Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

grej
5. čer 2009

Jmis - nakoupila jsem homeopatika. Psala jsi, že u té Bell je dávkování 5x denně. Ale jak? 5x denně jedna kulička? Nebo víc??

Díky moc. Dostala jsem i něco od doktora, to se zas rozpouští ve vodě. Na tvorbu mlíka. Myslím, že ho mám málo. Včera byla vzhůru až do půlnoci (a to vstávala v těch půl druhé ráno) a já letěla do lékárny pro Nutrilon. Nakonec usnula bez něj,a le dnes na noc dostane, protože vypjie 30 a měla by mít 100. Takže má pořád hlad.

Tak já jdu zas hojdat. Pá

luzza
autor
5. čer 2009

holky
naše neluška má hodně zduřený jedno prsíčko ☹ ,ale fakt dost...jak holčička v pubertě 😝
vím,že to novorozenci můžou mít... ještě předaný hormony od maminky...
ale nelča to má až ted 😒 ,tak nevím...

luzza
autor
5. čer 2009
macous
5. čer 2009

Teda Luzzi, koukám na foto z koupání a Nelča je celá ty!!!! na tý fotce, jak je zabalená v plínce 😀

macous
5. čer 2009

Jo a četla jsem si tu zprávu, mám tam napsáno, že prostupnost 1,5 cm 😲
no uvidíme za týden, prý je to v 34 tt docela normální, tak stejně mi nic jiného nezbývá, než čekat, hlavně že už jsem 34 tt.
Byla tam se mnou paní, co čeká dvojčátka a je 25 tt, tu si tam nechali, nedařilo se natočit monitory a měla tvrdnutí břicha a to téměř nepřetržitě - bylo mi jí líto 😅

luzza
autor
6. čer 2009

mací
jo jo 😀 holky jsme si s podobama rozdělily 😀 😀
jinak ten tvůj nález je na dvojčátka ok 😉 neboj

luzza
autor
6. čer 2009

jinak přeju všem krásnou sobotu 🙂
holky spaly krásně 😵 takže se mi ulevilo 😀 ještě chrněj u táty v posteli 😀 😀 kojila jsem v šest a už se mi s nima nechtělo hýbat 😅

jmisa
6. čer 2009

Ahoj všem.

Luzz, Macous ale dvojčata nečeká.

Grej, on to každej dávkuje jinak. Jestli máš to ředění 15, tak bych si bral 1-2 kuličky, jak Ti to vypadne.

luzza
autor
6. čer 2009

jmis
dyk já su MAGOOOR 😀 😀 😀 😀 😀 😀

m.e.l
6. čer 2009

Ty jo prostupnost 1,5cm. . . Hm. . . po dvou dnech vyvolávání. . . . 😀
Jdu zkouknout fotky Luzziných dvojčátek. 😉

luzza
autor
6. čer 2009

melíku
po 2 hod kontrakcí,který začaly ve špitále jsem byla na 4 cm 😅 😅 😅 ale to bylo asi tíhou holek... celkem 6,170 kg 😀 😀 😀 myslím,že kdyby to nechali,porodila bych za chvíli normálně 😉 ,ale měli strach o elišku ☹ ,zlobila s pulsem...

m.e.l
6. čer 2009

No myslím, že lepší císař než ohrozit dítko. Já bych možná taky porodila, i když kdo ví mladej se točil na stydké sponě, no a já bych mu asi při porodu ublížila - byla jsem šíleně vyčerpaná jak fyzicky tak i psychicky. 😒

kay
6. čer 2009

holky ahoj,

já maslím že přece není důvod omlouvat císaře ne?prostě to bylo pro miminka nejlepší, tak co řešíte.. já teda nemám co kecat s kontrakcema a prostupností, ale kdyby to jinak nešlo, tak bych ho volila 100% raději.. navíc vás děsně obdivuju, zažít to co mel, tak další dítě už v životě nechci... a luzzi, mít takový pupík a takový zdr. problémy, a co teprve haulka nebo artík, já s enemocnice bála jak čert kříže. takže holky moje šikovný, nic neřešte..

m.e.l
6. čer 2009

kay, ten porod tak hrozný nebyl. Spíše to bylo na psychiku a velkou roli hrálo i vyčerpání. 😒 A druhé dítko? Stejnak to bude tak na 99% císař a hlavně budu hodně hlídaná. 😔

kay
6. čer 2009

mel a oni ti řekli že to bude u drhého taky císař? proč? :-O přece každý porod může být jiný..

m.e.l
6. čer 2009

kay, nikdo nic neřekl. Ale vzhledem k tomu jak probíhal první porod a důvod hospitalizace, tak většinou to i pak podruhé bývá také císař. A hlavně i kdyby ne, tak to bude plánovaný porod, protože hypertenze a preeklampsie se s dost velkou pravděpodobností objeví i u druhého těhu. Nemusí, ale je to pravděpodobný. Se na to ještě zeptám pak doktorky až budu po šestinedělí.

jmisa
6. čer 2009

Mel, Tobě pak našli i něco v krvi? Jako k té preeklampsii?

macous
6. čer 2009

Ahoj holky,
no na 1,5 cm je vážně dost, ale prý to může být až do porodu takhle stejný a ve 34 prý na to nárok je, takže se zatím nic neřeší, ale chtěla bych, aby tam mimi ještě tak alespoň dva týdny vydrželo, ale když ne, tak se taky nic hroznýho už neděje 😵
Jsem zvědavá, jak budu rodit já, vzhledem k tomu otevření tuším že spontálně a přenášet tuším taky nebudu 😀 ale taky bych se mohla ještě překvapit a hlavně taky nevidím na císaři nic špatného, je to super, že to takhle jde - bez velikých trablí a trápení maminek 😉

m.e.l
6. čer 2009

jmis, no tak krev asi potvrdila tu preeklampsii. Její průvodní jev je tuším právě vysoký tlak a otoky, ale nejsem si tím až tak jistá.
Mací - no u mě císař bez trápení . . . Hm, kdyby nebyli ty 3 dny vyvolávání porodu, tak by to bez trápení bylo. A těch 10 hodin na porodním sále. 😕 😨

jmisa
6. čer 2009

Mel, no to jo, taky bílkovina v moči a pak myslím kyselina močová v krvi.

m.e.l
6. čer 2009

No moč jsem měla v pořádku, to vím. Ale ten tlak vyprovokoval doktorku k odběru krve. A vlastně o preeklampsii jsem se dozvěděla až ze zdravotního průkazu Lukyho.

jmisa
6. čer 2009

Aha, no mně poslali tu moč ještě na rozbor, že je to přesnější než ty papírky. Ale nic tam nebylo a v krvi taky nic.
Teď jak si měřím tlak doma, tak vím, že jsem prostě hysterka. V ordinaci mi vyletí.

kay
6. čer 2009

mel no kdyby to byla ta preeklampsie, tak oni většinou druhé těhu ani nedoporučují.. jsem ležela v porodce s dvojčatovkou, té podcenila přznaky její mudra a ona jim pak omdlela a byla den v bezvědomí, utekla hrobníkům z lopaty.. byla v porodce asi 14 dní.. tak si myslím, že kdybys tu preeklampsii měla, že by to bylo asi jiné..

mací, no abys nepřekvapila, já měla furt CS2 od 30tt tuším a vidíš jak to dopadlo 😀 je mi docela líto, že nám nenechávají tu těhu průkazku, kdybych to věděla, tak si ji aspoň ofotím na pamatáku.. ☹

kay
6. čer 2009

mací jsem teď koukala do Tvýhp albíčka, to bude kluk jako buk .-) takovou špičatou vaničku a kde nic tu nic.. teda Ty se máš 🙂

jmisa
6. čer 2009

Kay, já nemám špičatý břicho a mám tam kluka 😀 😀 Když kouknu na sboje a Moucouse břicho, tak úplně jiná pupenda 😀

m.e.l
6. čer 2009

kay, preeklampsie byla určo - je to ve zdravotním průkazu Lukyho, a u mě to podcelani sestřička v poradně na Bulovce. Vždycky mi přeměřovala tlak, místo aby rovnou napsala tak jak mi vyletěl. Myslím, že bych v porodce skončila dříve.

jmisa
6. čer 2009

Mel, no ono prostě těm automatům nevěří a přemeřují ručně.
Někde jsem četla, myslím, že to byl Koucký, že často vytváří v ordinacích vysoký tlak u těhulí uměle, že maj přeměřit s odstupem času a pokud možno ještě po ležení na levém boku a teprve pak když je nad 140/90, tak je vysoký.
Na druhou stranu, když má někdo celý těhu 100/70 a pak najednou to vyskočí o 20-30 jednotek, tak asi by se měli mít na pozoru.

m.e.l
6. čer 2009

No ručně by mi možná vylítl už u mé doktorky více. Měla jsem ho občas - tak akorát. Už je to fuk, nemá cenu se v tom hrabat. Naštěstí se nestalo nic mě ani malýmu, a holt druhé těhu bude asi rizikové i kdyby jsem přišla do jinýho stavu přirozeně.

luzza
autor
6. čer 2009

ahoj kočky
jsem jen na skok 🙂
ještě venku grilujeme a holky spěj v kočárku,budou pěkně vonět 😀 😀

m.e.l
6. čer 2009

Luzz, tobě holky furt spí, jak to děláš? Ten náš řvoun právě zkouší kolikrát jsme ochotní dojít nahodit dudlíka a ujistit ho, že jsme neodešli bůh ví kam. 😅 😕

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru