Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
5. lis 2009

Míšo, sociálku já čekám už od Lukyho narození - ještě nedorazila.
Dlouhej není, ale tlustej jo. 😕

laura29
5. lis 2009

Matous ma ve 3 mesicich 64cm a 6250g - takze taky docela POREZ!

kay
5. lis 2009

lauro, teda to je velkej chlapík 🙂

hanulka3112
5. lis 2009

Jmis, no dopoledne pospali asi něco přes hodinku a po obědě vytuhli ve 12h a malý spal do půl druhé a malá dokonce do 3h jsem nechápala 😵 obyčejně spí tak 2h no a teď už spinkají, takže super, asi to mám za to že mám dvojčátka, inak bych byla kaput, jak čtu, že Žofi usiná malý v 11h 😝 😲

hanulka3112
5. lis 2009

Lauro, to teda je porez já teď malé vážila doma a malý 6.500g a malá 6.400g a to měli oblečení 😉

grej
5. lis 2009

čau holky.
Já musím tu svojí berušku pochválit, asi tři dny spíme tak do půl deváté!! Ale usíná v fakt nejdřív v půl desátý. Včera třeba až v půl jedenáctý. Pak jsem teprve šla dělat něco do práce, takže jsem se taky moc nevyspala 🙂

V noci vstává tak 2 - 3x na kojení.

Jmis, jak jsi psala, že ti skoro přes den nespí, tak jsem mslela, jakej je to nespavec🙂 Když ti hodí 3x denně půl hoďku, to je super🙂 My když jsme doma, tak spí max 2x půl hodiny. Když někde lítáme, tak občas ducne v autě, ale zjistila jsem, že jí tenhle spánek nic nedává. Jen mě jo, neřve 🙂

Já čekám v úterý na prohlídce taky devět kilo. Před týdnem měla 8720 🙂

macous
5. lis 2009

Teda holky, pěkně nám ty naši puclíci rostou a přibírají 😀 já teď aktuální data nevím 😀 ale bude to určitě přes 6 kg a na cm typuji tak 65, vel. 68 jde totiž pomalu jistě do kopru 😅

U nás se přes den spí: dopoledne hodinka, odpoledne dvakrát slabá hodinka, takže celkem 3 hodinky přes den a v noci naspí celkem zhruba 11 až 12 hodin 🙂 až začnou lést zuby, tak se možná přidáme k Žofi do party.

Jinak Prevenar máme za sebou 😵

kay
5. lis 2009

grej 9kilo? 😲 tak já v pondělí čekám aspoň 5,5kg 😀

jinak Stelouch teď spí jak kdy.. ale většinou měla tak jeden půl až hodinovej a druhej dvou až tří hodinovej.. tEď ale nevím na čem jsme 😀 a v noci kolem těch 11h.. se 2-3kojeníma.. ale byla jsem tuhle s kamoškou a ta říkala, že její malejk spí 12h v kuse bez kojení a přes den kojí po 3 hodinách. 😅 jsou mu 4 měsíce..

jankatr
5. lis 2009

Tak další novinka - už je zubatej i Matýsek

laura29
5. lis 2009

kay - docela ti zavidim, ze je Stelinka tak drobna, aspon tolik nedostavaji zabrat tvoje zada -)

grej
5. lis 2009

to moje dítě bude asi noční ptáče. Stále nespí 🙄 CHvilku je zticha, tak se člověk namlsá, že už spí, a ono prd. Za chvilku zas spustí...

Kay - jak píše Laura, zlatých 5 kilo 🙂 Já teď měla v ruce bratrance, má o dvě kila míň než Kačka a mě to přišlo jako by byl pírko 😀 Kdybyste viděly moje bicáky 😀 O zádech ani nemluvím, ty už radši ani necítím 😉

m.e.l
6. lis 2009

Bré ranko,
Janky gratuluju Matýskovi k zubáku.
Jo jo, zlaté lehké děti, o svých zádech já už ani nemluvím, naštěstí pokud opravdu není ouvej, tak až tak Luky věčné chování nevyžaduje, takže se to dá obejít tím, že ho objímám v leže.
Teď je už od pěti skoro vzhůru, ale zatím se drží v postýlce a neřve na celý panelák, že chce jídlo. Jen si stihl postěžovat i na první světovou válku. 😵
Žofí, teda mě jít Luky spát v jedenáct, tak dudlík budu poprvé nahazovat možná tak v pět ráno. Včera šel Luky spát v sedm a první dudlík byl ve čtvrt na tři. 😅

jmisa
6. lis 2009

Ahoj.
Alex dneska kojo až v půl3 a teď se probral v 6, ale jídlo dostane až kolem 7, teď já, pak cvíčo......
Teď se posral 😀

jmisa
6. lis 2009

Zvláštní úkaz, asi na něj funguje ten nutriton, protože má zahuštěná i vajíčka, jinak je má vždy strašně tekutá. Dobrou chuť, pokud zrovna jíte 😀
Jsem včera dostala myšlénku, jestli se nebudí a není protivnej, že má hlad a hlad, že by mohl mít, že podle mýho většinu jídla vyblinká. Tak jsem mu koupila Nutriton, kterej by měl mateřský mlíko zahustit, tak zatím to vypadá dobře, blinkal jen jednou.

m.e.l
6. lis 2009

Míšo, jo a počkej až budou příkrmy, to bude už bobek jak vyšitej. 😉

jmisa
6. lis 2009

Jo a červenej 😀

kay
6. lis 2009

ahojte,

no jo děvčata i 5 kilo dá zabrat zádům 🙂 ale asi ne tolik 🙂 zase na druhou stranu, vetší a silnější děti nemají problém udržet hlavu že.. a můžu vám říct že bych raději pár kilo navíc než furt lítat a otáčet řvoucí dítko.. 😅

jmis, už jsi nevydržela a dala nutriton?

grej a jinak židlička u nás extra moc nezabrala... Stele se vůbec nelíbí ty popruhy takže ji v ní musím nechat nezaplou, takže na ni furt čumím jestli neklouže a musí tam mít ten pultík a do něj bouchá s hračkama, ale vydrží tam jen chvilku..

jmisa
6. lis 2009

Kay, no Nutriton je proti blinkání, dá se to do vody a trochu toho prášku, udělá to takový želé a to si vezme Alex před kojem a ono to zahustí obsah žaludku, aby neblil. Není to umělé mlíko.

jmisa
6. lis 2009

Tak jsem se stavila u dr., co na ten svatojánský chléb ona a prý jsem dobře udělala a až ho vypotřebujem, že můžem začít přikrmovat, tedy spíš zahušťovat stravu před kojením třeba lžičkou rýže a nebo, když budeme mimo domov, tak třeba kousek banánu. No a večer mu můžu dát trochu kaše - rýžové nebo kukuřičné.
Tak zatím pojedem v tom nutritonu a na cestách budu nosit banán.

Zatím jsem spokojená, protože se mi nepoblil ani v nosítku a to jsem ho tam šoupla hned po koju. 😵

m.e.l
6. lis 2009

No mě Luky dost přestal ublinkávat poté, co jsem mu začala dávat příkrmy. Neříkám, že neublinkne, ale podstatně méně. Hlavně jí i trochu pomaleji - musí sledovat kde se co děje, dám mu o víkendu příkrm je nad mé síly, protože čučí furt po tátovi a po kdo ví jakém zvuku - televize apod. . . Což v týdnu ji zapnu málo kdy.

jmisa
6. lis 2009

Tak krize, musela jsem nakojit z obou prsou 😕 To se mi ještě nikdy nestalo, ani v době spurtu, z toho jednoho neteklo po použití nic, vůbec nic.

kay
6. lis 2009

jmis, to neva, třeba je to jen přechodně, měla jsme to fakt hodněkrát... ale vždycky je to o nervy, tak vydrž...
s tím nutritonem jsme to neznala.. 😉

jmisa
6. lis 2009

Kay, no jo no, jsem si myslela, že v pohodě doklepu do půl roku 😒
Už jsem si uvařila kotel čaje na podporu kojení, tak uvidíme, kdyžtak dám večer trochu té kaše před kojením.

jmisa
6. lis 2009

Holky, je na UM potřeba nějakej spešl dudlík? Odstříkaný MM jsem mu dávala normální dudlem podle věku, to UM bude asi stejně hustý, co? Musím být připravena 😀 To jsem celá já.

Já vím, že jsou spešl na kaše.

m.e.l
6. lis 2009

Míšo, jj normálně to co používáš na MM tak můžeš použít i na UM. Na kaši používám AVENT s variabilním průtokem, no ono kaši má Lukýno díky své váze útrum. 😀

jmisa
6. lis 2009

No Alex taky není drobek, dneska jsem ho vážila a má cca 7 kilčo. Na to, že měl nízkou startovací váhu je to valibuk 😀

jmisa
6. lis 2009

Tak jsem mu dala před koupáním trochu kaše, mám tu nějaké vzorky, tak jsem to načnula. Krmila jsem ho lžičkou, tak v něm může být tak třetina té trochy 😀 Ale moc mu to chutnalo, tak snad aspoń má zahuštěnej žaludek a nebude blindit. Pak se po koupání vrhnul na prso a usnul.

kay
6. lis 2009

jmis tak to jsem zvědavá jaká bude noc.. švagrovka začla dokrmovat nutrilonem an večer, ale moc to nepomohlo a pak jí doktor řekl, že přibírá malej skvěle ale má přehozenej režim, takže přes den j i po 3- 4 h a v noci po 2h.. ☹
Ty jo 7kilo? dyť to byl drobínek 🙂

macous
6. lis 2009

Ahoj holky,
já teda už tak měsíc kojím z obou prsou, nejdříve jsem z toho měla přesně ten debilní pocit, že je to konec kojení, ale zvykla jsem si a je to v pohodě, mlíčka je takhle dost a stačí mu to, v noci máme dvě kojení a přes den po 2 až 3 hodinách, podle toho, jak zrovna spí 🙂
Já chci začít s příkrmem až na 6 měsících, pokud ovšem bude Maty dobře přibívat....

Jani, gratulka k zoubkům, to to letí, už máš doma zubatce 😀 😀

Melíku, Lukýskovi vyrašily zuby už ve 4 měsících viď?

Jo a dneska mi volala Dr. gyndařka, že dle stěrů zánět nemám, ale antib. mám dozavádět, že prý je to stejně potřeba, když je to tam rozlezlý 😅 tak alespoň něco 🙂

jmisa
6. lis 2009

Kay, no uvidíme, ono těch pár lžic kaše nemůže mít zase tak velký efekt.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru