Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
27. lis 2009

No mě ručník napadl už dřív, protože tak cvičí jedna holčina se svými dvojčátky na mé druhé diskuzi, ale nechtěla jsem to nějak dělat, teď když mi to ukázala sama cvičitelka, tak to zkouším.

jmisa
27. lis 2009

Teď jsem dostala tip na knihu Cvičíme s kojenci a batolaty - Dolínková. Maj to u nás v knihovně, tak si to půjčím. Jsou tam i cviky na balonech.

kay
27. lis 2009

tak já se vrátila se švagrovou z nákupů, super jsem si to užila.. normálně očistná lázeň hadra 😀 nakoupila jsme si hafo skleniček, tak budeme zkoušet..

holky a to cvičení, neurychluje to nějak zbytečn ten vývoj dětí? nemyslím třeb když lukynek měl pěstičky nebo tak, ale aby se to zase nějak moc nepřehnalo..? 😕 ale to asi hlídají že..

laura29
27. lis 2009

Tyjo, na nehlidam NIC. Vubec nevim, zda Matous neco dela dobre, spatne, napred pozadu... Akorat vim, ze se mi tu uz placati po cely mistnosti, prekuluje se na bricho na obe strany s uplnou samozrejmosti a osobne bych teda ten vyvoj radej zpomalila, kdyby to trochu slo 😀 Porad totiz z financnich duvodu castence pracuju z domu a uz ted mam docela strach nechat ho nestrezene nekde lezet, on se fakt tim pretacenim dostane klidne o metr, dva jinam, nez byl... A az zacne lozit, to uz neudelam lautr nic 😀

grej
27. lis 2009

Ahoj holky,
tak to mě mrzí, že to vyznělo tak, že mě Kačka spí blbě furt... ono to trvá asi jen týden. Jinak poslední dva měsíce spala super, usínala po deváté a budila se mezi sedmou a osmou, uprostřed toho byly dvě kojení. Takže pro mě super pohoda 🙂
Jen ten poseldní týden je slabší. Možná zuby, možná nachlazení (dnes jí zas teklo z nosu), tak nevím...

Jinak manža vstává každý den do práce, tak ho chci nechat v klidu vyspat. Znáte chlapy, nejsou jako my, silné ženy 😀 Ten kdyby měl spánkový režim jako já, tak už je mrtvej do týdne 😀

Jsem ráda, že se zvedla s Diny taková solidarita... Přece jen nejsme tak lhostejní, jak se pořád říká...

m.e.l
28. lis 2009

Bré ranko,
teda noci se trošku u nás zlepšily, mám pocit že od jedenácti to čtyř jsem o Lukym nevěděla, ale budíček nahodíl 5,45. On by prý mohl umřít hlady choudě moje malinký. 😵

kay
28. lis 2009

ahojte,
tak Stela vstávala v 6:45, 3x kojení a 1x nahození dudlíku, ale jinak ok.. no a teď bude 2 hodiny hlídat M. a já jdu spát 😵

grej, jj, já taky nechtěla aby to vyznělo nějak blbě, jasné že chlapi vstávají do práce, já jen třeba právě o víkendu nebo tak, jestli by manža nevstal místo Tebe.. i ta hodina nebo dvě stačí.. hele a není to třeba spurt? okolo toho 6měíce to tak je. jinak teda Kačka fakt spala skvěle 🙂

taky jsme ráda za Diny.. ikdyž teda jí to asi moc nepomůže v tom co se stalo..

lauro, no tak nejjistější je přece zem..🙂 Stelouch je skoro od narození na dece na zemi.. 🙂 z tama nespadne 🙂 ale je fakt že je Maty asi trochu hodně napřed pokud se už takhle otáčí na obě strany.. 🙂 to Ti ve 4M nezávidím 🙂 a s prací teda obdiv.. 😔

dobrou noc 🙂

jmisa
28. lis 2009

Ahoj.

Tak na Alexe něco leze, nejspíš to stejné, co na mě, podle příznaků. No snad aspoň vytvořím dost protilátek a dám je do mlíka 🙂
V noci pokašlával, ale jen na prázdno, tak jsem mu nad ránem dala sinecod, co nám na obdobný kašel dala pediatra a slyším v něm rýmu, zkusím odsát, jestli něco vysosnu. Ale je veselej a teplotu nemá, tak snad se z toho vykřešm bez problémů, už jen kvůli začátku toho plavání.

laura29
28. lis 2009

kay, ja ho taky mam uz od narozeni na zemi, ale ted se proste kutali, ze skonci treba ruzne pod stolem atd a uz je potreba ho hlidat. onehda jsem ho dala na zada pod hrazdicku a chvilu jsem neco delala a pak se mrknu a on je metr od ni na brise... a bude hur. mne by se libilo docela, kdyby jrste tak mesic dva proste lezel sporadane tam, kde ho dam. ale geneticky asi mame jiny predpoklady - vsechny 3 sestriny decka uz kolem pul roku lezly. u prvniho byla nadsena, u dalsich uz tak moc ne 😀 😀

kay, tak dobrou 🙂)))

luzza
autor
28. lis 2009

Dobré ranko 🙂
jmis
držím palce alexovi ať je co nejdřív fit,aby si nekazil plavčo 😉

táta nám šel pro čerstvý rohlíčky 🙂
holky vstávaly v 7 a teď jsem je dala zase spát, takže si jdu zalést taky 😉
dneska budou holky dopoledne poprvé baštit ovoce,tak jsem zvědavá... koupili jsme to 100% od Hippu... 😉
tak zatím pa pa 😉

kay
28. lis 2009

lauro, Ty jo no tak to je mazec 😀 to máte se ségrou děti opravdu někde jinde a věřím, že bys to brala ještě chvilku posunout dozadu ten vývoj.. 😀

luzz, taky dobrou 🙂

míšo, jejda, tak snad to Alex zvládne dobře, hlavně že je veselej 🙂

já teď vstala, Stela šla spát, tak asi půjdu ještě taky, ta hodinka se ještě hodí 🙂 😵

grej
28. lis 2009

Ahoj,
Kay, no bohužel manža je každý druhý víkend v práci. A i o víkendu kdy je doma si moc nepospím, protože většinou Kačce dávám po probuzení jíst a to už pak neusnu. Ale zatím to v pohodě zvládám. Až bude krize, tak to mileráda přesunu na manžu 😀

Kačka chytla nějakou rýmu, chudince jí pořád teče z nosu ☹ Obyčejnou odsávačkou nic neodsaju, max to co má přímo v dirce. Ale slyším, jak to má v nosohltanu, jen se toho neumí zbavit. Normální dospělý by to vysmrkal nebo naopak vtáhl dovnitř, ale jí to nejde. Tak jsem zkusila odsavačku na vysavač a taky nic.. Tak snad jí to zmizne samo. Budu stříkat slanou vodu a bude.

Se spurtem nevim, přes den tolik jíst nepotřebuje. Takže hlady to myslím nebude. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet...

lauro, no tak toj e hukot, to ti fakt nezávidím 😀 Kačka se zatím otočí jen ze zad na břicho, obráceně jí to moc nejde, tak se to povede jen výjimečně..

jmisa
28. lis 2009

Tak jsem Alexe ráno vyluxovala vysavačem a vypadá dobře. Dopo byl venku s tátou, prý nekašlal, tak snad sinecod zabral.
Já stříkám vincentku do nosíku.
Já si byla půjčit tu knížku ke cvíču, tak čekám, až Alexkovi trochu slehne, před polednem jedl. Dneska měl tu dýni naposledy a od zítra bude brokolice + brambor.
Táta je pro změnu v práci, doufám, že brzo přijde, aby uvařil obídek.

luzza
autor
28. lis 2009

tak Eliška zblajzla celý kelímek ovoce (100g) a ještě vřištěla, že už není... a Nelinka nechala trochu na dně...nejedla to s takovou chutí jak masozeleninový příkrmy... tak snad tomu taky přijde na chuť 😉
bylo to jablíčko s hruškou 🙂
takže už mi holky baštěj kromě kojení dva příkrmy denně... tak jsem ráda...

jmisa
28. lis 2009

Luzz, to je porce jen 100g? to Alexovi stačit určitě nebude 😀

m.e.l
28. lis 2009

Míšo, 100% ovoce je jen 100g. . . . Luky zatím jede na přesnídávce 125g a už si zvykl, že je jen taková porce a většinou se to obejde bez dodatečného řevu. 😅

kay
28. lis 2009

hm, tak tela se na dnešní brokolici tvářila dost stejně jako na všechno ostatnítakže jsme do ní možná dostala tak půl lžičky..

jinak jsme pekla na oběd kuře s rýží a udělala jsme jablečno hruškový kompot 🙂 a teď dlabu marcipánový špalík 😀

zítra zkusím ještě tu brokolici a pak asi zkusím něco jiného jestli jí to nezachutná.. 🙄

laura29
28. lis 2009

Grej - zkus strikat vincentku do nosu, mne se to hodne osvedcilo, kdyz mi to neslo Matousovi odsat.

jinak M. se cilene otaci jen ze zad na bricho, ale opacne se mu to deje dost casto bezdecne, jak sebou na tom brichu sije, ruzne se propina na rukach a je mu mala cela deka, na kterou ho davam, takze musim davat zabrany a hlidat ho.

laura29
28. lis 2009

a vubec netusim, jestli se placati spravne nebo ne, nechavam ho svymu osudu a nejak neresim, jak moc ma ci nema sepnuty pesticky, nebo jestli se moc zaklani, spoleham v tomhle na prirodu a moje laicke oko, kterymu se to zda v norme, to placateni 😀 dala jsem nejaky fotky do alba.

kay
28. lis 2009

Ty jo Lauro a tahle dek aje mu malá? :-d no tak to je let, Stela se placatí jen na jednom mítě 😀 btakže nám by stačila a třetinová 😀.. koukám zýábran tam máš fakt dost 🙂 a co vlastně děláš? myslím jako za práci..

m.e.l
28. lis 2009

Ty jo Lauro, tak to je fakt mazec. Ve čtyřech měsících. . . V sedmi se Ti s takovouhle bude stavět.

jmisa
28. lis 2009

Tak jsme Alexkovi koupila hrneček. Večer jsem mu do něj dala mrkev s jablíčkem, co jsem si dělala a po chvilce zápolení pochopil, jak sát, aby to teklo.

Nakonec máme tenhle:
http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/canpol-n...
líbilo se mi, že je malej a lehkej, udrží ho sám.

m.e.l
28. lis 2009

No Alex je šikulka, já jsem zvědavá na Lukyho. Dostane hrníček k Mikuláši, bude mít teda Avenťáckej, platil manža, tak proč ho nezkásnout, že? 😀 A koupili jsme žlutej. 😵

jmisa
28. lis 2009

My máme modročervenej. Ten malej měli jen jeden druh.

kay
28. lis 2009

holky já mám z těch vašich šikovných dětí fakt depresi.. ☹ dneska jsme zkoušela Stele dát zase kaši večer a ona ikdyž ž omylem otevře pusu (byla tu na návštěvě švagrová a na ni se vždycky hrozně směje), tak už umí prstě ten jazyk i vzdadu tak přilípnout k patru, že to všechno vyplivá.. M. teda říkal, že něco asi spolkla, ale mi to nepřijde.. zkoušela jsme i dvě různé lžičky.. a o hrníčkách nemluvě.. koupila jsjme teda plastovej obyč normální hrnek a uvidíme jestli se jí bude chtít z toho něco pít, ale to pití tak nehrotím, když furt kojím plně..

m.e.l
28. lis 2009

No on teda má Luky ještě s pítkem jednu flašku s Tomem a Jerrym co dostal od tchánovic, ale to když pustí tak teče, což je zatím docela blbé a pak se tím taky docela slušně dusí, protože mu to do tý pusy teče moc a on neví co s tím. Takže radši předtím ještě zkusíme tenhle.

jmisa
28. lis 2009

Kay, no jestli je rozežranost šikovnost.... 😀

jmisa
28. lis 2009

Tenhle LOVI hrnek má uvnitř takové cosi a podle toho, jak moc se to zamáčkne, tak moc to teče. tak to má Alex na nejmenší průtok.

m.e.l
28. lis 2009

Kay, no rozežranost nevím taky jestli je šikovnost. . . Někdy je to spíše boj vysvětlit mu, že je to opravdu prázdné a že rychleji mu to fakt dávat neumím. 😀 Hele zase Stelinka se pěkně otáčí na pupek, Luky - škoda mluvit. 😉

m.e.l
28. lis 2009

No ten od tchánovic má prostě jen pítko s dírou. . . Takže to vlastně teče furt a docela dost, takže po flaškovým dudlíku je to moc rychlej přechod.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru