Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
16. srp 2009

kay
diskuze A ZASE TY SESTŘIČKY... (na snažilkách) holčičky s hemangiomy má vrbulka a sarii, jsou to fajn holky,klidně jim můžeš napsat,co tě zajímá 🙂

grej
16. srp 2009

Ahoj holky,
tak jen pro zajímavost: už mám opět náběh na zánět prsu. Tvarohuju a odstříkávám, ale bolí to furt. Je to normální??? Už mě to kojení vážně nebaví. Buď je toho málo a malá se kroutí že chce víc, nebo si to všechno nevytáhne a pak mi to tam zlobí.

A to jsem se včera radovala, jak jí konečně stačí kojit pokaždé jen z jednoho prsu, takže se to pěkně stihne do dalšího kojení udělat. No nic. Jsem zvědavá, jestli to přejde.

Luzz, ty jako sestřička... mám tu zbytek antibiotik z toho minulého zánětu. Myslíš, že to můžu brát? Když bude nejhůř?

Jeden dneska zase na chalupu. Na celý týden. Takže na netu moc nebudu. Vůbec se mi tam nechce, máme tam bojový podmínky. Ale manža tam musí pracovat, abychom ten svůj pokoj už měli hotový.

Tak páček

grej
16. srp 2009

Jo a taky se obávám, že za chvíli dostanu MS. V úterý a ve středu mě bolelo břicho jako kdysi na ovu a pak jsem měla i ovu hlen. Tak uvidíme za 14 dní... Akorát jsme s manžou v pondlěí sexovali. Tak se poprvé modlím, abych náhodou nebyla těhotná 😀

jmisa
16. srp 2009

Ahoj
Dneska noc děsná, malej měl prdy, což by nebylo nic výjimečnýho, ale mě chytla záda, takže jsem ve 4 probudila manžela, že si jdu lehnout a musí se starat, že malého chci vidět jen u kojení Alex spal do 2 a pak se kroutil a plakal a já byla nevyspalá, k tomu ta záda, na která si nemůžu nic vzít, no bezva. Jak jsem předala malýho, tak jsem upadla do spánku a probudil mě až muž, když mi ho v půl 8 nesl na kojení, pak jsem zase vytuhla a další kojo v půl 10, teď chrápou oba, muž i Alex.

Bezva bylo, že jak malej plakal, tak mi teklo mlíko z obou prsou děsným proudem 😀
Už se vidím, jak zítra vleču autosedačku na gyndu, snad ani na tu kozu nevylezu.

kay
16. srp 2009

ahojte, 🙂

teda míšo, to je děs, záda jsou snad lepší.. můžeš si vzít tak paralen, možná i brufen ne? ale teda manžel skvělej, že se tak postaral.. M. by mě ji přinesl, sotva by začla natahovat 😀 "asi se nám to nelíbí" 🙂

jinak já dneska vařila a furt něco dělala.. M. byl docela často využit a S. strčena do jeho spárů 😀 zvládli to oba, akorát Stelinka byla zase zpruzená z toho vedra.. jinak jsem jí schovala výbavu 56 a oficiálně jsme přešli ve 3 měsících na 62 😀 jo a nevíte jak se pozná exem? já mám strach z toho atopickýho exemu, dneskase jí udelal v záhybu jako loketná jamce takový červený a pak pupínky, natřela jsem to bepanthenem a snad jke to jen zapařený ☹

všechny vás moc zdravíme 🙂

jmisa
16. srp 2009

Kay, no panadol jsem si vzala, ale to je slabý. Já na záda měla léky na předpis, to volně prodejný je na prd.
Už mi to trochu povolilo, uvidím po noci.

Já myslím, že v záhybu bude mít potničky nebo prostě vyrážku z tepla. Potři to MM. Malej to má pod bradičkou asi taky, jak je faldovatej.

kay
16. srp 2009

jmis, ajo, tak snad to povlí brzo samo.. no já doufám, že jsou to potničky, je fakt, že to o tom bepanthenu trochu zmizelo.. bylo mi divný že je to jen na jedné straně..

m.e.l
17. srp 2009

Bré ranko,
si to dítě jako myslí, že budu vzhůru od půl páté? 😠 😝

jmisa
17. srp 2009

Ahoj.

Mel si říkám, co tu děláš v nekřesťasnkou hodinu 😀

luzza
autor
17. srp 2009

ahoj holky 🙂

grej
no záleží kolik ti jich zbylo a taky na tom,jestli je vůbec nutný začít je brát 😕 máš horečku??
jmis
tak koukám,že máš trápení se zády,tak doufám,že už je to lepší... 😒
kay
exem to nejspíš nebude,když to mizí.. 😉 exem stejně pozná jen kožař..
melí
luky si chce ten den prostě užít od samého začátku 😀

jmisa
17. srp 2009

Luzz, jj, už to bylo lepší, už mě bolí jen jedna strana. Akorát jsem si říkala, jak vylezu na kozu na gyndě, ale horší bylo šlapat na spojku v autě.

Na gyndě vše OK, malej prospal celou dobu. Dr. se mě ptal, jestli chci antikoncepci, tak jsem se ho ptala, jestli jako s našima spermiema to považuje za nutný 😀 Tak jsme se svorně zasmáli a budeme doma pokoušet osud. 🤐

kay
17. srp 2009

ahoj holky,
tak dneska děs.. Martin měl volno, tak jsem ho chtěla využít na pomoc s kočárem ve městě.. Plány byly velké, nejdůležitější bylo změna trvalého pobytu a zapsání Stely do OP. Pak jsme chtěla jít do brány k dětem, a ještě po cestě se stavit za mamkou.. no zkrátím to - vyjeli jsme před 9h a domů dojeli ve 14h a mám "jen" ty změny na OP. Měli jsme blbej výpis z KN, slečna telefonovala a fronta kterou jsem musela vystát 2x byla vždycky tak na hodinu.. A ještě jsme museli znovu na poštu kvůli tomu výpisu.. venku vedro jak prase a na tom úřadě jsme málem omdlela.. A Martin? Ten bez řečí hlídal Stelinku celou tu dobu v kočáře.. nespěchal a neměl ani blbý řeči 🙂 😵 Moc jsem ho pochválila a odpustila jsem mu poslední 3 měsíce 😀 jsme mu to i řekla.. Na tom úředě jsem se už málem rozbrečela.. 🙄

jmis, Alex krásný..

luzzi děkuju za IP, napíšu.. 🙂 Ty se o nás tak pěkně staráš..

imiska24
17. srp 2009

Ahoj holky,

nemáte prosím někdo zkušenost s amniocentézou?Byla jsem před 14dny na testech na vr.vývojové vady a bohužel to nedopadlo nejlíp.Našli mi tam riziko 1:460 Dawnova syndromu.Bohužel můj Mudr. má ještě ke všemu dovču,a jeho zástup mi to vyložil takovým stylem,že jsem se málem zhroutila už v ordinaci.Tak nelidský přístup jsem ještě nezažila.A to riziko po tý AMC,vůbec nevím,jestli to vůbec chci podstoupit. 😢

luzza
autor
17. srp 2009

kay
jste moje koníková rodinka 😀 tak chci,abyste měli co nejmíň trápení 😉 😵
ten dnešek u vás teda musel bejt pernej 😝 😝 a vidíš,jak se taťka nezdá 😅 😅 ještě z něj bude super chůva 😀 a dobře žes ho pochválila! Na to oni slyšej 😀 😀

jmis
ta antikoncepce mě teda pobavila 😀 já teda taky žádnou neberu,ale osud už bych pokoušet při třech dětech neměla 😀 😀 😀 to by mohl jirka přestat chodit do práce a mohli bychom jezdit každý měsíc pro dávky 😀
jinak máte krááásný fotečky 😵 😵 😵

jmisa
17. srp 2009

Imis, byla si na screeningu v 1. trimestru?
Předpokládám, že tohle jspu tripple testy, který vychází čast falešně pozitivně.

jmisa
17. srp 2009

Jinak 1:460 není tak strašný.

imiska24
17. srp 2009

Ahoj Jmis,jojo jsou to TT.
Jak má vypadat screening v 1.trimestru?Promiň,ale jsem z toho úplně vedle,takže ani nevím jak se jmenuju.
Hlavně ani nevím co to číslo znamená 1:460.A normálně to na UZ nepoznaj?
Já to prostě mít v klidu nemůžu.

jmisa
17. srp 2009

Imis, screening v 1. trimestru se dělá kolem 12tt, skládá se z krve a ultrazvuku, kde se krom jiného měří tloušťka šíje, to se pak zadá do programu a ten vyhodí riziko, tenhle screening má vypovídací hodnotu až 95%, pokud ho provede fakt zkušené pracoviště (já z Pronatalu byla u Břeš´táka, kterej je v tom vyhlášenej).

Tripple testy maj vypovídací hodnotu někde kolem 60-65%, jsou nepřesné, stačí špatně zadat stáří plodu a je problém na světě.

Můj názor - najdi si genetické centrum, kde Ti provedou ultrazvuk ve 20tt a genetik s Tebou rozebere pro a proti. Riziko komplikací u amnia je asi 1:100, tedy větší než riziko, že se Ti narodí mimčo postižené. Osobně bych hodně zvažovala, jestli na amnio jít. Otázka taky jak se stavíš k případnému postižení, jestli to absolutně odmítáte a nebo byste se s tím dokázali srovnat. Ale myslím, že mimčo bude OK.

imiska24
17. srp 2009

Tak to mi asi nedělali.Já byla v Pronatalu jen na transfery.Pak už jsem po// byla u svýho OG.
Krev mi brali a UZ mi dělal taky,ale jestli měřil tloušťku šíje,to nevím.K Břešťákovi už se asi nedostanu,viď?
To taky zvažuju,jestli jít nebo nejít.Osobně se mi do toho vůbec nechce!!!Miminko je vymodlený a nechci ho ohroživat jen proto,že se v laborce něco nepovedlo.A hl. nechápu,proč radši nenavrhnou udělat testy znovu,než hned nutit amnio.Chce se mi brečet.
A co malej?

jmisa
17. srp 2009

Imisko, zkus jim napsat, najdu Ti emajl.
Napiš, že si byla v Pronatalu na IVF a že Ti TT vyšel tak a tak a že bys chtěla u nich genetickou konzultaci a ultrazvuk ve 20tt. Každopádně můžeš počkat s případným amniem až po ultrazvuku ve 20tt, pořád bude dost času. Tloušťku šíje už teď měřit nebudou, ale Down se většinou pojí s další vadou (např. srdce) a to se právě kontroluje.

jmisa
17. srp 2009

fetalnimedicina@gynekolog.cz

ono se tam téměř nedá dovolat, ale na emajl reagují rychle.

jmisa
17. srp 2009

Malej je fajn, právě řve, jak natrženej, asi si nadělal do plen 😀

jmisa
17. srp 2009

Imis, každopádně případné rozhodnutí je na Tobě, nenech se od doktora do ničeho tlačit. 😉 Žádné vyšetření v těhotenství není povinné, ač někdy tvrdí opak.

imiska24
17. srp 2009

Nechápu,jak je možný že všemu takhle rozumíš,připadám si,že já nevím vůbec nic.
Je mi z toho na nic,úplně jsem si vybavila tu Dasu ze stránek Pronatalu,jestli pamatuješ.
A nerada bych skopnčila taky tak.
A víš co je nejhorší.Že když jsem jim říkala,že se mi na AMC nechce,jak na mě koukali.Jako že nejsem zodpovědná a začal mi vyprávět,jak je velmi nákladné pro stát,starat se o Dawniky.To je snad doslovná citace toho idiota,kterej mi to měl vysvětlit.
Každopádně tam zkusím hned napsat,a uvidím.
Už by se mi nechtělo znovu do Pronatalu,i když jsou tam výborný a na vysoké úrovni maj laborky a péči.Ale představa toho kolotoče nervů a stresů.Ale toho Downa poznaj na UZ v tom 2Ott,ne?

jmisa
17. srp 2009

Imisko, 100% nepoznaj. Poznali by třeba vadu srdce nebo nějaký rozštěp apod. Ale to by Ti nejlíp řekl už Břešťák. A kdyby si se rozhodla pro amnio, tak je prý dost dobrej.

Dovedu si představi, jak se tvářil dr. Na mě se jedna dr. taky tvářila divně, když jsem jí řekla, že věk nepovažuju za důvod k amniu.

imiska24
17. srp 2009

Pokud vyjdou ty TT a UZ vpořádku,tak nechápu proč je pořád dráždí věk aj. 😠
Pořád dokola mi tam říkal,že jako oni musej bejt krytý.
Takže jsi na amnio ani nešla?

luzza
autor
17. srp 2009

ahoj holky
u nás je děsnej slejvák a bouří to všude kolem ostošest 😨 😨 😨 😨 😨
vypadl TV signál,tak čekám,kdy půjde do kytek internet 😝

luzza
autor
17. srp 2009

holky si dneska zase krásně prohlížely ručičky a Eliška je i spojuje,přímo před obličejem 🙂 🙂
a Nelča to je smíšek 😀 položím jí do postýlky a ona jak vidí ty hračky,začne se strašně smát 😀 je v postýlce spokojená 😵 dneska se snažila umlátit hrošíka než usnula 😀 😀 no a Elík ta si žužlá svojí plínu dokud z toho neusne... dudlíky jsme úplně odbourali 😒 holky je striktně odmítaj 😒 takže si je všechny můžu nabouchat do..😅

macous
17. srp 2009

Ahoj holky,
tak ty plenky navíc teda moc nedávám, obzvláště v těhle vedrech.....

Jinak koukám, že je to s těma chlapama všude stejný, ten můj se doma taky nepřetrhne, dělá si spíše na zahradě - okolo bazénu, stříhá tůjky, hnojí trávník atd., ale doma je to téměř bez aktivity 😅 ale teda když mu řeknu, tak jde a bez debat to udělá, sám od sebe prd.
Jinak je jako taťka super, jezdí s kočárkem, z práce jezdí co nejdříve, někdy už v 15.30 a Matyho si bere na každé odkrknutí, což se mi líbí 😀 😀 😀 Dneska ráno ho Matyášek probudil přímým chcancem do očí, to jsem padla smíchy 😀 😀 😀

Melíku - dobrá story, malej nás taky takhle trénuje, vždycky počká, až bude rozbalenej a pak ve chvilce neopatrnosti spustí proudy a když to stihneš chytit, tak přestane a počká až pustíš a pak pokračuje - pacholek jeden a včera si prdnul, že letělo víš co až na záclonu 😵 a díky za typ na kapky - koupíme, dávkování je tam asi napsaný a s Dr. se předpokládám radit nemusím..............

Grey - ty si teda s těma prsama užíváš 😖

tady bouří 😲 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru