Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
20. kvě 2009

Luzz, tedy asi jsem ráda, že v Krči se císař v epi nedělá. 😕

artep26
20. kvě 2009

Ahoj holky 😉
Jdu vás dočíst ju??

luzza
autor
20. kvě 2009

ahoj jmis 🙂 ahoj artí 🙂
jsem ráda,že jsem zase s vámi 🙂 🙂

jmis
možná se nedělá právě proto ☹ a víš jak jsem tu všechny přesvědčovala,jakej je epík výhoda 😅
tak teď vás chci všechny varovat 🤐 🤐 nemusí to být tak skvělý... 🤐 🤐

artep26
20. kvě 2009

Luzz tak to je mazec, dneska mi bylo řečeno že půjdu na CŘ tak se bojím už teď. 😖 😖 😖
No hlavně že jste v pořádku a všechno dobře dopadlo.
Ještě jendou moc moc moc gratuluji 🙂
Já mám zítra nástup do rizikovky ve fakultce, pravděpodobně si mě tam nechají, páč se mi za týden zkrátil čípek o 1 cm a zkracuje se mi hrdlo (v pátek jsem trošku špinila, takže to bylo k tomu).
Jinak bubči mají 1400 a 1300+kousek g. jsou to prý experti říkal doktor 😀 😀 😀
Budu informovat Luzzu, jestli teda můžu Luzzi otravovat, jak to se mnou vypadá, ale pořád věřím, že mě zítra pustí domů a budu do porodu doma.
Tak si jdu pobalit věci do nemocnice a večer ještě juknu ... 😉
Zatím pa 🙂 🙂 🙂

jmisa
20. kvě 2009

Artep, taky máš pěkně velká mimča.

Luzz, no ono když nezabere pořádně epi u normálního porodu, tak si člověk řekne smůla a nějak to přetrpí, ale u císaře, bych to fakt nechtěla zažít. 😕

luzza
autor
20. kvě 2009

jmis
věř mi,že nejsem žádnej slaboch a snažím se vydržet maximum (co se týče bolesti),ale tohle bylo vážně nesnesitelný
začali řezat v 19,50... holky se narodily ve 20,03 a 20,04... bylo to těch nejdelších 14 minut v životě...kdybych nebyla připoutaná,tak jim všem vykopu zuby
oni zkusili,jestli mě to bolí...a já řekla že ne 🤐 ,sice to bolelo,ale dalo se to vydržet a nechtěla jsem vypadat jak histerka...
to jsem ale netušila,co přijde potom 😖 😖 😖 😖

jsem ráda,že je to pryč a že je elinka v pořádku...sono mozku neukázalo žádný krvácení ani ischemii,takže to je pro mě důležitý...

luzza
autor
20. kvě 2009

artíku
to je jasný 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

jmisa
20. kvě 2009

Luzz, tak hlavně, že to dobře dopadlo a jste všechny OK.

m.e.l
20. kvě 2009

Luzz, teda ty sis koukám taky užila. 😠 Mě teda epi v pohodě. Dokud jsem pak na jipu nezjistila, že díky tomu, že mi ho nechali a dávali nadále přes něj analgetika, tak jsem chvílemi cítila a chvílemi necítila nohy. Když jsem se měla jít za pomoci sestry umýt tak jsem myslela, že spadnu na zem. Pak jsem řekla, že už chci analgetika klasicky injekčně a né přes epi.

zofik
20. kvě 2009

teda LUzz, jsi moc statečná ti povím.....to fakt nepotřebuje komentář....

macous
20. kvě 2009

Luzzi - ahoj, jsi teda mamka šikulka a hlavně statečná, jak píše Zofik, hlavně že to všechno nakonec dobře dopadlo, to je nejdůležitější 😵 Zatím teda v nejhorším porodu jednoznačně číslo 1.............
Každopádně jsem taky změnila na epík názor, měla jsem podobný jako ty 😅
Jinak si berušky hezky užívejte a úplně tě chápu, že z toho pobrekáváš, je to nádhera 😵 😵 😵

Artepí - tobě držím palečky, abys vydržela co nejdéle 😉
Mel - a jak ti jde kojení???
Míšo - taky zatím kočík nemáme.....ale to se stihne 🙂

Musíme pak vyšťourat tabulku a doplnit tam holky 🙂
A nevíte některá jak je na tom Grej?

jankatr
20. kvě 2009

Arti - snažím se je sladit a myslím že už to docela funguje - opravdu jsem druhého budila když chtěl jeden jíst - teď už většinou vstávají spolu. 🙂 Spolu s kojením v "tandemu" je to šílená úspora času - zvlášť pokud jde o spaní v noci. 🙂

Kay - bepantenem jsem mazala ale asi možná víc než jsem měla, a tím že kluci v noc moc nevstávají a mlíčka mám hodně, takže jsou pak ty vložky vlhký, já do toho ještě přidala ten bepanten - zkrátka jsem ty bradavky asi rozmáchala... 🙄 🙄 🙄 A v kombinaci s tím že při každým kojení kojím z obou prsou takže si nestačí odpočinout a dát se do kupy to bylo raz dva hotový. Naštěstí ten nutrilon jsem přidávala jen jeden den, druhej den už jsme jenom kojili, i když s kloboučkem a další den už jsem odložila i ten 🙂 🙂 🙂

Luzzi - ty sis teda zažila 😒 😖 😕 - mě teda ten epidurál zabral v pohodě a docela rychle - jen mi pak bylo chvilku zle, ale to na mě šlo už když jsem rozdýchávala ty poslední kontrakce na balonu, takže se to dalo čekat. No co - trošku jsem si tam "odložila" a pak už to šlo - akorát je dost komplikovaný zvracet v leže na zádech, když má člověk přikurtovaný ruce, zbytek těla necítí, a nemá moc mlet hlavou... 😝 😝 😝

peda
21. kvě 2009

Luzzíku,vítám vás holčinky doma 😉 😵
normálně jsem měla husinu,když jsem to četla.To byl porod jak ve středověku ☹ 😖 to muselo být hroznýýý.
Naštěstí to máš za sebou a holčičky ti to určitě už stačily vynahradit.Jsou opravdu kouzelný a jak jsou krásně dopečený,ne žádný nedochůdčata 😵 😵 .Co bráška na holky?

peda
21. kvě 2009

Míšo,mě přišel minulý týden kočárek po 12 týdnech od objednání a přišla mi úplně jiná vložka do borby 😠 šílená,strakatá a že prej to poslali špatně z Německa,nikdo nechtěl přiznat chybu,ale je fakt,že na objednávce od nás z babycentra to bylo objednaný dobře.A musela jsem si vybrat z toho,co měli u nás na skladě 😠 prostě jsem hodně zklamaná.Za ty peníze,čekáš na to 3 měsíce a ještě to přijde jiný.Kupovali jsme i tario sedačku a isofix.Tak snad dopadnete líp a dostanete všechno tak,jak jste chtěli.

jmisa
21. kvě 2009

Ahoj všem.

Pedo, to je tedy pech. No snad to bude dobře. Já autosedačku brala Maxi Cosi, to je asi jediné, co už je v obchodě na skladě 😀

peda
21. kvě 2009

Macous,tak jak to dopadlo s tou dlažbou?Domluvili jste se nějak?
Ona plodovka může nějak po troškách odtejkat.V nemocnici na to mají takovou vodičku,kterou to polejou a zjistí,jestli to je,nebo není.Ona nemá pach jako moč,ale je taková nasládlá a nemá barvu jako moč.Teda vůni má nasládlou 😅 .Mě odtekla v 15 týdnu půlka množství a byla jsem zavřená v nemocnici,tak bych jí asi poznala.Ale mohla sis třeba jen ucíknout,jak tě mimi tlačí dole.

m.e.l
21. kvě 2009

Dobré ranko,
Mací - kojení se nekoná, odstříkávám a dávám z flašky, plus dodávám Nutrilon - malej je hladovej. 😉

zofik
21. kvě 2009

přišla mi sms od Artep, tak předávám i Vám:

Jsem přijatá pro předčasně hrozící porod, hrdlo prostupné na 1 prst, dětičky jsou v pořádku.dostanu kapačku proti kontrakcím a injekce na dozrání plic. pak se ozvu. pa P.

kay
21. kvě 2009

ahoj holky,

luzzi, vítáme vás doma, ted azážitek jak z hororu, to bych nechtěla zažít ani jako manžel.. to muselo být fakt šílený,fakt jak z nějakýho béčkovýho hororu.. No hlavně že jsou holky i Ty v pořádku... 🤐

zofiku děkujeme, snad bude artik v pořádku i s mimčama, moc ji pozdravuj..

meli tak jak to zvládáte?

luzza
autor
21. kvě 2009

vzkaz od artíka :
jé,teď koukám,že už to žofík vyřídila 🙂
tak budem artíkovi a bublinkám držet palčáky 🙂

m.e.l
21. kvě 2009

Žofí, pozdravuj Arti a ať se drží a nechá prcky ještě chvíli dopéct. 😲
kay, zvládáme to docela dobře. Luky právě od desíti spí a nevzbudilo ho pořádně ani krmení v půl jedné, jen "povinně" vypil flašku a spí dál. Za to od půl jedné v noci do cca čtvrt na čtyři to byl hlad, prdíky a prostě děs. Spala jsem cca 4-5 hodin. Nic jdu se k němu natáhnout, třeba taky usnu.

luzza
autor
21. kvě 2009

kočky moje,tak jsem si vás dočetla 😉

a já budu trochu pokračovat... 😉
manža byl z toho vážně moc špatnej,nevěděl co se děje,nechápal,proč řvu bolestí...ještě že ho vykopli 😒
když bylo po všem,ukázali mi děti,ale já je téměř nevnímala,snažila jsem se,ale měla jsem všechno rozmazaný...
odvezli mě na jip,manža se semnou ještě na chodbě loučil a pořád mi říkal,jak jsou NÁDHERNÝ 😉 😉 😉 drželi jsme se za ruku a oba jsme brečeli...
na jip jsem dorazila před 21 hodinou...bylo mi hrozně zle...a jak psala janka-zvracet v leže na zádech je dost nepříjemný 🤐 břicho bolelo,ale né tak moc jak na sále 😀 každá hodina tam trvala sto let...o půlnoci mi přivezli moje holčičky a zkoušeli je přiložit k prsu,ale moc se jim to nedařilo...
pak jsem je viděla až v šest ráno a to už jsme se hezky pomazlily 🙂
ve tři odpoledne jsem dolezla se sestřičkou do sprchy a pak už mě odvezli na sedačce na nadstandart...

tam už na mě čekal jirka...ještě že tam byl...pomáhal mi do sprchy i na záchod...byla jsem totiž úplně zmatená...občas jsem vůbec nechápala kde to jsme 😅 vložky mi padaly na zem i do záchoda 🤐 no prostě jsem byla úplně v prd... 🤐 trochu mě těma opiátama přefetli...

vozili mi děti po třech hodinách...pak mě nechali celou noc vyspat a ráno v 9 hod mi moje berušky přivezli nastálo 🙂 a od té doby jsme pořád spolu 😵 😵 😵

m.e.l
21. kvě 2009

Luzz, no teda fakt tvůj porod - děs. Tohle zažít můj manža, tak ho k dalšímu dítěti nedokopu, na to mu stačil můj porod a otázka druhého dítěte je dost tvrdě ve vzduchu a asi pak bude boj. Tvrdej boj.
Hlavně, že jste v pořádku. Člověk snad zapomene - NE nezapomene, ale vzpomínky se tak trochu "zkrášlí". 😉

luzza
autor
21. kvě 2009

melíku
máš pravdu 😉
krvácíš ještě?? 😕 😕 já docela dost 😒 tak mám trochu obavy...

luzza
autor
21. kvě 2009

pyraně chtěj papat 😀 😀 😀 tak jdu vyndat prsa 😉 😀 😀

luzza
autor
21. kvě 2009

tak se pyraňky nahltaly a odpočívaj 🙂
mlíčka mám dost pro obě,takže to mám bez starostí...
dokrmovali jsme jen první den po návratu z porodky...
teď už jenom kojíme...

holky jsou zlatý,vydržej většinou tři hodinky ...v noci i víc než čtyři...
zítra jdeme poprvé do poradny,tak doufám,že přibraly...

luzza
autor
21. kvě 2009

a tady je další pokračování z porodky...
třetí den po porodu začaly holky žloutnout...a další den už přestaly papat a pořád jen spinkaly ☹ ☹ museli je krmit sondou...byly z nich úplný hadrový panenky...pediatr nám stále zdůrazňoval,že přes svojí velkou hmotnost jsou NEZRALÝ,a že ta žloutenka je takhle vyčerpává...
následujících 48 hodin holky strávily v zářivkovém lůžku...
měla jsem je na pokoji...brečela jsem nad nima...
měly na sobě něco jako spacák s rukávkama a celý svítily modrobíle...
večer vypadaly jak ufounci...
naštěstí po dvou dnech šly hodnoty bilirubinu dolů a holky mi zase "ožily" 😅
kvůli té žloutence a poklesu váhy jsme se z porodky dostaly až za 8 dní...

m.e.l
21. kvě 2009

Luzz, krvácím, ale už to docela jde. Takový už fakt nepatrný. . . Nebo patrný, ale není toho plná vložka a nehrká to ze mě. 😉

luzza
autor
21. kvě 2009

hmm melíku
když já nevím,co je ještě normální a co už ne...
jsem 10 dní po porodu a krvácím jako v půli menzes a k tomu občas ty "cucky" 🤐 😕 pardon 🤐

luzza
autor
21. kvě 2009

c

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru