Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
5. led 2010

zkus 🙂 jsem zvědavá 😉 🙂

luzza
autor
5. led 2010

přinejhorším to sněz ty 😀 je to fakt dobrý 😀

luzza
autor
5. led 2010

stelinka má dnes přesně 8 měs 😵 😵 my jsme hned 6 dní po vás 😉 🙂

jmisa
5. led 2010

Já už si dělám standardně větší dávku tej vločkovej kaše, abych si taky mohla dát 😀

grej
5. led 2010

Teda hrůza, my jsme dnes výjimečně celý den doma a už se obě nudíme jak prase... Co celý dny takhle holky děláte, když jste doma? My už vystřídaly snad všechno co šlo a všechny pokoje a už nevím co s ní... Je protivná, protože jí nic nebaví... Na koupání je brzy, na jídlo taky.. Už aby bylo aspoň čtvrt, to začnu dělat tu kaši...

laura29
5. led 2010

Mel - zatim se spisl tak lezoplazi, ale lezenim bych to jeste neazvala

Grej - a co delate vy, ze furt nejste doma??

grej
5. led 2010

Lauro, no buď jedem k babičce, nebo k prababičce, nebo ke kámošce nebo do práce nebo nakoupit nebo plavat... Prostsě každý den aspoň na chvíli vypadnem. Pak taky něco strávíme v autě... Když pak jde doma spát na chvíli na terasu a stavíme se dole u tchánovců, tak je půl osmý ani nemrknu 🙂

Dnes jsme byly jen dopoledne s kočárem, to pak spala venku do dvou a od té doby se tu plazíme doma a je to nůďo. Navíc je hrozně unavená, ale už jí nechci dávát spát. Vypadá to, že dnes půjde dřív. To znaemná, že se mi i dřív vzbudí. Blé 😀 😀

Už jsme po kaši a jdem koupat. Pak chvilku na dece, pak kojení a pak snad spát.

laura29
5. led 2010

Gerj, no myslim, ze spis vy jste vyjimka s tim kazdodennim nabitym progtamem -)
My ho takovej mame tak prumerne 3x tydne, jinak se placatime doma, s vyjimkou venceni samozrejme.

kay
5. led 2010

tak kaše nedopadla..udělala jsme to přesně podle návodu, ze 180 ml vody.. ještě jsem jí tam dala půlku toho kelímku broskev jablko a rozmačkala pár sušenek Sunar, protože mi to přišlo moc tekutý.. dokonce krmil i Martin, protože jsme měla pocit že je to prostě už mnou, ze začátku dobrý a po pár lžičkách děsnej řev.. bylo vidět, že jí to asi nejede.. já chytla děsnou depku, protože se mi moje usměvavé dítě mění v normálně hystericko vztekavé, z toho cvičení a krmení.. už řve jenji někam položím, protože si asi myslí, že budeme cvičit.. s tím jídlem ani nemluvím.. asi mě nesnáší...

jmisa
5. led 2010

Dneska usnul muž dřív než Alex, což je co říct, protože Alex usnul ve čtvrt na 7 😀

Grej, v 7 snídáme, pak se tu placatíme po bytě, uvařím oběd, někdy vyžehlím apod. a v 10 sváča jdem ven, vracíme se kolem poledne, najím se, udělám jídlo Alexovi a v 1 jí. Na druhou hodinu vyrazíme ven, vracíme se před 4, sváča, pak si hrajem a lehce před 18 koupání a pak jídlo a kolem 18,15 usíná v postýlce. 😀

m.e.l
5. led 2010

No my máme podobný režim jako Míša. . . K tomu teda zase úterý, čtvrtek já jdu na AJ a hlídá mamka.
Hlavně Luky je dost zvyklý hrát si i sám a zabavit se, takže stačí občas promluvit, podat jinou hračku a vydrží si v klidu hrát zatím co já třeba vařím, žehlím apod. . . .

kay
5. led 2010

mel díky za přání k 8m 🙂 😵

luzzi, taky moc děkuju za přání 🙂 😵 😵

lauro když jsme doma, tak holt střídám deky, hračky, cvičení, sedátka, židličky, odpo pustím telku, ikdyž to je spíš pro mě 🙂 dopo a odpo spánek, nejhorší je večer, když je fakt už protivná a já počítám každou minutu, když nevím co s ní.. asi jako grej 😀

m.e.l
5. led 2010

Jo večery jsou někdy na palici. . . Někdy chytne Lukyho "rapl" už v pět, někdy až v půl šesté. . . vyjmečně v šest. . .

jmisa
5. led 2010

No Alex se večer minimálně poslední půlhodinu po mně plazí, jinak pobrekává, kdybych ho dala spát už v půl 6, tak vytuhne. 😝

kay
5. led 2010

holky no u nás je ten rapl cca od pěti až půl šesté.. od 18h cvičíme, pak večeře a pak koupando a spát..

prosím vás nevíte někdo co znamená diagnoza od té doktorky na rehabce? zítra jdeme na tu neurologii, jsem nervozní a nevím co nás čeká..
napsala mi do zprávy:dráždivá, rozhazuje ručky, při pláči chvění ruček, v supinační poloze postura symetrická, DKK ve flexi na podložce, tonus konč. v normě, roling nepředvedla, v pronaci bez opory o HKK, bez zatížení med. kolínek, větší prohnutí zad, trakce III, landau II-III, vojta II

doporučení: LTV refl. stim. v pronaci

děkuju pokud budete někdo vědět..

jmisa
5. led 2010

Kay, Alex byl taky na zádech neklidnej, rozhazoval ruce a bylo to prostě špatným těžištěm těla v lehu na zádech, srovnalo se to lepšíma břišníma svalama.
Pronace je podle toho jak jsou stočený ruce a nohy, to nevím, co zkoumala, možná k lezení? A když jí naštelovala nožičku, tak čekala, jestli se malá zapojí i rukama? Usuzuju i to zatížení kolen.

prohnutí zad je jasný

Trakce bude podle mýho trakční zkouška, kdy si malou posazovala, jestli ta trojka je fáze, tak by to bylo OK je to do 9 měsíce.
Landau je taky zkouška, kdy dítě je nad podložkou na dlani drží někde na břiše a sleduje, jak se chová. Tady je trojka jen do půl roku, tam by měla být trochu dál. Tam nějak kontrolujou, jak reagujou ruce, nohy a myslím i jestli je tělo v ose.
Vojta bude pak takový to boční sklopení, zvednou ho nad podložku a rychle překlopí na jednu a druhou stranu a zase koukaj, jak reagují končetiny, myslím, že důležitý jsou tady ty horní. Tady je dvojka do konce 7 měsíce.

Ber to s rezervou, všechno si nepamatuju 🙂

grej
5. led 2010

Díky za vaše rozvrhy 😉

To je ta výhoda, že u Míši a Mel se chodí spát tak brzy. Ona je taky v pohodě do těch pěti, šesti. Jenže my koupem až v půl osmý... Když couráme, tak je to pohoda, ale jak jsme doma, je to děs.

Ona taky vydrží, hrát si na dece nebo v sedačce. Ale to je tak maximálně půl hodiny.

Nakonec jsme to spolu vydržely až do těch půl osmé, takže pak kojení u kterého mi usnula a už hajá. Jenže i když nespala od dvou, tak je mi jasný, že v půl dvanácté nejpozději budíček na kojení a pak další čtyři 😀

Pořád se chystám na to odnaučování buzení a zatím jsem se ani nedostala k tomu, si ten návod přečíst... Snad dnes 😅

kay
5. led 2010

Ty jo míšo, díky, docela jsi mě uklidnila, ikdyž to není úplně asi pozitivní.. kde bereš takový info? já už si úplně nepamatuju co s ní a jak dělala, ale moc toho nenadělala, právě proto, že furt jen brečela, mayslím, že ji nijak nepřeklápěla, aspoň ne rychle.. lezení podle mě taky njak nekontrolovala, ale já si to fakt nepamatuju, vím jen že ji klepala tím kladívkem do nožiček..

jmisa
5. led 2010

Kay, to sis nemusela všimnout, ji zvedne z podložky, nakloní dopředu, do stran a je to.
Položí na bříško, přimačkne patičku a vidí co děla ručičky, ty to ani nepostřehneš.

Jinak se neděs, ono se to srovná, posílíte svalíky a uvidíš že to půjde k lepšímu.

Akorát si nejsem jistá, jestli maj bejt ty nožičky ve flexi, ale to může souviset s dráždivostí.

Info - nezapomeň, že my už byli u neuroložky nejmíň 3x a 2x u rehabdr. A něco jsem si přečetla.
Ale ty zkoušky mi říkala neuroložka. Rehabdr. je udělala tak rychle, že kdybych to už nezažila, tak nepostřehnu.

grej
5. led 2010

Ty jo holky, to jsou věci... Kačky doktorka jen koukla jak pase a tím to haslo... To jsou diagnozy...

Kay - klid, ono to může být i těma tvýma nervama. Mě Kačka taky vždycky snědla jen pár lžiček a pak se dávila a brečela. Přišel manžel a narval do ní celou skleničku. Holt se s nima moc pářeme, na rozdíl od chlapů 😉

jmisa
5. led 2010

Grej, no naše pediatra kontrolovala pasení až teď v půl roce, pediatři jsou dost laxní v tomhle případě. No šak oni taky nebudou cvičit se vzpouzejícím se ročákem, až nepoleze nebo nebude stoupat apod. 😝

luzza
autor
5. led 2010

grej
my jsme teda doma hodně,krom vycházek... samozřejmě nákupy a návštěvy praktikujem taky,ale spíš o víkendu,než celý týden... mým holkám teda vyhovuje spíš ten klidový režim doma... když moc couráme,jsou protivnější a unavenější...
já teda žádný program nevymýšlím... 😅 holky jsou zvyklý zabavit se celkem dobře samy...při dvojčatech bych je nemohla furt tahat a střídat místa hraní...já myslím,že není potřeba se jim tak intenzivně věnovat...holky se povalujou a řáděj v ohrádce nebo na rozloženým gauči 🙂 stačí jim muchlat petlahev nebo krabici od kapesníků 😀 líbí se jim,že jim do toho občas zpívám,nebo je pohladím.. teď večer koukali jak věším prádlo a děsně se u toho řechtaly 😀 když jsem v kuchyni,jsou tam se mnou v těch vysokých jídelních židličkách a koukaj co tam dělám...já jim k tomu dám do ruky malej cedník nebo gumovou stěrku a je o zábavu postaráno 😉

jmisa
5. led 2010

Jo, Alex se mnou taky rád vaří 😀

kay
5. led 2010

míšo ach tak. děkuju,.. no já si právě nadávám, že jsme se nechala uchlácholit tím pediatrem a že jsme si tu rehabku neprosadila dřív.. teď mi stela dělá mosty, nemám ji jak udržet, ale trochu se uklidňuju, že nám ten cvik už veme, protože zvedá nohy už skoro pořád až pár cm k puse..

grej, náš pediatr se o tohle taky moc nezajímal.. ☹

luzzi, taky jsme raději doma v klidu.. akorát nákupy a v pátek jedeme teda vždykcy k babičce na oběd.. a vycházky občas. každý den ne..

luzza
autor
5. led 2010

kay
my taky chodíme rádi k babičce na oběd 😀

jestli si vzpomínáte,já si neurologii a rehabku pro nelču taky zařídila sama...můj pediatr měl pocit,že má na pasení čas... (i když jí už byly 3 měs 🙄 ) a pak začala pást jen na jedné ruce a tu druhou jak po obrně 😝

luzza
autor
5. led 2010

jinak
postýlku jsme museli nelince snížit...už se postaví o šprucle,potvůrka jedna... když je na zemi,tak se postaví u gauče a na gauči se postaví,opře se o parapet a většinou strhne svícen nebo chůvičku! 😠 je to fakt divoška...ještě že je eliška tak klidná,jinak nevím,jak bych je stíhala 😅 😅

luzza
autor
5. led 2010

na ten gauč samozřejmě nevyleze,jestli to tak vyznělo,když to tak po sobě někdy čtu 😅 😅 😅 😅

jmisa
5. led 2010

Mám z těch urychlenejch dětí depku 😀 😀

kay
5. led 2010

no tak míšo, jestli Ty máš depku.. já mám depku i Alexe.. je na tom líp než Stela teď..

nic malá se právě o hodinu dřív vzbudila, vyzunkla 170ml mlíka a snad nebude děsná noc,.. dobrou

držte nám zítra pěsti

luzza
autor
5. led 2010

kay
budem!!! 😉 😵

jmis
neměj depku!!! kvůli tomu to přece nepíšu 😅
vem si mě 😅 já mám doma na očích dvě naprosto rozdílný děti... 😅 každá je vývojově úplně jinde a k tomu ten váhovej rozdíl a pak mi někdo řekne : TAK JE NESROVNÁVEJ !! 😅
nela už krásně slabikuje TATA, DEDE, JEE, HA HA, BBBBB a eliška na nás jen křičí svoje áááá nebo bručí hlubokým hlasem... 😅 nela je vztekloun a se vším brzy třískne,elča je trpělivá a má šikovnější prstíčky...
a já je stejně denně porovnávám a říkám si,jestli ta eliška nelču ve všem dožene 😀 😀 😀 😀
a přitom je to vlastně úplně fuk 😉 😉 podívej,jak to všechno děsně letí.... 🙂
a my máme takový krásný starosti 😉 😀 😀 😀 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru