Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
20. črc 2009

Kay, malému taky slzí očko, občas mu z něj teče a má slepený řasy a pak je to třeba dva dny OK. Zítra to řeknu dr. v poradně, ale myslím, že nic jiného než opthalmo septonex stejně nedá, na nějaký ATB kapky mi to přijde brzo.

jmisa
20. črc 2009

Kyčle máme OK, pan dr. nás pochválil za látkové plíny. Na kontrolu jdeme za 5 týdnů, to mu budou přesně 2 měsíce.

jmisa
20. črc 2009

Tak už jsem 2x testla odsávačku, pokaždý během chvilky jsem vytáhla 60ml, tak super, jde to s ní krásně. Asi jsem měla ty cesty v prsou ucpaný, protože teď už ke konci druhého odsávání mi to mlíko normálně stříká do dálky 😀 😀 A taky u toho bolavýho prsa to bylo znát na přisátí malého, vůbec jsem to necítila.

Akorát to mlíko zatím vylévám. Musím se podívat v čem to skladovat a hlavně po kolika ml, jak jen kojím, tak si nedovedu představit, kolik toho Alex vytáhne na jedno krmení.

kay
20. črc 2009

jmis, no Alex asi ještě nemá sílu to vytáhnout úplně, tak super že odsávačka pomohla.. jakou máš? já tu moji asi prodám.. teda asi až přestanu kojit, pro jistotu, ale spokojená jsme s ní vůbec nebyla.. ☹

nejlepší je to skladovat třeba ve skleničkách od dětské výživy.. můžeš to mít max 24 h v lednici a pak šup do mrazáku.. ale v lednici to musíš schladit vždycky. a rozmrazovat zase stejně, nejdřív lednice a pak ohřát ve vodě..

já tolik mlíka nemám, což mě trochu mrzí, protože bych mohla vypdanout i na dýl než mezi kojením, ale možná bych to někdy zkusila..

jinak luzzi, poslala jsme M. do lékárny pro jařabinu 😀 vynadal mi pak že je to jastřabina a donesl kojící čaj s tou jastřaabinou.. tak jsme se koukala, že je i v tom mém kojícím čaji.. a ten je víceméně bez efektu ☹ ale zkouším ho.. Ty máš nějakou jinou podobu než čaj..

a taky jsem dost nasr..á, bo jsme chtěla aby M. koupil i tu rychloběžku, protože máme drahej digi teploměr a mě přijde že měří blbě.. a prý se v EU už rtuťové teploměry prodávat nesmí, takže mu nutili nějaký jiný ale není to rychloběžka.. tak jsme v pr..li.. Luzz, nemáš nějaké páky třeba v nemocnici, kdo by to mohl mít třeba 2x nebo něco?

jmisa
20. črc 2009

Kay, ono jsou myslím i digi rychloběžky, nabízela mi to ve zdravotních potřebách.

Odsávačku mám obyč CANPOL. Ale jde to s ní super.
Alex prostě tak dlouho nepije, aby odkojil i to všechno zadní mlíko a tak to asi tam zůstává a taky jsem četla, že může vadit spaní na břiše, což já spím, tak se mi spí nejlíp.

m.e.l
20. črc 2009

kay, já mám normální rychloběžku - rtuťovou z lékárny. Jestli chceš, tak Ti ji u nás koupím a pošlu. Teda pokud to není změna z ničehož nic najednou.

artep26
20. črc 2009

Ahojda holky,
tak se zase po odmlce hlásím že žiju 😝
Všechny vás moc zdravím a vaše ratolesti taktéž.
My se máme s prckama fajn, v noci je to trošku mazec, trošku nezvyk vstávat tolikrát za noc, ale manža pomáhá seč může, takže na to nejsem sama.
Kolikrát jsme vzhůru do 2 i 3 hodin, naše madam (Amálka) má totiž po 1 hodině nespavou a tak vyřvává a vyřvává 😠 😠, pak se vzbudí Mikulda a začne ten koloběh kojení nanovo. Alle to se holt nedá nic dělat. Ráno si přispím do 9, jinak bych padla na ústa už dávno.
Psala mi Hanulka, že Mac porodila, tak jdu juknout jak to nakonec dopadlo. 😉 😉 😉
My jdeme na ortopedii příští týden a na oční taktéž (jelikož jsme nedonošeňátka 😉 ) tak doufám, že bude vše ok.
Jo nevím jestli jsem vám to psala, Amálka má trošku problémy s ledvinama po manžovi. Vrací se jí moč (reflux) do ledvin a má rozšířené kanálky z ledvin. Bere preventivně ATB, prý se to snad samo srovná, nebo to zůstane stejné a to by se nic nedělo. V nejhorším případě, ale ten se nás snad netýká, by musela na chir. zákrok. Takže snad to bude OK.
Mikulda je zdravý, jen nás zlobí záklopka, vrací se mu mlíko, chudák to má pak všude, teče mu to nosem, pusinkou ... no choďátko moje. Takže spí se zvednutou postýlkou a včera spal v polohovacím lehátku, dusil se, tak jsem nechtěla nic riskovat. Máme Nannynky ale prostě stejně mám strach.
Minulé úterý měli 2250 g, takže krásně přibývají, na další ko (odběry, moč atd) jdeme za týden v úterý.
Jdu hodit nějaká fota do albíka a pokoukat co je tu nového.
Zatím pa pa pa 🙂 🙂 🙂

m.e.l
20. črc 2009

Arti, ahojda teda koukám, že zrovna hodná dvojčátka si nevyfasovala. Ale snad se všechno srovná. Jo a koukala jsem na pas. Máš Mikuldu červenou barvou, takže sis ho zadala jako holčičku!!! Chuděru jednoho. 😉

artep26
20. črc 2009

Mel čusík, teda tak ho musím opravit 😀 😀 😀
No on je to taková slabá povaha, choudě jedno blinkavý.
No oni jsou celkem hodní hlavně ve dne 😀 😀 😀 ale jde jen o zvyk, snad to bude brzy dobrý a zvykneme si na ten noční rachot 😝

m.e.l
20. črc 2009

Arti máš pravdu, jde o zvyk. Já ze začátku byla totálně zbitá. Teď většinou vyjde jídlo po dvanácté hodině a pak když rychle doběhnu nahodit dudlík tak až po páté. To už nechce mládě většinou usnout, ale to už mi tolik nevadí.

artep26
20. črc 2009

Mel no já si pořád říkala že je budu budit najednou, ale Amálka je o hodně víc spavec než Mikulda a tak jí nechci budit. Mikulda zase jí častěji, takže je nechávám, ať si řeknou sami. Amálku musím ve dne i budit, aby se najedla alespoň 1x za 4 hodiny. Ale přibývají prý hezky a stejně, mají každý holt jiný metabolismus 😉

m.e.l
20. črc 2009

Arti, já Lukyho budila na jídlo jen v porodce a možná párkrát doma a teď už ho nechávám, až si řekne tak dostane. No jenže ten měl podstatně jinou porodní váhu než tvoje dvojky, ale když prospívají, tak bych je asi taky na jídlo nebudila.

kay
20. črc 2009

arti, ahojda, no teda tomáš prácenad hlavu.. Chudák Mikulášek, mi stačí když stela jen ublinkává a jsem z toho nervní, jestli to není moc, ale vidím, že je to v pohodě😀 a Amálka bude snad s těma ledvinama v pořádku.. No hlavně že to není nic vážného.. teda jako závažného..
na to noční vstávání si časem zvykneš, a děti si to později asi sami upraví..

Já teda nemám takového spavce, Stleinka vstává kolem půlnoci pak třetí a pak šesté.. Bych siklidně to jedno kojení odpustila. 😀

Mel, no tak to bys bylahodná, kidybys mi to koupila poslala, jsme si říkala, že to je fakt nejlepší teploměr a oni mě takhle vypečou.. 😠

luzza
autor
20. črc 2009

ahoj holky 🙂
my byli celý den pryč... u našich, pak u sestřenky a zbytek venku na zahradě,páč večer se udělalo pěkně 🙂
holky už krásně chrní... ale dnes jsme stříhali zase nehty,tak to byl boj 😀 😀
jdu se vysprchnout a vyšmejdit něco v lednici 😀
pak vás dočtu 😉 🙂

m.e.l
20. črc 2009

kay, zítra skočím do lékárny, jestli se nezměnila nějaká pravidla. Jsem ho kupovala někdy v dubnu. . . Což je dlouhá doba. A nebo ještě zkus jinou lékárnu v Brně, se mi to nezdá, že by najednou nebyly. 😲

hanulka3112
20. črc 2009

Ahojky holky, tak malé jsem vykoupala a dala napapat v 5h a pořád krásně chrní 😵 musím zaklepat, že přes noc spí krásně, to spíš přes den semtam pokňourají, ale to spíš naše malá sovička, tak jí říkáme 😀 podle vykulených očiček, můj ji tak nazýval i před doktorkou 😀 vidím, že jste tu probírali to apgar skore malá má v průkazu 10-10-10 a malému tam nic nenapsali, ale podle toho co jsem zaslechla od sester v nemocnici měl myslím 10-9-10 zkusím se zeptat Dr. jestli to tam někde nemá 😉
Artepko ahojík, vidím, že u vás taky řádívá spíš malá 😀 tak snad už budeš mít klidnější noci, jako já 😉 a hlavně ať se jí srovnají ty ledvinky 😉

hanulka3112
20. črc 2009

Mel ty rychloběžky zakázali myslím tak nějak jak jsem porodila, bo jsem zaslechla sestřičky v nemocnici, že i ony je najednou nemohly koupit a to jsem myslela, že to zakázali jen pro obyč lidi 😕

m.e.l
20. črc 2009

To jsou ale debilové, takže zkoušet lékárny jestli náhodou se někde nesmilují a nenajdou zahozené v šuplíku . . . 😠

artep26
20. črc 2009

Jsem kojila a přidávala fotečky do albíček 🙂 🙂 🙂

Jsem ráda že jsme se tu takhle sešly 😀 😀 😀
No ono se to vystříbí, však nejsme doma ani 14 dní 😉 😉 😉

hanulka3112
20. črc 2009

Artep teď jsem se dívala do tvojeho albíčka a nemůžu si pomoct, ale strašně mi připomínají ty naše zlatíčka Vaneska je podobná na Amálku a Leonek zase na Mikuldu 😕 Holky mají víc vlásků a kulatější hlavičky a kluci míň vlásků a ne tak kulaté hlavičky, nejsme náhodou v rodině 😀 😀 😀

artep26
20. črc 2009

Hani jdu to okouknout, teď jsem ještě přebalovala malého, se zadělal, kanec jeden 😀 😀 😀

luzza
autor
20. črc 2009

artí
většina holek budí dvojky na kojení zvlášť,ale naše nelinka dokáže spát i 8 hodin bez jídla...ale eliška to často nevydrží a má v noci o jedno kojení víc...a to i přes den... nelí má čtyřhodinový odpolední spánek,ale eliška se vzbudí mnohem dřív a dožaduje se kojení...
takže já tohle neřeším a dávám jim,jak která chce... 🙂 🙂 zatím mi to vůbec nevadí 🙂 jsou najedený za 10 nebo 15 min,takže to že mají každá jiný režim mi nevadí a respektuju je 🙂 🙂

artep26
20. črc 2009

Hani fakt že jo, jsou to stejné typy, viď??
Jsou krásní, moc se vám povedli.
Luzzi však jo,já to taky neřeším, ale předevčírem už jsem padala na "hubu", fakt že jo 😒

luzza
autor
20. črc 2009

artíku
nelince taky občas teklo mlíčko nosem..a doteď mám pod matrací klínek a spí stále ve zvýšené poloze...
asi před měsícem se to stalo naposledy a už mlíčko nikde neteče,ani neublinkává.. ale zvýšenku jí nechávám 🙂
tak snad se to brzy srovná i u vás 🙂

hanulka3112
20. črc 2009

Luzzi tak to já je budím naráz, ale je mi vždycky líto toho druhé, právě, že by mě zajímalo kolik by vydržel ten druhý, bo když se shodnou ve spaní vydrží někdy i 5h, tak možná, že by vydrželi i dýl, asi to zkusím, ale přes den, myslím si, že malá by vydržela i dýl, ti naši se s krmením crcají vetšinou tak půl hoďky

hanulka3112
20. črc 2009

Artí to je fakt mazec, už jsem obhlídla stovky dětí ve fotoalbech a ani jedno mi nepřišlo podobné ani na jednoho z našich miminek a šup tvoje dvojčátka mi připomínají ty naše 😅 🙂

artep26
20. črc 2009

Luzzi holky jsou kouzelný a s naušničkama to jsou už pravé dámičky.
Amálka dostala naušničky od babičky a dědy (mojí mamky), tak se jen bojím toho píchání. Jak to probíhalo??
Holky krásně rostou, jen co je pravda, pořád jen kojíš??
Hani naši jsou najedení taky brzy, mlíčko mi teče jedna radost, krmím i kocoura 😀 😀 😀 a to nekecám 😵
Amálka taky vydrží dlohou, ale Miki je prostě žravější.
Mikulda má nedovyvinutou záklopku, prý se to srovná, tak snad to bude v pohodě 😉

hanulka3112
20. črc 2009

Jsem dneska nafotila krásné fotečky, tak snad zítra najdu chvilku a hodím je do alba, furt čekám že se malí každou chvíli zbudí, to je jedna z těch jejich spavých chvilek, kdy se shodnou v dlouhém spánku 🙂

hanulka3112
20. črc 2009

Arti, já jak kojila a ještě jsem hromadu odstříkávala, tak můj taky furt ať to dám kocourovi, ale schovávala jsem to malým, pak si dělal srandu ať to dám někomu do kafe 😀

artep26
20. črc 2009

Hani to je viď?? To je náhodička náhoda.
Já čekala že s děti zbudí až tak kolem 23 - půlnoci, Miki ale nemohl usnout, takže jedl znova teď, tak teď už snad zabere a bude spinkat. Amálka ta spí jako Růža 😀 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru