Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

grej
22. lis 2009

Ahoj holky,
Kay a není to fakt ze zubů? Hodně jsem slyšela, že pakd ěti odmítaj jíst. Ale to by asi měla problémy i s kojením...

Mrkvičku dostávala Kačka týden. Manžel je alergik, tak nám doporučili všechno jídlo dávat týden,a bychom viděli reakci. Samotná mrkev jí nic neudělala, tak nevím... Zas mi přijde divný, že by měla reakci na brambor...

V noci spala tentorkát dobře, kojení o půlnoci a ve čtyři a pak vstávala v osm, takže pohoda.

Ale z toho včerejšího dávení se asi vyklube kašel ☹ Je to takový divný, co ze sebe vydává. Navíc začala chraptit, tak je mi jí chudinky líto ☹

Budu muset taky přidat víc pití. Štávu nebo čaj s sebou beru jen když máme delší cestování, tak abych jí utišila kdyby něco, ale dnes dělala bobek a mělo to konzistenci jak modelína, tak radši vodu přidám.

S tím kojením nevím, očividně jí to chutná, tak budu sledovat, jak se to bude vyvíjet.

kay
22. lis 2009

grej, nevím, žádný zuby tam zatím nemá, s kojením problémy taky ne. prostě nechce nic jinýho než MM.. 😒 asi dělám něco špatně já, když tady furt čtu jak každý dítě s radostí pije a jí, tak to už není možný že by Stela nechtěla prostě nic..

jejda tak Kačka asi někde něco lapla, nebo se nachladila.. 😕 snad ji to přejde brzo..

grej
22. lis 2009

NEboj Kay, každý dítě je jiný. Ona tomu přijde na chuť. Podívej - Alex už ukázkově pásl ve dvou měsících, Kačka až pomalu v půl roce. No tak holt budeš dýl kojit a příkrmy přijdou později 🙂

kay
22. lis 2009

jo jo , no nic jiného mi nezbývá.. spíš mám fakt strach aby měla všeho dost no.. včera jak plakala hlady, brrr..
nic jdu chystat plavání, za chvíli vyrážíme.. stavíme se pak v DMku a koupím nějaké čaje a šťávy a skleničky a to by bylo aby j něco nezachutnalo.. jo a mezináma, jsme včera chutnala moje MM a vůbec nebylo sladký.. 😅

jmisa
22. lis 2009

Kay, tak zkus začít něčím jiným než mrkví, třeba mrkev prostě nechce. Nebo zkus mrkvovou šťávu, ta je celkem sladká, třeba tomu přijde na chuť. A asi to bude chtít hodně trpělivosti.

Grej, Alex sice pásl, ale ukázkově nepase ani teď, pase jako husa se záklonem 😀

jmisa
22. lis 2009

Jo a myju okna. Jsem zjistila, že příští týden už je advent 😕

jmisa
22. lis 2009

Jo a domácí mrkev měla úspěch, krmil táta a zmákli to bezvadně. Dokonce i vystačil se stylem "normálním" - v jídelní židličce 😀 Ale měl v záloze styl manžela Mel 😀

kay
22. lis 2009

ahojte, tak my se vrátili z plavča i z nákupů.. plavání dneska super, Stelinka se smála, paní instruktorka říkala že je usměvavé sluníčko.. 🙂 a koupila jsme 3 skleničky první lžička mrkvičky a 3 skleničky ranná karotka.. a pak ještě šťávy švestkovou, mrkvovou a hruškovou a nějaký čaj, tak snad jí něco z toho bude chutnat 😀 zítra vyzkoušíme..

jmis no taky jsme nad tím už přemýšlela, ale při představě že jí mrkev nechutná a brokolice třeba bude 😅 zkoušela jsem i brambory a taky jí nšchutnaly.. domácí teda..

na okna letos fakt prdím 😀

m.e.l
22. lis 2009

Okna budu mýt někdy za 14 dní či nějak tak.
Právě jsme nakoupili snad hračky k vánocům. . . Jednu "běhací" kačenku do vody, pak 13 kamarádů do vany, sedátko do vany a takového maňáska berušku. K tomu dostane puzzle a hotovo. No a k mikuláši dostane asi nějaké šťávičky plus učící hrneček. Hotovo vymalováno dvacet, ještě nějaké kravinky našim a končíme. Už mě ty vánoce nebaví a to ještě ani není advent. Jo a na pátek mám objednaný adventní věnec.

luzza
autor
22. lis 2009

melíku
taky jsme koupili sedátka do vany 🙂 🙂 nelunce se v něm líbí 😀 furt montuje ty tvary před sebou,ale eliška do něj zahučí jak cvrček 😝 😝 je jí zkrátka moc velký 😠 zkoušeli jsme zatím nasucho v obýváku 😉

kay
nedělej si s tím starost! jsou prostě děti,který se učej příkrmy hůř... jedna maminka dvojčátek psala,že příkrmy začali kluci pořádně jíst až k osmému měsíci!!!!! a jsou to pěkný cvalíci 😉 jinak já furt dlabu Laktavit, doktor říkal,že ho mám brát,ať je mlíko kvalitní a příkrmy zkouším pomalu v průběhu měsíce...

luzza
autor
22. lis 2009

kay
fanykl stelíkovi asi smrdí 😉 😀 zkus něco sladšího...

jmisa
22. lis 2009

Kay, taky můžeš zkusit do toho příkrmu nastříkat trochu svého mlíčka.

kay
22. lis 2009

jé holky moje no tak to mě asi brzo odvezou 😀

jmis, mlíko jsme nastříkala do mrkve, ale faktjen málo, víc ze sebe nevyždímám.. ☹ a nic, ale asi to nebylo ani moc cítit..

jmis, no já schválně udělala fenykl, bo jí vždycky děsně chutnalo to baby calm a to je fenyklový.. nicméně jsme koupila ty šťávy, Martin se jí snažil napojit švěstkovou , ale netvářila s ena to moc 😀 resp vůbec, ale je fakt že to nebylo zředěné.. a asi na začátek kyselé, tak zítra zkusím třeba hrušku.. mám ještě mrkvičku, ale když bude zítra "papat" mrkvičku tak ať si to nezamění..

prostě bude papat mrkvičku dokud se aspoň nenaučí otvírat pusu 😀

kay
22. lis 2009

luzzi, ale holky ještě nesedí ne? :-O jakože nejsou tak daleko, nebo stela tak zaostalá..? 😅 😀

macous
22. lis 2009

Ahojík holky,

Kay - jo jo novej bazén a větší a hlavně skořepina se schodama dovnitř, takže už se na něj těším 😵 Já si taky myslím, že to budou zoubky, však na to má ten správný čas....

Grej - to je teda divný, mikoza snad nijak zvlášť nesmrdí, nemůže se ti to zapařovat - to zbytkový mlíko, nic jiného mě totiž nenapadá 😔 stejně máš můj obdiv, tak dlouho jsi kojo vydržela, všechny ty záněty, vpáčený bradavky atd., fakt klobouk dolů a hlavní je, že už je Kačce půl roku pryč, tak kdybys už přestávala, tak se taky nic neděje 😉

Hanul, ty jsi teda aktivka, myslím s tím pečením, já teda letos udělám jen nějaké linecké, aby manža neřekl, možná dávku rohlíčků a rafaela, toť vše, na stůl to bude stačit 😀

Míšo, já jsem taky na sladký, je to na tuty tím kojením, já ho totiž normálně vůbec nemusím 😅 No a drží se mě stále 5 kg navíc - sakriš 😠 ale dlabu to stejně vesele dál 😀

Luzz, však to máte rozdělený, Elča na tebe a Nelík na manžu 😉

Melíku, Luky je tada kus chlapáka, taky se mu nedivím, že mu chutná, když mu mamka takhle podstrojuje 😉

Teda holky, koukám na to spinkání a u nás se to naopak zlepšilo, v noci jen jedno kojo, takže 18.30, cca 3.00 a pak mezi 7-7.30 vstávačka 🙂
Akorát dneska teda nebyla s Matym od čtyřech odpoledne řeč, byl nějakej protivka, až musel ven do kočáru, no a když se pak probudil, tak byl druhý díl protiváka, takže vykoupat, kojo a v půl sedmý tuhoň, to jsem zvědavá, v kolik bude zítra budíček 🙂

jmisa
22. lis 2009

Alex taky spí od půl 7.

Macous, tak já s váhou problém nemám, mám o něco míň než před těhu. No a jinak to sladký normálně taky moc nejím. 😝

luzza
autor
22. lis 2009

kay
holky sedí jen s oporou!! samy ne 😉 i když nelunka už se nám zvedá do sedu z lehátka i z autosedačky... takže to asi nebude dlouho trvat 😅 ty sedátka do vany začneme používat tak na vánoce... 🙂
mací
ještě že jsou každá jiná 😀 😀

grej
22. lis 2009

Ahoj holky,
tak Kačka chytla nějaký bacil☹ Chraptí čím dál víc ☹ Dala jsem jí zatím olejíček na prsa, přijde mi, že to má na průduškách. Tak uvidíme. Asi jí fakt něco je, protože jsem jí dala do postele a do pěti minut usnula. To se ještě nikdy nestalo.
Zítra zavolám nebo zajedu k doktorce a uvidíme.

Vyrážku ještě trochu má, ale není to souvislá plocha, spíš sem tam pupínek. Dohromady tipuju tak 30 ks na prsou...

Dnes oběd docela dobrý, sbaštila skoro celou skleničku.

Já si na okna sjednala firmu. Loni tady byly taky, když jsem byla těhotná a 10 oken + balkonovky mi umyli za 700,- Kč, takže letos jsem neváhala. Jen nevím, jak to budu dělat s Kačkou, protože tu budou určitě větrat a já je tu nechci nechat samotný. Tak se asi budou zavírat,a by nevětrali celý byt najednou.

Díky za pochvalu Macous. Taky jsem na sebe hrdá, že jsem to vydržela 🙂 Kor když jsem si myslela, že vůbec kojit nebudu, kvůli vpáčeným bradavkám. No já nosím jen podprdu, bavlněnou, v tý bych se snad pařit neměla... Navíc když je to až teď a ne celý půl rok...

Pečení cukroví??? Já mám občas problémy uvařit i pro manžu večeři, natož uvažovat o cukroví 😀 Našla jsem tu z loňska směs v pytlíku na nepečený cukroví, tak to možná uklohnim až Kačka usne.
Možná budu muset něco upéct u našich dohromady s mamkou, protože jde na operaci, tak nebude moct chodit. Ale vidim to max na linecký, rohlíčky a na ořechy. To je naše klasika. A Kačka bude musest bejt hodná nebo bude hlídat děda...

Já jsem taky hrozně na sladký... Už od těhotnestvéí 😀

grej
22. lis 2009

HOlky, nevíte, kdy nejdřív po porodu se smí otěhotnět? Chceme další mimi co nejdřív, jak kvůli manželovu věku tak kvůli mé práci, tak jen abych věděla...

grej
22. lis 2009

Ne teda že bych si myslela, že nám to půjde hladce, když první muselo být přes IVF, ale i tak mě to zajímá 😀

kay
22. lis 2009

grej můžeš klidně hned po porodu 😀 jak to prostě půjde.. jenom pokud se rodí císařem, doporučují 1 rok počkat.. jinak omezení nejsou 🙂

teda chuděrka Kačka, jeď raději k doky, ať ji poslechne.. a ty okna závidím.. jo a večeři teda rozhodně nevařím a obědy si nechávám vozit dědou z hospody.. 😀 takže kliiiid..

a sladký nekomentuju.. mám asi tak 10kilo nahoře od porodu.. momentálně sežeru každý večer u telky jedny celé koloáda oplatky a během dne tak jednu až dvě fidorky.. 😒 někdy krupičnou kaši atp.. 🙄

grej
22. lis 2009

Kay - tak díky za info. Já četla něco že se má čekat třeba deset měsíců. Známá mi zas říkala, že jí doktorka řekla čekat minimálně rok, že jinak je tělo vyčerpaný z těhu a porodu a tak a mohlo by to mít nekalý následky i na to nenarozený dítě a tak.

Já teda ještě nedostala mrchu, takže jsem v klidu. Jen mi nějak narostlo břicho (bude to z toho sladkýho, ale svádím to na všechno možný 😀) a mám návaly horka a zimy, poslední dobou divnej výtok a bolesti v podbřišku, tak jsem začla přemýšlet, jestli náhodou...

Já ulítávám na smetanových jogurtech a sladkým pečivu všechno druhu. Děs. KDyž jsem se vážila naposledy, měla jsem nahoře ještě 6 kilo proti tomu co bylo před těhu. TeĎ mi došla baterka ve váze, takže už měsíc nevím 😀

luzza
autor
22. lis 2009

grej,kay
mám z vás velkou radost, já jsem totiž cukromil 😝 😝 😀 😀 žeru a žeru...právě jsme dojedli jahody se šlehačkou 🤐 🤐 kdy začnu hubnout nevím...spíš přibírám 😢 😢

grej
raději s kačkou zajeď k doktorce 😒 ,chuděrka... to se asi zase nevyspíš,jestli jí to bude dráždit 🙄

kay
22. lis 2009

grej baterka 😀 no já jsem neslyšela o tom, že by se mělo čekat.. je jasné že je to nápor na tělo, to bez debaty, ale mylsím, že kdyby tělo nebylo schopno, tak by se stejně nepovedlo..

já teda už jednu mrchu dostala.. a pak jsme 15.DC sexovali 😀 ale to jsem se mrkla až po... 😅 myslím, že by to byla ale extrémní náhoda kdyby něco..

návaly horka znám, ale přičítám to kojení, hormonům a taky těm špkům navíc 😀 normálně bych asi mrzla a teď hodím jen bundu na triko a i tak s epotím jako prasátko..

luzzi, Ty voe, nedělej chutě s jahodama se šlahačkou 😀 se máš, že je Jirka aspoň kusanec chlapa 😀 M. váží momentálně asi stejně jako já 🙄 s tím se pak těžko bojuje.. 😅

jinak jsme kojila v půl desátý, tak snad bude do půlnoci klid.. jdu na kutě..

papa

m.e.l
23. lis 2009

Bré ranko,
Luky včera kolem půl šesté řev jak tur, podařilo se mi ho zklidnit až v manduce po cca 15ti minutách natřásání, nechápu co se dělo. . . Do toho si s usínání hraje na Stelinku a s jídlem na Alexe. . . . no spíše možná na Matyho. . . 😝

jmisa
23. lis 2009

Ahoj všem.

Mel, s tím jídlem - myslíž, že Lukymu 150g příkrmu stačí? Mi přijde, že to bude málo, když vidím, že 125g skleničku zblajzne bez probléů, a to možná bylo víc, protože to bylo domácí a bylo to hustší 😒

luzza
autor
23. lis 2009

dobré ranko 🙂 🙂
na severu čech je kosa a mlha 😝 Dominik už nám vystřelil do školy,Jirka odjel do pátku do Rokycan, holky si hrajou v lehátkách a já dělám,že nevidím ten bordel všude tady kolem 😖 😝 😝

jmisa
23. lis 2009

No já chtěla uklidit včera, ale umyla jsem okna a vyžehlila a na víc jaksi nezbyl time. 😝
Na 10 máme rehábku, tak teď šoupnu Alexe do postýlky, myslím, že ještě usne, dám sprchu, trochu to pofackuju a pofrčíme.

m.e.l
23. lis 2009

Míšo, evidentně mu to stačí. Ty tři hodiny pak vydrží. Takže v poho. 😉 Po přesnídávce 125g taky vydrží cca ty 3 hodiny.
Jo a klube se mu druhá dvojka nahoře, takže asi budeme mít doma upírka či co. 😀

jmisa
23. lis 2009

Mel, tak to bude Alex asi rozežranej 😕 Ten jako vydrží hodinu 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru