Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
14. dub 2009

melíku
může to podědit po někom jiným 😅 😀
můj chlap by mohl žít v montérkách a já v triku a kraťasech 😅
za to můj brácha je převlíkací typ 😀 potrpí si na značkovým oblečení a nikdy by nešel třeba s igelitkou v ruce 😀 občas domčovi kupuje nějaký oblečení nebo boty 🙂 dřív to domču moc nebralo,ale poslední rok je šťastnej za mikinu Londsale nebo sandále Diadora 😅 😅 😅 😅 prostě celej strejdánek 😀 😀 😀

luzza
autor
14. dub 2009

teď ráno se mu zdál divnej zip u poklopce kalhot 😠 😠 já z něj zestárnu 🙄

luzza
autor
14. dub 2009

ahoj jmis 😉
kdyžtak budeš nosit "mišáka" v šátku 😉 než dorazí kočár 😀

kay
14. dub 2009

dobré ránko holky 🙂

no takluzzi, úplně jsme si představila tu uniformu na Domčovi 😀 to tedafakt neznám.. M. je asi stejný typ jako Mel manža - všechno černý a když chceš aby se převlíknul, musíš to tajně sebrat ze židle když spí a hodit rovnou do pračky 😀

jmis a Ty ho máš už objednaný?

kay
14. dub 2009

luzzi, no to je snad horší jak ženská 😀

jmisa
14. dub 2009

Luzz, no to abych ten šátek raděj už koupila 😀 😀 😀
Doufám, že tam bude aspoň autosedačkä, když je od jiné firmy 😀

No já si dala rezervu, i při dlouhé lhůtě by měl dofrčet do Čech na konci května, takže asi 6 neděl před porodem, tak snad.......

jmisa
14. dub 2009

Kay, no jasně, už dávno, tedy pro mě dávno 😀 Ale dodací lhůta je 10-12 týdnů.

m.e.l
14. dub 2009

kay, no úplně černou manža nenosí. Ale garantuji Ti, bude ve skříni 6 triček, 4 světlé a 2 tmavé. Které asi zmizí mezi prvními? Po těch prvních dvou mě bude přesvědčovat, že nemá co na sebe se slovy - ty jsou nějaký divný. . . 😀

luzza
autor
14. dub 2009

holky
tvrdnutí se mi za poslední dny strašně zlepšilo (nechci to zakřiknout),takže se mi to stane tak čtyřikrát,pětkrát za 24h... před tím to bylo čtyřikrát do hodiny... 😝
jen ten tlak se mi nechce lepšit ☹ mám furt průměrně 140/100... plus mínus 10...myslíte,že ten tlak může nějak škodit dětem?? To že škodí mě,chápu...

jmisa
14. dub 2009

Luzz, no já nevím. Tlak v těhu by měl být do 140/90.
Jinak snad ten vyšší může značit tu preeklampsii (nebo jak se to jmenuje) a ta může být nebezpečná, ale to by zase mohli zjistit po odběrech krve. Jinak jsem to moc nezkoumala. 😒

luzza
autor
14. dub 2009

kay - no a to jsem zvědavá na holky 😠 ,jeden model doma mi bohatě stačí 😠
jmis - neboj 😉 , kočár dorazí včas 😵
mel - s těma tričkama to chápu 😀

jmisa
14. dub 2009

Luzz, přítel google:
Bezpečná hranice pro hodnoty tlaku krve v těhotentví je stanovena na 140/90. Při dosažení či překročení této hranice by mělo být provedeno interní event. další vyšetření pro zjištění příčiny a při trvalém zvýšení TK zahájena příslušná léčba. Tlak krve může být zvýšen z nejrůznějších příčin a je třeba odlišit nevýznamné (strach, zvýšená fyzická námaha,...) od významných (např. počínající hypertenze aktivovaná větší zátěží v těhotenství, choroby ledvin nebo preeklampsie).
Pokud se tedy hodnoty TK budou pohybovat v pásmu 140/90 a výše, měla byste trvat na příslušném vyšetření a léčbě. Zanedbání varovných příznaků se může negativně projevit ve druhé polovině těhotenství.

m.e.l
14. dub 2009

No jsem zvědavá co naměří dneska doktorka mě. V noci jsem bulela bolestí - nechápu že ta noha bolí nejvíce v noci, začínají mi i trochu natékat nohy, né jen ruce. . . No prostě ten konec si začínám užívat. 😠

kay
14. dub 2009

meli, no tak úplně ho vidím 😀

luzzi, no já myslím, že ten tlak asi dobrý není,alezase když se tím budeš nervovat, tak se Ti stejně nesníží.. ☹

jmis no jo, tak to už chápu a cos objednala?

my máme dneska kontrolu u doky, budou prý nějaké odběry, a udělá mi nějaký malý zátežový test, jako na cukr, tak sjem si pro jistotu dala jedno čokoládové vajíčko na snídani 😀 a jsem zvědavá kolik malá váží a jestli není naštorc, bo mám teda dost pocit, že mám buď tříhlavé dítě, nebo leží napříč.. :-d

jmisa
14. dub 2009

Kay, Teutonii Fun System, mám v albu.

kay
14. dub 2009

meli no ono to asi nejvíc bolí jakto všechno uvolníš... ☹

já včera po oslavě u našich cítila kostrč při každém pohybu, sedět jsem nemohla a nohy jsem měla napuchnuté tak, že jsem se nevešla do papučí.. Takže mi pak M. dělal masáž, ikdyž on to moc neumí, tak to pomohlo.. Jsem si vzpomněla na Luzzika 😀

luzza
autor
14. dub 2009

jmis
když já občas mívám i 150/110 😕 (můj rekord byl 160/115-ale to bylo jen jednou!) moje obv. gyn. to neví...
páč tam sedí sestřička která mi naměří vždycky 130/80 a jdu 😅 ale garantuju vám,že ta to v životě neslyšela 😅 Když vám měřej tlak obyčejným tonometrem,tak se koukejte na tu rtuť!!! V momentě,kdy ucítíte tepání vlastního pulsu v místě toho měření,je to ta horní hranice...až to přestane tepat,je to ta dolní...je to dost jednoduchý 🙂 a v tom rozmezí toho vašeho tlaku ta rtuť mírně poskakuje (podle tepový frekvence)...

takže když budete pořádně koukat,zjistíte,jak sestřička přesně měří nebo neměří tlak 😉 já už mám něco naměřeno,tak 100% vím,že ta naše kóča to moc neumí... na druhou stranu,kdyby to uměla,nebo tam měli digitál,tak už jsem možná v nemocnici 😅 😀

jmisa
14. dub 2009

Luzz, jj, u nás maj v poradně ten digitál, sice tam má taky rtuťovej sloupec, ale je to digitální, takže tam to sestra neovlivní. Ale můj praktik tlak rozhodně měřit neumí, vždy mu sloupec šmíruju, protože vím - začne tlouct - přestane tlouct a on mi vždy naměří 140/90 😕 A pak tvrdí jak krásnej tlak. Přitom netěhu mám tak 90/60 😀 😀

jmisa
14. dub 2009

Kay, já mám zase pocit, že náš synátor má asi deset nohou, podle toho jak čutá.

luzza
autor
14. dub 2009

kay
manža to má povinný 😀 navíc mým nožičkám říká stále TUBUSY 😝
jmis
dík... tak ti nevím,jestli jí to při kontrole neříct...jdu za týden...
mel
já jsem taky nejvíc invalidní v noci a ráno,když mám to monstrum rozhýbat... 😝

m.e.l
14. dub 2009

luzz, ráno jsem v pohodě, ale v noci bolest jak prase. Dneska to řeknu doktorce, snad vymyslíme aspoň nějaký prášek, který by neublížil malýmu.

luzza
autor
14. dub 2009

jmis
tak to si vystihla s tím měřením 😀 😀 😀 je mi to jasný 😀 😀 😀 aspoň teď chápeš,o čem mluvím 😀 😀
kay
já mám horní mimi napříč a je to poznat bezpečně 😉 je od jednoho mýho boku k druhýmu,na jedný straně hlava,na druhý prdka,takže když začne poskakovat,cítím jí opravdu příčně 😉

luzza
autor
14. dub 2009

melíku
určitě ti něco dají!! 😉 aspoň na tu noc... ty jdeš dneska na ko?

jmisa
14. dub 2009

Já jdu na kontrolu až příští týden. Jsem zvědavá, jestli ta další bude zase za měsíc nebo už zkrátí interval.

kay
14. dub 2009

luzzi, no já mám právě taky dvě boule, jednu vklevo a jednu napravo ☹ a dole jakoby nic.. no tak jsem zvědavá jak to dneska bude.. ☹

já mám tlak zase dost nízkej, takže tohle je docela ok.. a sestra má taky ten digitální, t ami to jen připně, pak jde něco dělat a pak mi to jen sundá a zpíše.. to s etaky moc okecat nedá 🙂 můj rekord je 120/70 🙂

m.e.l
14. dub 2009

Luzz, jo jo dneska jdu na poslední KO ke své doktorce. A v pondělí už razím na Bulovku do předporodní. Teď jsem se ujistila, že mi Lukyho vezme dětská lékařka, musím v porodnici nahlásit na ní kontakt.

kay
14. dub 2009

jmis, no já byla ve 30tt a pak až dneska, takže mylsím, že ještě Ti to nezkrátí... Já trochu doufám, že už budu mít kontrolu tak do 14ti dnů 🙂

m.e.l
14. dub 2009

kay, ty už asi určitě vyfasuješ kontrolu za 14 dní, já to tak taky měla. Pak už by jsi měla být předána do péče tvé porodnice.

kay
14. dub 2009

meli no snad.. já ještě porodnici nemám 🙂 resp. už jsem si ji vybrala, ale ještě jsem se tam nebyli mrknout 😀 ve čtvrtek měli plné sály, tak nebyly prohlídky.. tento týden uděláme druhý pokus..

grej
14. dub 2009

Ahoj holky,
tak teda mě když měřej tlak, tak žádnej svůj tep necítim 😕

Jinak já jsem na tom taky nejhůř v noci a ráno. Holky mě tak bolej klouby, hlavně na rukou. Ani se nemůžu zvednout z postele, protože se nemůžu o ty ruce pořádně opřít. Děs.

Navíc mě už zase rejpou vaječníky. Ale myslím, že my tam asi něco dělá Kačka, že se o ně opírá nebo tak něco...

Já teda doufám, že ve čtvrtek budu mít ten tlak OK. Myslela jsem, že bych zůstala předtím doma, abych byla celý den v klkidu, ale zrovna tu budu mít tu paní na zaučení ☹ Chjo.

Za chvíli mi asi dorazí kvůli tomu auditu, tak tu pak moc nebudu.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru