Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
9. říj 2009

Luzz, teda holky jsou šikulky, ten náš valibuk a otočení. . . 😝 A hrát si na břišku??? O tom si teda můžu nechat zdát.
Míšo, Luky právě už hodinu promrhává spánkem jídlo. 😝

luzza
autor
9. říj 2009

JINAK ELIŠKA SAMOZŘEJMĚ JEŠTĚ V NOCI ŽERE 😝 😀 TA BY DO RÁNA NEVYDRŽELA 😀 😀 😀
A NELA TAK STRAŠNĚ MAČKÁ A ŠTÍPE A KROUTÍ PRSEM,ŽE JSME TO MUSELI NATOČIT NA VIDEO 😀 😀 CHCE SI HO DRŽET JAK LAHEV 😀 😀 😀

luzza
autor
9. říj 2009

melíku
to udělalo to cvičení...cvičily jsme čtyřikrát denně 😝 😝 😝 a pak z těch mých nešikovných lenochů se stalo tohle 😅 😅 😅 položím je pod hrazdičku a oni šup hodí rychlou vrtuli a jsou na břiše 😀 😀

luzza
autor
9. říj 2009

jinak nela mi bere všechno...vlasy,nos,sklenici s pitím,sušenku...no hrůza...občas jí dám aspoň obal a je spokojená 😀 😀 elišce rve i obrázky na tričku 😅 😅

m.e.l
9. říj 2009

No my půjdeme na cvičení ve středu, protože to co Luky nemá dělat tak přesně dělá. . . 😝

jmisa
9. říj 2009

Tak my odcvičeno dneska 3x, ještě to vezmu 2x a bude. No možná 3x podle přebalování, já ale cvičím chvilku, Alex to moc dlouhonevydrží, tak budu cvičit zatím víckrát.
To zvedání nožiček k bříšku po zmačknutí toho reflexního bodu mu už docela jde, ale to pasení, když mu bráním zaklánět hlavu, což je pro mě peklo, bo je nějak dlouhej a tak mu zadek držím prsama 😀 Jinak bych nedosáhla dlaněma na makovici. No tak to pasení ho teda jako rozčiluje, protože se vlastně moc nezdvihne.

Luzz, kdy se projevil nějaký pokrok?

luzza
autor
9. říj 2009

jmis
cvičili jsme určitě ty samé cviky...podle toho co píšete, plus ještě ty,které nelče upravují to oslabení jedné poloviny těla... a po týdnu začaly krásně pást,po dvou týdnech si začaly brát při pasení ze stolu hračky a po třech týdnech se už uměly krásně přetočit na bříško 😉 😉 😉
....jo a cvičily jsme čtyřikrát denně cca 5 minut...
teď už máme jen nové 2 cviky, to ostatní už cvičit nemusíme... a ty se zaměřujou hlavně na nelinku...
takže vydrž, ty pokroky jsou hrozně rychle znát 🙂 🙂 🙂

m.e.l
9. říj 2009

Luzz, takže když já cvičím s Lukym protahování prstíčků, aby nepásl s pěstičkama tak by do týdne mohl pást ukázkově?

jmisa
9. říj 2009

Hmm, to zvedání nožiček mu jde, já mám ale pocit, že to už uměl, jen jsem to nijak nesledovala. Ale jak mu bráním v záklonu hlavy při pasení, tak to řve jak tur a čenichem skoro ryje v zemi, vidím sama, že mu jedou ramena nahoru 😝 Tak to jsem zvědavá, jestli nám to pomůže.

m.e.l
9. říj 2009

Míšo, no já zase Lukymu srovnám ruce z pěstiček a on za chvíli - šup a už jsou zpátky. Jsem zvědavá co ve středu. I když řekla bych, že už je občas trošinku při tom pasení povoluje, ale nic moc. 😝 V záklonu mu radši nebráním, to by mě "sežral". 😅

kay
9. říj 2009

ahoojte,

grej, hm, tak to Tě prostě obdivuju 10x tolik jako doteď jak sjem si to zažila 😀 Stela teda dneska i včera docela dobrý.. tak jsem si trochu odpočala.. ale snažím se aby se prostě neotáčela.. a to je podle mě blbost. Když už chce něco dělat, tak nevím proč jí v tom bránit.. _Uvidíme co řekne doktor, taky nás nijak extra nekontorluje jak pase akorát když jsme mu řekla že mám pocit že preferuje jednu stranu.. Jenže to s emrkne 10 sek a to Stela samozřejmě vydrží.. Takže v pondělí na 3. hexe uvidíme.. Když ho nedonutím tak se prostě objednám i sama.. už abych cvičila, vím, že to Stele asi nebude příjemné, ale vím, že jí to popmůlže, takže mi to fakt netrápí.. ani ten brek mi nebude vadit jako ten, když řve na dece, a nemůžu jí pomoct.. to je daleko horší a ta bezmoc úplně.. ☹

jani, a nemá být ten prevenafr od 2010 zadarmo? :-O

luzzi, takže vaše třetí ségra - otáčí se teda taky od konce září, jen to pasení na prd 😀 když kojím, tak řvu bolestí, ikdyž jí ostříhám nehty, tak mi je ryje do bradavky a trhá, škube , kroutí, no děs 😀 😠 rytmus teda žádný nemá, ale chodí spát v sedm, usínání taky úplně ok, přes den jak kdy.. ale většinou spí jednou dopo a pak dvakrát odpo.. a Stelouch zase najela na standardní kojení ve 2 a v šest.. pak už moc neusne.. takže to doháníme obě při tom dopo spaní 🙂 😵
snad bude Domíš v pořádku, asi začínají chřipajzny.. zítra sme měly s kamoškou slavit narozky a dneska volala úplně rýmu jak trám.. ☹a to stimuluje na IVf..

jinak Stela asi trochu zvedá nohy u toho pasení, tak proto jí to asi ve vzduchu jde líp, prostě naše letadýlko... 😅 jéžiš ona by byla tak spokojená, kdyby udržela tu hlavu.. na hračky sahá už dlouho, ale nejde jí to kvůli tomu no ☹

kay
9. říj 2009

jmis, nemáš nějaký tip na látkové plavečky, myslím asi spíš plenky, pro mimčo kolem 5ti kil? já všude vidím jen samé 7+ a Stela je ještě k tomu drobná. nebo i plavky, nevíte holky?

jankatr
9. říj 2009

Kay - já nevím jestli to schválili a taky netuším jestli by se to vztahovalo i na nás nebo jenom na děti narozené až po tom schválení.
No v každém případě dost přemýšlím o tom že to nechám asi až na ten jeden rok. To co Daník nosí ze školky už si kluci stejně oťukali,takže už by vůči tomu měli mít nějaké protilátky, a přímo s nima zatím nikam do kolektivu nechodím. Tak uvidíme - Daník to taky dostal až ve 3 letech než šel do školky - když se narodil tak jsem o něčem takovým ani neslyšela...

grej
9. říj 2009

Ahoj,
dneska jsem uspávala dvě hodiny. Děs.
Já nevím, proč nechce usnout. V sedm je urvaná jak pes, šmudlá si oči jak blázen. Dáme koupel a u večerního kojení usíná, jak je tuhá. Dám jí do postele, spí max 5 minut a pak se budí a vypadá vyspale. Já se jí snažím vysvětlit, že má spát a ne si hrát, což jí naprdne a začne se vztekat.

Já jí nechávam v postýlce, chodím jí po několika minutách nandavat dudlík. Ona brečí ze začátku takovým jen naštvaným stylem, tak se to dá. Kdykoli přijdu, tak se okamžitě zklidní a vidím na ní, jak by potřebovala spát, protože je totálně vyřízená. Oči pomalu neudrží otevřený. Jak cítí mojí ruku, tak si jí chytne a je vidět, jak se jí hrozně uleví a usnula by. Ale i když bych tam vydržela, tak prsotě nezabere a furt sebou mele. Nejdřív jsem myslela, že jí trápí to břicho, protože jak leží,t ak začne přitahovat kolena k břichu a převaluje se jako na bok (zajímavý je, že přes den to nedělá, jen když má usnout), ale asi to bude jen zvyk.
Já odejdu a ona začne ryčet znovu.

Chodím k ní sice pořád nahazovat, ale pak už se nezklidní ani když přijdu a brek přejde v hyssterák, kdy se zakuckává a lapá po dechu. To pak nevydržím já, vyndám jí z postele., Ona se zklidní, třeba u mě i usne, ale jak jí položím, tak zas brečí. Nebo brečí i v náručí, tak jí oznámím, že jde zas do postele. Zase k ní chodím nahazovat dudel, ale to už bývá tak unavená, že nakonec po nahození dudlíku zabere.

Od mala má problémy s uspáváním (a spaním), závidím všem, kdo dají dítě do postele a to usne bez řečí 🙂

TeĎ jsem četla Estivala a jsem zvědavá, jestli to u nás zabere. počkám ale až jí bude půl roku.

Jmis, ty jsi na ty alternativní metody - nevíš kde v Praze se cvičí Baby Bobath?
Dočetla jsem se, že byť rehabilitační tvrdí něco jiného, tak Vojtova metoda bolí. Stačilo mi Kačku vidět a hlavně slyšet, když jí sestra cvičila a stačilo. Navíc je to děsně drastickýl. Musím jí hrozně tlačit loktem na zadek a pak vší silou odtahovat hlavičku od těla. Což mi přijde divný, když je Kačka tak malá. Člověk se bojí, aby jí něco neudělal...
Dočtla jsem se, že Baby Bobath jen mnohem příjemnější a výsledky má taky suepr. Jen nemůžu najít, kde to cvičej.

kay
9. říj 2009

grej, přesně tohle mi dělala předevčírem, ikdyž u odpoledního spaní.. ale 4 hodiny nespala a nemohla vůbec usnout, a řvala děsně.. pomohl manžel a pak procházka po venku.. ale to je u večrního spaní dost nepraktické.. ještěby to mohla pak vyžadovat pokaždé 😀 teda to máš dneska děs. a manžel by nepomohl, víš třeba není tak vystresovaný..

jmisa
10. říj 2009

Ahoj.
Grej, cože? Odtahovat vší silou od těla? Já tedy tlačím na zadek, ale jen aby se nezvedla, takže to stačí lehce a za hlavinku jí dávám dlaň, aby jí prostě nezaklonila, no a ono se to samo vytáhne dopředu. Dr. mi řekla, že to nesmí bolet.

Grej
http://www.cadbt.cz/fyzioterapeuti_cr.htm
Já myslela, že je to na obrnu.

jmisa
10. říj 2009

Kay, koukni na branu, popolini i imse mají malé plavečky. Ale bacha, když to nebude sedět kolem nožiček, tak to může protéct a aby Ti nedali pak zaplatit vyčištění bazénu. Asi to chce ozkoušet. 😒

http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/prateln...

m.e.l
10. říj 2009

Zdar, venku počasí na nic. . . Jsem kluky předtím "vyhodila" ven. . . Aspoň jsem vyžehlila to nekonečné prádlo, další visí na sušáku. . . To snad nemá konce. 😝

macous
10. říj 2009

Ahoj holky,
Míšo, gratuluji k narozeninám, hodně zdravíčka a štěstíčka úplně ve všem 😉
Jo a cvičíme určitě stejně, jmenuje se to římská jedna, dlaní fixuješ hlavičku - bradičku přitáhnout, palcem "tlačíš" na bod mezi žebrama a mimi zvedá nožičky. A u pasení podpíráme ručičky zlehka v loktech (jak je ďůlek, přitlačujeme prdelku k podložce a když je velký záklon, tak i snížení hlavičky....
Melíku, díky za gratulku 🙂

Ale holky, řeknu teda upřímně, že Maty dělá obr pokroky, pase už normálně, jen se malinko více opírá o levou ručičku a nožky zvedá jak divej 😀 a myslím, že Vojtovka je nobolí, jen je jim to nepříjemné, komu by to taky bylo příjemné, když je nutíme zvedat nožky a nemají při tom omezený pohyb 😅

No a o prsou mi ani nemluvte, Matýsek se pořád pouští, tahá za bradavku až to mlaskne, kroutí - no prostě zlobí, jakmile to přestane přímo stříkat, tak mě takhle trénuje - pacholek, prsa mám dneska zase do fialova 😠

Luzzi, tak ať z toho nic moc není - hlavně ne chřipajzna 😔

jmisa
11. říj 2009

Ahoj.
Macous, to cvičíme stejně.
Alexovi to tedy moc nejde, řekla bych, že pase hůř než pásl, vůbec nepoužívá ruce. Nohy zvedá dobře, ikdyž levá trochu pokulhává a přitom se mi víc stáčel vlevo, teď se zadečkem stáčí vpravo, protože ta pravá noha a pravá strana břicha mu prostě líp uzvedne haksnu k pupíku, má tam lepší svalíky.

A u toho pasení bych potřebolala ještě jedny ruce navíc, nemůžu mu současně přitlačovat zadek držet ruc a bránit hlavě 😀 Takže to ve finále vypadá tak, že na zadek tlačím prsama, rukama držím ruce a moje hlava brání jeho hlavě 😀

m.e.l
11. říj 2009

Míšo, doufám, že tenhle cvik nevyfasujeme taky, mohlo by hrozit, že Lukyho kozama zalehnu. 😀

jmisa
12. říj 2009

Jůů, tady je mrtvo.
Tak ahoj do nového týdne. Asi bude pěkná zima.

m.e.l
12. říj 2009

Bré ranko,
míšo to víš, Luky se rozhodl jíst ve 22:45 a 2:30 a tudíž spal do 6:45. 😀 😝

peda
12. říj 2009

Ahojky holky 😉
to jo,dneska je tam teda hnusně,ale už to bude asi tak pořád 😒
Taky chodíme na rehabilitace,zatím máme taky jen ten cvik,jak se mačká na žebírko a fixuje se hlavinka.Je to děs,malá ječí na lesy,já jsem z toho taky zničená,ale věřím tomu,že to bude mít význam.Má slehlou hlavinku a preferuje jednu stranu,je jako by do C,faldíky na stehýnkách má taky na každý nožce jinak.
Jinak spinká pořád celou noc,ale je to asi tím,že je od malinka na UM.Sice ještě pořád malinko kojím,ale je to jen podumláníčko,než nějaký jídlo 😝 .

Melí,kdy jsi začala s příkrmama?po ukončeným 4 měsíci?Ellince byly teď 4 měsíce,tak se o to musím už nějak zajímat.Váží teď asi 6 kg,zítra jdem na kontrolu.A jak malýmu šmakuje?

A už holky řešíte fusaky?už začíná být zima,já pořád nevím jakej,líbí se mi ten aesthetic,ale je moc barev,člověk pak nevi coby 😀 😀

jmisa
12. říj 2009

Pedo, já používám zimní zavinovačku do autosedačky. Fusak by se mi do korby na dýlku nevešel. Mám takový od ségry s beranem po synovci, jen netknutej, ale víc se mi líbí ta zavinka. 😀

peda
12. říj 2009

Jmisko,máme stejnej kočárek,já mám vínovej,taky počítám,že tam bude Elli nahuštěná a pak pozdějc bude muset do sporťáku,jde do lehu,tak to nějak dáme 😉 .Já mám taky ještě pytel po synovi 9 let starej,ale když to srovnám s tím,co se dělá teď,tak vypadá jak fusak z první republiky 😀 😀

kay
12. říj 2009

ahojte,

všechny zdravím, no u nás je hnusně na entou..

Mi dorazil ten emitex fusak combi, vypadá fakt dobře.. zatím jsme ho zkusila na zkoušku dát do sedačky, uvidíme až tam dám Stelu.. když to nepůjde, tak pojede v zavince od emitexu.. jak jsme teď od kamarádky zjistila, je opravdu zimní, ikdyž jsme ji kupovala jako letní, a mi bylo furt divné že je tak teplá 😀 jo jedeme za hodinu na 3. hexu a prevenar.. doufám, že to Stlinka zvládne, ikdyž si nemyslím, že by to bylo bez reakce, když měla 2x teploty.. taky jsem zvědavá co mi doktor řekne na to pasení, mám teď pocit, že je to snad trochu lepší.. tak uvidíme, jestli budu bojovat za rehabku..

pedi, Ty se máš s tím nočním spinkáním.. to je tak jediné co mi chybí.. doháním to přes den a je to asi někdy horší když se Stela po půl hodině vzbudí a já sotva usnu.. 😅 to jsme ještě víc jak zmlácená..

mel a není to nějaké divné. když je na UM a má i příkrmy, že jí tak často?

m.e.l
12. říj 2009

Kay, nevím jestli je to divné, do soboty to nedělal a najednou - já prostě jíst budu i v noci. Takže přes den dostává tak trochu šizené mlíko, aby toho neměl moc. . .

kay
12. říj 2009

mel, no já tomu při umělé nerozumým kolikrát má jíst a tak.. ale je fakt že se to mění i u dětí kojených, takže asi to tak může být i na umělé..

jinak jsme byli na očkování.. před tím se ještě teda doktor podíval na její pasení, řekl, že pase krásně, že i drží hlavičku v náručí a kouká kolem sebe, že rehabka je jen pro zaostalé, vyfasovala jsem papír s nějakýma cvikama okopírovaný, jen podle obrázků jsme koukala, že něco takového s ní dělám normálně ani nevím že jsou to cviky.. zase zopakoval, že v pěti měsících se otáčí málokteré dítě (navíc když Stele jsou prakticky 4..) a vyplázli jsme 50,- Kč za prevenci. Toť vše. je fakt, že mám pocit, že se to trochu lepší, tak na to zatím asi dlabu..

Stela usla, tak to jdu zkusit taky.. 🙂

macous
12. říj 2009

Ahoj holky,
Kay - teda ten tvůj Dr. je asi zaostalej sám 😀 cviky jsou i pro děti, které preferují jednu polovinu více než druhou, když se prohýbají, když něco dělají špatně a nebo když jim nějaký pohyb celkově pokulhává, ale žeby cvičení něco spravilo u zaostalých dětí teda nevím 😀 😀 😀 😀 😀 radši si to teda pohlídej fakt sama, moc bych na něj nedala, i s tím přetáčením to zní dost divně 😅 držím palce, aby měla Stelinka blbou reakci 😉

Nás čeká první hexa ve čtvrtek a dám i ten prevenar - Dr. ho prý dává 14 dní po hexe..... taky jsem zvědavá, co řekne na naše paseníčko a cvičeníčko, šla jsem do toho bez doporučení, ale po tel. mi to schválila s tím, že lepší začít dříve než později 😵

Grej - podle toho jak to popisuješ s tím usínáním večer mi přijde (teda jsem to četla), že je Kačka "neklidné dítě" tzn. měla bys začít s uspáváním dříve, než je úplně vyřízená, třeba už v sedm - to tam radí.
U nás funguje, když mu hladím přes kořen nosíku, nutí ho to zavírat očička, až je nechá zavřené a při tomu mu přidržuji dudu a držím za ruku, když potom uvolní svaly v ruce, tak je tuhoň. Teda takhle to probíhá jen jednou za čas, naštěstí se naučil, že se v osm večer spí, tak snad mu to vydrží 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru