela.. Tak jsem se vratila k HA a koupila zahustovadlo Nutriton (uzasny vynalez, vubec uz neblinka..). Pak jsem to konzultovala s doktorkou a ta rikala, ze jen Nutrilon HA stepi navic bilkovinu a pro deti se to snaz travi. Takze specialne pro naseho nedonosence je to nejlepsi. Jinak i normalni Nutrilon i ty ostatni typy (i to AR) maji to obycejne mliko, ktere se trochu hur muze travit. Takze my jsme na HA a uz nemenime.
Na prdiky a brisko davame sab simplex a probioticky a v pohode, vyborne kaka a brisko prakticky neboli.

jmisa
22. čer 2009

Zrovna tak s lepkem. Četla jsem, že nejmíň ohroženy alergií na lepek jsou děti, kdy je lepek zaváděn mezi 4-7 měsícem a hlavně, když v tu chvíli je dítě ještě kojeno.

No jo no, furt něco čtu 😀 😀

annie29
22. čer 2009

Ja s doktorkou resila i to, ze alergii v rodine nemame, ale rikala, ze HA je nejsetrnejsi prave na to traveni a taky nejvic podporuje tu imunitu. Takze asi nejlepsi volba. A je fakt ze to jiny byla pro nas katastrofa. Samozrejme pokud nekdo nema s travenim problem, tak je asi obycejne mlicko ok..

jmisa
22. čer 2009

Já jsem zvědavá na nás.
Ikdyž jak se znám, tak bych zkoumala a zkoušela, protože by mi přišlo divný, že i po HA musí dostávat kapičky na koliky apod. A jak jsem tvor nedůvěřivý, tak bych asi zkoušela i jinou značku než mi dá dr.
Ale ze mě si příklad neberte, já jsem v tom fakt děsná. 😀 😀 😀

macous
22. čer 2009

Ahoj holky,
tak koukám, že tady frčely mlíčka 😀

Annie - to je mi teda líto, vím jak ti je, taky jsem slepák měla, po týdnu budeš fit, ale ten první týden - 10 dní, není fakt nic moc 😅

Hanulko - tak to sis teda taky nakonec užila, doufám, že se nám takovéhle scénáře vyhnou........... když to tady všechno čtu, tak jsem teda zvědavá na ten náš porod, ale snad to bude v pořádku - nakonec to tady všem dopadlo dobře 🙂

annie29
22. čer 2009

No ono HA pomaha stepit bilkovinu a lip se travi, ale s prdikama to nesouvisi. A na ty mala trpi.. Ale diky kapkam krasne odchazej a skoro se nekrouti. Jinak jsme cvicne zkusily i Bebu, ale i se kroutila i zvracela. My potrebovaly hlavne vyresit to blinkani a to se s Nutritonem povedlo vyborne. A diky HA se vubec po jidle nekrouti. Nic jinyho ji nesedlo.

anitta
22. čer 2009

hanul to byl teda mazec ten dozvuk po porodu ach jo , hlavně že už to máš zasebou a nádherný dětičkya 🙂

luzz klidně zvyš dávky je to fakt přírodní určo to zabere

jmis myslím na tebe už brzy budeš mít broučka taky us sebe

mel ty jsi na um já myslela že kojíte?

m.e.l
22. čer 2009

anitto, já jsem odstříkávala a teď už je Luky plně na UM, protože to co já vyprodukuju je tak na napití. Ale já to nehrotím, hlavně, že je mladej napapanej a spokojenej. To je myslím důležitější než stresovat sebe a hlavně jeho.

luzza
autor
22. čer 2009

melíku
to máš pravdu 🙂 😉

jankatr
22. čer 2009

Annie - ono možná u těch nedonošených je to trošku jiný. To neposoudím. Mě to mudr říkala s tím že je to jako se vším - nic se nesmí přehánět, stejně jako bys měla sterilní byt a dítě pak přišlo do jiného pro středí - děti prostě potřebují posilovat imunitu - a to i v jídle, a pokud snese obyč. mlíko tak je zbytečný mu dávat protialergický. Možná by se pak to tělíčko později hůř přizpůsobovalo i na jinou stravu, když by se mu pomáhalo, když to není nutný.

Jinak s těma kapkama - ono je těžký to posoudit - nikdy nejsou dvě děti uplně stejný a některým fakt nepomůže vůbec nic, a jindy si maminka myslí jak to skvěle zabralo a přitom to může být jen tím že se ona sama uklidní a děti z ní necítí nervozitu, a nebo děti prostě povyrostou a už se s tím nějak poperou. Je potřeba to vyzkoušet.
Ale hlavně být v klidu. Dokud jsem u Daníka pořád řešila co jím a vynechávala snad skoro všechno tak jsme prdíkovali, pak jsem se jednoho dne zamyslela a dospěla k závěru že nám v nemocnici dávali skoro všechno a bylo to v klidu, takže jsem se tak nějak zklidnila, začala normálně jíst (samozřejmě ne ty vyloženě prdící věci jako hrášek zelí apod.) a zklidnil se i Daník a najednou bylo po potížích. Myslím že ta moje nervozita se přenášela na něj a z toho to všechno pramenilo.
Teď to nehrotím a je klid 🙂

anitta
22. čer 2009

mel bto je jasný hlavně že jste v pohodě. já s tím bojuju od začátku odsávám kojim a dokrmuju

odsaju tak 350ml denně k tomu kojím a když mu to stejně nestačí tak dokrmím denně tak 150ml nutroš no ale je to makačka nedělám nic jiného 😒

m.e.l
22. čer 2009

anito, já právě už taky nedělala pak skoro nic jiného, místo abych šla v noci spát, tak jsem ještě odstříkávala, do toho ukldňovala malého. No na palici, takhle on je spokojený, napapaný a já mu můžu i věnovat o trochu více času.

hanulka3112
22. čer 2009

Ahojky Holky, malí pěkně zařezávají 😵 byli jsme se dnes u Dr. převážit malý už má přes 2,5kg ale čeká se na malou, aby jsme mohli jít na očkování, pak jsme byli ještě s malou na odběr z patičky kvůli žloutence.
Mací, neboj já si to tu vybrala za všechny 😉 ikdyž ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech a chce se mi z toho brečet 😔 ale hlavně, že už jsme doma a v pořádku 🙂
Holky jak často koupáte?
Jo a k těm příkrmům já jsem začla dávat Nutrilon, bo malí stáli na váze a od pátku hezky přibrali, moje odstříkané mléko jsem šoupla na mrazák a musím říct co dávám ten Nutroš, tak je vůbec nebolí bříška(ťuk, ťuk, ťuk) za to mě chytne snad každý den průjem a to jím samé suchary atd...holky kdybych začla pak dávat jen Nutroš za jak dlouho se mi vytratí mléko? Prsa se mi teda pořád dost nalívají 😲 na to, že jsem před tím měla prd prsa 😀 ty se teď náramně líbí mojemu 😀

m.e.l
22. čer 2009

Hanul já mám trochu mléka pořád a to skoro neodstříkávám, ale příští pondělí jdu na "STK" tak si řeknu o injekci na zastavení laktace. Jinak můžeš i zkusit studené obklady. 😉 Prckové jsou šikulky a ty si koukej změnit pas!!! 😉

m.e.l
22. čer 2009

Jo a koupeme každý den, respektive sprchujeme na lehátku, to se mladýmu líbí víc. 😅

kay
22. čer 2009

hanul a Ty nekojíš kvůli těm bříškům nebo že nemáš dost mlíka? Ten průjem je podle mě normální, teda já to měla taky a hodně ženských si na to stěžovalo.. Myslím že je to tím, že se Ti tam uvolnil ten umáčklý prostor a střeva a všechno s emusí dát zpátky na místo.. Mě ještě tak 14 dní po návratu z porodky (10 dní po porodu) docela hodně bolelo a píchalo v břichu.. Ale to je jen můj laický názor, luzzik by určitě řekla víc 🙂
a snažím se psrchovat, stejně jako Mel, každý den, ale někdy to vynechám, když je třeba malá nevyspaná nebo tak.. (nebo se mi fakt nechce 😀)

dneska jsem dělala M. buřt guláš, tak si se Stelou hrál asi od 17h do cca 19h a tak jsem pak spršila, nakrmila a malá vytuhla a už chrní (doufám) v ložnici 🙂 Jen zas mám pocit že mám málo mlíka, tak jsem do sebe nafurtovala homeopaika, polívku, kojící čaj a snad to bude mít nějaký efekt.. Stela se hrozně u prsa vztekala, a kroutila, tak myslím, že to bylo tím, že to neteklo ☹ Asi to dělám blbě, protože se vždycky leknu že nemám mlíko, tak to takhle doháním, pak ho mám zase moc a asi se úplně nevycucne, tím pádem se zase laktace sníží a tak vzniká začarovaný kruh.. ☹ a já neumím moc ručně odstříkávat, tak tomu asi moc nepomůžu.

macous
22. čer 2009

Kay - se tím netrap, ono buď se to kojení ustálí samo a nebo prostě ne a stane se maximálně to, že budete taky na Nutrilonu 😉
Melíku - co manža, už je to zase lepší - teda doufám, že jo 🙂
Hanulko, dětičky máte fakt moc roztomilý a to je dobře, že budete mít to očkování najednou, to byses jinak asi ulítala 😀
Teda holky, tady je to jako v poradně pro novorozence, vy to všechno odskoušíte, co je na co nejlepší a pak mi už budete jen radit, co zabralo nejlépe 😀 😀

Tchýňka mi donesla borůvky, tak si půjdu dát s cukříkem, je tak moc hodná, mám jí moc ráda a zrovna jí se stalo, že jí našli před dvouma měs. rakovinu prsu, tak má za sebou předoperační léčbu a 13tého jde na operaci, tak mám o ní strach, ani jí zrovna nemůžu moc pomáhat, buď budu těsně před porodem nebo těsně po a to teda nic moc, pokusím se jí alespoň něco uvařit a poslat po manžovi.............
tak holky dobrou, manža strčil něco do DVD, tak mě volá na kukačku 😀 😀

kay
22. čer 2009

mací - jé to já bych nechtěla, já bych chtěla kojit aspoň toho půl roku.. 😒 s tchýňkou je mi to líto, když je fajn, snad to chytli včas a pomůže léčba..

m.e.l
23. čer 2009

Bré ranko,
mací teda snad to tchýně překoná a bude to dobrý. Jinak manža dobrý, musíme jít koupit nové kalhoty, jaksi se dostane do dvou, ale velice, velice těžce.
kay, já chtěla taky kojit do půl roku a jak to dopadlo. . . 😒 Ale co Luky je spokojenej, tak to řešit nebudu.

luzza
autor
23. čer 2009

dobré ránko kočenky 🙂
dnes razím na kontrolu na gyn, včera mi skončilo šestinedělí 😉

luzza
autor
23. čer 2009

jinak my taky koupeme každý den 🙂 ,holky už ve vodě vůbec nepláčou...dáváme jim víc vody a hodně teplou 😉

mací-s tchýňkou to dopadne určitě dobře 😉 ,znám takových ženských dost 😉 , medicína se hodně vyhoupla a je to znát 😉 tak to určitě zvládnete 🙂

kay
nelinka se kroutí a vzteká u prsa,když jí bolí bříško 😕
jestli se zbytečně nenervuješ...mlíčka máš určitě dost 😉 neplaš 🙂

hanulko
s tím průjmem souhlasím s kay 😉 🙂

anitko
to musí být fakt hodně náročný ☹ jsi dobrá 😉

m.e.l
23. čer 2009

luzz, přeji úspěšnou prohlídku. Já jdu 29.ho. Že bych pak dala "dárek" k svátku svému drahému choti? No jestli budu tak tuhá jako v poslední době, tak spíše radši půjdu spát. 😀

luzza
autor
23. čer 2009

melí
my už jsme trochu předběhli 🤐 😔 😀

m.e.l
23. čer 2009

luzz, no já bych taky předběhla, kdyby jsem zase nezačala krvácet a teď teda došpiňuju, snad už bude konec, vložky mě přestávají bavit. 😠

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru