Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
19. črc 2009

hm, tak my samozřejmě v průkazce nic takového napsané nemáme.. nač to vyplňovat že... 😠 😒 ach jo.. a v kartičce od pediatra mi píše akorát datum další návštěvy a váhu... 😨

anitta
19. črc 2009

janka uklidnila jsi mě asi je to fakt že se dr krejou aby neco nezanedbali

jankatr
19. črc 2009

Anitt - já myslím že dost záleží na celkových tělesných proporcích - Daník měl sice od narození dost velkou hlavičku ale bylo to úměrně tělu - on byl celkově "kus chlapa" jen co vyskočil z bříška - něco jinýho by to bylo kdyby měl takovou kebuli a jinak byl drobounkej skřítek -aspoň teda si to tak myslím.

anitta
19. črc 2009

Davídek má 60cm a 6kg to je snad ok

luzza
autor
19. črc 2009

anittko
to je teda taky kusan 😅 😅 😅 ,tak to si s tou kebulkou nedělej starosti, to je úplně OK 😉 🙂 🙂

anitta
19. črc 2009

🙂 dekuju za uklidnení moc mi to pomáhá 🙂

luzza
autor
19. črc 2009

jinak nám tchýně ještě dala nějaká chrastítka...přivezli je z Bulharska...jsou sice hezký,ale obal nemá žádný štítek..žádný certifikát..prostě nic.. něco jako od ťamanů..z toho mám teda strach..takže to vyhazuju 😝
bůhví co by holkám všechno narostlo,kdyby to cumlaly 😀 😀

anitta
19. črc 2009

😀 jj to znám tchýne taky nosí takový krámy že z toho rostu fuj. hned to letí do koše

luzza
autor
20. črc 2009

dobré raníčko 🙂
tak dnešní spaní bylo OK 🙂 ,sice holky jedly už o půlnoci,ale to jsme je myslím vzbudili 🤐 🤐 😉
a pak jedly teď kolem půl šestý,takže jsem vyspalá 🙂

luzza
autor
20. črc 2009

jo a přece jsem na tom obalu od chrastítek něco objevila 😀
je tam takovým pidipísmem napsáno,že není pro děti do tří let 😀 😀 😀 😅 😅 😅 tak to mě fakt pobavilo... 😀

m.e.l
20. črc 2009

Bré ranko,
manža včera poprvé zakusil, jaké to je hodinu chlácholit Lukyho, kterého po týdnu chytlo boleníčko. Sotva jsem otevřela dveře po příchodu z cvičení, tak už říkal Lukymu, že ho někdo konečně vystřídá. Že já takhle chlácholila každý večer a on si po příchodu z práce seděl u televize či počítače. . . No hned jsem mu to vpálila, že aspoň ví jaké to je.
Jinak koukám do průkazu, Luky měl apgar 8 9 9 a hlavičku 37cm, v 6 týdnech pak 38cm.
Někdy bych ty doktory taky praštila jak zbytečně stresují, jednu holčinu z mé staré diskuze, která zázrakem přirozeně čeká dvojčátka doktorka vyděsila, že teď může začít kdykoliv rodit, a že bude ráda, když to dotáhne do srpna!!! A to je ta holčina 22tt!!!!!!
No Luky dneska v půl jedné a v pět. Pak jsem spaní vzdala a šla vytřít a hodit pračku. Ještě takové tři dneska asi prát budu.

luzza
autor
20. črc 2009

melíku
z tebe je hotová pradlena 😀 😀
to já si jdu radši ještě zdřímnout 😀

jinak s těmi doktory máš pravdu...

m.e.l
20. črc 2009

Luzz, no děkuji bohu za pračku, protože to už bude asi 6 praček za 3 dny, plus ve středu budu dělat cíchy, což jsou další 2 pračky. 😝 Potřebovala bych osobní služku na žehlení.

jmisa
20. črc 2009

Ahoj.
Malej měl Apgar 8-8-9, se divím, že po tom dolzinu neměl míň, když koukám, jak je to rozepsaný, tak body měl sražený za barvu (0-1-1) a jeden za dech (2-1-2).
Hlavičku při propouštění 33, hrudníku 29. Do pordany jdem zítra, tak uvidíme, jak povyrostl.

A ještě+ koukám, že má krevní skupinu A+, takže po tátovi, protože já mám 0+, tudíž čekali žloutenku, ale měl jen nějaký náběh, protože ani nebyl pod lampou, jen jsem ho dávala k oknu.

jmisa
20. črc 2009

Jo a dneska jdem na kyčle. Máme tam být na 9,30, tak snad nebudem čekat, ikdyž jak se malej umístí do autosedčaky, kočárku nebo šátku, tak okamžitě chrápe, muž včera říkal, že ho do toho asi budem dávat na noc 😀 Ikdyž v noci docela spal, kojení v půlnoci a pak kolem 4,15.

jmisa
20. črc 2009

Mel, já taky furt peru, ale to jsou ty pleny, prostě jedna pračka za den plen, on je malej dost posera 😀 K tomu ještě nějaký pleny, co mám od kojení, protože mi teče současně z obou prsou, něco má pod hlavičkou, něco mi počůrá na přebalováku 😀
Naštěstí ty čč rychle schnou, ale už se těším, až se bude topit, to mi uschnou za tři hodinky.

jmisa
20. črc 2009

Jo a neteče nám teplá voda, vopruuuuz. Budu se muset aspoň obden zastavit na sprchu u tchánovců, ikdyž mohla bych přes den, když nejsou doma, že 😀 😀 Ale to by mi neodpustili, že neviděli malého.
Ještě mám trochu očistky, tak to bez sprchy nerisknu. 😠

m.e.l
20. črc 2009

Míšo, Luky měl taky sraženo za dech co si pamatuju z propouštěcí zprávy. A jakou má skupinu vůbec netuším, v průkaze to nemá. Se zeptám dr.
Plíny peru jednou za tři dny. Luky je posakrovánek většinou jednou denně. 😀 Výhoda dětí na UM. 😉 No Luky měl taky náběh na žloutenku, ale během dvou dnů doma na světle to bylo v pohodě.

jmisa
20. črc 2009

Mel, bys měla mít skupinu v propouštěcí zprávě. Určitě si ji dostala dvojmo, jednou pro pediatra a jednou pro Tebe.

jmisa
20. črc 2009

Z kyčlí si pojedu koupit odsávačku MM, bych mohla mít na stravu ještě dvojčata, asi 😕 akorát škoda toho MM, protože asi mrazit ho nemá smysl, když vydrží jen 2-3 měsíce a teď malého nechci krmit z lahvičky, tak co s tím.

jmisa
20. črc 2009

Hmm, tak já pleny peru častěj, tak 5x za týden. Ono se to hned nastřádá, přebaluju tak 10x co odhaduju a k tomu nějaký doplňky a hadříky a pračka je plná.

m.e.l
20. črc 2009

No jsem prala taky častěji, ale teď to vychází na méně. Ke všemu jsem zjistila, že je musím prát na 90, Luky má nějaké zákeřné kaku.

jmisa
20. črc 2009

No já tam přidávám sůl na skvrny a když je echt flek, tak to postříkám žlučovým mýdlem než to hodím do špinavého prádla, takže to stačí i na 50 vyprat. Někdy peru na 60, ale když u toho mám oblečky, tak na 50.

m.e.l
20. črc 2009

No prala jsem na 60 s ostatníma oblečkama a teď jsem zvolila inčí postup s jeho prádlem. 😵

jmisa
20. črc 2009

No jak jsem předpokládala, sabotér usnul, musím ho vzbudit a nakrmit a oblíknout, jinak přijdem k dr. pozdě. Doufám, že budu mít kde u polikliniky zaparkovat a nebudem muset na parkoviště k OC Chodov, ikdyž tedy je to asi 100 metrů 😀 😀

m.e.l
20. črc 2009

Míšo, tohle mi dělá Luky běžně. Když jdeme k dr. tak úplně převrátí předtím svůj obvyklý režim. 😝

imiska24
20. črc 2009

Ahoj holky,jak se daří?
Nevíte co je dobrý na konci prvního trimestru na bolest hlavy a krku?Díky 🙂

anitta
20. črc 2009

ahojky imis na na bolest v krku šalvějové kloktadlo a takové cucací bonbony

jmis jen si neco zamraž nikdy nevís a když budes potrebovat odejít bude se hodit 😉

kay
20. črc 2009

ahoj holky, tak játeda musím popsat naši noc a ráno -

Stela jedla taky dřív už o půl dvanácté, asi jsemji taky vzbudila.. tak jsem si říkala, že budu mítaspoň čtyři hodiny na spánek ale jak jsem se mýlila.. oi půl třetí se Stelouš začala vrtět a prdět a já se samo vzbudila, o třetí hodině kojení, a to jsme si lebedila že se sama i pustila, že je určitě pořádně najezená, tak bude spát.. No do 4h se smála a vískala a pískala.. tak jsem myslela že ji tam ruší to pidi světýlko na chůvičce, otočila jsem ji tedy do kouta, jenže ono to pidi světlio zrovna osvítilo pejska, co jí hodná maminka dala do postýlky aby se RÁNO nenudila a nechala mámu spát.. takže jsem v 5 zabavila pejska a přebalila pro jistotu a o půl šesté Stela usla.. No a v sedm další kojení, po kterém naštěstí hned vytuhla.. jenže v půl deváté začli u nás opravovat fasádu, což S. vůbec nevadilo ale mě ano, takže spánek cca 3 hodiny po pár minutách.. 🙄 Jsem totálně mrtvá. No a v těch 10h jsme ji teda po kojení šla přebalit, ale bylo to na zmytí, a samozřejmě jsem jí zapomněla sundat ponožky.. Takže jsme ji dala po umytí na přebalovák a sundávala mokré ponožky a ona začla pro změnu čůrat.. a já zjistila že mám pod ní poslední plenu na utření..
no co vám mám povídat, už v sobě mám jednu tribitku 😀 a M. když jsem říkala, že to byla děsná noc, tak se zeptal "Jak to?" 😀 a to spí hned vedle mě.. jak to dělá... 😅

Se omlouvám za delší příspěvek..

luzzi prosím Tě, kde se kupuje tajařabina,l v lékárně? já zase stresuju že nemám mlíko.. ale asi málo piju. a to mají být ve středu zase mega vedra..

imis na krk septisan, ten můžeš...

holky já teda nelátkuju, ale mám 40 plínek, který používám furt a na všechno, takže je peru a žehlím pořád dokola.. a plíny teda peru na 95 a ostatní na 40.. jen ručníky a ložní prádlo hodím vždycky na 60.

jdu se někde na net mrknout po nějakých naušničkách.. 😅

ješt ěmě tak napadlo, doufám, že se tyhle diskuze tak max po 5 letech mažou, doufám, že si stela pak po 15ti letech nebude číst jak tady její matka popisovala kdy kadí a podobně 😀

kay
20. črc 2009

jmis, doufám, že budete mít kyčle ok, pro mě je to vždycky stres když musím někam na přesný čas.. a teď ještě se Stelou. já vždycky začnu hrozně nervit a spěchat.. 😀

My jdeme na ko do poradny až 3.8. ale asi to budu muset posunout, protože M. nebude doma a chce tam být.. ale mám strach že S. začlo nějak slzet vočíčko, tak doufám, že to nebude ten ucpaný kanálek nebo co to je..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru