Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

artep26
7. říj 2009

Míšo taky drncám drncám 🙂 🙂 🙂
Dětičky dneska fakt odpolko spí, spí už někdy od půl 3 ale dopoledne jsme byli na cvíču, odjížděli jsme v půl 8 a oni naspali tak max půl hodinky, takže jsou KO. No ale jdu už pomalu na ně, páč se bojím aby neměli nejvíc rejdění v noci 😖

kay
7. říj 2009

artep, no já právě když už nevím, tak ji nechám vztekat se třeba v postýlc enebo a dece.. jenže ne moc dlouho, ale mě to pa taky vzteká 😔

Stelouch na drncání nějak nereaguje, já ji to ani neučila.. ☹ možná byla vyspaná jak spala ty 3 hodiny v kuse.. ☹ i kdžy to je někdy u ní normální..

holky obdivuju vás všechny co zvládáte brečící miminka.. resp vztekající se miminka.. 😅

kay
7. říj 2009

jmis, no jás e snažím tu domácnost nějak zvládat i přes týden, jenže to moc nejde, a o víkendu M. taky nehlídá, takže jsme dost v pasti.. když už tak mu musím říct že chci nebo musím udělat to a to, tak to pohlídá.. ale že by pohlídal abych si odpočinula to ho ani nehne.. a samotného ho to už nenapdane vůbec ☹

jmisa
7. říj 2009

Kay, když už nemůžeš, strč malou na bezpečné místo ( já dávám do postýlky) a jdi si dát sprchu. Nic neuslyšíš 😀 a ta chvilka klidu je taky dobrá. 😝 😀

jmisa
7. říj 2009

No muž chodí s Alexem ven, někdy se mu taky nechce, ale to já se nedám, teď už se i automaticky ptá kdy smí přijít zpátky 😀

kay
7. říj 2009

jmis, no to je dobrý nápad.. já ji většinou dám do postýlky nahoru a zavřu dvěře a vypnu chůvu.. 😅 teda udělala jsem to tak jednou nebo dvakrát, ale i těch pár min stačí na odpočinek, jen je mi jí pak líto.. ☹ no a když je někde slyšet, tak to zase přijde M. co se děje.. a začne mi předvádět že je Stela úplně v pohodě.. teda jako nechce se vyztahovat nebo tak, ale prostě je v klidu.. mi by fakt stačilo, kdyby udržela tu hlavu, to by bylo zalté miminko si myslím.. ztra asi zavolám někam na rehabku.. je sice o měsíc dřív, ale myslím že už by teda sakra tu hlavu měla držet normálně ne?

díky.. ulevilo se mi.. 😕

zofik
7. říj 2009

kay někdo má hold hodnější děti a někdo zlobivější....není to o tom že bychom byli špatné matky...a stím odpočinkem a hlídáním jsme na tom podobně...

m.e.l
8. říj 2009

Bré ranko,
Žofí - příkrmy dobrý, teď ráno se mladý pán pos* a přesně bylo vidět co včera objedval. . . Zaplať bůh za Míšu a její radu ohledně svrchních plenkových kalhotek. 😵
Kay, no hlavu by už Stelinka měla držet.
Musím se pochlubit Lukýskem, sice budíček po páté hodině, ale v klidu si tam broukal a povyskoval než jsem uvařila mlíko, žádnej ukrutánskej řev ani při uvazování brindáku, prostě v klidu počkal než dostal papu.

m.e.l
8. říj 2009

Dobrý článek o vývoji http://www.rodina.cz/clanek5220.htm nejvyšší čas vyrazit s Lukym k fyzioterapeutovi. . .Před měsícem bylo pozdě. 😠

kay
8. říj 2009

ahojte,

tak Stelouch dneska řev už od rána když není na břichu a už zase neudrží hlavu takže mě asi brzo odvezou.. prosím vás, to je nějaká speciální fyzioterapie pro miminka nebo jak mám hledat rehabku?

m.e.l
8. říj 2009

kay, je to fyzioterapeutka neboli rehabilitace. Jsou buď specializované na děti a nebo dospělé. . .

jmisa
8. říj 2009

Ahoj všem.
Alex se mi nějak vrátil ke svému rytmu - kojo v půl 4 a pak v půl 8 😒 Ikdyž tak se asi víc vyspím, než když spí v kuse až do 6. Teď má konferenci s plyšákama v postýlce, myslím, že z toho ještě vytuhne.
Dneska jdem k tej neuroložce, tak uvidím, co vyfasujem za cvíčo my.

Kay, řekni si pediatrovi a ten Tě pošle 😉

Mel, to by Alex taky musel cvičit, no on tedy trochu cvičí 🙂 A s tou hlavičkou - preferuje jednu stranu, ale otáčí se na obě, dneska zrovna spal s hlavinou na neoblíbenou stranu, nějak si došel k tomu sám.

kay
8. říj 2009

tak jsme volala dokotovi, sestra mi oznámila, co je jako za problém, když jsme chtěla doporučit nějakou rehabku, a prej je to jako skvělý, že se v 5. měsíci už přetáčí, co bych jako chtěla.. 🙄 a že o tom musí rozhodnout doktor že to nejde jenom tak jako někam jít.. tak prej mám říct v pondělí na očkování aby se na to doktor mrknul.. jenže já vím jak to dopadne, protože on ji vždycky hodí na břicho mrkne na ni půl 5 sekund, řekne že pase dobře a tím to končí.. ☹

m.e.l
8. říj 2009

Míšo, hlavičku si Luky naučil sám taky - teda on spí jak známo na pupku, ale mydlí teď už obě strany - ze začátku to většinou bylo na jakou stranu jsem mu ji prdla tam ji měl, a nebo si ji uměl dát jen na tu "oblíbenou".

m.e.l
8. říj 2009

Kay, my jdeme "jen tak" sami od sebe a jde to. Doktorka na rehabilitaci sama určí zda je to potřeba a nebo ne. Mě doktorka řekla, že na pěstičky čas mezi čtvrtým a pátým měsícem, Lukymu pět měsíců bude a nic. . . A pak se dočtu a i lektorka na vaničkách mi řekne, že je měl opustit už ve třech měsících.

jmisa
8. říj 2009

Mel, mně řekla na vaničkách, že je nemusí mít ještě vždy povolené, že je začínají povolovat, když se cítí jistě a k tomu potřebuje mít zvládnuté onen úkon. Alex je má poslední dobou už otevřené, ale taky ne vždy a taky ne někdy zcela.

Kay, tak si zkus pohledat, jestli tam máte rehabilitačního doktora, ten fakt doporučení nepotřebuje. Taky jsem k němu chodila. Ale pak ty fyzioterapeutky už papír potřebují.

m.e.l
8. říj 2009

Míšo, no jenže Luky je vůbec povolené nemá při pasení, teprve teď díky cvičení začíná, že né hned je do pěstiček nenarve. Dávám ho teď chvílemi na plovoučku, tam nemá co do těch pěstí chytat. 😅

jmisa
8. říj 2009

Jééé Alex všechno taky chytá, většinou tam drží toho mazlíka a nebo plínu, ale rád rve i moje vlasy a můj řetízek. 😀 A když ho dám na hrací deku, ona je taková šusťáková, trochu omyvatelná a on hrabe těma rukama a snažá se jí chytit, to je děsnej zvuk, mám vždy husinu.

m.e.l
8. říj 2009

Míšo, jo zajímavý že řetízek mi umí chytit snad už od měsíce. 😀

jmisa
8. říj 2009

Jo to jo a vlasy mu taky jdou 😀 u manži nemá co chytat, ten je na kratinko.

m.e.l
8. říj 2009

Míšo, jo jo vlasy - kolikrát si už chytá i ty svoje. 😵

jmisa
8. říj 2009

No Alex si nemá co chytat 😀

m.e.l
8. říj 2009

Míšo - jo to vím, buď v tomhle ráda. . . Aspoň nebudeš pak v osmi měsících dělat copánky a dolovat z nich rozužlané kukuřičné tyčinky a příkrmy. 😀 Jo a v současné době nemusíš rozčesávat případné ublinknuté mlíko. 🙂

zofik
8. říj 2009

Melí a jaký příkrmy vám jedou nejvíc, brokolice a co ještě?díky

m.e.l
8. říj 2009

žofí, mám pocit že asi všechno co uvařím já. Skleničky nic moc. . . Bejvá to dost řídký, takže neví co má polykat, když v puse nic nemá. Takže vyzkoušena brokolice samotná, s bramborem, květák samotný - bacha nemusí mu udělat dobře, mrkev s bramborem a naposled špenát s bramborem, dneska bude cuketa s bramborem.

jmisa
8. říj 2009

Mel, můžeš být ráda, že preferuje Tvoje jídlo. Některé děti jedí jen skleničky a to se postupem času pěkně prodraží 😀

macous
8. říj 2009

Ahoj holky,
tak já jen k tomu cvičení, já jela s Matym k reh. sestře sama od sebe, vzala jsem si číslo od kamarádky a ona se na malého mrkla a řekla, že je to na cvičení a vysvětlila mi proč, já jsem si pak jen došla k Dr. a řekla si o papír s doporučením, aby to zaplatila pojišťovana a nemuseli jsme to platit sami, všechno v pohodě a musím teda říct, že cvičíme ani ne týden a Matýsek dělá veliké pokroky, pase už úplně jinak a hezky na boku přitahuje bradičku k bříšku a začal zvedat i nožičky až k bříšku, takže jsem ráda, že jsem na nic nečekala a šla, nejsem si ani jistá, jestli by mě Dr. poslala, on totiž netáhne ani k jedné straně a ten prohyb není tak veliký.....

Teď se ho snažím nechat vytuhnout v postýlce, je tam už přes půl hodiny a pořád čučí, ale nic neříká 😀

macous
8. říj 2009

jo a holky, normálně je takovej neklidnej už 3 tí den, hlavně navečer a cpe si pěstičku do pusy, že má mokrej celej rukáv až po loket - je možný, že by to bylo k prvnímu zubu? takhle brzy 😲

m.e.l
8. říj 2009

Mací všechno je možný, Luky tohle začal dělat kolem třetího měsíce - tuším, slintal teda už od šestinedělí a ve čtyřech měsících - dva zuby. Ony se docela dlouho "prokousávají".

jmisa
8. říj 2009

Tak jsme doma od neuroložky. Máme 2 cviky, se máme zase přijít ukázat za dva týdny, jestli se to zlepšilo. No jestli se to nezlepší, tak si nechám od pediatričky napsat fyzio, protože jako platit to nebudu. Tohle bylo zadáčo, ale podrobnější cvíčo bych už asi musela cvakat.
Alexek má namasírovanou krční páteř, moc jsem mu záviděla.
Máme jeden základní cvik z Vojtovky, aby si posiloval břišní svaly. Přesvědčovala mě, že mu mám dávat papírovky, že maj menší balík a že se mu líp budou zvedat nožičky. To by mě ale zajímalo, jak jsme zvedali nožičky my, když za nás jsme byli všichni v látkovkách.
No a pak u pasení mu mám blokovat hlavu, aby ji moc nezakláněl, nesmí se mu tam tvořit ten faldík na krku. No ale to se jako Alexovi vůůůůbec nelíbí 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru