Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
20. pro 2009

No já myslím, že denní mytí ještě nikomu neublížilo, a pokud má mít dítě ekzém či podobné kraviny, tak je bude mít i tak. Zjišťuju, že třeba Luky bude mít asi na obličeji podobně citlivou kůži jako já. A to mu na něj nic nepatlám, jen když jdeme ven, tak mažu.
Jdu dát oběd a pak se chystat na Apassionatu, dárek k vánocům od P., pak půjdeme ještě na véču. 😵

jmisa
20. pro 2009

Kay, Alex už pak nohy křížil, tak nám byl ten cvik odebranej. 😝

jmisa
20. pro 2009

Tak jsme vydrželi hodinku venku, tedy já vydržela, Alex tam spokojeně chrněl v kočárku.

kay
20. pro 2009

my se vrátili z plavání, poslední lekce prvního kurzu 🙂 bylo to fajn. těsíme se na další..

míšo, no rehabka říkala, že když kříží nohy, mám povlit tlak nebo jakoby zapérovat prstem, přerušovaný tlak.. a ona vždycky nohy povolí..

kay
20. pro 2009

mel, závidím apassionatu i večeři, mi by bylo jedno kam bysme šli, hlavně že někam pryč.. 😀

dneska mě dostali na plavání dvě o 3 měsíce mladší děti, které si už strkají nohy do pusy.. Stleinka ani náhodou ☹ jeden z těch dětí je její bratránek.. 🙄 depres..

jmisa
20. pro 2009

Kay, Alex už ne, už byl na to vychytralej, ten cvik cvičil už dlouho, prostě potřeboval změnu.

jmisa
20. pro 2009

Kay, dítě které si strká nohy do pusy brzo, nemá obvykle břišní svaly, proto to dokáže nebo nějaký jiný renonc. Aspoň nám to takhle řekla fyzioterapeutka.

kay
20. pro 2009

míšo a jak dlouho jst eho cvičili? teda ten Alex je chytrej.. 🙂 no já nevím kdy si je má strkat do pusy, myslela jsme kolem 6M, bratránkovi S. je teď asi 4,5M..

jmisa
20. pro 2009

Kay, tak asi dva měsíce.
Já bych spíš než chytrej řekla, že je od přírody vychcanej 😀

m.e.l
20. pro 2009

kay, Luky si nohy do pusy taky nestrká, má je moc daleko, takže klídek. 😉

kay
20. pro 2009

míšo, no myslím, že i to je v rozumné míře dobrá vlastnost 🙂

mel, no já už jsme strkání noh do pusy vzdala, naopak to považuju zatím za přednost, přece si nebude strkat špinavý nohy do pusy? 🙂 ne že by je měla teda špinavý 😀

tak Stelinka snad už chrupe. V 18h jsme odcvičily, pak v 18:15 kaše - 80ml (samozřejmě něco málo zůstalo na triku, ale jedla jak divá, nechala poslední lžičku 😀 a pak koupačka kojení a spát.. nevím jestli to dělám dobře, ale hlavně že jí. Myslím, že zapracujeme pořádně na tom kojení po 3 hodinách a pak uvidíme co s příkrmy..

holky a kolik vlastně by "mělo" dítko tak sníst třeba večer ml resp g..?

jmisa
20. pro 2009

Kay, na UM je od půl roku 210-240ml vody na jednu dávku, aspoň tedy na Hami Hajaja a pak na kaši je 135ml vody a z toho udělat kaši.

m.e.l
20. pro 2009

Hm, UM má Luky stále 180ml . . . 😀

kay
20. pro 2009

tak UM jsme jí včera nedala, ale usla v klidu i po 100ml.. a té kaše snědla těch 80ml (resp z 80ml vody) a pak po koupání vysosla obě prsa.. Ale myslím, e to dělá spíš už jen ze zvyku, že by tolik mlíka ani nepotřebovala ne? nemůžu po max 7mi kilové Stelince chtit, aby jedla dávky jako třeba 10ti kilové dítko ne? ona je hrozně drobná, nevím kam by se jí to vešlo 😅

mel, no vidíš, tak jestli to Luknykovi stačí, proč dávat víc ne?

kay
20. pro 2009

jo a na vánoce jsem si od Ježíška objednala plenkové kalhoty Bambino mio.. 😅 zkusíme a uvidíme..

m.e.l
20. pro 2009

kay, jj zatím mu to stačí, tak mu zvyšovat nechci, je těžkej dost. 😕

jmisa
20. pro 2009

No Alex jak blbnul s kojením, tak v klídku vyžah 250ml MM.
Jinak UM mu zatím dělám z 180ml vody, to odpovídá jeho věku a zatím i potřebě.

Mel, malej má tedy tvrdej režim 😀

m.e.l
20. pro 2009

Nemá tvrdej režim, jen prostě se držím zásady, že když mu to stačí, tak proč ho přežírat?

m.e.l
21. pro 2009

Bré ranko,
Luky straší od pěti, ale je držen v postýlce a chci aby si ještě zdříml, protože jinak bude pak hodinu po vstávání řvát, že chce spát. 😝

jmisa
21. pro 2009

Ahoj.
Ráno jsem si myslela, že máme rozbitej teploměr, je tam strašný "vedro", máme jen -1,5 to jsou hopy. Doufám, že nebude pršet, aby nebyla ledovka, aspoň do oběda by to mohlo vydržet, jedem s Alexkem k pírehabdr. a musíme autem.

m.e.l
21. pro 2009

Míšo, v půl šesté u nás bylo -10,5, teď P. koukal a je -5,5.

jmisa
21. pro 2009

No ono to musí jít nějak od jihu, jak jsem koukala na idnesu, nebo spíš od jihozápadu.

jmisa
21. pro 2009

Jo a jinak nos děs, asi máme půlroční spurt, protože jsem kojila a 2 hodiny, do toho zuby, takže v půlnoci dostal panadol a alespoň přestal plakat, ale kojilo se vesele dál.

jmisa
21. pro 2009

Jo a máme dvě nové bejkárny, pokochejte se,
tady to začíná
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_6.mesic/#D...

kay
21. pro 2009

dobré ráno,

tak děvčata, já se včera nějak blokla, když chtěla jíst po dvou hodinách v noci a prostě jsem jí nedala nic. brečela chuděra hodinu a čtvrt apak usla.. vzbudila se po 4h a to jen párkrát zabrekla, já pak šla na záchod, že se musím připravit na další hodinu breku a ona usla a spala do 6:40.. 😅 to jsme jí dala už mlíko a spala by dál, ale v osm jsem ji už vzbudila aby neměla přehozenej režim... dnes v noci jí taky nic nedám a když bude pěkně spát, tak ji přestěhuju do pokojíku. tak.
jen nevím, včera jsem jí dala ještě mlíko před 22h, myslím, že to bych asi měla zachovat jako druhou večeři, nebo nevím jak to udělat aby měla 6x denně jídlo, když bude jíst po 3 hodinách..

míšo, fotky super, v té postýlce má tvářičky jako jablíčka 😀

jmisa
21. pro 2009

Kay, no my normálně, když nejni spurt a zuby, jíme nad ránem cca kolem třetí - čtvrté, pak v 7, v 9,30 pak 12,30, pak 16, pak 18-18,30.

jmisa
21. pro 2009

Jo a tvářičky se nediv, víš jakou práci mu muselo dát dotáhnout to svoje obr tělo do sedu 😝 😀

kay
21. pro 2009

míšo, díky, no tak já to vlastně přehodila a nemáme tu třetí čtvrtou ale mám tu 22h, ale myslím, že je to lepší, jíst už nad ránem, tak zkusíme dneska v těch 22h nedat a pak dám kolem té čtvrté.. to bude peklo..
no vypadá to pěkně rotomile 😀

jo a na teploměru máme teď cca -12 stupňů, v noci - 16.

jmisa
21. pro 2009

No taky k vám to teplo dojde.

Já bych klidně kojila v těch 10, kdyby spal do ráno do 7, ale on prostě kolem 18 je hotovson a nevzbudí se.

m.e.l
21. pro 2009

Míšo, Alex je šikulka. Ten evidentně když něco opravdu chce tak to udělá. A matko dej mu najíst ať nemusí okusovat stůl. 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru