Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jankatr
3. srp 2009

Jinak samozřejmě všechny zdravím 🙂 🙂 🙂

kay
3. srp 2009

no játeď nšlaněkde že během prvních 3 měsíců by měl být průměrný přírůstek 700g, což máme 680g. když vezmu jak byla Stela a je malá aže vlastně má ty měsíce 2, tak jeto asi fakt v klidu.. 😕

jani děkuju, to určitězvládneme 🙂 to už máme skoro teď 🙂nahřívání postýlky no ty bláho to je mazec 😀 je fakt že se dřív Stela taky budila když jsmeji přendala do postýlky, ale podle mě tobylo itím, žejsme tam měla ten monitor hned pod prostěradlem, bo jinak ji nesejmul..

artep26
3. srp 2009

Ahojda holky,
trošku jsem projela albíčka, dočítat nemá cenu 😀
Dětičky vám všem moc hezky rostou.
My taky neuspáváme, šup s nima do postýlky, max. pohladit, dát dudlany a trádá hezky spinkat 😉

luzza
autor
3. srp 2009

jo jo,my jsme v pořádku,jen má jirka tento týden dovču,tak nějak nestíhám net 😅
taky má dominik zítra svátek a v pátek narozky,takže jsme trochu nakupovali... 🙂
a pak jsme byli s holkama u příbuzných...ty zase dostaly dárků 😀

m.e.l
4. srp 2009

Dobré ranko,
no já zjistila, že Lukýs má problém usnout v okamžiku kdy se mu ještě spát nechce. Jenže povídat si s hračkama taky moc nechce, když musí být na pupku, protože na zádech neusne.
Jsem po 22ti dnech dostala v noci MS. Se na to vys* 😠

jmisa
4. srp 2009

Ahoj.
Tak dneska nebylo dlouhé spaní ☹ jen čtyřhodinkovky - do 2 a do 6, no a teď klasika - půl 8. Rychle snídám a po dalším koju potřebuju narvat malýho do autosedačky a vyrazit směr velkoměsto.

Kay, ne nervit jsem nechtěla, jen konstatování 😀

jmisa
4. srp 2009

Jinak já mám zazáložkovaný toto:
Váhové přírůstky v normě jsou:
1. - 3. nebo 4. měsíc - 450-900 g měsíčně
4. - 6. měsíc - 340-570 g měsíčně
6. - 12. měsíc - 170-340g měsíčně
Více být může vždy, méně by být nemělo.
V půlroce by dítě mělo zdvojnásobit porodní váhu, v roce by to měl být 2,5 - 3 násobek porodní váhy.
Délka v roce by měla být zhruba o 50% větší než při porodu, obvod hlavičky se zvětší asi o 1/3.

m.e.l
4. srp 2009

Míšo, super, takže za 3 měsíce se budu tahat s 8mi kily živé váhy. 😝 A to věřím, že fakt Luky zvládne mít.

luzza
autor
4. srp 2009

melíku
dominik měl ve 4.měsících 8,100 🙂 🙂 můžu ofotit očkovák 😀

jmisa
4. srp 2009

Mel, no já jsem zvědavá, co naváží dr. v poradně ve čtvrtek. Každopádně roste před očima, hlavně do dýlky.
Ale jsem zvědavá na váhu, protože neskutečně kadí, 3x za den jsou to obr hromady a to jako fakt obr, krom zcela po.... pleny mi udělá během přebalování ještě tak 2 hromady na přebalováku a někdy třetí do suché pleny, takže přebaluju znova. No a mezitím má v plenách nejmíň uprdnutou hromádku 😀 Tak jestli hodně nabere, tak mám asi smetanu místo mlíka -D

luzza
autor
4. srp 2009

jmis
my dneska spaní taky nic moc...

luzza
autor
4. srp 2009

jmis
naše neluš je taky kadimíra 😉 🙂 už mi to ani nepřijde 😅

jmisa
4. srp 2009

Luzz, no jo, ale ta spotřeba žlučovýho mýdla, abych neměla fleky na látkovkách 😀 😀

grej
4. srp 2009

Ahoj holky,

jmis - takový kadění?? My kadíme tak jednou za pět dní. Ale to už se mi chudinka svíjí. Tak jsem minulý týden nasadila odvar z vloček. Dala jsem ho dvakrát a pokaždé se po tom druhý den pokadila. TeĎ nedávám a zas nekadí. Takže až to zas bude hodně dní, tak ho nasadím...

Musím Kačku pocvhálit, v noci spí. První várku tak 4 hodiny a pak se budí tak po dvou. takže super.
Se spaním přes den pořád nic moc, sice občas usne, ale spí max 20 m inut v kuse. Většinou tak deset. Kdysž chci, aby hodně zabrala, tak k ní musím přiskočit okamžitě jakmile se zavrtí a pohladit jí a nasadit dudel. Tohle dělám tak půl až třičtvrtě hodiny a pak většinou zabere na dýl. Je to vopruz.

Ale spí v postýlce, v noci, což je super. Už jsme měli i první poporodní sex, a řeknu vám, nic moc 😀 🙄

Strašně rosteme a přibíráme, nestíhám ty oblečky fakt ani unosit. Dnes jsem vytáhla dupačky, co jsme ještě neměli na sobě. Jsou jí akorát, ale jsou nějak nakřivo ušitý, takže jedna strana je OK a ddruhá je jí malá. Takže při dalším přebalováním vytáhnu jiný.

Domluvili jsme se s doktorkou, že jí mám dávát Nutrilon Forte, co víc zasytí. Aby pořád nebrečela hlady. Ale zatím to vypadá, že se snad konečně dojedla a stačí jí kojení. Občas vydrží i tři hodiny bez jídla, takže se to fakt lepší.

Co se týče toho jídla a prdů, tak já bych fakt nemohla jíst všechno. Chudák je hrozně citlivá... Když jsem jeden den měla jen starý chleba a nudle s mákem, tak prděla jen trošku a nic jí nebolelo. Obávám se, že jí vadí rohlíky, který snídám. Protože to už je fakt to jediný.
Já bych jedla všechno, ale když jí pak vidím jak trpí, tak si to radši odpustím.

Tak papa, na chvilku usnula, tak jdu něco dělat, páč za chvíli je zase vzhůru 🙂

m.e.l
4. srp 2009

Grej, no ještě že už spí Kačenka aspoň v noci. Ono přes den toho naspí i tak čím dál méně, mě Luky většinou hodí dlouhý dopolední spánek - jako teď, spí už od půl osmé a měl v deset jíst, ale pak už tak hodí do večera dvakrát po hoďce a to ta druhá hoďka je většinou na ruce, protože večer je hrozně protivnej. 😝

jmisa
4. srp 2009

Alex taky přes den moc nespí. Teď tedy chrápe, protože se vozil v autě, to ho uspí spolehlivě a kdybych s ním jezdila kočárem, tak bude spát taky, ale doma ho to moc nebere. Snažím se akorát, aby spal po obědě delší dobu v postýlce, aby si tak navyknul, takže to nechodíme s kočárem, jdeme vždy až potom.

kay
4. srp 2009

ahojte,

jmis, no tak zdvojnásobit porodní váhu snad za 3 měsíce půl kila zvládneme 😀

grej jak se ty vločky dělají? Stela dneska už 6, den nekadí a doktor říkal, že když se nevykadí do zítra, mám mu zavolat.. jenže taky řekl, když ji prošahával, že to ani nevypadá, že by měl, že se asi všechno to MM vstřebalo.. že někdy tamjde cítit naplněné střevo, ale ona má břicho měkké a v pořádku. a ani se netváří nijak extra nespokojeně.. tak zase nevím proč mu mám volat..

musím letět, jinak my se vyspaly skvěle, až do půl 11 😀

artep26
4. srp 2009

Ahojda,
tak moje zlatíčka spí zrovna teď od půl 1 😀 😀 😀
Ale nezoufejte, zase v noci je to děs, dneska jsem zase měla pěkného nerva, co 2 hodiny některý vstával, ráno už jsem usínala v sedě u kojení 😔 😔 😔
Nejhorší je, že si ve dne lehnout nejdu, mám pořád co dělat. Dneska slíbila že přijede tchýně, no ale vypadá to že ne, takže s dětma po kojení vyrazím na prochajdu sama 😠 😠 😠
Nevím jestli jsem to tu psala, ale moje děti přibraly za 14 dní skoro půl kila, ale oni mají co dohánět.
Mel neboj, těch 8 kilo a tahání se s nimi (některé z nás to budou mít krát 2 😖 ) nás čeká všechny.
Grej my naštěstí s kaděním problémy nemáme. Amálka ta se jednou za den pořádně po ... a pak třeba ještě 2x míň, MIkulda kadí snad permanentně celý den 😀 Jediný kdo má problém jsem já a to se snažím jíst všechno, co by mělo zabrat a nic. Myslíte holky že je to tím kojením??

luzza
autor
4. srp 2009

tak přece jen jsme získali od tchánovců nějaké fotky manži coby mimina...
a docela jsme byli překvapeni 😅 😅 😅
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

kay
4. srp 2009

jéžiš luzzi, no tak to je fakt vtipný 😀

artepi, no tak to běž fakt raději spát.. nevyspalost je na tom mateřství to jediné děsné.. aspoň pro mě.. ale už se to lepší.. Tvůj problém je asi kojením.. baštíš ten lactobacilus?

zofik
4. srp 2009

kay já nevím, mně doktorka řekla že odvar z vloček pro tak malé dítě ne, že obsahuje lepek 😲 předtím jsem to jednou zkusila a nepomohlo....každopádně před každýn krmením dávám heřmánkový čaj a je to lepší...

jinak všechny zdravím
😵

kay
4. srp 2009

zofi, no jo ale když mi sám doktor řekl, že to ani nevypadá, že by měla kadit, že v břichu nic nemá, tak asi je to zbytečné.. co by kadila? 😀 a ona taky vypadá úplně spokojeně.. já jí právě nechci dávat zatím žádné čaje nebo vodu, když kojím.. no uvidím co mi řekne ve středu, protože to fakt nevypadá, že by se do té doby stela vyprázdnila.. jediná nervní jsem z toho teď já 😀

jankatr
4. srp 2009

Holky - některý miminka to MM tak stráví, že nekadí třeba i 9 dnů - a jiný zas kadí 9xza den a nic z toho není špatně, zkrátka každé má jiný metabolismus.

Dneska jsme byli v poradně - tak Kubík 7620g a 65 cm 😲 😲 😲 a Matýsek 6250g a 59cm 🙂 (mimochodem Daník měl 7kg v půl roce 😝 a to se narodil skoro o kilo těžší)

zofik
4. srp 2009

ale kay je fakt, že pár lidí na koníkovi mi ten odvar z vloček poradilo....
ale ty plně kojíš viď? tak to je v pohodě....

kay
4. srp 2009

jani teda takový rozdíl mezi klukama :-O Ty jo 🙂 ale tak jak vidím všechno je v pořádku..

no já plně kojím a furt jsem četla, že se má kadit nejmíň 1x za 5 dní.. no zítra když tak zavolám a uidím co doktor řekne.. v pátek jedeme stejně pryč, tak snad to nebude hrotit..

jmisa
4. srp 2009

Já bych taky odvar z vloček nedávala kvůli lepku, minimálně do půl roku a pak pouze v případě, že bych kojila. 😖

Artep, kup si lněný semínko a dej si každej den lžičku. Já mám kopený drcený a jím ho jen tak nebo v jogurtu. 😉

kay
4. srp 2009

hodila jsem do alba fotky toho spacáčku jak jsem vám slíbila.. 🙂

jmisa
4. srp 2009

Nějak mě bolí břicho, jako bych měla dostat menses 😝

m.e.l
4. srp 2009

Janky, prosím tě čím Kubíka krmíš???? 😲 😲
Arti, někteří tady ale těch 8 kilo začnou tahat podstatně později než já. 😉
Luzz, teda fakt dobrý porovnání tatínka s Nelčou. 🙂

jankatr
4. srp 2009

No jak to tak vypadá tak Matýsek si chodí na mlíko a Kubík na šlehačku - min. 33% 😀 😀 😀

Luzz -tak ta fotka je teda super - jak přes kopírák 😅

Kay - ty máš klasickej šátek nebo takový ty dvě smyčky co se vlastně nevážou?
Jo a když jsi u toho spacáčku taky jsem zapomněla hodit fotku - tak aspoň dodatečně http://jankatr.rajce.idnes.cz/Je_nas_vic..._-_0...
Ten náš se rozepíná na obou stranách 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru