Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
16. říj 2009

Jj v Trojské.

jmisa
16. říj 2009

Toho jsem se bála. A tam se musíš s tou svojí úřednicí dohodnout na termínu nebo to vyplňují někde jinde?

m.e.l
16. říj 2009

Míšo, na ničem se tam nedomlouváš, dáš jí ten papír a ona vyplní kolik máš vyměřovací základ na den a kdy ti končí mateřská. . . Na základě toho Ti pak na úřadu práce začnou vyplácet rodičovskou.

jmisa
16. říj 2009

Ale musíš tedy k té "své", nedělají to třeba v tom klientském centru?

m.e.l
16. říj 2009

Ne nejdeš ke své, hned dole v přízemí je takovej ten volič pořadí, tam si najdeš ohledně nemocenských dávek či něco takového jsem zmáčka a pak mě to hodilo k jedné z těch úřednic co tam sedí. Ale mám pocit, jestli ty nemáš pobočku někde blíž než na P8.

jmisa
16. říj 2009

No pobočku má Praha 4, ale velký organizace dělají jen v Trojské.
Ale brnknu si ještě u nás na P4 a nebo jim to pošlu poštou, mám ještě 2 měsíce, tak třeba to dojde.

m.e.l
16. říj 2009

No poštou bych to moc neposílala. A tohle se moc velké organizace už netýká, ale spíš Tebe osobně. V počítači jsi v tomhle případě braná si myslím jako samostatná osoba. . . .

jmisa
16. říj 2009

Tak jsem to našla, na pobočkách si můžeš vyřídit jen důchod a dávky nemocenského apod. pokud jsi ISVČ nebo organizace do 25 lidí. 😝

m.e.l
16. říj 2009

Míšo, já se na to ještě zeptám mamky. Je to mzdářka a papíry furt někam posílá. . .

m.e.l
16. říj 2009

Míšo holka, dva měsíce na to asi až tak nemáš. Alex se narodil 25.6. a 22 týdnů od porodu máš 26.11.!!!

jmisa
16. říj 2009

Mel, můžeš se zeptat maminky, jestli mi letos taky vznikl nárok na dovču?
Byla jsem na neschopence od 21.10.2008 do 30.5.2009 a od 31.5.2009 do 12.12.2009 budu mít PPM.
Já myslím, že jo, ale nejsem si jistá. Taky nevím, jestli so do těch 100 dnů nemoci počítaj jen pracovní dny a nebo všechny dny, o něco by se mi to tedy krátilo, kdyby se tam počítalo všechno, ale nejsem si jistá.

m.e.l
16. říj 2009

Za letošek určitě nárok na dovolenou máš, já letos nepracovala vůbec a mám plných 25 dní. Do těch 100 dní se počítají jen pracovní dny.

jmisa
16. říj 2009

To by mi ještě proplatili 45 dnů dovolené, to by byla nádhera. 😝

m.e.l
16. říj 2009

No mě začali ve středu proplácet 43 dnů. . . Do 15.12. čerpám dovolenou. 😀

jmisa
16. říj 2009

no a pak mě rovnou vyhoděj a ještě odstupný 😀 ikdyž to moc legrace nejni 😨

m.e.l
16. říj 2009

Míšo, vyhodit Tě na mateřské nesmějí!!!!!!!!!!!!!! Leda by jsi na to přistoupila.

jmisa
16. říj 2009

Mel, no přistoupila nepřistoupila, stejně 2010 končí, takže to je skoro fuk.

m.e.l
16. říj 2009

Aha, ona končí firma? 😲

jmisa
16. říj 2009

jj, státní registr zanikne a všechno si bude děla burza tedy její "dcera"

zofik
16. říj 2009

holčinky odkud berete ty dny dovolený?kolik dní (nárok)vám tedy vzniknul za dobu čerpání PPM?

zofik
16. říj 2009

já jsem nějaká mimo, 43 dní, 45 dní??? 😲

m.e.l
16. říj 2009

Žofí, mám 18 dní dovolené z loňska a 25 dní nárok s letoška - PPM je jako výkon práce a pokud si nemarodila letos více jak 100 pracovních dní, tak se ti ten nárok nekrátí.

kay
16. říj 2009

ahojte,

mám okopčený to cvičení, kdo chcete, napište mi do IP mail..

holky já jsem děsná asi budu bez peněz, ale ještě jsme ten RP nezačla ani zařizovat.. to se dá ale zažádat zpětně že? mi te´d končí mateřská.. mám z toho trochu vítr.. ale došel mi už papír,, ž emi budou taky proplácet dovču. nevím přesně kolik.

zofik
16. říj 2009

teda Melí to jsem vůbec nevěděla...já z loňka dovču nemám, jen za letošek a to je 20 dní...klasika...páni , tak to mi asi budou muset proplatit 😲

m.e.l
16. říj 2009

kay, no měla by jsi to mít už vyřízené!!! Můžou ti klidně vynadat, že jsi včas nedodala papíry.

jmisa
16. říj 2009

Zofik, já taky měla z loňska 20 dní. 😀

kay
16. říj 2009

tak vynadat mi můžou, ale zaplatit musí 😀 to se dá žádat i zpětně podle mě...

m.e.l
16. říj 2009

Kay, jo zaplatit musí, ale tvoje povinnost je včas předložit potřebné doklady.

kay
16. říj 2009

jakmile si půjdu požádat tak je předložím.. když se dá žádat i zpětně, tak je prostě doložím v den žádosti a oni mi to vyplatí zpětně, na tom není nic složitého.. není důvod někomu nadávat..

kay
16. říj 2009

spíš je to moje blbost, že jsem si nepožádala včas, dostanu peníze později.. apropos, nevíte někdo nedají se ty formuláře někde stáhnout z netu? nebo někde najít, co všechno je potřeba?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru