Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
12. říj 2009

Kay, proč si platila 50 korun? 😕
Jinak můžeš mi ten obrázek nascanovat pro zajímavost?

Na rehábky chodí i nedonošeňátka a jinak jak píše Macous. Ale někdy se doktor zabejčí a je to.

kay
12. říj 2009

jmis, no na dokladu je napsáno prevence.. protože prevenci platí pojišťovna až v 6.M... a my to chtěli teď 😀 je to nějaký článek, resp. popsané cviky a pár obrázků, asi z nějaké knížky.. není tam toho moc vidět, ale jak přijede M. tak ho poprosím, já nemám scanner a nevím jestli on má ten svlj zapojený...

no on ten můj doktor je trochu zastaralej.. ještě i já jsem k němu chodila jako dítě.. 😀 má na všechno dost času a nějaké novinky po něm chtít nemůžu.. 😀 ptal se mě na to ouško jak stele hnisalo po naušnicích, tak jsme mu řekla že jsem se vykašlala na atb mast a 2x to nastříkala sprejem s propolisem a bylo to zdravé.. chvilku se díval, pak prohlásil, že propolis je přírodní antibiotikum, že proti tomu jako není ale diví se, že by to bylo lepší než atb mast.. no myslím, že si tam o mě myslí že jsem nějaká moc přechytralá matka.. 😀 a můj dojem je, že to tam spíš víc vede sestřička 😀 ale ta je tam taky od jeho začátků, za mě to byla děsně nafrněná pipka, teď se chová líp.. 🙂

jmisa
12. říj 2009

Tak my taky dr. nemáme nejmladší, tipla bych jí tak na 55, ale je fajn, moje rozmary zvládá s přehledem.

Alexek už dneska usnul v 7, byl úplně vyřízenej.

m.e.l
12. říj 2009

Míšo, tak náš terorista usnul právě teď v nových "hamburgrech", jsem přes ně nějak nemohla zapnout svrchní kalhotky. . . Možná se hambáče po vyprání trochu srazí a bude to inčí. . . Jsem zvědavá zda po dvou nočních jídlech bude mít fakt suchej zadek. 😅

grej
12. říj 2009

Ahoj holky,
Macous, no já jsem na ní našla diagnozu "dráždivé dítě". Přesně to na ní sedí.

Co se týče uspávání dříve, nemá to cenu. Dnes je v posteli od tři čtvrtě na osm a brečí a brečí. Myslím, že stejně usne nejdřív po deváté, jako vždykcy... (a to odpoledne spala cca od půl šesté do půl sedmé).

Divný je, že jen jí položím do postýlky aby spala, tak se začne hrozně kroutit. Neustále zvedá nohy k břichu, převaluje se na jeden a na druhej bok (když to chtěla vidět doktorka, tak ani prd 🙂), otáčí hlavu na jednu a na druhou stranu, mlátí rukama...
Nejdří vjsem si myslela, že jí tlačí břicho, ale ona to dělá pokaždý. I dnes, když se vykadila. Mimochodem - už dvakrát kakala po třech dnech!!! To je zázrak 🙂

Taky mě napadlo poprosit tě o ty obrázky, kay, když je budeš mít. Díky 🙂

JDu jí uklidnit, nebo zboří ložnici.

grej
12. říj 2009

Dala jsem do alba foto našeho pasení. Akorát to většinou vypadá tak, že pravou ruku dá okamžitě od těla jako letadlo a levou hrabe dopředu. U toho kope nohama, jako by se chtěla plazit. Za chvilku nemůže, tak jí padne hlava a brečí do podložky 😉

m.e.l
13. říj 2009

Bré ranko,
grej a nenapadlo Tě, že možná chce spát na bříšku, ale neumí se na něj přetočit?
Dneska noc bez jídla, teď zkouším zda ještě nebude spát, ale asi nee . . Vykřikuje tam a heká.

m.e.l
13. říj 2009

Jo a Míšo díky za typ na hamburgry, fakt měl zadeček v suchu a pobrali tu jeho nálož čůrání. . . Předpokládám, že v případdě potřeby vyšší savosti, se ta vložná dává do tý kapsy.. . . ?

jmisa
13. říj 2009

Ahoj všem.

Mel, jj, do té kapsy. Jaký sis koupila vzor? My máme "maskáče". Jinak ono po několika vypránícj to ještě zvýší savost. Akorát to konopí po praní tvrdne, tak se to musí promnout v rukách a zase je to OK.

Grej, koukám, že malá taky pase hlavně hlavou, co? Tělo si válí na podložce. To je jako Alex 😝

My dneska budík ve 3 na kojo, ani se nemusím dívat na hodinky, pak usnul, ale zase se mlel, už ho nezavinuju, ta neuroložka mi to nedoporučila, tak asi proto hůř spí. No a pak před 6 a teď už zase chrní. Já jsem vylezla, musím to tu pofackovat, protože přijedou naši, jinak bych zalezla do pelechu hned.

m.e.l
13. říj 2009

Míšo, já si koupila přírodní. Jo tak to je dobrý, že budou ještě savější. . . Příjmení jaksi neodpovídá u Lukyho jeho čůrání, měli by jsme se jmenovat Koroptvovi. 😀
No koukala jsem, že Kačenka si taky vesele pase s pěstičkama. . .

jmisa
13. říj 2009

No my tedy aspoň "paseme" bez pěstiček.

Mel, i uvnitř ten flíz je přírodní? Jsem myslela, že to jsou samé vzory. Jinak z venku je to taky přírodní.

m.e.l
13. říj 2009

Jo uvnitř je to taky právě přírodní bez vzoru. Jj vím, že z venku je to přírodní ty co máš, nezapomeň že jsem byla u koupě. 😉 Tady by si někdo strašně rád hrál na bříšku s hračkama, ale někdo mu je vždycky neohrabanýma prstíčkama posune dál. 😀

jmisa
13. říj 2009

Alex se natahuje po hračkách, ale myslím, že neuroložka by z toho byla na větvi. Najdřív rádoby pase, pak začne hejbat nohama, vypadá jak Maresjev a pak se nadzvedne a levačkou hračku chytne. když po ní jde pravačkou, tak musí na víc pokusů. 😀

m.e.l
13. říj 2009

Míšo no, on u toho taky vypadá suprově. A nejlepší když si chce přitáhnout dudlík, fascinovaně ho sleduje očima a těma prstíkama si ho spíše posouvá dál než k sobě. 😅

jmisa
13. říj 2009

Jinak jsem ho pozorovala, jestli si zkoumá ruce, tak to jako ne, narve si je do pusy, ale že by si je prohlížel, jak píšou, že to děti vydrží dlouho, tak to on ne, má je furt v puse a nebo tam rve plenu, deku, hračky, prostě všechno, co má po ruce.

m.e.l
13. říj 2009

Luky si ruce až tak moc nikdy dlouhodobě neprohlížel, spíše je hlavně rve do pusy. . . 😀 A nebo z dálky koukne a vrazí do pusy. 😅

jmisa
13. říj 2009

Nedá se nic děla, už jsem dojedla, musím jít poklidit 😝

m.e.l
13. říj 2009

Taky bych měla, ale dítko se právě snaží usnout tak ho nebudu rušit. . .

jmisa
13. říj 2009

Alex se neprobral ani když jsem tu dělala rámus. 😀

grej
13. říj 2009

Ahoj,
včera Kačka usnula za pět minut půl desátý, takže to fakt asi bude její hodina dřív to nebude mít smysl...
mel, ležení na břiše nesnáší, hned brečí...

My už psem bez pěstiček, tohle je stará fotka. Jen ten postoj u toho zůstává.

Asi zruším ten termín na gastru. Dvakrát Kačka kakala po třech dnech a poprvé za svůj život kakala včera i dnes!! (když nepočítám tu smolku v porodnici...).

kay
13. říj 2009

ahojte,

tak Stelinka večer 37,5, ale v ráno před 6h měla 39,5 po odečtu 😒 úplně hořela, naštěstí se jí udělalo líp pop paralenu, ale teď se mi zdá zase nějaká horká, tak půjdu měřit..

grej, gratuluju ke kakání 😀 fotky pěkné, teda ona je Kačka fakt obřík 🙂 na to že začínala jako Stleinka 🙂 nedovedu si to představit. ale má oči po Tobě 🙂

imiska24
13. říj 2009

Hezký den všem,

holky,jdu za Váma na rady 😅 Asi budu bezradná matka,ale vůbec nevím co mám nakoupit.
Ve čtvrtek jedu do Pardubic objednat kočárek a něco nakoupit,ale vůbec nevím co? 😀 😒
Všichni řikaj,že na začátek toho moc nepotřebujou,tak nevím.A co jste měli pro mimísky do porodky?

jmisa
13. říj 2009

Imis, já dostala od mamky soupravu na cestu z porodnice.
Pro začátek potřebuješ nějaká bodyčka, já měla asi 10 to mi přišlo ideální, když mimčo blinká apod. a abych je nemusela prát v ruce. No a pak nějaký kalhoty (dupačky, polodupačky, tepláčky apod.), nějakou mikinu, čepičku, zavinovačku, punčocháčky. Něco do kočárku - fusak.
Kosmetiku moc nekupuj, stačí slunečnicový olej z lékárny a na zadeček něco - panthenol nebo kalciovka, obojí použiješ i pro sebe na bradavky.
No a pak nějaký čtvercový pleny na ublinkávání, pod hlavičku atd.

Ono se všechno dá hned koupit.

imiska24
13. říj 2009

Jmiso,a pleny jsi měla látkový nebo nějaký pampersky?
Jo a díky,hned todle všechno nakoupím.A myslíš že je blbý už teď kupovat např. autosedačku,postýlku,přebalovák,lehačku...atd?Kočár objednám,ale snad mi ho tam nechaj uschovanej.

A jak máte v Praze?Nám už tu chumelí....

jmisa
13. říj 2009

Imis, do porodky jsem měla jednorázovky, tedy oni nám tam dali a mně ten počet vystačil, Alex se moc nebudil a poslední den mi muž přinesl pár newborn z DM drogerie, doma jsme pak hned používali látkovky a používám je dodnes.
My tyhle věci kupovali až po tom posledním velkém ultrazvuku kolem 31tt, tak jsme pomalu začli, ale zase do 36tt jsem to měla všechno pod střechou.

TAdy se v poledne taky přehnalo něco jako sníh.

jmisa
13. říj 2009

Kay, jak je malé? A to měla horečku jen tak z ničeho? Na očkování nebyla, ne?

kay
13. říj 2009

jmis no byla na očkování.. včera, 3. hexa a prevenar... po tom dalším měření měla zase 38,5 po odečtu.. ale další pareln čípek to zpravil... už to bude dobré..

imisko, my měli do porodky pampersky, ale neosvědčili se nám, tak používáme teď huggies premium. a na večer dávám eko jednorázovky z DM, ale musela jsem si počkat, až do nich Stela doroste, protože jsou až od 4kg 🙂 k látkovkám jsem se prostě nějak nedokopala.. ale v porodce nám dávali jen oblečení a 10 látkových plín.. já začala nakupovat kolem 25tt, ale tak nějak v klidu a postupně.. nejdůležitější je postel a autosedačka s fusakem.. všechno ostatní můžeš dokoupit jak se vrátíš 🙂 samozřejmě nějaké to oblečko, hlavně bepanthen jak píše míša na zadek a na bradavky, a ty látkovky, měla jsme jich nejdřív 20 a teď myslím 50, abych nemusela každý den prát a žehlit..

jmisa
14. říj 2009

Ahoj

Tak Alex zase ve tři a pak v 6. Teď usíná.

Kay, jak je malé? My jdem k dr. zítra, ale zatím se mi moc očkovat nechce, asi to opět odložíme. No do 8 měsíců je času na první dávku 😀

m.e.l
14. říj 2009

Bré ranko,
Míšo doktorka z Tebe bude mít radost. 😀
No my máme dneska tu rehabku, tak jsem zvědavá.

jmisa
14. říj 2009

Mel, tak to jsem taky zvědavá.

Ty si byla na neurologii? Nebo Tě na cvičení poslala rovnou Tvoje pediatrička? Jde mi o to, jestli tam musí být ten mezistupeň, nebo bych mohla vysomrovat to doporučení na cvíčo přímo od naší mudry. 😀

S tím očkováním jsem děsná, prostě ty reakce na hexu tam jsou a děti do dvou let nemají ukončený neurologický vývoj a každá vysoká horečka může být problém. Tím Tě Kay neděsím, ale já to četla, když jsem hledala něco k té Vojtovce a mě to vyděsilo dokonale. Tak jako ve světle toho, že Alex trošinku pokulhává za tabulkama jsem se vyděsila, že by se tím mohl zase vrátit o něco nazpět. Tak nechci nikam spěchat. Povinná očkování mu dám, ale asi se nám to bude trochu protahovat. 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru