Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
13. srp 2009

kay, no v tomhle občas závidím, že je Stelinka takový drobek. Mě záda úpí a ruce taky, když vezmu, že takových 7-8 měsíců ještě určo nebude chodit. . . . 😝

grej
13. srp 2009

Ahoj holky, nestíhám nestíhám.

Včera jsme byli na tříměsíční poradně a na hexavakcíně.

Mel - ano, je možný, aby měl 6,5 kg, protože Kačka má 6550g!!! Za necelý měsíc přibrala zase přes kilo. Doufám, že už tak rapidně růst nebude, přibírá na horní hranici. Už taky ale vydrží někdy i 3 hodiny bez jídla, tak snad to bude lepší.

V noci super spíme, většinou tak od deseti do šesti jen se dvěma přestávkama na kojení, tak jsem moc ráda. Přes den je to jak kdy, někdy si třeba hoďku chrupne, někdy ne.
Pořád hrozně bojujem s prdama, je mi jí chudinky tak líto, když vidím, jak se kroutí ☹ Už se fakt těším, až ty koliky přejdou.

JInak nic nového. Od pondělí má manža 14 dní dovolenou, tak asi budem na chatě. Sice to tam pro mě vůbec není pohodlný, ale co se dá dělat. Musíme si tam dodělat tu místnost, aby to tam pohodlný bylo 🙂

Takže náušnice budou musest počkat, asi je nechám píchnout až v září, až se vrátí naše doktorka z dovolené.

Doufám, že se máte všichni fajn, nestíhám vás dočítat. KDyž Kačka na chvilku usne, tak musím doma udělat ty nutný věci, jako vyprat a uklidit a tak. A když nespí, tak se jí musím pořád věnovat. Vydrží třeba deset minut v lehátku, ale pak jí to přestane bavit a začne brečet. Takže pořád musíme měnit polohu.

no nic opět je vzhůru, začíná šichta 😉

m.e.l
13. srp 2009

grej, čím to Kačenku krmíš? Smetanou? 😲
No hlavně, že už aspoň trochu začala spát. Zkus místo nočního jídla občas nahodit dudlík, začala jsem to provozovat u našeho mladýho a najednou vydrží i do půl šesté od sedmé večerní. 😉

kay
13. srp 2009

grej.. jj, taky jsme zkusila před pár týdny místo krmení nahodit dudel a stačio to.. teď už poznám, kdy chce fakt jíst.. užijte si chatu, hlavně aby malá dobře spala.. Já taky střídám furt děky a hrazdičky a lehátko.. ale je fakt, že vydrží sama i dýl, když na ni občas promluvím nebo se na ni přijdu mrknout.. 🙂

teda ale tolik kilo 😕 vidíš mel a Ty tady machruješ s 6,5 kg 😀

No my se vrátili z očkování.. takže máme píchnutou hexa a prevenar.. to byl křik.. chuděra, ale jak jsem ji vzala do náruče, tak se uklinila.. nejhůř mi dělalo, když jsem jí musla držet ruce.. to jsme si připadala hnusně..
jinak naušnice doktor píchá kanylou, prý bude taky brečet, ale asi už to píchnout nechám, když jsme je koupila.. 🙂 teda ještě nedošly.
jo a taky jsem se ptala na to natáčení n levou stranu, tak prohlásil že tohle si hlídá (ani jednou se nedíval jak Stela pase), takže ji to prokroutil 🙂 a prý dobrý, blok tam nemá.. no a taky se podíval jak pase a prý na to jak je malá drží hlavičku krásně. ale mi ten doktor přijde jak kdyby byl mimo (ptal se sestry jestli už byla preventivkní prohlídka ve třech měsících, přitom mu před tím říkala, že jdeme na očkování až teď bo jsme neměli koupenej ten revenar a když jsme s ptala na ty naušnice tak říkal že jo že to dělá ale až ve třech měsících 😀, no moje nervy) mu musel člověk všechno říkat.. 😠 a 10.9. další očkování.. jo a dostali jsme žádanku na ten uzv...

tož tak. jdu asi žehlit, Stelinka vytuhla..

jmisa
13. srp 2009

Tak jsme dneska měli první přebalování v terénu. Už ve špuntíku jsem slyšela, jak se pokadil, ale už jsem byla na odchodu, tak si říkám, dojedem až dom. Jenže v busu už byl 3x kočárek, malej začal pobrekávat, tak jsem si říkala, že pojedu na další zastávku a že se udrncá, no nestalo se tak, takže před hotelem Opatov jsem se zastavila, vytáhla smraďoicha z kočáru, přebalila 😀 a pak si sedla na lavičku a nakojila 😀 Když musíš, tak musíš.

kay
13. srp 2009

jmis, tak gratuluju k prvnímu venkovnímu přebalování a kojení.. ještě že nemusíme řešit žádné teplé vody a lahvičky.. buď ráda 😀

jmisa
13. srp 2009

Kay, no zrovna jsem mu říkala sedíc a kojíc na té lavičce, že má kliku, že mu nosím stravu vždy s sebou a čerstvou. Já se musela spokojit s vodou 😠

luzza
autor
13. srp 2009

ahoj holky 🙂
tak mi dnes byli za tou paní doktorkou z CARu a bylo to super 😀 😀 😀 😀
pochovala si všechny čtyři dětičky,popovídali jsme si...no byl tam hroznej šrumec a chaos 😀 tři maminky,čtyři děti,sestřičky a doktor,kterej nám z legrace vynadal,jestli by tu nemohl být chvíli klid,ale my mu řekli,že to si musí vyřídit tady s paní doktorkou 😀 😀 😀
rovnou jsme tam děti nakojili a přebalili 😀 😀
bylo to moc příjemný 😵 😵 😵
bodýčka s nápisem WWW.PRONATALNORD.CZ se jí moc líbily 😀 a poprosila o fotky v těšch bodyčkách,takže jim je pošlem 😀 😀

kay
13. srp 2009

jmis, no ono se to fakt nezdá, ale výhoda to fakt je 🙂 když máš umělou nesmíš se někde zdržet a nebo nosit s sebou hafo vody pro jistotu.

Luzzi to je fajn, že jste si to takhle užili 🙂

my máme po očkování, Stela má asi teplotu a teď večer hrozně plakala.. ale už snad usla.. budu ji muset kontrolovat..

macous
13. srp 2009

Ahoj holky,
jdu vás pozdravit, nějak to na net nestíhám 😅 Jakmile mám chvilku, tak uklízím, vařím, peru nebo žehlím......... možná je to taky tím, že Matyášek nechce spinkat přes den jinde než v kočíku, takže pořád někde jezdím, aby chrněl, jinak v noci spinká pořád dobře, třeba na dnešek spal od večera od devíti do rána do čtyřech a pak se vzbudil až v sedm, tak snad nám to tak vydrží i nadále. Jediné co nás trápí je večerní kolika, trvá nám cca 2 hodiny a je to neskutečné kroucení a plakání ☹ Sapík na to asi nějak nefunguje, prostě se malinkej musí uplakat a pak usne.....
Jinak jsme byli na kyčlích a Dr. řekl, že nález minimální, ale že pro jistotu zakládat dvě pleny navím, jenže Matýsek se v tom kroutí a nemůže usnout, tak jsem to dneska na noc zase vypustila a přes den se mi v tom stihl trochu zapařit, tak vám teda nevím, jestli se na to nevyprdneme...................

Holky moje, mějte se zatím parádně a užijte si víkendu s rodinkama 😀 😀

grej
13. srp 2009

No jo, když ona byla hrozný žrout, vždyť víte... Ale už je to lepší,s tačí jí kojení. A to jsem endávala ten nutrilon nijak hodně, jen jednou denně a to ještě ne každý den... A hlavně to bylo místo kojení, takže teoreticky žádná velká energie navíc...

Mel, já bych ráda vypustila, ale mám vždycky bolavý prsa, tak jsem ráda, že se toho zbavím... Je zajímavý, že je mám jak šutr a bolej jak pes, ale toho mlíka tam zas takový obr množství neni.

Dneska byla zlatá, spala dopoledne asi hodinu, pak asi půl hodiny v kočárku a pak jsme byly venku s Gucci a tam taky asi hodinu spala. Takže super.

TeĎ vytuhla v deset, tak jdu udělat něco do práce, sprchu, odstříkat a do hajan...

kay
13. srp 2009

grej Ty ještě jako pracuješdo práce? 😕

m.e.l
14. srp 2009

Bré ranko, včerejší hovnostory:
Takže v sedm jsem šla Lukýna hezky umýt, byl už utahanej, tak aby se v klidu najedl a šel chrnět. Takže si beru čistého chlapečka do obýváku, dávám flašku a slyším prdíky, říkám dobrý z toho nic nebude. Tak papal přitom se mu zavírali oči a ani nedopil, dávám ho odkrknou a slyším prd u kterého si až tak nejsem jistá, že byl "suchej", beru ho do koupelny, vyndavám nožičky z noční košilky a už vidím - durchem durch, otvírám plenu a volám na P. ať mi přinese čisté vrchni kalhotky, Lukýn mi mezitím stihne dát do toho všeho i nožičky, takže se rozhoduju, že ho znovu vykoupu, než však stihnu sundat celou košilku, tak se mi Lukýno kompletně zebleje, volám na P. ať přinese čistou košilku. Lukyho pokládám na lehátko ve vaně, neuvědomuji si však, že jak je mokré tak i studené - dítě hází vytřeštěné oči dostává škytavku, umeju, usuším, dávám čistou plenu, košilku - naposlední chvíli zachytávám další už menší ublinknutí, jdu mu dát zbytek mléka, protože v bříšku toho asi moc nezůstalo. Nechávám odříhnout - tentokrát padá slina na moje tričko, beru do postýlky, pohladím a dítko se škytavkou usíná. Cestou z pokojíčku uklízím v koupelně poblitou podložku, přemáchávám pleny a jdu žehlit.
Macous - objednej malýmu na www.rajplinek.cz probiotický kapičky, řekla bych že jsou dost účinný, nám vydrží tak 3 týdny 5ml. takže si třeba objednej rovnou dvoje a nech poslat PPL - opravdu přijdou chladné, takže máš zaručeno, že neztratili cestou na účinnosti.

jmisa
14. srp 2009

Ahoj.
Tak dneska do postele v 21,30, kojo 3,30 a teď v půl 7. Ovšem večer prokníkal.

Mel, hezká povídka 😀

kay
14. srp 2009

ahojte,

tak večer probrečený, ale usnula hnedka.. S tím řebalování jsme to měly stejně, jen jsme měli včera zákaz koukápní, takže mi se posrajdila až po oblečení do pyžámka kdy jsme ji jen otřela žínkou.. no a pak znovu.. ale furt plakala.. no a v noci dobrý sice furt kníkala, měla hrečku, a spala až do půl šesté.. a pak až do devíti s jedním kojením.. a te´d zase plakala, protože jsme jí sundávala ty náplasti ☹ no a teď zase usla.. je ještě trochu teplá, tak jak se probere a nakojím tak ji změřím.. snad už jí bude líp.. 😕
máme jít dneska na návštěvu k sousedům, kteří nás zvou už asi půl roku, tak tam už musíme.. ale když jí bude blbě to bude děs hlavně pro ni.. ☹

mel, ještě že máš tak hdného chlapa, který pomůže..

luzza
autor
14. srp 2009

ahoj holky 🙂
tak máme za sebou tříměsíční poradnu...
holky maj váhy Eliška 4 620 g a Nelík 5 620 g ,takže přesně o kilčo 😅
pochválil nás,že zvládám kojit dvojky 😀
pak nás naočkoval, holky byly hodný 🙂
k Nelinky šišatý hlavičce řekl,že jí máme dávat hodně na bříško, jinak to zatím žádným cvičením neřeší...prý lehká predilekce vpravo 😕
a k tomu,jak holky bídně pasou řekl,že to není žádná tragédie a do závěru napsal : hraniční hypotonický syndrom...
prý se uvidí příští měsíc,jestli se zlepšej...
na Prevenaru jsme se dohodli až na věk 7 měs...,že prý dříve je to zbytečné a můžeme pak píchnout tu lepší vakcínu 😕 moc tomu nerozumím,ale věřím mu...takže to nechám zcela na něm... 🙂

po poradně holky usnuly,tak jsme si ještě s jirkou dojeli na oběd a pak nakoupit do Tesca...holky se za celou dobu neprobudily 🙂

luzza
autor
14. srp 2009

kay
měli jste zákaz koupání?? 😨

m.e.l
14. srp 2009

Luzz, teda fakt dobrý rozdíl váhy mezi holkama. Jak jsou velký?
Luky měl právě v postýlce cca 10 minut stěžovacího okýnka, ale vypadá to, že už bude spinkat, jen se občas v chůvičce ozývá mlaskání dudlíku. 😵

luzza
autor
14. srp 2009

melíku
jedna 58 a druhá 59 cm...

kay
14. srp 2009

luzz, no říkal že po tom očkování nemáme koupat. ale dneska jsem ji už sprchovala... a paralen asi zabral, teplota jí klesla.. ale byl to děs, snad už to bude zítra dobrý..

zofik
14. srp 2009

pěkný večer všem...

luzza
autor
14. srp 2009

kay
tak nám řekl jen vyhnout se úplně sluníčku...o koupání nic... 😕 takže jsme koupali 😨
ale Dominik mi prožíval téměř každý očkování ☹ horečky,pláč...hrůůza 😝
ale holky vypadaj,že jim nic není...

zofik
14. srp 2009

kay vy jste měly reakci na očkování?

luzza
autor
14. srp 2009

holky už chrněj,my žerem špagety a čučíme na NOVU 😀

zofik
14. srp 2009

Luzz tvý holčinky jsou přeci jenom jiné, jako podobou 😉

jmisa
14. srp 2009

Tak mám malého v šátku a žehlili jsme.
Alex má asi ty večerní koliky nebo co to je, kolem 19 ho začnou trápit prdíky a nemůže zabrat. Tak jsem ho šoupla do šátku, chvilku prděl a teď spí v šátku.
Zítra jedeme zase na chatu.

luzza
autor
14. srp 2009

jo jo žofí 😀 😀 jsou fakt hodně odlišný 😅 😅

zofik
14. srp 2009

minule to vypadalo že si sou moc podobný 😉

luzza
autor
14. srp 2009

žofíku
a co vašík? 😅 kolik už váží? 😅 a co to bříško?

kay
14. srp 2009

žofi, jo děsný, brekot a horečka od včerejška až dneska odpo jsme jí dala paralen a lepší.. ale byla to hrůza.. snad už to bude dobrý..

luzzi, mi zase neříkal nic o sluníčku, ale to asi bere jako normál že děti nesmí na slunko ne?

my se právě děsně chytli s M. je mi zle.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru