Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
23. říj 2009

No nám očko vždycky vyšlo na čtvrtek, jen snad jednou na ponděli čí nějak tak. . . No a pak musím hlídat aby termín nebyl v úterý a čtvrtek na rehabku, protože to mám anglinu a těžce bych nestíhala.

jmisa
23. říj 2009

Tak jsme doma, závěr - asymetrie šíje, nekvalitní vzpřímení, diastáza břišního svalstva 😀

m.e.l
23. říj 2009

No super, Luky má asymetrii v oblasti pánve, to vzpřímení taky no a břišní svalstvo tak to nevím, jen vím, že cvičíc na boku na míči strašně funí námahou.
Kam budete chodit na cvíčo?

jmisa
23. říj 2009

Tam, kde jsme byli u dr. Máme přijít v pondělí na první "lekci".
Za dva měsíce máme kontrolu k té dr.

Ani to nebylo daleko, byla jsem tam za 10 minut, takhle v poledne je cesta volná.

macous
23. říj 2009

Ahoj holky,
trochu jsem dočetla, ale jen tak halabala 😅 Bylo toho tenhle týden nějak moc....
Tak jen tak ve zkratce, cvik č. I jsme už opustili a teď cvičíme na posílení bříška, Maty je na boku a já mu fixuji pánev a romeno jakoby do překrutu, k tomu lehce tlačím na hlavičku, když jde do záklonu a rukou co fixuji pánev přidržuji ručičku, už nám to jde. Závěr naší Dr. byl, že Maty je v pohodě, a to samé nám pak potvrdila i ta rehabilitační sestra, že ještě tenhle cvik a bude to všechno, že netáhneme ani k jedné straně, záklon se vytratil 🙂 Tak jsem ráda, že jsme šli včas, prý se právě pak vytvoří asimetrie - mimi to nejde na obě strany, tak si hoví a zkřiví se....

Dneska jsme byli pro změnu v laborce, Matýska píchali do palce, prý je bledý, tak jestli má dost železa, já jsem taky taková bledule, tak to má asi po mě - železa snad bude dost 🙂

Tak holky zatím pa pa a hezký víkend.

Hanulko - taky se chystám do Ikey - už se nemůžu dočkat, jak se tam vyřádím, potřebuju tam už spoustu důležitých věcí 😀 😀 😀

hanulka3112
23. říj 2009

Maci už vidím ten tvůj plný košík 😀 😀 😀 já bych tam mohla být furt 😀 nejradši bych si to prošla sama v klidu, ale i tak je přitel dost trpělivý, bo co mi říkají kámošky, jak ti jejich šílí, například sestřenka to má jako závod o čas, sepsaný seznam a létá od regálu k regálu 😀
Jinak malí už spinlkají už jim třetí den dávám první lžičku brokolice, pěkně se při tom šklebí 😝 😀 a už jsem jim koupila i pokračovací mléko a pomalu se chystáme na nedělní křtiny 🙂 pak hodím nějaké fotečky 😉

m.e.l
23. říj 2009

Hanul, tak brokolice u nás měla asi největší úspěch. A úplně největší má moje vlastní vaření, ty skleničky nic moc, na našeho mladýho je to moc řídké, takže má pocit, že nic nejí.

jankatr
23. říj 2009

ahojky - jen tak v rychlosti nakukuju - měli jsme teď doma "veselo" 🙄 Kubík měl od neděle horečky - pořád těsně pod 40oC a nakonec jsme skončili včera na ušním se zánětem středního ucha... 🙄 🙄 🙄 Takže mu to propíchli, ale od té doby se mu vyloženě ulevilo - po třech probdělých nocích spal jak šípková růženka - dokonce jsme ráno zaspali antibiotika 😕 (naštěstí jen o hodinu tak snad to až tak nevadí.
Tak jen doufám že teď už snad máme na nějakou dobu vybráno... 😕

Dočítat nezvládám - tak jestli máte nějaký důležitý novinky - budu ráda za IP 😉 🙂

jmisa
24. říj 2009

Ahoj všem.
Tak dneska se mi Alex jistě pomstil za to, že jsem včera čuměla na Apollo13, který jsem stejně nedokoukala, ale šla jsem spát až v půlnoci, takže prvně se probral ve čtvrt na 3, pak v půl 5 a nakonec v půl 8, teď utichl hluk z postýlky, tak možná usnul, ale já jsem mrtvá. To je asi trénink na změnu času. 😝

m.e.l
24. říj 2009

Ahojda,
Míšo co si stěžuješ, já měla část noci mládě v posteli, zajímavý, že tam spí v klidu i bez mlíka. 😠 Vlastně spíše bych to měla definovat - já spala s ním v posteli, protože on zabírá většinu postele a já spím někde na krajíčíčku.

jmisa
24. říj 2009

Mel a bude hůř. 😀

m.e.l
24. říj 2009

Míšo, díky za uklidnění. 😝

kay
24. říj 2009

ahojte holky,

omlouvám se že nereaguju, snažím se dočítat.. Stela poslední dobou v noci děs běs, kojení v jedenáct večer, pak ve dvě, v pět a v sedm vstávačka a jsme totál mrtvá, má to tak asi týden.. před den se nevyspím, bo tady dělají na baráku u sousedů střechu a malá se taky nevyspí, tak je protivná ještě i přes den a já už troch propadám depce..

mám otázku na graj, jestli jsi koupila tu vysokou židličku, co se dá napolohovat i do lehu a jestli Ti pomohla.. Stelu by třeba taky moc zajímalo co dělám na lince a tak, ale mám strach tam dát lehátko, a navíc v něm úplně dobře nevidí..

macous
24. říj 2009

Ahoj holky,
tak díra na bazén je vykopaná, byl to dneska slušnej blázinec 😒

Hanulko, jj, to máš teda pravdu s tou Ikeou, s manžou to už ani nezkouším, to je vždycky otázka: a co vlastně potřebuješ, pak to řeknu, a on, no tak si to vezmi a jdeme 🤐 😨 😀 takže jsem se teď rozhodla, že vyrazím s kamarádkou večer, až dám Matyho spát - jestli nějakou kámošku uženu na pozdní nákup 😀

Melíku, tak to abyste pořídili další postel, abys měla kde spát 😝 😀

Míšo, no já taky zírám, ten náš hodný klouček si taky přidal kojení v noci a rovnou dvě, kojí se ve dvě a pak v pět a pak v půl osmé vstáváme 😖 , naštěstí v noci pak hned zase spí, dříve jsem kojila až v šest ráno a pak spinkání až do osmi - no zlatý voči a možná bude ještě i hůř 😅

Holky, Matýsek mi začal dělat takovou divnou věc, je v pohodě a když ho chci nakojit, tak začne děsně bulet, včera to bylo poprvé, třičtvrtě hodiny jsem ho nemohla utišit, a dneska to udělal dvakrát 😲 nakonec se mi ho povedlo nakojit, ale byla to fuška a já tomu nějak nerozumím....nenapadá vás nic????? Jinak ho stačí k prsu přiblížit a už se chápe bradavky jak vzteklej - tak proto tohle nechápu.......... 😖

macous
24. říj 2009

Kay - žeby zuby??? Ono to bude zase lepší a střechu taky snad brzy dodělají....

kay
24. říj 2009

maci, nevím, myslím, ž zuby to nebudou, někde jsem četla že s ekolem 6. měsíce mění spánek, a taky že děti jsou častěji vzhůru kvůli jejich motorickému rozvoji že mají pořád nutkání se otáčet, převalovat apod.. je fakt, že odpo jsme stelu našla jak pase.. a taky ji asi budíme když jdeme spát.. budu se snažit ji asi přestěhovat co nejdřív do pokojíku.. a pak jak tam bude zvyklá začneme odnaučovat nočmu kojení 😀 to bude.. ale až tak kolem 7. měsíce..

s tím Tvým kojením.. může to být milion důvodů.. jiný krém, mýdlo, nebo jakékoliv homronální změny, nějaké jídlo cos jedla, bolení břicha.. Mi to Stela taky jednu dobu dělala, nebrečela teda ale řvala, vztekala se, kroutila a taky to teda byla fuška ji nakrmit. Nakonec myslím, že to bylo břicho.. Kadila pak asi po 4dnech..

holky nevím jestli už někdo dáváte příkrmy krom mel, ale nemáte nějaké tipy na jejich uskladňvání? našla jsem nějaké mističky, přijdou mi ale drahé, tak kdyby bylo nějaké ekonomické řešení 😅

jmisa
24. říj 2009

Kay, co kelímky od jogurtů? Takový activie dobrá velikost, aspoň pro počátky.

m.e.l
24. říj 2009

kay, já mám via pohárky od Aventu. . . Dobrá věc, protože mám i ohřívač lahví a dětské stravy od Aventu, takže to mám pak v čem ohřívat, nemusím ve vodní lázni. Stojí teda asi 500 a je jich tam 10, ale můžeš je používat furt dokola.

jmisa
24. říj 2009

Jsme dneska byli v nákupáku s nosítkem, jsem potřebovala pro Alexe bodyčka v 68, protože 62 už je mu většinou krátká. Tak si tak chodíme a najednou cítím,jak mi něco teče do výstřihu, no Alex mi tam prostě nablil, proteklo mi to až na pupek 😀 Manžel se málem smíchy počůral. tak jsem jen vytáhla kapesníček a výstřih vytřela a šla jsem dál 😀

kay
24. říj 2009

mel, no na ně jsem taky koukala... a jsou teda dobrý? od jogurtu jsou na jedno použití a nevím asi by se nedaly sterilizovat.. teda jestli se to u příkrmů ještě dělá..

jmis dobrý teda 😀 já dneska šla ven poprvé s tou kapsou a docela dobrý. jako teplo S. bylo, jen s emi trochu povolil šátek a s tou kapsou se to nedá moc zpravit.. a nepřišla jsme na to jak to udělat když dítko cjhce spát, protože jí do pruhu šátku hlavu nedám, kdy je na něm ta kapsa 😅

m.e.l
25. říj 2009

Bré ranko,
Kay, já jsem s nima spokojená. Většinou si hromadně navařím, naporcuju a dám do mrazáku a týden z toho čerpám. 😀
Tak a noc jak vyšitá, do půl druhé mi dítě spalo na mém břiše, pak se se mnou milostivě dělilo o postel. Umírá na mužskou nemoc na 7 písmen!!!

jmisa
25. říj 2009

Ahoj.
U nás nevzal do úvahy změnu času, tak si jel po vlastní ose dle starého - půl 3, 5,8. Potřebovala bych se zbavit toho půl 3 a bylo by toideál. Už jednu dobu nevstával takhle, ale pak zase začal. Sice se mu to tak 1 do týdne povede, ale.....

Ono se ještě sterilizuje pro příkrmy?

m.e.l
25. říj 2009

Míšo, někdo to dělá. Já nesterilizuju nic, ani flašky na mlíko. Hygiena na pochodu. 😉

jmisa
25. říj 2009

No třeba ty lžičky, co máme se vůbec sterilizovat nedaj. No já už to hrotit nebudu.

A co voda - dáváš kojeneckou? Nebo z kohoutku? Nemluvila si o tom s mudrou? Já se na to chtěla v poradně zeptat a nějak se mi to vykouřilo z hlavy.

m.e.l
25. říj 2009

Míšo používám na mlíko kojo vodu, zatím ji i převařuju (po nepřevařené prdí ještě víc než normálně), ale postupně začnu asi dávat nepřevařenou. Jinak na vaření používám z kohoutku ale na rozředění samotného pokrmu pak kojo.

jmisa
25. říj 2009

No já čaj dělám z kojo vody i pít jsem ji dávala převařenou, ale ve čtvrtek mi voda došla, tak měl čaj půl na půl, protože jsem ho potřebovala udělat. zatím žije 😀

m.e.l
25. říj 2009

Míšo, co ho nezabije to ho posílí. 😉

macous
25. říj 2009

Ahoj holky,
Míšo, u nás se kojí dost podobně jako u vás, tak vím přesně o čem mluvíš, taky bych chtěla, aby to bylo jako dříve, a miláček vypustil alespoň jedno noční kojo 😅
S tou vodou myslím, že v pohodě, ani převařená z kohoutku nemůže přece škodit, co mám kámošky, tak to dávali tak půl na půl, někdo kojovodu a někdo z kohoutku, švagrová si koupila takovou tu plastovou nádobu, jak do ní dáš vodu z kohoutku a ono to překape a máš kojovodu 😀

Kay- já mám taky koupené ty via pohárky od Aventu, ale ještě si k tomu sladuji skleničky od přesnídávek nebo jogurtů ve skle, pár jich dám dám do ledničky a ty od Aventu do mrazáku a hotovo, žádný štráchy 😉

Holky, já pořád váhám s tím prevenarem, měla bych kdyžtak dát teď ve čtvrtek..... Melíku, tys ho dala Lukýnovi a Kay Stelince?
Míša vím že nemá ještě ani tu hexuli 😀

kay
25. říj 2009

maci, no já právě skleničky od přesnídávek nebo tak nemám, mi je vždycky vzala tchýně na zavaření.. my dali prevenar a hexu zároveň..

holky, no já si libovala jak ¨stelinka pěkně spinká a od 3,5 měsíce se to jen a jen horší, takže buďte rády za tyhle intervaly 😀 tuto noc jsme kojila fakt asi po dvou hodinách od cca 22h.. 🙄

jmisa
25. říj 2009

Macous,hexu dostal malej ve čtvrtek. Prevenar dávat nebudu, pokud to nebude nějak žádoucí.

S tou vodou - to asi myslíš konvici Brita, tu máme taky, ale ono přefiltrováním nemáš kojo vodu. Problém u vody z kohoutku je, že má vyšší přípustnej limit dusičnanů nebo dusitanů (nevím kterej) než je voda kojenecká a trvale podávaná voda s vyšší hladinou může kojenci uškodit.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru