Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
18. kvě 2009

zofi, u mě to taky na porod nevypadalo.. 😅 tak já myslím, že s eholky za chvíli vrátí ze špitálu a bude zase veselo..

macous
18. kvě 2009

Ahoj holky,
Zofiku, to jsem psala já, s tou pauzičkou 🙂
Já dneska od rána někde lítám, pesance pro granulky musím taky, už zase nemá - ještě žes mi to Artí připoměla 😵
Taky jsem dneska objevila na kalhotkách parádní flek o průměru cca 8 cm, tak jsem se bála jestli to není plodovka, ale další se už neobjevil, tak snad to nic nebylo. Mimi mě v noci parádně okopává, že jsem pořád vzhůru, tak už mi teď padají víka 😀
Zrovna jsem si řekla, že už si tu výbavičku pro prcka musím dát pořádně do kupy, kdyby náhodou něco bylo dříve, tak abych neměla starosti....

Dlažba na zahradě je na předělání, spicli objednávku, a poslali paletu z jiné výrobní várky, vypadá to jako úplně jiná dlažba, tak si to napojení umíte asi představit, končí do žluta a začíná více do červená, no krása, tak bude reklamace, dlažba musí ven a předělat - se picnu 😠 už mám tý hlíny a písku v baráku plný zuby, čubinka mi to nosí domů dvojnásob a já denně luxuju, aby se nezničila podlaha - bájo 🙄 😅

Holky mamky a jak to všechno zvládáte, už jste si trochu zvykly???

kay
19. kvě 2009

ahojte,
maci, já teda ještě úplně ne, ale Stela mi tohodně usnadňuje, zatím je fakt hodná.. nevím co bych dělala, kdyby třeba furt brečela.. dneska má přijít pediatr, tak snad bude všechno ok..

m.e.l
19. kvě 2009

Tak jsme doma, až se aklimatizuju, vybalím, odsaju mléko a prostě tak nějak srovnám, tak dám nějaké fotos a podrobnosti jak prožít porod od vyvolávání, po otevírání na 10cm a nakonec porodit císařem.

jmisa
19. kvě 2009

Ahoj Mel, jsem si říkala, že už bys mohla jít dom a Grej a Luzza taky.

kay
19. kvě 2009

mel jsi statečná ženská.. vítej doma i s Lukynkem.. na odsávání bacha, jsem si odsávala až do krve.. 🙄

macous
19. kvě 2009

Ahojky holky,
Melíku, tak vítej doma a přeji brzkou aklimatizaci 😵 jsem moc zvědavá na ty fotečky, pašáku Lukyho 😀

Holky, s tou dlažbou si nikdo neví rady, jak to vyřešit, to ještě bude..............chjo, všude písek a hlína ☹

artep26
19. kvě 2009

Ahoj holky,
Mac tak to ti vůbec nezávidím, taky nesnáším ten binčus kolem baráku. Nám od října dělají střechu, už to snad bude hotové, jen ještě jednou musí přijet tesař kvůli nějakému trámu a koooooooooonečně hotovo. Jsem myslela že do porodu to snad ani nedodělají. A teď honem začít kutat podkroví, no manža si hodně věcí bude dělat sám s tchánem, zkusím poprosit i mého taťku, ale s ním je to těžký, dělá v Rakousech a jezdí domů tak jednou za 14dní až 3 týdny, tak pak někoho otravujte a navíc naši bydlí 120 km od nás ☹
Kay tak to je dobře, že je Stelinka hodná, to je to nejlepší, co si maminka může přát, já taky doufám v alespoň jedno hodné dítko 😀
Mel čus kočko, tak vítejte s Lukynem doma. Budeme se těšit na fotečky a vylíčení průběhu porodu,ju?? 😉
Já dnes kuchtila kynuté ovocné knedlíky, jsme si pochutnali a ještě budou zítra, ale záda a nohy mě z toho stání u plotny bolí pěkně. Za chvíli přijede kolegyňka z práce, pak se jde kolem 5 gratulovat sousedovic neteřince a navečer se zastaví kamarádka.
Jo a dneska mi přišlo povlečení, peřinky, prostěradla, tak jsem to zkusmo naaranžovala do postýlek a hodila do albíčka. Manža chválil, ale prý lepší to bude až tam budou prckové ... no není to poklad když chce?? 😀 😀 😀

m.e.l
19. kvě 2009

Takže, všichni víte, že jsme jeli pro výsledky krve na Bulovku. Přijeli jsme tam, já šla čekat na porodní sál na výsledky a manža čekal venku. Po chvíli přišel pan doktor s tím, že výsledky krve jsou špatné a jestli tu mám věci, tak si mě tu rovnou nechají - jsem v termínu, není co řešit. Takže jsem vylezla ven a P. poslala pro tašku, která od soboty byla v autě.
Následovalo přijetí do nemocnice a zátěžový test na Oxytocin - skoro 1,5 monitoru, jsem myslela, že mi upadnou záda.
V úterý první pokus o vyvolání porodu - tableta, jedna injekce a kapičky. Výsledek - slabší kontrakce od cca 2 hodin do pěti.
Ve středu druhý pokus - tableta, dvě injkece a kapičky. Výsledek - 8 hodin kontrakcí i dost silných. Od cca jedné do devíti. Výsledek, těch dvou dnů, že byl o něco kratší čípek cca 1 cm a o něco měkčí. . .
Ve čtvrtek třetí pokus - kontrakce už od cca 10ti hodin, v půl druhé či nějak tak odeslání na sál - holení kolem hráze, klistýr. V půl čtvrté přichází manža a já jsem otevřená na cca 3 cm a násilím protržená plodovka a pro velké křížové bolesti mi je kolem půl páté nasazen epidurál. Do cca půl jedné v noci doba otevírací, kdy i epidurál na moje záda přestal zabírat a měla jsem úžasný tlak na konečník. V půl jedné povolán přimář, který rozhodl o císařském řezu - nejsem schopná malého porodit (druhý den jsem se dozvěděla, že se točil na stydké sponě). Během pěti minut však nikde ani noha, žádný doktor - žádná sestra. Teď děkuji Bohu, že tam manžel byl, jinak bych se asi zbláznila. Byl mi sice vysazen Oxytocin, ale kontrakce nadále byly a já nesměla tlačit!!!! Důvod zmizení doktorů i sester byl, že nastal akutní císař ve 34tt, kdy nožička dítěte putovala z matky. . . Takže můj císař totálně odložen o cca 1,5 hodiny. Manžovi se až po dost dlouhé době podařilo sehnat sestru a té potom nějakou doktorku, která mi nasadila lék na ukončení kontrakcí. Byla jsem dooholena a byly mi zafačovány nohy.
V jednu chvíli jsem toho měla fakt dost, hlavně po těch xdnech vyvolávání, kdy jsem se ani pořádně nevyspala. . . Ale docela jsem fakt pozapoměla, zatím co manža odmítá druhé dítě, ale já ho časem zmáknu. 😀 😀
Fotos dodány. . .

kay
19. kvě 2009

arti, při těch hodných dětech se zase hůř hubne.. 😀 ale neznamená to, že nejsem nevyspaná atp.. jen asi stíhám trochu i úklid u toho všeho..

akorát náš pesan má nějakou virozu a blije všude kde může.. tak to vzal naštěstí do ruky M.

meli, jak jsem psala na volné diskuzi, porod teda děs, ale zvládlas to a teď přijde teprve to nejhorší 😀 ne.. si dělám srandu, moc vám to sluší, Lukášek je moc krásný..

m.e.l
19. kvě 2009

Kay, teď jsem shlédla Stelinku, je úžasná a nádherná, taky se vám povedla. 😉

jmisa
19. kvě 2009

Mel, to tedy byl porod, porod, co? Ale asi se fakt rychle zapomíná.

peda
19. kvě 2009

Ahojky 😉

Melíku,Kay vítám vás doma,koukala jsem na fotky,dětičky máte krásný,Stelinka má teda háro,kdyby tam zůstala déle,tak vyleze s culíkama 😅 a Lukášek je velikej fešák 😵 .Fakt se vám holky povedli dětičky 😵 😵 moc blahopřeju.

Každá jste teda měla porod úplně jinej,jedna krátkej,takovej bych si teda přála 😉 a Mellík si teda užila.To muselo být hrozný.Měla jsem taky křížový bolesti,tak si to dovedu částečně představit,ale klobouk dolů,zkusila jsi jak zvíře.Ale jak píšeš,člověk naštěstí rychle zapomíná na to špatný a Lukášek ti to vynahradí.

Artepíku,krásný povlečeníčko pro bublinky 😵

Macous,to je teda pech s tou dlažbou,to budou nějak bourat,či co?A na tu výbavičku máš taky nejvyšší čas,abys doladila.Já mám teda co říkat,ještě nemám zbalenou ani tašku a na matrice kuli jménu jsme byli v pondělí,ale jinak už je vše nachystané.

jmisa
19. kvě 2009

Já byla dneska v poradně.
Opět měření tlaku na 2x, automat mi naměřil 157/95, tak si to pak sestra udělala ručně a normálka 135/80, to už musela minule.
CS je 1, malej stále hlavou dolů.
Další poradnu mám už příští čtvrtek kvůli ukončení neschopenky, jinak bych ji měla za dva týdny, ale to bych zase neměla výplatu.
Taky mi brali krev, příští týden budou výsledky a ten další musím do porodky sepsat porodopis, ale ke svému půjdu do poradny ještě potom znovu.
A prý za dva týdny si můžu rodit jak chci.

artep26
19. kvě 2009

Mel nakukuju jestli jsi si na nás udělal čas a poreferovala a dodala fotos.
To sis holka užila, viď?? Ale přesně takhle trpěla ségra, x dní vyvolávání a pak císař, u druhého jí nechali se trápit 5 dní a nakonec porodila. Holt měla hodně dlouho první dobu porodní a to je na prd, stejně tak asi ty.
Ale důležité je že jste to zvládli a užíváš si Lukyho doma. Jdu na fotos abych mohla chválit.
Míšo super že KO je v pořádku a s porodem ještě vyčkej, ještě je časík 😉
Pedo ahojda, tééééééééda ty už to máš taky za chvilku, viď?? Všechno dobrý??
Jdu do hajan, jen co okoukám albíčka. Tak pa pa pa ať se vám něco báječného zdá a mimísci jsou hodní 😉 😉 😉

artep26
19. kvě 2009

Mel Lukyho chválím chválím je taky kouzelný, jako ostatní miminka tady.
Moc se vám povedl, to vyřiď i doma, ju???
Tak dobrou a zítra pa pa pa 🙂 🙂 🙂

jankatr
19. kvě 2009

Ahoj holky - v rychlosti nakukuju - nebojte ještě žijem 😀 Jen jsme teď měli trošku honičku s jídlem - ne že by bylo málo mlíčka nebo kluci nechtěli, ale nějak se mi uplně zapálily bradavky a já je vůbec nemohla nakojit - na radu naší dětské jsme jeli koupit genciánku na potírání, nutrilon aby si ty prsa trošku odpočinuly a stihly se aspoń trochu zhojit a kloboučky na šetrnější kojení. Naštěstí to během dvou dnů ustoupilo, akorát jsme mezitím bojovali s dost intenzivním zvracením u Kubíka. Tím jak jsem vynechala kojení jsem pak při dalším kojení měla toho mlíka až moc a Kuba kterej se k jídlu staví dost zodpovědně se totálně přepil a lítalo to z něj vyloženě pod tlakem hned jak dojedl. Takže to byla docela honička 😝 😝 😝
Ale už je to dobrý - dneska už jsme konečně zas kojili normálně 🙂

Mel, Kay - zkoukla jsem fotečky - dětičky jsou kouzelný - ale to jsou tu ostatně všechny 🙂 🙂 🙂

zofik
20. kvě 2009

Mel Luky je nádherný, gratulka 😉 s tím porodem tě teda potrápily, ale jsi statečná....

artep26
20. kvě 2009

Ahoj holky,
Janko tak hlavně že už kluci hezky baští, jsou to šikulky ... 🙂
A jak to máš v noci?? Spí a nebo probdíš celou noc?? Z tohohle mám docela obavu, aby se jeden prďola nevzbudil, neusnul a pak hned nezačal vřískat druhý. Jde je to nějak naučit, aby se zestejnili?? Třeba buzením??
Všem přeji hezký den, tady je bájo sluníčko 😉

zofik
20. kvě 2009

Arti ty chceš dvojčátka zestejnit???

macous
20. kvě 2009

Ahoj holky,
Melíku, Luky je fakt parádní pašák, to se musí nechat 😀 😀 😀 Musím tedy říct, že jsou tady opravdu všechny miminka nádherný 😵 😵

Zofi, kdybych čekala dvojčátka, tak bych jim taky chtěla zestejnit režim 😉
Artí, tak už ti taky skočila 30 tt, teď už nám to teda pojede fofrem přímo k porodu 😵

Pedi, to máš pravdu, dneska v jednu bude o dlažbě veliké jednání, přijede výrobce dlažby, pak člověk ze stavebnin, člověk z firmy, která nám to pokládá a můj manža a bude se hledat, kde se stala chyba, ale dlažba musí ven, to už je jistý 🙄 😔 🙂
A s tou výbavičkou to máš taky pravdu, hlavně že to mám sepsané, až manžel dořeší potíže s dlažbou, tak mi složí komodu na přebalení a už vyperu věcičky a uložím, aby alespoň to bylo po kupě 😵

Zdravím i ostatní maminky a těhulky 🙂

artep26
20. kvě 2009

žofi myslela jsem zestejnit jako aby se budily stejně, stejný režim, jak píše Mac 😀 😀 😀
Ne abych je zestejnila fyzicky 😀 😀 😀
Mac jo jo, už se to fofrem blíží, už se to tu hezky rozrodilo 😉 Ještě je ale pár holek přede mnou, třeb Žofik, Jmisa, Peda, ty ... no prostě ještě mám čas.
Tak ať to manža hezky uhádá a ať s sebou hezky hoděj, viď??
Já dneska jedu pro sichr do poradny, v pátek jsem špinila a pořád mi je tak nějak divně, bolí mě břicho a dost tvrdne. Tak sestra říkala, ať se radši přijedu ukázat 😉 Budu klidnější, v sobotu má ségra 30tiny tak abych něco nezanedbala a pak nejela ... 😖

kay
20. kvě 2009

ahojte..

pedi s culíkama jo? 😀 😀 si ze mě dělali vporodce srandu, že už máme kupovat berušky..

janko teda to je hrozný, mi stačilo jak jsem odsávačkou odsávala trochu do krve a musela nechat jedno prso odpočinout do večera, pak už dobrý, ale měla jsem nervy.. tak snad už to bude ok.. nepoužíváš bepanthen?

meli děkujeme za pochvalu, snažili jsme se 😀

jmis, jen pěkně počkejte aspoň na ten 38tt.. ať se malej dopeče..

jmisa
20. kvě 2009

Kay, no čekat budu, zatím nemám kočár 😀 Ten bude tak za dva týdny, snad.

m.e.l
20. kvě 2009

Tak jsem na skok tu, sice tu mám mamku, ale ráno měl Luky boleníčko bříška - díky pitomé mamince, která si dala jablečný džus, no a pak byla poradna. Naštěstí Luky nezhubl od včerejška a přibral 30g. Nic letím k potomkovi, řve jak protržený, bříško asi stále bolí. 😒

luzza
autor
20. kvě 2009

ahoj holky moje 🙂
včera nás propustili z porodnice 🙂
zážitků mám moc a moc,že by mi nestačila stránka 😀
takže až bude chvilka,určitě se rozepíšu 😉
holky už se kroutí,tak za chvíli budou vzhůru 😉
mám pocit,že jen kojíme a přebalujeme 😀
ale holky jsou naprosto úžasné 🙂 krásně cucaj mámino mlíčko,hodně spinkají a málokdy pláčou 🙂
(i když už mi taky předvedly pár histerických minutek 😀 😀 😀 )
šestinedělí mě zasáhlo nadprůměrně 😀 já brečím častěji než oni... 😀 hrozně mě dojímá i pohled na ně 😅 😅
jsou tak křehký a maličký... jsem z nich úplně na měkko... 😵 😲
jsme ti nejšťastnější rodiče na světě 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

luzza
autor
20. kvě 2009

holky
moc děkuju vám všem za gratulace 😵 😵 😵
zběžně jsem je zkoukla 🙂
na všechno odpovím a povyprávím v další pauze 😀 😀
jinak - s porodem strašná zkušenost 😝 😝 😝
Eliška měla Apgar 4 ☹ ,musela pak na SONO mozku...
pak ta silná žloutenka...holky byly apatický jak hadrový panenky... ☹
ale jak říkám..povyprávím později 😉
ještě jednou všem děkuju 😉

m.e.l
20. kvě 2009

Luzz, gratulace k holčinám. Já ještě negratulovala.. . A o porodu, no můj byl taky "zážitek". 😕

luzza
autor
20. kvě 2009

melíku
hodně štěstí lukýnkovi i vám 😉 😵 😵 😵 😵
jinak-
hned po příjmu do nemocnice mi začaly silný kontrakce 😅 a hned po dvou minutách...
během dne se mi začal zvedat tlak až na 170/120... a u elišky ukazoval monitor nízký puls a apatii,takže jí ty kontrakce hodně dusily...chudinku mojí malou
nakonec se večer rozhodli pro akutní CŘ...
chtěla jsem epidurál,tak mi naši jipový lékaři poslali jednoho ze starých šikovných anesteziologů,kterej mi ho napíchl.. bohužel,jak se zdravotníkům stává,splnila jsem mizivé procento pravděpodobnosti,že epidurál není účinný... gynekolog začal řez a já málem vylítla z kůže...byla to ostrá,pronikavá bolest,která se nedala vydržet...takže mi anesteziolog začal dávkovat do žíly léky proti bolesti... ale utlumilo mě to vždycky jen na chvíli...drželi mě všichni,abych se nemrskala,že mám všude modřiny...
gynekolog nemohl operaci nijak přerušovat,navíc měly holky nějak srostlý nebo přirostlý placenty (nevím),takže musel pospíchat...cítila jsem snad všechno...
křičela jsem bolestí...nakonec mi anest. přiložil masku na uspání a já křičela i do tý masky,dokud jsem neodpadla 😝 díky těm podaným opiátům se elinka narodila úplně modrá a nedýchala...měla apgar 4,nelča byla v pohodě...
byl to pro mě nejhorší zážitek v životě

a to jsem byla velký zastánce epidurálů 🤐 🤐 🤐 já blbec!!!!!!!

pak mě odvezli na jip a holky na novor. jip

jirku ze sálu vyhodili a vzali ho zpátky,až když mě uspali.. tak stihl všechno nafotit a nahrát... pak zůstal s holkama na jipu a pěkně všechno obrečel...

luzza
autor
20. kvě 2009

pediatr na sále jirkovi řekl,že jsou to letos největší dvojčata 😀 (narodily se ve 36+5)

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru