Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
18. črc 2009

hanul
já bych řekla,že jsou prdísci strašně namixovaní...zatím těžko říct...vydrž ještě pár dní 😀 😀 oni se ještě vybarví 😀

luzza
autor
18. črc 2009

ale teď se mi zdá,že Leonek vypadá jako ta tvoje fotka z dětství... 😕 😅

luzza
autor
18. črc 2009

kay
jinak já taky připomínám,kdy tchýni zavolat,nebo navrhuju Jirkovi,jestli tam nezajedem 😀 😀 😀

m.e.l
19. črc 2009

Bré ranko,
no s těma tchýněma - my to vzít podle ní, tak je Luky na pohotovosti a u doktora pečený vařený. Tuhle mu trochu více slzelo očíčko, tak jsem mu ho propláchla a od té doby dobrý (asi tam měl nějakou nečistotu), no a tchýně se ještě celý týden ptala zda ho má v pořádku a zda jsme nebyli u doktora. To že má koliky ani nepočítám, takže asi každý den jsem měla fakt chodit k dr. 😝
Hanul, nevím s tou podobou, myslím, že se to teprve vystříbří. 😉

luzza
autor
19. črc 2009

bré ránko 😀
tak dnešní noc paráda 😅 😅 😅 ,holky jedly až ve 4 a pak v pů 8 🙂 🙂 ted ještě spinkaj 🙂
a já už zase žeru 🙄

luzza
autor
19. črc 2009

mel
takže taky nechápeš,jak se tchýně mohla o děti,že?? 😀 😀 😀

m.e.l
19. črc 2009

Luzz, nechápu už dávno. I když podle toho co vím, tak se hodně staral tchán. Tchýně nad P. kvůli všemu brečela.

anitta
19. črc 2009

hokčičky ahojky mám na vás obr prosbu dr nás vydesila že davídek má velkou hlavičku ve trech mesících má obvod hlavy 43cm můžu se zeptat jaké obvody máte vy at můžu srovnávat. dekuju moooc

luzza
autor
19. črc 2009

anittko
pro tebe hned přeměřím 😉 🙂

luzza
autor
19. črc 2009

nelinka má 39... ale je mladší,než davča 😉

anitta
19. črc 2009

dekuju moc jsem z toho trochu vyplašená aby neměl ten hydracefulus bojim se ale žádné jiné příznaky nemá a vetsí hlavičku mel už od narození a žádná voda tam nebyla

jmisa
19. črc 2009

Ahoj.
Anitto, v tej zdravotní knížce je příloha - informace pro rodiče a tam jsou na konci grafy, je tam i růst obvodu hlavy. Obvod hlavy je jinej pro kluky a jinej pro holky. Těch 43 je ještě v normě, kdyby to bylo nad, je to už blbý, tak se tam kdyžtak jukni.
Jinak některý doktorky by zasloužily na ústa, zbytečně plaší a neberou do úvahy, co to udělá s čerstvou matkou. ☹

jmisa
19. črc 2009

Holky, taky vám nedrží vlasy? Já je mám neskutečně jemný a přijde mi, že mi začínaj padat. Já chci svoje "krásný" vlasy z těhoitenství 😠
Jo a taky se nějak potím, asi jsem v přechodu 😀 😀

anitta
19. črc 2009

jmis já už na to koukala a taky si myslím že to ješte jde a on ji měl vždy větší. se z tech dr zblázním

jmisa
19. črc 2009

anitt, no mě tenkrát vykolejila doktorka, když se divila, že malej má 10g míň než při propuštění z porodnice a kdyby se mi něco nezdálo, tak hned máme jet do nemocnice, byla jsem na prášky.
Přitom nejspíš šlo o rozdíl vah, protože o 5 dní později přibral asi 120g. 😠

anitta
19. črc 2009

fakt nás hrozne stresujou , jsem zvedavá jak ho budou vyšerovat

kay
19. črc 2009

ahoj holky..

tak já spíš nechápu jak moje mamka mohla mít děti 😀

jinak obvod hlavy změřím, doktor ho vlastně taky ještě neměřil.. 😠 si na něj došlápnu na kontrole..

Stela s jídlem takyodcela dobrý v půl osmé, pak v půl druhé a v půl paté ale pak v osm a to už nespala a furt tam něco skuhrala a drmolila ale já vytrvala a "spali" jsme do 10 😀

jmis - pocení je fakt krutý (moje matka na to, jestli je totaková dřina to kojení - samozřejmě ironicky), já byla vždycky zmrlá, ale te´d nevím co dřív ze sebe sundat.. no a vlasy teda mám furt pevný a hustý, prý začnou padat až ve 4. měsíci dítěte.. já bych to uvítela, normálně mi stojí a nejdou učesat jak jsou pevný a to s emi stalo naposledy někdy na základce 😀

jinak mě sere váha, protože ať dělám co dělám, každý den mám aspoň půl kila navrch a nevím čím to.. ať jím nebo ne.. ☹ už začínám propadat depres.... 🙄

anitta
19. črc 2009

kay díky

já taky spíš nabrala ale mám pocit že je to tím že šáhnu po čemkoliv k jídlu protože není čas a při kojení nesmíš žádnoz zeleninu a ovoce skoro taky ne aby nebyla bolest a pak to takhle dopadá

jmisa
19. črc 2009

Já jím všechno, včetně ovoce a zeleniny.
V porodce nám řekli, že nemá smysl vylučovat něco ze stravy dopředu a preventivně, že máme jíst všechno v rozumné míře.
Takže jím všechno, dneska dokonce i zelí ke kachně, pro jistotu jsem se prolila fenyklem kvůli prdíkům 🙂

S váhou problém nemám Jím často a málo, po každým kojení něco sním, protože to jinak nejde, mám hlad 😀

jmisa
19. črc 2009

No a hlavně hodně chodím s prckem a kočárem.

kay
19. črc 2009

anitt, tak jsem změřila a nevím vlastně kde se to měří, ale když jsme to vzala jako kolem čela dozadu, tak malá má 36cm, což je podle mě třeba zse málo... 😒

já s kočárem sice nechodím, ale když každý den uklízím, eru a žehlím, tak jsme tak zbitá, že myslím, že je to dost velká fyzický námaha.. no i tak mi to nepomůže 🙂 a jímkdy můžu no..

kay
19. črc 2009

a jinak teda se taky nějak extra neomezuju co se týče výběru jídla, ikdyž tu zeleninu moc nejím, ale dávám si občas okurek a dneska jsem udělala smaženou cuketu, okurkový salát se smetanou i trochou česneku, tak snad to Stela zvládne 🙂 česnek mi tak chybí.. 😠 akorát nejím ty fakt nadýmavé věci no..

jmisa
19. črc 2009

Kay, no já taky uklízím, pere tedy pračka 😀 😀 zrovna jsem dožehlila 😝 a už mám zase plnou sušárnu a ještě jedna pračka mě čeká 😠

stela česnek určo zmákne, nám dali v porodnici na oběd - hovězí na česneku se špenátem, kterej taky měl hooodně česneku a děska to zmákla.

luzza
autor
19. črc 2009

čus holky 🙂
tak jsem vás přelouskala 🙂
no já sice přibírám taky,ale vím z čeho...ŽERU 😖 😖 mám fakt pořád hlad...kam se hrabe období těhu 😠

ta hlavička se měří v její nejširší části... u nás jí měřej při každé poradně.. 😕

jinak tchýně nezklamala... 😠 řekla,že má nelča pěkně šišatou hlavu (to vím i bez ní 🙄 ) a dostala jsem opět plno věcí...jen né tentokrát po manžovi,ale po jeho bratrance dětech 😝 😝 sada obsahuje oblečení na cca 5 let a více,včetně několika šílených bačkorek od vietnamců 😀 😀 pokud má někdo zájem...zašlu 😅 😅 😅 😅

když jsem jí řekla,že jim to bude nejdřív za pět let,tak to mám prý dát zatím na půdu 😀

luzza
autor
19. črc 2009

a taky jim dávala velký mlaskavý pusy tak dlouho,dokud se nerozbrečely...

anitta
19. črc 2009

luzza ufff 😀

anitta
19. črc 2009

strilela bych,

jinak jeste dotaz kolik jste mely apgar score? my 4-8-9 prý u císaře je nižší

luzza
autor
19. črc 2009

annit
eliška 4 8 9 nelča 10 10 10...
eliška byla dlouho modrá a nedýchala...kvůli tomu jí dělali i SONO mozku (naštěstí vše OK) a to se narodila jako "áčko"- byla už v porodních cestách...měla jsem kontrakce a otvírala jsem se...museli ale udělat císaře,páč nelík byla v příčný poloze..

kay
19. črc 2009

luzzi, no já mám taky furt hlad, ale přičítám to tomu, že jsme rozežraná.. ☹ ale už druhý den jsem si nedala nic sldakého 🤐 jsme si řekla že si vždycky místo toho dám jabko.. a zatím jsem to zvládla, jen nevím, jestli nesním díky tomu víc jídla 😀

teda tchýni vraždit.. já bych jí asi řekla, že to fakt nepotřebuju a jestli chce ať si to schová na půdu sama. Ale to bych teda musela být v ráži 🙂

anit, já si to nepamatuju, jen vím, že jsme měli dvě 10 a jednu 9 myslím.. Ale oni ten apgar dělají několikrát a myslím, že je důležitější, že se pak zlepší...

jankatr
19. črc 2009

ahojda - tak teď koukám do očkováků - tak Kubík hlavička 40,5cm ve 3 měs. a apgar 10 10 10, Matýsek 39,5cm a apgar 9 10 10 a Daník měl ve 3měs. obvod 44cm a apgar po porodu 9 10 10 - takže tu hlavičku měl dokonce o 1cm větší a dr to nijak neřešila. Taky nám tenkrát už u porodu říkali že měl dost velkou hlavičku (37cm), proto mě taky museli dost hodně šít.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru