Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
2. lis 2009

Míšo no, Luky občas už pase i bez pěstiček, občas se ani nenaklání. . . . No a záklon má určo, protože chce vidět vejš! 😀

jmisa
2. lis 2009

Alex už se "nekomejhá" 😀 Ale hlavu má právě jak husa 😀

jankatr
2. lis 2009

ahojda - dík za gratulku 🙂

Mel - specielně pro tebe - koukala jsem se do Daníkovi knížky - tak ten náš flegmoušek si poprvé sedl sám někdy v 10 měsících, lézt začal taky tak nějak - v 7 měsících začal couvat a pak kolem 10 to teprve pořádně rozlezl. V 11 měsících si poprvé stoupnul, kolem 12 chodil za ruku a teprve skoro v 15 měsících začal chodit sám.
A myslím že mu to nijak neuškodilo - dneska je akční až až - někdy až moc. A já vždycky říkám, že měl rozum - aspoň jsme ušetřili za zimní boty, když začal chodit až na jaře 😀 😀 😀

m.e.l
2. lis 2009

Janky, hm mám prostě doma flegmouše. 😀 No já sama začala chodit docela pozdě, a prý první děti bývají línější - no nevím, já byla druhé dítě. 😉

jmisa
2. lis 2009

Synovec byl první dítě a byl fofrník, neteř byla líná jak prasátko. Myslím, e je to kus od kusu. 😀

m.e.l
2. lis 2009

Míšo, to asi je. No ten můj kus by všechno strašně rád teď hned, ale aby se více snažil to nee. Začne se radši vztekat. 😅

jmisa
2. lis 2009

No šak máma mu pomůže 😀

Tak máme mrkvovou slinu na bodyčku, uvidíme, jak je silné žlučové mýdlo. Koupím sem tam Alexovi nějakou šťávu a naředím to s vodou, aby furt nepil ty bylinkové čaje. Nejvíc mu chutná mrkvová (mně teda vůbec 😀 ) no ale jak se přechlastal, tak si uslint a já už měla sundanou bryndací plenu 😝

m.e.l
2. lis 2009

Míšo, no super Alex je šikulka. 😵
My se teď vrátili z rehabky, dostala jsem pochvalu že si ty cviky pěkně pamatuju. 😀 Se divila, že jsem profesí účetní. 😅 Tak jsem ji vysvětlila, že na mučení vlastního dítěte mám prostě talent. 🙂

jmisa
2. lis 2009

A bylo zlepšení? A máte nový cviky?

m.e.l
2. lis 2009

No zlepšení trochu, už nemá tak fest pěstičky, máme stejné cviky kromě jednoho - takové houpání na podložce. Vzpřímení na rukou ještě nee, protože to okamžitě nahodí mladý pán pevné pěsti.

jmisa
2. lis 2009

No já jsem zvědavá na nás. 😝

tak a teď mě seřval, protože mu došla ta mrkvová šťáva 😀 Mi neveřil, držel si flašku a cucal na prázdno 😀

m.e.l
2. lis 2009

Míšo, no teda ty jsi ale víš. . . Chudáčkovi nejdáš nabumbat. 😉

jmisa
2. lis 2009

No já mu tu prázdnou lahev nechala 😀
ALe další dostane až na večeři.
Nevím, kolik toho může vychlemtat a už vyžah 100ml, teda mrkvovka v tom byla jen půlka 😝

m.e.l
2. lis 2009

Míšo to taky nevím, když jsem dala Lukymu já nějakou šťávu, tak měl druhý den slušnou sr*. Takže teď bojím, jedině hodně ředěnou.

kay
2. lis 2009

ahojte,

janko taky moc gratuluju.. 😵

já se obávám že naše děvče už nic víc než se přetočit nezvládne.. to že by se vzepřela na rukách nehrozí, většinou jí zlstanou na bok, jednou nebo dvakrát to tak udělala, ale spíš švihem a asi na půl sekundy.. zatím furt jen řve, prtože chce být na břichu ale tu hlavu udrží prostě chvíli. takže jsme dneska koupila tu sedačku chicco, co má grej (díky za tip) a snad si aspoň budu moct nachystat snídani..
jinak u nás to vypadá tak, že Stela si rozhodně čas nepřehodila, sice se mi podařilo trochu posunout usínání, ale vstávačka prostě kolem půl šesté, tzn. že si nezměnila čas ale navíc se budí ještě o půl hodiny dřív, bo normálně jsme vstávaly v 7h. takže jsem docela mrtvá, dneska jsem to od čtvrt na 6 vydržela do půl sedmé a pak ji dala na deku kde jsem ji nechala prostě řvát.. už jsme neměla nervy.. pak ale spala 3 hodiny.. nevím co s tím.

a včera jsme byly poprvé naplavání, byla jsme nadšená, Stelouch sice chudák hladová a nevyspalá docela brečela, ale dudlík to zachránil a na konci už to bylo lepší.. mě se furt ztrácely klíče od skříněk, taky ve sprše trochu chaos ale jinak fakt super.. ve skupině jsme byli jen 3 resp. 4, ale jedna paní odešla hned na začátku, protože už podruhé to její mimčo děsně plakalo.. Takže já se švagrovkou a jeden moc sympatický tatínek, okolo kterého teda pořád běhala manželka s foťákem 😀 😠 ale dětem se to moc líbilo.. těším se na další, už dám stele najíst i před plavčem 😀

mel, tak super, že už tak nezatíná ty pěstičky, s tím vstáváním Tě chápu.. ☹ nevím co dělat. na kontrole se zeptám dokyho, i co s tím nočním kojením... kojím 3x.. 😒 navíc mám pocit, že to stele asi už moc nestačí.. jo a taky jsme dneska dostala 1. MS po porodu 😖

míšo, vy máte u plavání neuroložku? to je super, aji já bych chtěla 🙂

jmisa
2. lis 2009

Kay, jj, máme, je to tam jako bonus za ty nekřesťanský prachy.

Mel, já myslím, že po mrkvový průjem nebude, no uvidíme, já to stejně nepoznám 😀 Ale třeba švatskovou nebo meruňkovou jsem ještě nedala 😀

m.e.l
2. lis 2009

Míšo, mám obavy, že by jsi průjem poznala. Nebylo to takový žlutý, ale krásně tmavě zelený. 😝

jmisa
2. lis 2009

Mel, zelený máme někdy i teď, ale dr. říkala, že to nic neznamená. Má to když hodně prdí, což měl včera po zelí 😀 jo a teď měl lehce oranžová vajíčka 😀

m.e.l
2. lis 2009

Míšo, jj oranžová je po mrkvi jasná. 😉 Hlavně to s tou mrkví moc nepřežeň, aby Ti Alex nezežloutl. 😉 Jak jste vůbec dneska dopadli?

imiska24
2. lis 2009

Ahoj holky,jak to jde,a co dětičky?
nevíte co pomáhá na noční křeče?Krom magnézka,zřejmě jsem i na něj imunní 😀 Mám šílený křeče v lýtkách a pak mi to vždycky přejde do břicha.A aby toho nebylo málo,tak mi začínaj otejkat nohy a ruce 😀
Ve středu jdu na kontrolu,tak už se fakt těším,jsem zvědavá co mi na to řekne.

jmisa
2. lis 2009

Mel, neboj, měl 50 ml mrkve, to mu škodit nemůže. Snad 😀 😀
Dopadli jsme tak, že dr. to zrušila a půjdem jindy. Což mi neva, protože vléct se od auta v tom slejváku by nebylo nic moc.

Imisko, pomůže až porod 😉 😀

m.e.l
2. lis 2009

Míšo, no dobrý. Já v tom krásném počasí šla pěšky u nás na metro - jsem se tak rozhodla už včera a ani to "krásné" počasí mě neodradilo, no a pak na Pankráci jsem to nějak tak přežila, nejvíce začalo lejt, když už jsme byli s Lukym doma u baráku.

jmisa
2. lis 2009

No já byla dopo i odpo hodinu venku, to mi tak nějak neva, na kočáře je pláštěnka a já mám bundu s kapucou, ale přenášení autosedačky by bylo horší.

hanulka3112
2. lis 2009

Janky Gratujuju 😵 už se těším až ti naši polezou 😀
Jinak teda ty naše mimča jsou fakt zlaté, normálně jako by věděli, že se přesouval čas, teda první týden se budili okolo 6h a teď už zase kolem 7h 😵 😀 a to pojí a ještě zdřímnou, tak na hoďku 🙂 , no ale i večer chodí spát už pozdějc, ikdyž dnes už mi spinkají 😵 jsem jim dnes pověsila houpačku z ikei, už jsem se nas...a po dvou týdnech hučení do M ať koupíá na to úchyty jsem zajela do města a koupila jsem to a taky jsem si je navrtala a uchytila houpajdu a taky testla 😀 je do 100kg je to takový houpající kruh a už ho testovali i malí, zítra vyfotím a hodím do alba 😉

imiska24
2. lis 2009

Až porod?Takže je to normální,akorát jsem myslela,že to přijde pozdějc 😀

laura29
2. lis 2009

hanulko, ty jsi akcni, pohoupej na tom i manzela, aby videl, jak ma sikovnou zenu 😀 😀 😀

jmisa
2. lis 2009

Imis, křeče jsem moc neměla, jen občas, ale zase mě děsně bolela zápěstí a otky jsem měla asi od dubna a termín v červenci. Nebylo to tak strašný, ale jako oteklá jsem byla.

imiska24
2. lis 2009

Ty otoky jsou nepříjemný,ale není to tak hrozný.Spíš mě trošku rozhodily ty křeče v břiše.
Někde jsem četla,že se tak připravuje děloha na porod.No ale u mě by to bylo sakra brzy.A to jsem byla ze zvědavosti na 4D uz a tam mě ten dr. úplně rozhodil.Byl takovej zvláštní,a když jsem se ho ptala co to má malá kolem krku,tak mi řek že neví,ale že je to asi pupečník.Tak aby už byla středa,to jdu ke svýmu mudrovi,jinýho už nechci ani vidět 😠

jmisa
2. lis 2009

Imis, pupeční šňůru kolem krku mít může, jak se tam motaj.

Já křeče v břiše neměla, až u porodu. Ale v nohách mě to v noci chytalo, jediný, co pomáhalo bylo myslet na to a zásadně se neprotahovat.

imiska24
2. lis 2009

Hmmm,tak já vždycky začnu hned natahovat nohy. 😀
Jé,a není to nebezpečný pro ni?Já se teda snažím nedělat nic tak,abych dávala ruce nahoru.Ono teda všeobecně se moc nepředřu 😀 A co malej?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru