Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
8. led 2010

kay
už to tak vypadá 😅 😅

kay
8. led 2010

jéžiš to by bylo super.. 😀 ikdyž je fakt, že je rozdíl, když brečí a nebo když řve mamama např. v noci, když jí nechci dát mlíko nebo u rehabky... 😅

grej
8. led 2010

čau holky, tak jsem zase vyřízená z toho našeho nespavce. 🙄
Opět jsem si libovala, jak tři dny krásně večer sama rychle usínala a teĎ mi druhý den dává sežrat, že jsem se namlsala 🙂
Včera i dnes usnula až v deset a to je v postýlce od osmi. Chilku jen tam klid, chvilku pobrekává... Pak řve. To je mi jasný, sže se otočila na břicho. Na břiše neusne, takže ječí.
Sice jí nechávám usnout samotnou, ale každou chvíli jí tam musím jít otočit 🙄

A to jsem si myslela, jak usne hned, protože dnes spala hodinu dopoledne a pak jen od půl třetí do tří odpoledne. A od té doby nic. Už v šest byla utahaná jak kotě.

Zajímalo by mne, jestli se to někdy naučí, usínat v pohodě pokaždé. Ne jen dva dny za sebou a pak zas útrum.

grej
8. led 2010

Jinak Kačka se nějak ve výoji zastavila. Od toho pátého měsíce má pořád jen dva zuby,žádnej jinej na obzoru...
Stále válí sudy po bytě a otáčí se dokolečka, ale rozhodně to nevypadá, že by se měla zvedat na kolena...
A říká baba a papa, ale čím dál míň častěji.

luzza
autor
8. led 2010

grej
a spí v postýlce i přes den?? jak si psala,že jste pořád někde v trapu... 😕 jestli to nemůže být taky tím...
holky jsou zvyklý spát jen ve svý postýlce... když usnou v kočáře,tak to je nad plán denního spinkání...
já bych ji tam zkusila dávat pravidelně i přes den... ať je jí jasný,že se tam prostě musí spinkat...
moc bych ti přála,aby se to už srovnalo...

luzza
autor
8. led 2010

grej
naše eliška nemá ještě žádnej zub 😉 😀

grej
8. led 2010

Luzz - přes den mi spí jen v kočárku. Stačí jí dát kombinézu a je pomalu v limbu. Vyjedu s ní na terasu, párkrát popojedu a spí. V postýlce mi neusne. Když mi třeba usne u kojení, tak jí tam položím, ale do deseti minut je vzhůru... Takže jí dávám spát přes den jen ven.

Ale ona mi jinak večer usíná docela v pohodě. Ne hned, třeba usne do půl hodiny, ale spíš si tam tak povídá, pobrekává a nakonec usne. TeĎ je hlavně problém v tom, že se otočí na břicho, pootočí se naštorc a už se nedá otočit se zpátky...

laura29
8. led 2010

grej - neco na tom, co pise luzza, je. Na matousovi pozoruju, ze spi hur, kdyz ma moc podnetu za sebou, kdyz ho ruzne taham po navstevach atd. a ma moc podnetu, je z toho vzdycky desne rozhozenej a ac by mel byt unavenej a urcite i je unavenej, tak usina mnohem hur, proste je prebuzenej.

a zadruhy - co jsem na nem vypozorovala - taky mi usinal desne pozde, davala jsem ho kolem pul devate spat, pac do ty doby mi prisel cipernej, ale on spal jen pul hodky, pak se probouzel a do jedenacti i dyl oci jako tenisaky a nezabral a nezalbral. ikdyz jsem mu dala sunatr jeste, tak nezabral.

ted jsem ho 3 dny po sobe zkusila dat spat uz v 7, usne u kojeni (vim, ze se to nema, vim, ale proste to tak delame 😀 ), potom se vzbudi za cca pul hodky a breci, ale to uz jsem v pohotovosti s lahvickou sunaru a dolejvam ho. a on to vysosne a spi dal. Prpste se mi osvbedcilo ho dat lezet fakt driv.

A dalsi vec - nema treba Kaca hlad? Mne furt nebylo jasny, proc se matous pul hodiny po kojeni a usnuti budi a place a place, dokud jsem emirickou metodou pokusu a omylu neprisla na to, ze ma jeste furt hlad. On je pres den rozlitanej ted uz, vsechno ho zajima, vsude chce byt, uz si defakto do lezo-plazi, kam chce a nema tak moc cas jist a proste vecer se pak od te sedme do te jedenacte dojida. on fakt zere pak, proto mam pak v pohotovosti tu lahev se sunarem a to je jediny, co ho uklidni - jidlo. Nema treba Kacka hlad??

Jinak uz se tesim, az odbije Matousovi pulrok a zacnu davat prikrmy a na noc mu treba zaplacnu ten jeho zaludecek kasi a snad bude pak klid. Protoze ted jsou noci desny, kojim kazdy dve hodiny. Ale chcu proste do toho jeho pul roku vydrez, ze je fakt z 90 % kojenej.

grej
8. led 2010

Ahoj Lauro,díky za tvoje postřehy.

Vím, že děti potřebují režim a když cestuju, tak ho Kačka moc nemá. Ovšem na mou obranu musím říct, že zrovna tenhle týden jsme byly jen ve středu na plavču, jinak jsme pořád doma... Takže spíš mi připadá, že je vedle z toho, že jsme doma 😀

Ad spaní dřív... Zkoušela jsem to, když byla menší a ať jsem jí dala spát v sedm nebo v osm, tak stejně usínala až kolem deváté... Mě vyhovuje, že chodí do postele v osm. Usne tak kolem půl deváté (když zrovna extrémně nevyvádí) a ráno vstává v osm. Což je super. Kdyby se mi budila v šest ráno s tím, jak v noci vstává, tak bych to asi moc dlouho nevydržela. Když by mi usnula dřív večer, tak já stejně dřív spát nepůjdu...

A hlad? Tak to nevim. Mám u ní spíš pocit, že do ní cpu jídlo aniž by měla hlad. Snídá tak v devět (kojení), pak je oběd po poledni (masozeleninový příkrm), pak kolem třetí sváča (kojení), pak kolem šesté kaše s přesnídávkou) a kolem osmé kojení. Pak se mi obyčejně budí ještě po jedenácté na kojení (to si zvykla) a pak krmím jednou v noci. A pak až ráno. Ale nemyslím, že by se v noci budila hlady... Spíš je zvyklá a chce se ňuchňat..
A zase jí nechci přežírat, přeci jen už má deset kilo... Tlustá je dost 😀 I té kaše jí večer dávám radši poloviční porci než píšou na krabici. Ani to většinou nesní...

Myslím, že je to jen zvyk, to její buzení. Teď bude mít manžel zase dvanáctky, ale další týden co bude mít volno už budu drsná a vyhodím ho spát do obýváku. Abych neměla výčitky, že ho budíme až bude Kačka vyvádět...

m.e.l
9. led 2010

Bré ranko,
mě teda když se Luky jeden čas budil v půl třetí ráno, tak to ani nebyl hlad, byť mlíko vypil, ale bylo to jenom proto že ho dostal. Budil se spíše, že ho něco probudilo a on nemohl zabrat, tak si jako "zábavu" zvolil řev na celý panelák. Tuhle jen hodinu v postýlce vejskal a vystačil si s dudlíkem.
Nic, jdu přebalit zvíře. Bolí mě v krku jak prase, spouští se mi rýma. . . Ani se s ním mudlat nemůžu. ☹

jmisa
9. led 2010

Ahoj.
Teda venku je sněhu, to asi kočárem neprojedem 😝

Alexek se ráno vyčůral do nočníku 😀 Jsme vstali, rozbalila jsem ho a šup na nočník, během minutky čůral. Akorát kadění asi nechytnu, nějak s tím otálí a já už nemám sílu ho tam ržet 😀

jmisa
9. led 2010

Jsem byla venku s psicí a jsem teda zvědavá, co jako budeme dělat doma, protože tím sněhem neprojedem. 😝 Na chvilku půjdem s nosítkem, ale jinak.....

grej
9. led 2010

dobré ranko,
je to sranda. U nás ani neprotahujou ulice, takže tu normálně auta nemůžou jezdit, protože je to hluboký jak blázen. Jedno už tu zapadlo 😀

Škoda, že nemůže nasněžit nějak normálně. BuĎ nic a nebo rovnou kalamita...

jmisa
9. led 2010

U nás se taky neprotahuje, ale vypadá to uježděně. Protahují až hlavní.

kay
9. led 2010

ahojte, dočtu později..

Stela v noci po půl hodinách brekala v postýlce, takže jsem furt lítala.. vždycky když jsme přišla a dala dudlík, tak vypadala ře usne.. zuby jsem ždáné nenšla, tak začínám mít strach, jestli se tam třeba nebojí nebo něco.. ☹ jo a spala do 9h díky tomu.. takže jsme odcvičily a jde svačit.

kay
9. led 2010

jo a je u nás asi 3 cm ledu na tom sněhu co napadl včera, celou noc pršelo a bylo kolem nuly, tak jsme myslela, že to roztahje a ona se udělala normálně brutální ledovka.. Martin má dneska a zítra koncerty, tak budu mít fakt děsný strach..

kay
9. led 2010

grej, víš co si myslím, neber to nijak zle, ale podle mě je to tím, jak furt někde trajdáte.. já být Tebou zkusím prostě týden dva fakt nikam nejí (myslím jako návštěvy a tak) a prostě zkusit dávat Kačku spát zhruba ve stejnou dobu a zhruba ve stejnou dobu ji budit.. to je jen můj laický názor.. jinak prosím Tě vývoj má super, dyť Stela nemá žádný zub, točí se tak do pravého úhlu max, ždáný kolečka, a neříká vůbec nic.. o sudech nemluvě.. myslím, že je kačka šikovná.
jo tak koukám, že Ti to psala už i Luzzka 😀 no asi na tom něco bude.

jmisa
9. led 2010

Dneska jsme už 2x čůrali do nočníku, teda já ne, jen Alex 😀

luzza
autor
9. led 2010

jmis
a není na nočník trochu brzy? 😕

luzza
autor
9. led 2010

myslím,že alex nemá ani tucha o tom,že čůrá do nočníku 😕 tak mi to přijde zbytečný... nevím

m.e.l
9. led 2010

Luzz, no on Alex bude velice brzy mít tucha, že čůrá do nočníku, protože nebude mít mokro v plíně. 😉

kay
9. led 2010

tak jsme zpět z nákupu, stela na chvíli usla, uvidíme jak dlouho jí to vydrží.. o půl jedné je oběd...

míšo a to budeš každý den čekat až se A. vyčurá, nebo jak Ti to jako dá najevo, že se mu chce, když ani neví, že čůrá? 😲

jmisa
9. led 2010

No nevím, synovec chodil od půl roka a v roce byl bez plen. Taky myslím, že pochopí časem.

Myslím, že dneska jsem hodně pohodlné, když starší generace matek praly pleny, tak se snažily rychle děti naučit na nočník. Dneska je to dost pohodlné.

jmisa
9. led 2010

No a zatím ho dávám vždy když se probudí a zkouším každou hodinu, jak jsem doma ho tam "posadit".

laura29
9. led 2010

Od roka bez plen?? To je sikula ten synovec!! Podle me to musi byt castecne i "vlohami", ze je proste sikovnej, neni to podle me jen tim "drilem" od ranych mesicu 🙂

kay
9. led 2010

no mě mamka taky říkala, že brácha byl docela hodně rychle na nočníku.. já prý později o hodně, ale to přičítám tomu, že na bráchu bylo víc času jako na první dítě že.. 😠 ale osobně to budu zkoušet až bude Stela sama sedět. a látkovky používám taky.. teda čerstvě ale jo.

jmisa
9. led 2010

Lauro, no ve dne jo, v noci ji nosil, ale už do ní nekadil.
Neteř byla línější, ta chodila v plenách skoro do roku a půl.

luzza
autor
9. led 2010

holky
koupila jsem jáhly a chtěla bych udělat kaši... nedělal ste jí někdo?? 😕 jmis??
já dala poměr jak na vločkovou a zatím je to namočený...ale fakt nevím,kolik se jich dává...

luzza
autor
9. led 2010

grej
ještě mě napadlo... naše holky mají na spaní hadrovou panenku a plínu...když jdou spát,hned rozvíraj náruč a čekaj,že dostanou nánu a plínu... je to docela silnej rituál...zkus s kačenkou něco podobnýho...když se to bude furt opakovat,mohlo by jí to pomoct 🙂 🙂 tak tfuj tfuj 😉 🙂

jmisa
9. led 2010

Luzz, jáhly jsme dělala jen s mlíkem, předtím jsem je spařila a pak nechat odstát a bylo to myslím 1:4, ale já to beru všechno od oka. 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru