Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
30. čer 2009

Mel, aha. Díky. No já si říkala, že je to divný 😀
Ale nos nám vyčistila v porodce a říkala, že prý je to dobrý.

luzza
autor
30. čer 2009

jani a mací k tomu mléku...

vím,že je přední a zadní mlíko 😉 😀 přední je řidší,má uhasit žízeň miminka a zadní je bohatší na bílkoviny 😀
odsávat přední mléko před kojením je nesmysl,miminko potřebuje obě složky mléka... odsává se jen v případě,že je prso příliš nalitý a miminko se blbě chytá,tak narvanýho prsu a nebo když se miminko tím množstvím zakuckává,nebo někdy je toho prostě tolik,že ho může mimi i zvracet...ale jinak se přední mlíko rozhodně neodsává před kojením 😉

tady někdo psal,že malá kačka od grej pláče třeba proto,že má grej slabé mléko...na to jsem reagovala...že neexistuje termín slabé mléko...to nám pořád zdůrazňovala laktační poradkyně! že je to stará pověra!žádná ženská nemá slabé mléko...a už vůbec se nehodnotí podle toho,že se zdá někomu řídké,nebo vodové,nebo světlé...spousta bab kvůli tomu přestane kojit a je to škoda...

na druhou stranu grej fakt obdivuju..tohle už by bylo na mě asi vážně moc..nezvládla bych to..tolik problémů a starostí s prsama a kojením ☹ ☹ asi bych přešla na nutroš ☹
a taky nechápu,jak ti grej odborníci pořád tvrdí,že všechno je OK...

můj osobní názor na malou kačku 😀 😀 je ten,že je na prsu vlastně pořád,takže je z ní závislák v pravým slova smyslu.. 😅 prostě je spokojená jen na tý koze 😀 😀 😀 tím nám ale značně devastuje naší grej 😠 psychicky i fyzicky...
takže zůstává otázka,co je větší zlo 😕 kojit a trápit se,nebo obětovat kojení ve prospěch nutrilonu 😒
těžko říct..

luzza
autor
30. čer 2009

jmis
zdravotníci jsou zvyklý,že děti pod 3 kg choděj oblečený jak chudý příbuzný 😀 😀 😀 nic si z toho nedělej 😀 za pár dní do všeho doroste 😉 😉 😉
jinak jsem plnila funkci spojky mezi tebou a MK dobře,neboj 😉 😀 všechno jsem na tebe průběžně vyžvanila 😀 😀 a fotku alexe už si můžu koukám smazat,dodala jsi nové 😵 😵 😵 je tam jako Budulínek 😵 😵 😵

luzza
autor
30. čer 2009

jmis
holky chrčí občas ještě teď 😅 😅 a taky uměj pěkně chrápat 😅 😀

jmisa
30. čer 2009

Jo a jinak si z porodu moc nepamatuju, šlo to relativně rychle, otevírala jsem se, takž monitor na šestinedělí už byl s křížákama, tudíž dle toho vypadal, jsem se pokaždý pohnula a sonda sjela. nakonec jsem si mohla kleknout na postel a PA držela v kontrakci sondu na břiše rukou.
Na sále jsme šli na přípravu - klystýr, ale už jsem většinu zmákla během noci, byla jsem tam sama, tak za mnou šel muž a dělal měřiče kontrakcí, chodilo to stejně furt divně - dvě s křížákama, jedna bez (ta byla zvládnutelná, ikdyž zase delší), na přípravě jsem byla asi 40 minut??? Vůbec nevím, starala se o nás PA v zácviku, takže fakt moc hodná.
Na sále jsem hlásila, že chci epi, protože s těma zádama se to nedalo, takže vyšetření a maminko je pozdě, jsem skoro na 7. Nepomáhala ani voda, ani masáž, tak mi bodli dolsin, no věc úžasná, pak si pamatuju jen útržky, ale dalo se to přeží v pohodě, až si uvědomuju, že říkám manžovi, aby pro někoho šel, protože musím tlačit. Tak PA přilítla a hned, že jak bude kontrakce, že mám říct, že se koukne a taky že jo, prý fofr, rychle doktor (mimochodem jeho účast u porodu - podpěra parapetu na okně, ale byl mladej a hezkej a dalo se na něj koukat 😀). Z tlačení si moc nepamatuju, jen že PA furt tlačte tlačte a já si říkala, jak asi mám tlačit, když si tělo pod dolsinem dělá co chce 😀
Nejdřív na pravej bok a pak na záda, nevím, proč jsem si myslela, že polosed je příjemnej 😀 No a pak jen, že trochu střihnou a malej byl venku a ze mě šla placenta a pak teprve doktor kouknul a začal vyšívat. Nástřih malej, ale Alex mi natrhl čípek, takže nejdřív čípek a pak říkal (klika, že paní má dolsin a je jí všechno jedno, protože se potrhala kde mohla - to jsem náhodou slyšela).
Malého jsem prvně viděla pořádně na fotyho stroji, sice ho ukazovali a já si pamatuju, že jsem říkala, že maj mluvit s mužem, že jsem mimo 😀
Takže se vyšívalo, pak mi muž přinesl foťák, dal mi napít. Dr. byl hodnej, furt se omlouval, že ví, že to bolí a já že vím, že ví že to bolí, ale nejraděj bych ho kopla 😀 Tak jsme si tam notovali.

Pak se vrátil muž a přinesli nám malého, tak jsem brečela jak želva a furt jsem jen nechápala, jak je krásnej a že není ani pomačkanej a že je náš 😀 😀

Pak přišla bouřka, muž jel dom a mě odvezli na pokoj. Dostala jsem mezi nohy prezervativ s ledem a vytuhla. Večer mě probudila PA, že musíme na wecko a do sprchy a vezli mi malého, tak jsem ho přiložila, tedy spíš dětská sestra a ptala se, jestli ho chci nechat. tak jsem říkala, že si pro něj pak někdy v noci dojdu, že se mi motá hlava a musím ještě spát. Takže asi po půlnoci jsem šla už sama na wecko, tedy spíš do sprchy, no a pak jsem se najedla a vzala si malého k sobě.

m.e.l
30. čer 2009

jmis, no tak tvůj popis porodu spíše vypadá jako komedie - né dělám si srandu. Ale vypadá to hrozně jednoduše a ty křížáky - hnus (vlastní zkušenost). 😒

jmisa
30. čer 2009

Mel, no říkám, že si moc nepamatuju 😀 A hlavně, je to s odstupem, že 🙂

m.e.l
30. čer 2009

Mimochodem Grej s tím doháněním velikosti u Kačky mi to připadá jako kravina, když vezmu kolik měřil i vážil Luky, tak Kačka je už stejně velká a váhu má jen o nějakých 600g menší!!!!!

m.e.l
30. čer 2009

jmis, jo a půlku člověk zapomene co??? Já teda určitě. 😉 Holky poraďte, plánujeme druhýho potomka o kterého se za rok můžeme začít snažit - s vykřičníkem, furt nevím zda si vzít dvouletý nebo tříletý rodičák.

jmisa
30. čer 2009

No co nevíš, tak si nepamatuješ 😀 😀

m.e.l
30. čer 2009

jmis, no já vím někde v podvědomí všechno. . . . . . . 😝 Ale dobrý, manža už se tak kategoricky nebrání druhému potomkovi!!!! 😵 😵

jmisa
30. čer 2009

No já nevím, prostě ten dolsin byl oblbovák a já si fakt nepamatuju. muž mi říkal, že jsme byl krásně zfetovaná.

m.e.l
30. čer 2009

jmis, musela jsi být asi roztomilá. 😉 Hele, hlavně, že je Alex zdravý na světě. Ten zbytek je fuk. 🙂

jmisa
30. čer 2009

No roztomilá jsem já furt 😀

m.e.l
30. čer 2009

😅 😀

luzza
autor
30. čer 2009

teda jmis
já četla ten tvůj porod s takovým zájmem,že ted čumím na prázdný obal od sušenek 😨 😨 😨 já je u toho sežrala 😅 😅 😅 😅

luzza
autor
30. čer 2009

holky
tak mi dnes vyrážíme na kyčle na chirurgii,takže se ozvu asi až navečer... 🙂
opatrujte se tu 😉 🙂

macous
30. čer 2009

Ahoj holky,
Luzzi, držíme palečky 😉
Míšo, teda krásnej porod jsi měla, podle toho jak to popisuješ, ale ve skutečnosti to asi taková sranda nebyla a hlavně, když si představím, že by ti oblbovák nedali, tak bysis asi užila parádně........... ale malej je krásnej, taky budu určitě bulet, až svoje miminko prvně uvidím 😵
Grej - jsem zvědavá s čím dneska přijdeš z kontroly, snad už konečně uznají, že to takhle dál nejde a něco ti doporučí, nevím, třeba vážně ten Nutrilon, malá bude mít po šestinedělí a taky abysis jí mohla začít více užívat.
Melíku - to jsme na tom s tím plánem na druhé baby dost stejně, taky chci začít cca po roce 😀

jankatr
30. čer 2009

holky co řešíte ty různé kapičky proti prdíkům - pokud byste chtěli zkoušet ty probiotické - jukněte sem https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

zofik
30. čer 2009

kuk holčinky..

jankatr tyto kapičky mám , za těch 633 Kč ovšem....

prosím kdo přikrmujete UM, nemáte problémy s kaděním? mně Vašík už den a půl nekadil, předtím vícekrát denně....díky

m.e.l
30. čer 2009

Žofíku, při UM může být stolice i jen jednou denně a podle dětské doktorky se střeva ještě dovyvijí, takže nemusí jít klidně 5 dní!!!

m.e.l
30. čer 2009

Tak jsme tady z kyčlí, všechno v pořádku - natahování se Lukymu moc nelíbilo, ale za to u paní doktorky byl naprosto spokojený, protože se s ním šmudlala. 😵

zofik
30. čer 2009

díky Mel.....

m.e.l
30. čer 2009

Žofí není zač, já z toho taky byla vyplašená a to byl Luky na MM, ale doktorka mě uklidnila. 😉

zofik
30. čer 2009

zdar všem kontrolám 😉

zofik
30. čer 2009

mně kadil tak 3-4 denně a najednou nicc...

jmisa
30. čer 2009

Jak poznám, že má fakt hlad a ne že by chtěl mít z prsa dudlík?

Chce furt jíst, natahuje se po prsu, tak nevím, každopádně takto prsa brzo upadnou nebo to nevydržím a bude mít UM. Na levé už je utrpení ho dávat, je zcela jeté..

m.e.l
30. čer 2009

No myslím, že když má prso jako dudlík tak jen pocucává a pořádně nesaje, aspoň Luky to tak dělal i když měl hlad!! On byl ke všemu i lenoch. Zkus dát dudlík, buď ho vyplivne a bude řvát a nebo si ho nechá, aspoň myslím.

zofik
30. čer 2009

jmis já přesně nevím jak to poznat 😲 ale asi bych ho zatím neměla odmítat...

jmisa
30. čer 2009

On pije, slyším to, pak usne, no je to práce, když mu prso vytáhnu, tak se probudí a chce dál, tak mu ho dám, zase saje. Jenže takhle si hrajem dvě hodiny v kuse. A kde nic tu nic. To do včerejší noci nedělal, to se nachlastal a usnul. 😠

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru