Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
21. čer 2009

Žofí my používáme Nutrilon 1 HA, ale přejdu na normální. Dávala jsem hypoalergenní jenom proto, že mu ho přidávaly v porodnici do mého mléka. Ještě to teda asi prodiskutuju s doktorkou, ale nevidím důvod proč dávat hypoaergenní, těžký alergici nejsme ani jeden.

jmisa
21. čer 2009

Myslíte, že je v těch mlíkách nějaký rozdíl?
Podle mýho je to prašť jako uhoď, když vybereš od výrobce mléko ve stejné kategorii jako u jiného, třeba to hypoalergenní počáteční apod. Tak se to pak podle mýho moc neliší. Akorát někdo uvede na obalu názvy minerálů a někdo je tam poctivě rozepíše ve sloučeninách, v jakých se tam obvykle dávaj.
A pak je to o ceně. Nutrilon je snad to nejdražší ne?

zofik
21. čer 2009

Mel tak pak písni co ti řekne ohledně mlíčka...my máme sab simplex a probiotické kapičky v kombinaci a stejně nic moc to nepomáhá 😲 jinak probio kapičky 5 ml za 633 Kč 😕 že se nestyděj vydělávaj na dětech, no nic,,,,,,

tak pěkný den všem 🙂

annie29
21. čer 2009

Ahoj, jdu vas jen pozdravit. Abych nahodou nemela chvilku po porodu klid, tak jsem se dnes vratila z nemocnice po operaci slepaku ☹ ☹ ☹
Tak zas budu chvilku s malou k nepouziti, nemam nic moc zvedat.. Tak to chci videt 🙂

koczurka
21. čer 2009

AHOJKY!!!
Zdravím všechny.
Žofíku,my taky dokrmujeme a bylo nám doporučeno od dětské dr. jedině nutrilon.Teď nás ale taky dost trápí prdíky a tak nám doporučila ,,nutrilon comfort" že prý je v něm něco co netrápí bříško.Takže zkusíme.Toť má zkušenost. 😉
Mějte se krásně... 😵

kay
21. čer 2009

zofi, ty kapky jsopu drahé, ale na slovensku je seženeš mnohem levněji, tak to zkus buď přes někoho známého nebo přes net, stojí tam o polovinu méně..

m.e.l
21. čer 2009

No my máme sabíka a k tomu jsme dneska pořídili granulovaný fenykl. Tak uvidíme, začala jsem zkoušet mu ho dávat když řve jak protržený a hlady to není. Teď je po trošce docela v klidu, tak uvidíme.
kay, dvě hodiny řevu bych u Lukyho nevydržela - to by mi asi praskly bubínky on pak zvyšuje tóninu. 😅 Takže uklidňovat musím i kdybych nechtěla. 😵

luzza
autor
21. čer 2009

kay
taky často myslím na to,jak jsme procházely OHSS 😀 😀 ,nebo se klepaly na ty // 😀 😀 a teď už je to dávná minulost 😅 😅 😅 😅
jinak kapičky nic moc 😒 holky se tím trápěj každej večer...nepomůže ani teplá plína na bříško,ani moje prso 😒 prostě pláčou,kroutěj se a jsou fialový 😒 uklidněj se až ve vaničce,to v ní vždycky děsně prděj 😀
já sama piju feniklovej čaj,abych jim něco poslala v mlíce,ale není to moc znát... prostě večerní koliky jsou u nás téměř na denním pořádku ☹

luzza
autor
21. čer 2009

teda annie 😨 ty máš teda pech ☹ pomůže ti někdo z příbuzných??

luzza
autor
21. čer 2009

jinak
dneska si nelča u přebalování kýchla a posrajdila mi pyžamo 😠
ta holka je snad atentátnice 😅

luzza
autor
21. čer 2009

přijeli jsme z prochajdy...
holky ještě dospávaj na zahradě 🙂

annie29
21. čer 2009

Luzz, pomuzou. Nic jineho nam nezbyde.. Je to pech, to ti povim. Zatim ji nemuzu ani moc pochovat ☹ A bylo divny ji 3 dny nevidet..

anitta
21. čer 2009

ahojky holčiny nám na prdíky pomohly kapky baby calm 🙂 ani probio ani sabik nepomohl

peda
21. čer 2009

Žofí,\vašík je moc hezkej,takovej sametovej a jakej je velikej,měk krásnou váhu.Já se ptala taky na ty probiokapičky naší pediatričky a řekla mi,že je to škoda peněz,že to žádný zázrak není,že je to stejný jak sabik.Taky jsem je chtěla pořídit.Co by člověk pro ty prďolky malinký neudělal.

Anitt,díky za tip,tak je prubnem 😉

peda
21. čer 2009

Jéé,tak se mi vymazal příspěvěk 😅 😕

luzza
autor
21. čer 2009

annie
to tě fakt lituju ☹ hlavně že máš rodinu,která tě podpoří... někdo nemá ani to... vydrž to holka 😉 hlavně ať jsi v pořádku 🙂 pak už si nikolku užiješ plnými doušky 😉

anitko
a kolik jim těch kapek dáváš?? nám to nějak nepomáhá...

peda
21. čer 2009

Tak už zase nevím,co jsem psala 😀

Všechny vás chci pozdravit,okoukla jsem albíčka a všechny miminka jsou úžasný 😵 😵

Taky přikrmujem nutrilonem,Ella měla při vážení u pediatra míň,než když nás propouštěli z nemocnice a mlíčka mám evidentně málo.Snažím se vždy nejdřív nakojit a pak dám 50 ml nutrilonu.Jinak malá je moc hodná,moc neplače,spíš jen tak béká 😅 😵 ,neječí.Večer koupeme až později,okolo 8 hodiny,spát jde okolo půl 10 a spí tak do 3 a pak se budí tak okolo 5 a po 7.Ale vždycky vytuhne při jídle,mazimálně stačí hladit na čelíčku a usne.Ale musím to zaťukat.

peda
21. čer 2009

Annie,to je mi líto ☹ snad budeš brzy fit a jak píše Luzzík,ještě se malinký namazlínkuješ,neboj 😉 😵

hanulka3112
21. čer 2009

tak mám chviličku než půjdu krmit dravou zvěř 😀 takže porod probíhal, že mě ráno vzali jako obvykle na KTG na sály a pak mi sestřička natočila KTG na památku do albíčka, bo mě tam už znali jak boty 😀 pak přišel primář zavedl mi čípek na vyvolání a šla jsem se zbalit a šup nahoru na pokoj, tam mi zase dělali KTG a už začly naskakovat pěkné kopečky, ale když mě Dr. přišel prohmatat, tak, že jsem jen na 1cm otevřená a že to teda rodit nebude 😲 prohmatal mě teda dost brutálně 😲 pak odešel a asi za 5min jsem ucítila takové prasknutí a tušila jsem, že je to plodovka, jen odtekla až jsem se zvedla a to už začínaly bolesti v podbříšku a přecházelo mi to dokříže, tak jsem šla do sprchy na balón a to bylo ulevující, tak jsem zavolala už přítele ať už dorazí a jak přišel, tak mi zas dělali KTG a to už jsem u toho dost skučela 😅 sestřičky si mě vzaly k sobě na lůžko a že teda zařídí anesteziologa pro epidural a v tom mi začly teda mega bolesti 😲 pěkně jsem tam řvala 😅 😀 tak mi do kapačky stříkla něco proti bolesti, ale to vůbec nezabíralo 😅 a pak mě sestřička prohmátla a že teda honem na sál, že už to bude coby dup, tak se to tam seběhlo doktoři sestřičky z dětského...a zavolali přítele, ještě se snažili udělat KTG a to už jsem byla fakt mimo 😲 a už jsem dala nohy nahoru a jak začínala přicházet kontrakce, že můžu začít tlačit a naštěstí to šlo rychle ikdyž jsem měla pocit, že mě to rozerve 😲 😀 tak se narodila Vaneska a pak doktorka dala ruku dovnitř a hledala, jestli je tam Leonek hlavičkou a jak začla přicházet další kontrakce, tak tam sjel a že můžu tlačit a bylo to fakt rychlé, ale to šití teda 3krít příjemné nebylo 😔 pak mi ukázali prcky a odvezli mě na dospávák, tam byl se mnou ještě chvíli můj a jakmile odešel začlo mi být děsně obléval mě studený pot a měla jsem pocit, že omdlím, do toho nikde po ruce zvonek volala jsem na sestřičky nikdo mě neslyšel až pak přišla změřit tlak, tak jsem ji to říkala a oni furt, že je to těma dvojčátkama, tak mě převezli na oddělení a bylo mi teda děsně dali mi nějakou kapačku, ale co chvíli mi chodili měnit vložky a já když zvedla hlavu začalo mi hučet v uších a mžitky před očima a až sestřičce co nastoupila noční se nezdálo, že moc krvácím, tak mě pak prohmatala a to byxl teda hnus 😲 😢 a valila hned za doktorkou se domluvit a už vezla lehátko a šup mě na něj a to už mě braly fakt mrákoty a do toho se mi chtělo brečet, když jsem věděla, že se mnou jdou zase něco dělat 😢 takže v 8h večer jsem skončila na sále, kde mě zaživa došívali zevnitř, bylo to pěkně odflinklé a ještě z venčí dokonce, doktorka se vztekala, že furt po nekom dodělává nedodělanou práci a nejhorší bylo, že mi čistili dělohu, dvě sestřičky mě tam držely a já řvala a brečela, no děs nikomu nepřeju ☹ na pokoji do mě narvali 2kapačky najednou a pak další další den další a já furt nemohla ani hlavu zvednout ☹ tak brali furt krev a zjistili, že mám teda strašně nizký krevní obraz, tak další den 2transfuze krve do jedné ruky a do další nějakou kapačku, takže mě teda pěkně zřídili, myslím, že po císaři bych byla dřív použitelná, nejhorší bylo, že jsem nemohla za malýma, když jsem se ani nepostavila a oni nemohli za mnou bo ty 3dny měli kapačky ☹ a pak po těch transfuzích už jsem se najedla v sedě a začlo se to zlepšovat, když si na to zpomenu chce se mi brečet, bo mi pak sestřička říkala, že už měla o mě strach, ještě, že jsem chytla takovou pečlivou, bo nějaká mladá by mě třeba nechala vykrvácet ☹

peda
21. čer 2009

Hanulko,to sis teda užila,holky,normálně mám husí kůži.To bylo pomalu o život ☹

luzza
autor
21. čer 2009

ježiš hanul 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

kay
21. čer 2009

annie, nic si z toho nedělej, 3 dny jsou v celém životě nic.. Jak píšou holky, hlavně že jste v pořádku a že máš rodinu která ti pomůže, to je důležité..

hanulko teda, si to nedovedu představit.. To musel být děs.. stejně jako luzza jsi to měla teda dost děsné.. ikdyž porod mi přišel docela ok.. ale ten zbytek.. fakt o život.

kay
21. čer 2009

luzzi, teda ta Nelinka je ale číslo 😀 to se Stelišákovi ještě nepovedlo.. 😀

jankatr
21. čer 2009

Holky to se vám zdá že jsou stejní - ono na těch fotkách se toho hodně ztratí ale fakt jsou rozdílní. I známí to poznají když je vidí na živo 😉
Luzz - myslíš že mají moje oči? Já nevím já tyhle věci nějak zatím neregistruju. Ale asi je to z pohledu někoho jiného jinačí.

jankatr
21. čer 2009

Jak je to s těma mlíkama - to moc neporadím - u Daníka jsem vystačila se svým a teď zatím taky. Ale vím že mi doktorka říkala že když už tak buď Nutrilon nebo tu Bebu že je to tak nastejno. Ale prý se nedoporučuje začínat s Hypoalergenním když k tomu není důvod. Mělo by se dát napřed normální a pak teprv v případě potřeby změnit na HA.

Zofik - ty kapičky - podívej se na nějaké slovenské stránky - prý je tam mají okolo dvou set - takže se vyplatí si to nechat i poslat ze SR, nebo někoho poprosit kdyby tam měl cestu.

Annie - ty si teda "užíváš" 😒 😒 😒

Luzz - koukám že Nelinka fakt perlí 😅 😀 - no ale ty koliky vám fakt nezávidím 😖

Teda Hani - chodí mi mráz po zádech jen když to čtu... 😖 😖 😖 No hlavně že už je to za váma a že to nakonec dobře dopadlo... stejně je hrozný co člověka může potkat... 😒

jmisa
21. čer 2009

Tak jsem zase hodinu měla tvrdý břicho, ale zase to nebolelo, prostě jen na omak je fakt tvrdý. Tak jsem hodila horkou sprchu a trochu to změklo. Tak uvidím, jestli se vyspím. Sranda, mě to nebolí a stejně se u toho nedá spát 😀

luzza
autor
21. čer 2009

jmis
no to vypadá na opravdický posly 😅 😉
jani
ty koliky jsou fakt děsný ☹ nemůžu jim nijak pomoct... 😒
mě prostě přijde,že oba kluci mají tvoje oči 😵 😵
no nelča je hotový sniper 😀 😀 teď po koupání jsem jí utírala a ona zase trochu vystřelila a trochu nastříkla osušku 😝 😀 ale domčovi se zatím nevyrovnala,ten mi kdysi nahodil zeď v pokojíku 😅 😅

jinak holky...o jaký kapičky ze SR jde?? 😕 😕

luzza
autor
21. čer 2009

hanul
po tom tvém příspěvku se mi zase vybavily vzpomínky na porod 😖

jankatr
21. čer 2009

myslím že se to jmenuje přímo probiotické kapky - jestli chceš tak se zeptám kamošky z volné diskuse - je slovenka a manžel je lékárník 🙂 tak to zjistím. Ale asi to bude chvilku trvat nechodí sem každý den 😉

zofik
21. čer 2009

Luzz jsou to probiotické kapičky od BIOGAIA, ale mi připadá že teda nic moc, si je nekupuj, mi připadá že se Vašík kroutí pořád stejně, vyhodilas bys možná zbytečně penízky...už jsem si objednala ty Baby calm.....tak uvidím...

holky z těch mlík jsem blázen, vidíte každá máte jinej názor...mně doktorka řekla že se začíná tím HA, a Janka píše že se to nedoporučuje....no nevím...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru