Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
4. čer 2009

No jasně, že jako obklad, obdoba tvarohu.

jmisa
4. čer 2009

Jsem na to tak koukala, ale pokud máš problém fakt jen s bradavkama, tak doporučujou ověřit tu techniku kojení, střídat polohy, praskliny dávat spíš do koutku úst. 😒

kay
4. čer 2009

hm, no tak to jsem už četla ☹ prostě asi blbě kojím, se nad ni nakláním a ona mi tu bradavku občas tahá.. pak už je to cobydup.. nic děkuju, asi zapojím konečně kojící polštář 🙂

jmisa
4. čer 2009

Kay, ještě mě napadlo, jestli to nemá souvislost s tím, co měla malá, tu moučnivku nebo co to bylo. Tyhle věci taky způsobí praskiny, pak by stačilo pomatlat tou fialkou.

Jinak: PRASKLINY PRSNÍCH BRADAVEK

Nitricum acidum 5 nebo 9 CH
- praskliny s ostrými okraji, snadno krvácející
- bodavé bolesti jako od zaraženého trnu
Dávkování: 5 granulí 2x denně

Graphites 9 nebo 15 CH
- praskliny se žlutým sekretem tvořícím žlutohnědé stroupky
Dávkování: 5 granulí 2x denně

kay
4. čer 2009

jé super, zkusím koupit..no ono mi to začlo když to stela měla, paak jak jsem to natírala tou genciánou tak to pomohlo a teď to pro jistotu otírám octovou vodou to by mělo být taky proti kvasinkám, ale už to moc nepomáhá.. tu genciánu nechci ani vidět, malá byla jak klaunz hororu 😀

luzza
autor
4. čer 2009

ahoj holky moje 🙂
chci vás pozdravit 🙂 byli jsme celý den pryč 🙂 holky od kojení ke kojení jen spaly,tak se bojím noci,jestli na mě něco nechystají 😕 😀

luzza
autor
4. čer 2009

já mám bradavky naštěstí ok,ale možná už j je mám "otužilý" z předchozího dvouletého kojení...
při domčovi se mi v začátku dělaly taky praskliny ☹ takže vím,že je to nepříjemný... mazala jsem je tenkrát jen kalciovkou,ale moc to nepomáhalo...

luzza
autor
4. čer 2009

grej
holky dávám spát na záda,na boky... střídám... a na bříško jen přes den,když já nespím a vidím na ně...
ale eliška keliška na břiše být stejně nechce,příšerně se vzteká...
vyzkoušej,co se kačce líbí a tak ji dávej 😉

luzza
autor
4. čer 2009

jdu si uvařit "spařenou trávu" 😀 😀 😉 😉

luzza
autor
5. čer 2009

dobré ránko 🙂
tak dneska si mě holky vychutnaly 😝 😠
sice moc nebulely,ale chtěly jíst po hodině a půl až do půl pátý 😝 ,vždycky se nacucaly a usnuly 😝
jsem je asi přechválila 😀 čubiny mrňavý 😀
takže snídám polomáčený sušenky,abych doplnila energii 😉

jmisa
5. čer 2009

Ahoj všem.

Luzz, to Ti doplní energii? Mně takovýhle věci sice uspokojí, ale fakt na chvilku, mám po nich brzo hlad.

macous
5. čer 2009

Ahoj holky,
tak koukám, že tady bojujete s kojením, jsem na sebe taky pak zvědavá, vždycky jsem měla pocit, že mi kojit nepůjde, tak uvidíme, jak to bude, budu se snažit a bojovat, mám totiž tak citlivý bradavky, že bez podprdy nemůžu vůbec existovat, hned mám rozedřeno, takže to bude asi něco ..................... no netřeba předem házet flintu do žita 🙂

Jinak dneska jedu do poradny do Podolí, tak jsem na to zvědavá, bude tam zastupující Dr., taky mi musí už dát ty papíry na mateřskou, vychází mi to na úterý podle utz - to mám taky termín porodu (kdyby podle té mrchy, tak nástup na MD už dneska, ale já mám jen jeden TP a to ten podle utz).

Já teda snídala včerejší rohlík s máslem a navrch jsem si dala linecké kolečko, za to včera jsem při Ordinaci v růžovce natlačila 2 nektarinky a čtvrtku melouna, to jsem pak myslela, že prasknu a v noci běhala jak koroptev 😀 😀 😀

hanulka3112
5. čer 2009

Ahojky holčiny, tak dnes mi primář říkal, že po neděli se do toho pustíme, už se nemůžu dočkat těch mých prdolků 😵

kay
5. čer 2009

ahoj holky moje..

tak já včera asi přišla na záhadu proč mi mizí mlíko.. se nalívám mátovým čajem a tne prý zastavuje laktaci.. jsme debil. myslela jsme že to pomůže Stele na bolení břicha.. tak jsme dneska uvařila polívku se zýsmažkou, snad to rozjtaháme.. 😅

hanulko to je super, gratuluju.. jo a po neděli samý krásný data - 8.6. naroz. babičky, 9.6. moje nej kamoška a 13.6. děda.. takže samý super lidi se rodí.. budeme na Tebe myslet, půjdeš na víkend třeba domů?

jmisa
5. čer 2009

Kay, to spíš pij fenyklovej čaj. Fenykl je i na laktaci i na to bříško malé.

kay
5. čer 2009

jmis, no mi právě ten fenykl nchutná (narpzdíl od ostatních), tak jsme sidělala do půl litru fenykl a mátu.. ☹ nnebo jenom mátu.. udělám si asi ještě čaj pro kojící matky, třeba taky pomůže..

jmisa
5. čer 2009

Aha, tak to je blbý, mně chutná i ten fenyklovej 😀 Ale já jsem asi úchylná 😀

jmisa
5. čer 2009

Jinak na podporu laktace je i melta.
Lepší je ale ta sypaná. Já si ji dělám v kávovaru, protože na plotně mi vždy uteče a já pak musím drhnout sporák, v kávovaru je to pohoda.

kay
5. čer 2009

no meltu možná taky zkusím, ale mi moc nechutná já ani jkafe nepiju.. ☹ díky za tipy, musím jít kojit 😀

luzza
autor
5. čer 2009

jmis
tobě aby nechutnala nějaká bylina 😀 😀 😀 myslím,že bys vypila i odvar z šišek 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luzza
autor
5. čer 2009

takže když budu pít fenykl já,pomůže to holkám od bolení bříška??? 😨 😨

luzza
autor
5. čer 2009

celé dopoledne prospaly,ty moje jezinky 😀 dospávaly noc 😝

luzza
autor
5. čer 2009

kay
na tvorbu mlíka je nejlepší JESTŘABINA!!!!!!!
v porodnici nám dělali třikrát denně čajík a ještě mi odsypali domů 😉

luzza
autor
5. čer 2009

hanulko
tak to se moc těšíme s tebou 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kay
5. čer 2009

luzzi jestřebina? to neznám.. ale snad když přestanu s tou mátou, tak se to dá do kupy.. ale já ji tak miluju 😠 🙄 mtovoej čaj s medem, mňam... no nic v těhu jsem neměla tatarku, při kojení nebude mátový čaj..

jmisa
5. čer 2009

Kay, proč si neměla tatarku?

Luzz, jj, je to na prdíky. Fenykl je obvykle i v kojících čajích.

kay
5. čer 2009

jmis nejedla jsem majonezu kvůli listerioze..

hanulka3112
5. čer 2009

Kay no primář mi při vizitě řekl, že teda přemýšlel jestli mě ještě pustí, ale už si mě tu nechají, to mi neměl říkat, ted mi to vrtá v hlavě 😒

jmisa
5. čer 2009

Kay, aha. No já ji jím normálně 😀 A jednu dobu jsem ujížděla na hermelínovejch chlebíčkách. Jsme dovážná školačka.

kay
5. čer 2009

hanul to nemusí vrtat v hlavěě nebudou muset převlíkat postel a kdyby jsi začla rodit doma, tak aby Tě měli pod kontrolou, když už jsi tam byla tak dlouho, proč to kvůli posledním dvoum dnům nějak pokazit ne? To už neřeš příští týden už budete doma všichni.. ted au nás pouští i po CŘ cca za 4 dny.. 🙂

jmis, no já jsem na tom trochu ujela, vím že je to docela malé % šnace že tu listerii chytíš, ale já měla během začátku těhu ty komplikace právě s tak malým % že jsem nechtěla už nic riskovat 😀 a mezináma mi to teda dost chybělo, asi jsem to mělajako drogu a do tEď jsme si tatrku nedala a ani na ni zatím nemám nějak chuť 🙂 kdyby to vydrželo, třeba nebudu tak tlustá 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru