Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
19. čer 2009

Grej, a nezkoušela si nějaký nosítko - šátek nebo babyvak, třeba by ji to uklidňovalo.

luzza
autor
19. čer 2009

grej
to mě moc mrzí,že se takhle trápíš ☹ ☹ to musí být fakt na hlavu ☹
já bych se jí nemohla takhle věnovat při třech dětech...
prostě když chtěj holky bulet,nechám je...nic bych jinak nestíhala 😉 pochovám je po chvilkách a pak je zase nechávám být...
v žádným případě dítě neuspávám!!!! je to cesta do pekel...to už jsem si prošla s domčou 😝 neumějí pak spát ani usínat bez přítomnosti maminky... nakojím,popusinkuju,pohladím,trochu pochovám a dám je do postýlky nebo do lehátka...
jinak to v naší početné rodině ani nejde...
a večer na ně prdíme úplně,po vykoupání a kojení je s manžou chvíli pochováme a pak je dáme spát,zhasnem tam a zavřem dveře...prostě nezájem 😅 chcem se podívat na zprávy,povečeřet a v klidu relaxovat třeba u filmu...
prostě večer je jen můj a jirky...
holky už si celkem zvykly na to,že když je uložíme,že už nic nebude 😅 takže za chvíli usnou...

grej - takhle se za chvíli složíš... zkus se jí věnovat trošku míň,vím že to zní blbě... ☹ ale potřebuješ víc času pro sebe a taky se potřebuješ pořádně vyspat!!! v tomhle souhlasím s laurou29...
kačka je asi mimořádný nespavec,takže se musíš posílit!!! nebude to s tím drakem asi lehký... ale ty to určitě zmákneš 😉

luzza
autor
19. čer 2009

grej
jen mě napadlo... je divný,že pak vypije ještě tolik nutrilonu 😒
měla bys to pořádně probrat u pediatra...

jankatr
19. čer 2009

Koukám Luzzi že to u vás vypadá uplně stejně jako u nás 😅
Ale je fakt že u prvního mimča jsme to taky brali jinak.

Grej - tohle ti fakt nezávidím - představa že by takhle řádili ti naši rarášci... 😝 - tak už bych byla nejspíš v blázinci... 😔 Docela tě obdivuju že to ještě tak zvládáš. Ale jak píšou holky - měla bys ty chvilky času věnovat spíš spánku. A s úklidem poprosit o pomoc někoho z příbuzných nebo nějakou dobrou kamarádku, a nechat si ho na chvíle kdy je Kačka vzhůru.
Vím že se to lehko řekne - ale jinak brzo zkolabuješ a to Kačence rozhodně nepomůže. Potřebuje fungující maminku.

luzza
autor
19. čer 2009

jani
no snad nejsem zlá matka 😅 prostě už to jenom dělám jinak,než s dominikem...
jeho jsem taky uspávala...buď prsem,nebo chováním a můžu potvrdit,že se to s jeho věkem jen horšilo 😝
spal minimálně a to jen se mnou 😝 domácnost jsem doháněla po nocích,nebo když na chvilinku vytuhnul...byla to blbost! děti by neměly řídit chod domácnosti (to mi řekl pediatr 😉)
a protože je nás už pět,zařídili jsme se už trochu jinak 🙂 a opravdu to funguje 😉
jsem celkem odpočatá a stíháme i návštěvy,výlety,grilování a večer i tu televizi 😅 takže se cítím teď při třech dětech lépe,než když jsem měla jen domíse 🤐

luzza
autor
19. čer 2009

holky
dnes jsme byli u ségry na návštěvě...
a nelinka mě při přebalování zasáhla sračičkou 😀 na tričko i na kalhoty 😀 ale strašně!!!! prostě mě úplně ohodila..
jelikož má moje ségra tak o padesát kilo míň než já,tak jsem neměla v čem odejít domů 😅
takže mi švára půjčil tričko a jediný co mi bylo na nohy,byly jeho kalhoty od pyžama 😀 😀 😀
takže jsem měla parádní ohoz 😀 😀 😀 😀
nakonec mě švagr odvezl domů autem a holky mi přivezla kočárkem ségra 😀 😀 😀

m.e.l
19. čer 2009

Luzz, teda nelinka je číslo. 😀 Jinak já to s Lukym dělám stejně - umytí, pomazlení a šup postýlka. Docela tam teda kolikrát řve, to pak po chvílích chodím, nahazuju dudlíka a utěšuju - dneska byl až spocený z toho řevu. Ale prostě snažím se mu dát nějaký "režim", jsem holt tvrdá máma.

kay
19. čer 2009

holky, teda ste mě trochu rozhodily.. ne že bych teda nějak uspávala, na míči neskáčeme, a večer po krmení si ještě chvilku hrajeme nebo mazlíme, většinou teda malou šupnu M. který se u toho kouká na zprávy a já s enavečeřím, ale když ji dám nahoru do ložnice do postýlky a zatmím, tak mám zaplou chůvičku a když začne brečet, tak se většinou střídáme s nahazováním dudlíku a mám zaručeno, že tak do kolem děváté usne.. dneska má teda nějakej vyjímečně apsvej den, tak už chrupe.. ale nedovedla bych teda zavřít dveře a nechat děti brečet. dyť jsou ještě malinkatý.. chápu že třeba se třema dětma je to náročnější, ale i tak.. 😅 😨

m.e.l
19. čer 2009

kay, když ono na Lukyho někdy nefunguje nic jiného než ho nechat chvíli prostě řvát. Tím se unaví a zaručeně spí jak zabitej. Není to že bych ho nechala řvát hodinu samotného, ale třeba pět minut ho pořvávat nechám, někdy dokonce dříve než ta doba uplyne tak je tuhej. 😉

luzza
autor
19. čer 2009

kay
my bychom je nenechali řvát hodinu 😉 když bulej dýl jak 10 min,chodíme je pohladit a dát pusu...
ale myslím,že už vědí,že žádný kojení a chování nebude,tak za chvilku usnou...
možná je to krutý,ale nechci trávit večery utěšováním plačících dvojčat...to už mám za sebou s domískem...a čím byl větší,tím to bylo horší!
režim,kterej sme nastavili mi prostě vyhovuje a jsme tak všichni spokojení a máme na sebe víc času 😉
holky většinu dne i noci zatím prospí,takže si to užíváme 😵

artep26
19. čer 2009

Ahojda holky,
jdu vás pozdravit 🙂
Od včera jsem doma, je to blázinec, odstříkávám mlíčko pro prdelky, vozím jim ho a hezky papají.
Amálka i Mikulda jsou v pořádku, všechna vyšetření mají zatím v pořádku, čekají je ještě ledviny a očíčka.
Jsou to moje zlatíčka, už nejsou na Intermediárním oddělení v inkubátorech, ale v těch boxíkách na odd. nedodonešených.
Dneska poprvé jsem je chovala, kojila, prostě to bylo super super a ještě teď když si na to vzpomenu, tak mi tečou slzy jako želvě.
Mikulda měl dneska 1895 g a Amálka 1815g.
Budu se snažit sem chodit častěji, ale nějak to je zatím hektické - Hradec, Anička, domácnost ...
Příští týden pokud budou hezky papkat, tak by mě tam hospitalizovali taky a mohla bych za nimi zatím docházet a krmit, koupat, chovat, prostě vše a pak až by byli větší, tak mi je dají na pokoj 😉
Zatím se loučím .... jo a porod dobrý, jestli vás to zajímá, ten finiš byl teda docela mazec, ale jinak fakt dobrý a jsem ráda že jsem rodila spontánně ... 🙂 🙂 🙂
Zkusím ještě dnes hodit fotečky ... doufám že jste všechny v pořádku 😉 😉 😉

kay
19. čer 2009

jo holky každýho věc, dyť jestli to takhle vyhovuje všem.. 😅 ale třeba nechat brečet mimčo pořád s emi nelíbí, pár minut asi přežije, když to jinak nejde..

arti,
no tak to je super, hlavně si prosím Tě doma odpočiň, naber síly.. Jesuper, že máš mlíčko a že jsou prťata v dobré formě. Ještě možná něco zhubnou, ale pak už budpu jen a jen přibírat. A máš můj obdiv za přirozený porod.. 😵 miminka vypadají nádherně.. 😀 😵

macous
19. čer 2009

Ahoj holky,
jdu vás pozdravit, dneska jsem byla v poradně, ale byl jen krátký utz, srdíčko a poloha v pořádku, vyšetření čípku bude za týden, prý to nemusíme dráždit, Dr. říkal, že kdyby to už náhodou přišlo, tak že to stejně nevadí, tak jsem ráda 🙂

Grej - teda holka, to si užíváš, já věřím tomu, že to po těch 6 týdnech bude lepší, tak ještě chvilku vydrž a zkus v každou volnou chvilku odpočívat, žehli jen zlobivce a ostatní poskládej, a taky bych malou víc strkala manžovi, zales si do postele, zatemni a pořádně se vyspinkej 😉

Artí - tak prima, tys nás normálně předběhla, ale není se s dvojčátkama co divit, teď porodí Míša a budu rázem na řadě 😉

Zdravím i ostatní maminky a těhulky, jdu konečně do hajan - no ještě si přečtu jednu kapitolku mé oblíbené knížky 😀 manžu mám na víkend na Šumavě, tak mě hlídá jen Růženka 😵 pa pa

luzza
autor
20. čer 2009

kay
přesně tak 😉 každej by se měl zařídit podle toho,aby mu to vyhovovalo 🙂 hlavně ať jsou všechny mamky spokojený 😉

artí
no jo,to je určitě lítačka - nemocnice a domov... 😅 ale nebude to trvat věčně 😉 za chvíli máš miláčky doma a bude klid 🙂 luboš i andulka budou určitě pomáhat 😉 myslím,že už se na to klepou 😀

mací
tak po jmis si na řadě 😀 😀 už se na vás holky těším 😀

luzza
autor
20. čer 2009

holky se napapkaly,tak já si jdu ještě zdřímnout 😉 spaly dneska moc hezky...jedli ve 2h a pak až v půl 7...

m.e.l
20. čer 2009

Bré ranko,
kay určo když Luky vyřvává hodinu, tak opravdu v pokojíčku sám tu hodinu není. Chodím pravidelně nahazovat dudlík, hladit a utěšovat, ale málokdy beru do náruče. Jen včera večer jo, protože už byl rudej a zpocenej vzteky.
Arti, zlatíčko jsou úžasný. Asi je to teď náročný, ale za chvíli budete doma a pak už to bude super. 😉

jmisa
20. čer 2009

Ahoj.

Dneska tedy byla noc. Dá se tvrdnutí břicha považovat za poslíky? Asi do tří mi tvrdlo břiho, ale vůbec to nebolelo, prostě jen tvrdlo v nějakých intervalech?

No a pak ráno, zásadní chyba, rychle jsem vstala a tlak mi sletěl tak dolů, že jsem málem skončila na podlaze, ono tak s tlakem 100/50, co jiného že 😀

luzza
autor
20. čer 2009

jo jo jmis,klidně to můžou být poslíci 🙂
no ještě že si nespadla 😨

jmisa
20. čer 2009

Luzz, já myslela, že poslíci bolej 😕 No teď mi tvrdne zase, ale tvrdne mi spíš v horní polovině, jsem z toho jelen.

S tak nízkým tlakem mám předtěhu zkušenosti, takže jsem zaregistrovala varování - hučení v uších a mžitky a stihla jsem se dostat do bezpečné polohy.

luzza
autor
20. čer 2009

tak my jsme se vyhrabali z pelechů,holky jsem převlíkla a manža jel do krámu...
domča tu měl na noc kamaráda,tak dělám o jednu snídani víc 😉 😀

jmisa
20. čer 2009

My už jsme taky po snídani, sežrala jsem tři rohlíky, což je na mě výkon, ale už jsem fakt měla obrovský hlad. 😀 Potřebuju muže dostat na nákup, ale už vidím, že se mu nebude chtít, tak nevím, co bude na oběd, když nemáme ani kus bramboru 😀

luzza
autor
20. čer 2009

jmis
my se před pár minutami dohodli na zapejkanejch těstovinách 😉 😀

jmisa
20. čer 2009

No já vyndala včera kuřecí prsa, tak by to chtělo ten brambor. BuĎ budou jako minuta nebo jako řízek, ikdyž vepřovej řízek jsme měli včera, ale manža je řízkovej, tak uvidíme. mně je to jedno, já nemám chuť ani na jedno.

luzza
autor
20. čer 2009

jmis
poslíci nemusej bolet vůbec... a tvrdne to jak píšeš 😉

jmisa
20. čer 2009

Luzz, aha, no tak to jsem zvědavá, jestli v poradně ve čtvrtek bude patrný nějaký posun 🙂

luzza
autor
20. čer 2009

no já doufám,že jo 😀 😅 😅 už se totiž těším na malýho 😀 😀 😀 😀

jmisa
20. čer 2009

Dneska mám tlak jedna báseň 110/60. 😕

Luzz, no kvůli mě tam může ještě chvilku zůstat, nijak mě v tom břiše neobtěžuje 😀 😀

A musím říct, že muž je z toho dost nervozní. Není zvyklej, že mi něco je, tak když tu funím, vymetám podlahu apod. tak je z toho celej nesvůj. 😀

luzza
autor
20. čer 2009

jmis
znám to od nás... 😉
jirka zažíval poslední měsíc těhu doslova psycho 😀 páč mě vlastně bylo furt něco... 😅 a do tý doby na to u mě nebyl zvyklej...
manžovi se uleví,až malýho vyprdneš 😉 🙂

jmisa
20. čer 2009

Chlap a prd to vydrží, co? 😀 Já mu vždy říkám, že má být v klidu, protože já budu muset vytlačit ten meloun 😀

m.e.l
20. čer 2009

jmis, tvůj choť jsi nezvykl na různé zvuky spojené s těhu??? Já funěla už od takového 20tt!!!
Jo a s tlakem asi taky něco mám, v noci když rychle vstanu tak se u dveří od Lukyho pokojíčku opírám o zeď, pomalu nevidím a hlava se mi motá jak sviň.
My budeme mít filé s bramborem. A zítra se asi pozveme k našim na oběd. 😀 Pokud teda už není můj táta nastydlej, aby to Luky nechytil.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru