Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
28. kvě 2009

my jdeme dělat úkoly 😝
už aby byly prázdniny 😝

hanulka3112
28. kvě 2009

luzzi ještě, že tak, předtím jsem tu měla aspon holčiny s kterýma se dalo super pokecat

jmisa
28. kvě 2009

Tak dnešní poradna nic moc.
Tradičně - tlak na automatu vysokej, ručně naměřeno 140/90. V moči bílkovina negativní.
CS 1, všechno OK, malej doputoval z pravé strany na levou.
Pak mi dr. nechal změřit tlak a opět automatek vyšší, spodní 96, což se mu nelíbilo, chtěl mě poslat do nemocnice, tak jsem ho umluvila, že si budu doma měřit a když nemám tu bílkovinu v moči, tak snad to není tak špatný.
Takže mě propustil dom s tím, že každou hodinu měřit tlak a jak bude 3x za sebou spodní 95 ihned mám jet do porodky. Nabrali krev a poslali do laborky, to stejné moč a v pondělí ráno si mám volat, když nebudou výsledky dobré, tak budu muset do nemocnice (snad by si mě tam nenechali dlouho, to bych se zbláznila).
Tak jsem musela ležet, muž teď ale šel do práce, tak jsem vstala 😀 Doma mám tlak normální 120-130/80-85.

m.e.l
28. kvě 2009

jmis, to mi trochu připomíná mě. Jenže mě sestřička v poradně v nemocnici inteligentně přeměřovala tlak, místo aby napsala to co vylítlo poprvé. Myslím, že já bych skončila s preeklampsií v porodce podstatně dříve. . . 😒 Držím palečky ať dopadne krev dobře, jinak na 100% skončíš v porodce do porodu. 😝

jmisa
28. kvě 2009

No mně je divný, že doma mám tolak normální a u dr. není.
No uvidím, co v pondělí bude v krvi, doufám, že nic, protože bejt měsíc v nemocnici bych se zbláznila.

m.e.l
28. kvě 2009

jmis, mě stačily 3 dny do porodu a měla jsem toho plný brejle, ty by jsi tam vlastně jen ležela a chodila na monitory, mě k tomu ještě vyvolávali - opruz. Takže držím palečky ať je to o.k. 😉
Šla bych spát, ale Luky teprve teď snad usnul a za hoďku začne řvát hlady, takže to nemá cenu. 😝

hanulka3112
28. kvě 2009

Jmis, tak se pěkně šetři bo ležet v nemocnici je fakt vopruz já jsem tu už měsíc 😖 a domů na víkend se těším, jak malé dítě na Vánoce 😀 ta holčina co tu se mnou ležela prvně tu byla taky z tlakem ráno a večer chodila na KTG dávali ji léky na tlak a jelikož břibrala 30kg nařídili ji diety, ležela tu tři týdny a už nevydržela nic moc nejíst, tak ji tu ten její po večerech tajně nosil jídlo(krupicovou kaši, pizzu, těstoviny....) a ten tlak se jí zlepšil a pustili ji domů 😀 furt ji tvrdili, že mimčo je malé kvůli tomu tlaku a pak v den porodu ji dělali UTZ a říkali že malá má 3,50 a nakonec šla císařem a měla 4,50 a rodila den po termínu 😀 tak tomu říkám macek 😉

m.e.l
28. kvě 2009

Hm, já rodila ve 40+1 a s odhadem se trefili dost slušně - první v sobotu 3900 a druhý v pondělí 4200. Luky měl 4080. Právě jsem Lukyho překřtila na malého teroristu. . . . 😉

hanulka3112
28. kvě 2009

Meli Luky byl taky pěkný cvalda 😉 🙂 jak mi ji dala pochovat, tak jsem se teda pěkně prohla 😀

m.e.l
28. kvě 2009

Hanul, taky se prohýbám. Je ho docela dost, když ho v noci krmím. Občas mám pocit, že mi ruce upadnou. 😅

jmisa
28. kvě 2009

Mel, Tobě ale vyšla špatně krev ne? A co moč? Tu si měla OK?

luzza
autor
28. kvě 2009

jmis
v krvi zjišťujou hlavně kyselinu močovou...a podle toho se rozhodnou...
když máš hraniční tlak,tak si počkaj na výsledek té krve a z toho se uvidí...
jinak já v moči podle papírků z gyndy neměla nic a pak z laborky ve špitále tam bílkovina byla...sice né moc,ale byla

luzza
autor
28. kvě 2009

melíku
já se prohýbám dvojmo 😀 😅

zofik
28. kvě 2009

zdravím kočky, koukám jak to všechny pěkně zvládáte....jste super maminy 😵

luzza
autor
28. kvě 2009

zofí
neboj,taky budeš 😉 🙂

jmisa
29. kvě 2009

Ahoj.
Tak úspěšně od půl3 čumím do stropu.
Teď už jsem vylezla, pojedu do práce odevzdat papíry na konec neschopenky a mateřskou.
Pak se možná stavím u praktika na přeměření tlaku. Sice mi ten doma ukazuje normálně, ale jsem vystreslá a už těm automatům nevěřím.

luzza
autor
29. kvě 2009

jmis
automatům nevěř... spolehlivý měření je jen to ruční...
tak dobře pořiď 😉
my jedem po deváté hodině do poradny 😉

grej
29. kvě 2009

Ahoj holky,
tak dnešní noc zase peklo. Poslušně usnula v jedenáct, ale v jednu byla vzhůru a od té doby zas každou hodinu. Já nechápu, že taky není unavená 🙂

Teď usnula v sedm, tak jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží 😉

Po včerejší zkušenosti jsem si udělala snídani raději už teď, abych zas nejedla v jedenáct 😀

Mám nějaký nedostetek asi vitamínu B, mám pusu plnou oparů. Holky to je vám bolest... Já mám pocit, jako by mě pořád něco muselo bolet. Nejdřív frnda a břicho, když to přešlo, tak zánět prsu a teĎ, když už bolí trochu jen bradavky, tak mě zas bolí celá pusa. Jo a mám tři záděry, ze kterých si pořád vymačkávám hnis. Blééé.
Koupila jsem si B-komplex, tak snad se to zlepší...

Ale jinak mám z Kačky radost, skvěle se jí hojí pupík. Ten první týden to nebylo nic moc, pořád takový zarudlý a strupatý, ale dostali jsme na to mastičku a ta je jak zázrak. Po třech dnes mazání je to téměř zahojený 😉

Já furt doufám, holky, že se malá nějak srovná, až doroste do určitý váhy... Já mám pocit, že taky pořád kojím... Je zajímavý, že mezi tím ale musí mít přestávky. Nejde, aby se najedla z jednoho prsa a pak si hned vzala z druhýho. Musí mít mezi tím tak pět minut. Pak si zas začne žmoulat prsty a dožadovat se jídla...

Luzz - dobře pořiďte v poradně!

hanulka3112
29. kvě 2009

Dobré ranko holky, tak mám po snídani a čekám na vizitu a pak kapačka, dnes doufám žádné drama nebude 😀
no a pak si začnu chystat věci co vzít domů a co z domy 😉

jmisa
29. kvě 2009

Tak jsem doma. Nakonec jsem se na praktika vyprdla. Jsem mrtvá, jdu si lehnout.
Stejně to neovlivním, co bude v krvi a moči, tak se nebudu stresovat.
Na domácím mám dneska 120-125/75-85, takže normální.

hanulka3112
29. kvě 2009

Jmis tak držím palečky at je tlak O.K a výsledky taky at nemusíš do špitálu 😉 🙂

luzza
autor
29. kvě 2009

ahoj kočky 🙂
tak nelí nám přibrala za týden 280 g a elí 200 g 🙂 🙂 takže pohoda 🙂 doktor nás pochválil a pozval si nás až na šestinedělní prohlídku 😅 řekl sestřičce : oni jsou šikovní, nebudou sem lítat každej tejden 😅 😅

jmisa
29. kvě 2009

Luzz, to jsou pašandy 🙂

Já chrápala, vzbudila mě bouřka a kroupy.
Letím s psicí a na poštu.

Jinak jsem zjistila, že v Krči měří obyčejným tlakoměrem, tak doufám, že by si mě tam nenechali, kdybych měla při opakovaných měřeních tlak normální a po pár dnech by mě vyšoupli dom. I za cenu, že bych tam třeba každý den musela jezdit.

luzza
autor
29. kvě 2009

jmis
budu ti držet palce,ať nemusíš do špitálu...
doma je doma 😉

kay
29. kvě 2009

luzzi, tak neli přibrala skoro stejně jako steli 🙂

jmis snad nebudeš muset ani na to měření, když doma je to dobrý.... hlavně nelítej a buď v klidu 🙂

luzza
autor
29. kvě 2009

kay
ti říkám,že stelík je naše trojče 😀 😀

luzza
autor
29. kvě 2009

vyfasovali jsme kanavit a vigantol...
pak jsme jeli k našim na oběd a zůstali do odpoledne...
teď spinkáme doma v obýváku na gauči 😉
venku je hnusně a prší,tak jsme nešli ani na prochajdu...

macous
29. kvě 2009

Ahoj holky,
Grej, tak to si teda vážně užíváš ☹ hlavně malou s těma oparama nepusinkuj, ať to na ní nepřeneseš, to by asi nebylo nic moc....alespoň ten zánět prsu, že už tě opouští 😅 já na opary netrpím, tak moc nevím, jak to bolí, ale asi dost, protože manža je vždycky otrávenej z jednoho, natož z několika naráz 😖 Jestli sneseš sníst třeba samotný droždí, tak by sis mohla každý den kousek dát, je to dobrý právě na to, aby se ti nedělali ty záděry. Když o tom tak přemýšlím, tak bys možná měla skočit k obvoďákovi a nechat si vzít krev na jeterní testy - opary a hnis ze záděr by mohla být oslabená játra........ale nechci tě vůbec strašit. Hlavně že malá krásně papá a toho jejího poločasu si nic nedělej, asi si potřebuje odpočinout 😵 😵

Luzzi, vy jste teda šikulky, takhle hezky přibíráte a to jen z kojení, to je přímo super výkon 😀 😀
Hanulko, ty si užij víkend doma a ne abys okopávala kytičky 😀 😀
Melíku, to víš no, pronese se prďola jeden 😀 😝 😀 Jsem teda zvědavá na váhu našeho mimi, asi to taky málo nebude na 30 tt byl odhad na 1750g, takže žádná křehotinka 😅
Míšo, tobě teda držím moc a moc palečky, aby ti vyšly ty výsledky dobře a nenutili tě ležet v nemocnici, podle mě to blbě měřili, manuál je manuál 😉 Já mám poradnu v pátek, tak jsem na to taky zvědavá, během příštího týdne chci všechno prckovo oblečky už vyprat a nachystat. Už chybí jen nějaká ta drogoška, což se dá kdyžtak kdokoli pověřit - kdyby něco, jakože nic 😉 😵 😵

luzza
autor
29. kvě 2009

mací
tak už si radši chystej věci 😀 😀 pak už se ti nebude chtít 😀

hanulka3112
29. kvě 2009

Maci neboj budu lebedit v posteli 😉 🙂 přijde mamča na uklid a i navaří 🙂 takže si užiju posledni vikend doma 3v1 a pak 1+2 a tatka 😀
Jmis tak kdyby ti naridili nejakou dietu nebo neco na snizeni toho tlaku, tak udelej pravy opak jak ta holcina co tu semnou ležela a zpravilo se ji to 😀 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru