Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
6. črc 2009

Luzz, tady začalo púršet. No stejně jsem dala do trouby tvarožník, tak nikam nemůžu.
Doufám, že se během hodiny vyprší, abychom si ještě mohli dát hodinku venku.

kay
6. črc 2009

no tak já chtěla dát stelu ven, ale začlo taky pršet.. 😠

m.e.l
6. črc 2009

kay, po třech měsících začne dítě vnímat??? Co to je za kravinu od paní primářky??? Luky už teď začíná být konečně v kočáře spokojený na zádech, protože začal vnímat a koukat co se děje. Dneska řídil manžovi procházku - když šli moc pomalu a nebo nic neviděl zajímavého tak byl řev. 😀
Jinak holky, já už jsem z toho Lukyho věčného bolebříška a urputného řevu naprosto zničená. Je to pomalu na denním pořádku a skoro u každého jídla vztek a řev. Teď snad po hodině a půl co jsem utěšovala konečně usnul. Zkusila jsem sabíka, baby calm a výsledek nula.. . . 😢

jmisa
6. črc 2009

Mel, a co zkusit změnit to UM?

m.e.l
6. črc 2009

jmis, nevím nejdříve objednám ty probiotické kapky a pak asi změním normální Nutrilon za Nutrilon comfort. A pak případně za Bebu.

macous
6. črc 2009

Ahoj holky,
tak se hlásím stále ještě v celku, taky tady řádily bouřky, tak jsem čekal, jestli něco nebude a ono nic 😵

Luzzi, ségry je mi teda vážně líto, to je děs, vůbec si to neumím představit, taky máme domek po kompletní rekonstrukci a hypotéku k tomu, takže jen ta představa je děsná............. ale jinak se z toho člověk vzpamatuje, když je mladej, co mají dělat ty starý lidi......... ☹
Holky jsou pěkný tulidla, je to vážně roztomilý 😵

Melíku, tak držím palec, aby se to brzy zlepšilo, bolení bříška je fakt nepříjemný 😖
Míšo, teda ty máš hodný mimi, to se musí vážně pochválit 😀
Kay, a kdy by Stelince vzali ten nádůrek, říkal Dr.? Když jí to takhle mokvá......

Dneska jsme byli na vítetě, ušla jsem 3 km a myslela, že padnu a padla doma na gauč, ale nemůžu v tom dusnu vůbec spát, ani ve dne, ani v noci... 😖

Holky, jakpak se má asi Artík s prckama, snad už jí taky brzy pustí domů 😵

luzza
autor
6. črc 2009

ahoj holky
ségra se u nás stavovala ukázat fotky a videa jejich "domku"... voda byla uvnitř 1,40 m !!!
celý den odklízeli bahno z bytu a trosky ze zahrady...
jejich sousedé jsou na tom ještě hůř...mají miminko starý jak moje holky a skončili u ségry tchýně v baráku,protože jim voda vzala všechno 😔 tak jim nabídli,ať zatím zůstanou u nich... (ségry tchýně měla vodu jen pár cenťáků)...
děčínsko vypadá jak po bombardování...

mací
ty už žádný tůry nedělej 😅 a artíkovi napíšu a něco vyzjistim 😉 🙂 jinak moje holky se k sobě furt tulej 😅

melí
my taky trpíme na to blbý bříško 😠 i když už míň... je možný,že lukýnkovi nepomůžou žádný kapky 😒 prostě z toho bude muset vyrůst...většina kolik končí se třetím měsícem...tak už se těším 😝

jmis,kay
tady lilo zase strašně 🙄 ještě že bydlíme tak vysoko...

luzza
autor
6. črc 2009

holky
ty probiotický kapky maj jen 5 ml ??????????? 😨 😨 😨
a jak dlouho to vydrží?? při pěti kapkách denně...
nevíte někdo??

jmisa
7. črc 2009

Ahoj všem.
Luzz, třeba kanavit má taky jen 5 ml, ale ten se dává jen kapka za týden. 🙄 Což mi připomíná, že jsem ho ještě nedala. A včera jsem nedala ani Vigantol, tedy já jsem matka 😠

Tady zase svítí sluníčko, dneska jdem opět do poradny, snad malej něco nabral. 😒

luzza
autor
7. črc 2009

jmis
to jo,ale pět kapek denně je rozdíl,tak mě právě zajímá,kolik dní ta lahvička vydrží... 😅
ten bybycalm mám na šest dní (kapu oběma holkám před každým kojením...)

jmisa
7. črc 2009

Luzz, a co kdybys jedla něco probiotickýho ty? Myslíš, že by to do mlíka nepřešlo? Nebo pít fenyklovej čaj. Ne ty kojící míchanice, ale vyloženě fenyklovej.

zofik
7. črc 2009

ahojda...

Mel mně Vašík taky vříská, jsou to prý ty koliky....jinak já mám teďka Nutrilon comfort...no někdy je líp jindy hůř, dávám vše možné i probio kapičky.....měli jsme i bebu , ale mi po ní zvracel, prý se to musí vydržet...

zofik
7. črc 2009

luzz ty probio kapky asi tak na 14 dní.....

luzza
autor
7. črc 2009

žofíku
takže pro nás na týden 😀 to je docela drahá medicína...bez záruky na úspěch...
jmis
já právě piju jen fanykl,jak si mi poradila...

jmisa
7. črc 2009

Já hodně jím jogurty s bifi, dávám si to na ovoce apod. Malej sice občas prdí, bych řekla, že si po jídle spíš uprdne než odříhne 😀 Piju ten fenykl a zatím ťuk ťuk.

jmisa
7. črc 2009

Vlastně vzhledem k tomu, že jím všechno krom bublinkatých nápojů se divím, že je to tak v pohodě.

kay
7. črc 2009

ahoj holky,
tak já mám taky furt u prsa boj, ne že by nechtěla pít, ale jakjí bolí břicho, je to docela vyčerpávající, to jo.. Ale na druhou stranu musím říct, že se to docela dost zlepšilo, když jsem naopak mléčné výrobky dost omezilůa - i ty kysané.. a te´d je to jen a jen lepší, jak je starší a starší 🙂

luzzi no myslím že ty probio kapky by pro vás fakt nebyly, aby měly účinek, musí se brát dlouhodobě.. a pomáhají spíš, na upravení mikroflory ne na prdíky, pokud má miminko normální stoličku, tak jsou prý na nic
jinak fenykl nepiju je to blééé, a už jím docela všecno, krom těch klasických nadýmavých věcí a alergenů, ale třeba už jsme měla i trochu kečupu a hořčice..

jmis, neboj ono se to kolem 3 týdnů dostaví 😀 ne že bych ti to přála..

macous
7. črc 2009

Ahoj holky,
tak koukám, že pořád bojujete s kolikama, kromě Míši 😅 to jsem zvědavá, jakpak to bude u nás, jestli budu moc jíst taky všechno nebo bude pořád bébébébé 😀 no teď se směju, ale on mě asi ten smích přejde 😕

jmisa
7. črc 2009

Kay, já jsem byla první dny doma živa na špagetách s kečupem a se sýrem, nic jiného jsem nestíhala. Teď si dám jahodový knedlíky od tchýně, akorát, že jsou kynutý 😀 😀
Mně fenykl chutná 🙂

jmisa
7. črc 2009

Jo a aktuálně máme 2780 gramů, od čtvrtka malej přibral 120g.

kay
7. črc 2009

jmis, jahody taky? ty teda nejím, mám strach, ale asi bych tak za měsíc mohla 🙂
pěkný přírůstek.. 🙂 jste byli v poradně nebo na čem vážíš?

jmisa
7. črc 2009

Kay, v poradně.

Jahody nemáme, ale třešně jsem měla, broskve, melouna a vlastně jím jahodový knedlíky 😀

jmisa
7. črc 2009

Jsem blbá, jsem to psala o tři příspěvky výš 😀

kay
7. črc 2009

jmis no právě jsme reagovala na ty knedlíky 😀 melounu s etaky neubráním,ale M. vypeckovává, já to nemám ráda s peckama ani normálně..

grej
7. črc 2009

ahoj holky,
u nás pořád hrůza.
pořád řve a pořád nespí.
začínám mít pocit, že mi to snad dělá schválně nebo že máme doma nějaký patogenní zony.
v noci spala /stále mezi náma/ od půlnoci do tří. po kojení usnula asi na půl hodiny a pak brečela. tak jsme se přemístily do obýváku, kde jsem jí uspávala v náručí, kde pak s malýma přestávkama spala asi od pěti do šesti. chvilku spí, ppak začne pobrekávat a to stačí chvilku poplácat po zadku a zas zabere.
ostatně to samý dělám ted. je v náručí a z histeráku se mi povedlo jí pořádným plácáním udyndat. ale jakmile přestanu plácat, tak se do minuty vzbudí a brečí. stačí poplácat a zabere. na chvilku.

ráno teda řvala od těch šesti do půl desáté než jsem jela pryč. v devět dostala nutrilon a brečela i po něm. podle mě vyloženě vzteky, že jsem si jí dovoila odložit do autosedačky.
je možný, že ani potom, co do sebe nacpe 125 ml nutrilonu, tak neusne???

v autě řvala asi čtvrt hodiny a usnula chvíli před tím, než jsem dorazila do kanclu. vezla jsem tam nějaký papíry. a od té doby spala 2 hodiny. všichni chodili a říkali, jak mám úžasně hodný mimi. na zabití. pak se začala budit, tak jsem jí nakojila a spala dál, další dvě hodiny v kuse. rajskej klid. mezi tím jsem dojela na návštěvu za bráchou. pak jsem jela domů a v okamžiku, kdy jsem otvírala bránu, tak se začala budt a po vyndání z auta řve téměř nepřetržitě až do ted. takže mám fakt pocit, že jí vadí něco tady.

o víkendu jsme byli na chalupě a tam spala nejdřív čtyři hodiny - kojení - tři hodiny - kojení - dvě hodiny. prostě super. a bez uspávání. doma nespí už ani v naší posteli. tak čím to je???

grej
7. črc 2009

s kojením taky bojujem. někdy mám mlíka dost a stačí jí jednou za dvě hodiny z jednoho prsa a někdy vypije prsa obě a ještě má hlad. pak jsem zjistila, že mi asi mlíko dost kolísá. jednou jsem odsála 120 z jednohi prsa a za 4 hodiny jsem pdsála to samý množství z obou...

pozoruju, že to hodně záleží na tom, jaká kačka je. když řve a nespí, tak mlíka málo. stačila jedna neděle, kdy na chalupě převzal péči děda my šli s manžou na houby a pak kačka spala i v noci a mlíka bylo dost. jenže to je začarovanej kruh. když řve, mám málo mlíka a pak zas řve...
ale i tak myslím, že mlíko ubejvá ☹
rozhodla jserm se, že budu dávat ob kojení nutrilon.

prdy asi má, smrdí příšetrně, ale moc se nekroutí. spíš jí ty prdy jdou. probio dávám, tak snad nám upraví kadění, protože ted dvakrát za sebou kadila až po 5 dnech. ale mudr řekla, že to je ještě v limitu a že se nic neděje.

šátek nezabírá, zavinovačka taky ne. tak já už nevim.

dělám něco blbě?

holky občas vás čtu, ale nestíhám přispívAt.
luzz - moc mě to mrzí se ségrou. at jsou silní. vždycky když to v televizi vidim, tak si říkám, že bych to snad nepřežila.
nemáš kontakt na tu laktační pordkyni? já volala na nějaký číslo na netu, ale tam je pořád obsazeno...

mel - klído můžem kočárkovat. snažím se vypadnout z baráku co to jde. ozvi se až budeš chtít.

jmisa
7. črc 2009

Grej, se divím, že ještě funguješ. Ty musíš mít 50 kilo i s postelí. 😕

kay
7. črc 2009

grej, no teda to je divný, že je hodná všude jinde než doma.. to fakt asi není normální.. s tím mlíkem to je jasný, když nejsoi v pohodě, tak se mlíko holt nedělá.. ☹

grej
7. črc 2009

jmis - právě že ne. taky jsem si říkala, že aspoň zhubnu. Sice teda hubnu, poznám to na oblečení, ale na kila mám pořád 7 kilo nahoře než před těhu...

Teď přebral štafetu manža, tak jdu udělat něco do práce, pak sprcha (to miluju, to mám chvilku pro sebe🙂) a pak nutrilon a doufat, že bude chrnět 😉

kay
7. črc 2009

grej, to se teda taky divím, že nemáš 50 kg i s postelí, ale jestli hubneš na cm, tak je to přece dobré, aspoň podle dr. cajthamlové 😵
a s tou sprchou Tě úplně chápu, mám to stejně.. normálně jsem se sprchovala tak 10 min a teď si to užívám i 45 min v koupelně 🙂 to je jediné místo, kde je klid..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru