Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
28. lis 2009

Mel, to je jasný. Alex není schopnej pít ani čaj z dudlíku od 4 měsíců, taky mu to teče rychle, ale kaši nebo spíš zahuštěný mlíko zvládá ze savičky od půl roku bravurně. 😝

m.e.l
28. lis 2009

No Luky má savičku zatím pro tři měsíce - má variabilní dudlík, což je vlastně jedna díra a reguluje se to podle otočení flašky. Tu zvládá bravurně cca od dvou měsíců. 😀 Dudlík od šesti měsíců ještě nevyfasoval, ten je jen udělaný se 4mi dírkami. . . Tak furt nevím jestli poteče rychleji než s tou jednou větší.

annie29
28. lis 2009

Tak holky mlada konecne pije! Nakonec zvitezila ovocna stava redena vodou. A z hrnku zvitezil obycejnej z DM se silikonovym pitkem. Avent stale nechapeme.. 🙂
Co se tyce pohybu tak na brisko se otacime tak 100x denne 🙂 Na zada zpatky tak 5x denne 🙂 A nejoblibenejsi blbost je zvedani hlavicky v leze, to dela skoro porad kdyz je na zadech, takze ma tvrdy namakany brisko a neda si pokoj. A toci se na zadech jak hodiny.
Prikrmy jedeme furt stejne: mlicko (220 ml) - ovoce (100 g) - maso se zeleninou (120-200 g podle typu a obliby) - mlicko (220 ml) a kase plna misticka podle navodu.
V noci se ustalila na spanku 11-12 h v kuse max s 2x nahozenim dudlicku.

luzza
autor
28. lis 2009

taky velice chválím hrnek z DM !!!!!! 🙂 😵 😵

luzza
autor
28. lis 2009

jinak
kay, nechci ti způsobovat depresi 🤐 🤐 , ale holky se otáčely na břicho taky kolem 4.měs.
a Nelča už dokáže od tohoto týdne sedět bez opory 🤐 🤐 Eliška se kymácí, ta musí být jištěná 😉 🙂 ale lezou obě krásně...
PODOTÝKÁM,ŽE CVIČILY VOJTOVKU!!!! A TÍM JSME JE VELMI URYCHLILI. ŘEKLI NÁM TO NA REHABCE.
takže by měly jinak na všechno čas 😉 a určitě by nebyly tak čiperný...
vzpomínám si, že vaše dětičky už všechny krásně pásly a moje holky byly jak po obrně!!

laura29
28. lis 2009

kay - delam jako externista pro jednu webservisovou firmu, e-mailove komunikuju s klienty, rozdeluju praci pres takovej project managamantovej program, sama delam prubeznou udrzbu nejakych webu atd. Idealni prace z domu, ze 70 % se da delat po nocich 😀

jmisa
29. lis 2009

Ahoj všem.
Alex pase jak po obrně do dneška, teda jak husa po obrně 😝

Hlavu zvedá taky, ale to je asi tak všechno 😀

Ale až pochopí, že má i ruce, tak poleze, protože spodní část těla mu fachá super.

m.e.l
29. lis 2009

Bré ranko,
milionkrát dudlík, teď ráno teplota 37,3 tak nevím zda zuby a nebo na něj něco leze. V pondělí půjdeme k dr. protože furt chroptí, takže jestli nemá pořád toho zlatýho stafíka. 😠

jmisa
29. lis 2009

Annie, to je pěknej stravovací režim. Já bych ten náš nazvala - jíme furt 😝

Mel, jsem nějak nezachytila, že má Luky takovýho bacila.

kay
29. lis 2009

dobré ráno,

dneska noc horší, ale přemlouvala jsme Stelu do půl osmé v posteli, sice se tam 2x posrajdila, ale vydržela 😅

lauro teda, to si šikovná, a práce je to z domu určitě dobrá.. po nocích můžu maximálně tak spát, asi bych nic jiného nedala..

holky jinak co se týče pohybových dovedností depku nemám, je mi jasné že každé mimčo má svůj vývoj, a holčinky Luzzikovi jsou třeba napřed kvůli Vojtovce.. annie to má holt jináč 😀 to si myslím, že Stelinka je tak akorát.. taky nikam nechodíme, akorát mám domluvenou známou kamarádky, že se na ni mrkne, abych byla v klidu, takže to je oukej... ale s tím jídlem mám depku, bo pohyb se dá cvičením jakkoliv spravit, ale to jídlo, když nebude chtít sama, tak s tím nic neudělám, chápete? když ztratím mlíko, tak to bude děs.. nebo když jí nebude už stačit.. prostě když dítko neotvírá pěkně tlamičku, je to naprd a dost frustrující každý den zkoušet s nadějí že snad a ono prd.

m.e.l
29. lis 2009

Míšo, no je to tak měsíc? Možná i dýl co mu doktorka dělala výtěry a léčil se na stafíka, tak jsem čekala zda se sliznice nespraví - protože ho pravděpodobně přitáhl už z porodnice a ono asi furt to tam je a nebo je úplně jinej problém.

jmisa
29. lis 2009

Mel, a to jako že, Ti chrčí jo? A doktorka v něm něco na poslech slyšela?

Alex teda teď zase chrčí, ale to on po ránu asi každý den, pak to přejde. Možná je to i tím, že mu dávám pít teplý čaj. Ty by si na Lukyho mohla zkusit už ten kašlací - průduškový nebo co to je.

jmisa
29. lis 2009

Třeba tenhle
http://www.docsimon.cz/zbozi/megafyt-detsky-caj...

ale je jich víc, lerros má určitě taky nějakej.

m.e.l
29. lis 2009

Míšo, on nechrčí krkem, on chroptí nosem! Měl toho stafíka v nose, v krku je vše o.k. A ono je to věc která se strašně špatně a dlouho léčí a ráda se vrací. 😠

jmisa
29. lis 2009

Jo aha, já myslela, že chrčí v trubkách.

A nemá větší mandle? To se asi dr. koukala, co?

m.e.l
29. lis 2009

Na to dr. nekoukala. Mám podezření na větší nosní madle - jako holka jsem je měla taky a v pěti letech byla na vyndání. Takže se asi nechám poslat na ORL. Luky v pátek v metru zachroptěl a chlap koukal po mě, zda nevytahuju sopla já!!! (dobrou chuť těm co jedí). Nic jdu přebalit tvora, asi něco vytvořil do plíny¨.

jmisa
29. lis 2009

Synovec na odstranění byl jako pidimidi dítě.

luzza
autor
29. lis 2009

mel
ten sopl rozchechtal mě i manžela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dáváme ti pro dnešek 100 BODŮ 😀 😀 😀 😀

luzza
autor
29. lis 2009

kay
a ty se s tím papáním nenervuj, co by jsi ztrácela mlíko!!! já napíšu maila k nám do špitálu a optám se na to vaše papání,jo???

kay
29. lis 2009

luzzi, no děkuju, můj pediatr je naprd a z netu vím rad hodně, ale nic nefunguje.. ☹

luzza
autor
29. lis 2009

KAY!!!! takže :!!!!!
tvoje Stelinka (pokud dobře prospívá) přežije bez úhony plné kojení až do 8.měsíce věku!!!
máš být úplně v klidu!!! naučí se to!!! občas jí dej olíznout tvůj prst, na kterém bude nějaký příkrm...a máte před ní jíst!!! aby viděla,že papkáte 😀 😀 😀 hlavně ji nenuť, odmítala by pak ze zvyku...
buď trpělivá 🙂 a hlavně KLIDNÁ!!!! 😉
a nezapomeň,že se Stelík narodil o měsíc dřív!!

jmisa
29. lis 2009

Tak brokolice s bramborem taky úspěch 😀
Mého jídla mu stačí 170g, kupovaného chce víc, je taky řidší, že jo.

A ten hrníček je bezva, když nesaje, nic z něj neteče, tak super, od lahviček se savičkama byl občas mokrej až za ušima. 😀

kay
29. lis 2009

luzzi, děkuju Ti moc, o víš že před ní jím a dělám jak je to hrozně dobré 🙂 no nenutím jí, jako dávám jí tu lžičku před pusu a otírám jí tím rty, ale když vidím že se oáčí nebo tak tak ji nechám.. tak myslíš, že s emám zatím na příkrmy vyprdnout úplně? jako na to, dát si ji do židličky, dát bryndák (ten už jsme ji pak ani nedávala, aby ji to netrápilo) dát před ni misku a lžičku a dělat hami hami? 😅 jo doktor mi říkal, že pro něho je v pohodě, když bude do 8M kojená.. ale co když to bude v 8M to stejný a co budu dělat pak, dkyž nebude jíst? jjj, vím že se narodila dřív, ale koukni na všechna ta miminka co pěkně papají od 4M 😅 ale jsme z toho asi trochu vynervená a tlačím na pilu..

jinak jsme byly na plavču a dobrý 🙂 dneska si ji paní instruktorka i 2x půjčila na předváděčku a zvládla to skvěle 🙂 a po novém roce s eprý budeme už potápět, no to jsme zvědavá.. teď chrupe a pak má M. hlídání, tak si odpčinu..

jmisa
29. lis 2009

Kay, tak to prostě zkoušej a uvidíš, třeba budeš mít jednou úspěch.
Náš Alex je prostě hladovej, ten kouká, když jíme tak strašně hladově, slintá u toho jak naše psice.
Včera jedl manžel čokoládu a dal mu pusu, Alex vytřeštil oči, zamlaskal a vrhal se na manžu 😀

Jinak se mi zdá, že má hlad přes den, chce pít skoro po hodině, maximálně hodině a půl, se to zkracuje. To už i po té zelenině vydrží ty dvě hodinky. Muž do mě hučí, že má hlad, že mu mám dávat "sunar", jenže mně se ho nechce ještě odtrhnout od prsa. Mlíka mám podle mýho dost, ale nezasytí ho na dlouho. Krmit často asi taky není úplně ideální. Nevím,jak to vymyslet. Napadlo mě dát mu prso a pak třeba 50ml UM na dojedení.
Je jasný, že s takovouhle frekvencí bude nárůst váhy normální, ale to se taky nedá furt dělat.

jmisa
29. lis 2009

Kay, a co děláte? Polejváš z dlaně? Nebo jsi už u hrníčku? My se pod vodu zatím taky nedostali, minule to lektorka zkusila, ale Alex se pak rozbulel.

kay
29. lis 2009

jmis, tak to se tady řehtám při t představě Alexe s čoko pusou, fakt dobrý 😀 já bych zkusila asi kojit a dokrmit případně UM, to by byla fakt škoda ho úplně odstavit od kojení..

v plavču jsme na úplně první kurzu pro mrňata, políváme kelímkem, ale já ji kelímkem polívám i při koupání, takže je na to zvyklá, až na hlavu, to se jí moc nelíbí, ale nepláče.. a na začátku jí omývám obličej rukou.. jinak se učíme zatím různé džení a polohy a připravujeme děti na to potápění azvykáme je na vodu.. minule tam byla maminka s holčičkou, která ve vodě hrozně plakala a pak s dudlékem v puse normálně usla.. paní říkala, že jí přes den ale skoro nespí a tam spala celou tu hodinu 😀

luzza
autor
29. lis 2009

kay
tak mě zas pobavila ta spící holčička 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀
na ty příkrmy bych se úplně nevyprdla... prostě bych to každý den zkusila... když nebude chtít, tak nevadí...
a s tím osmým měsícem se zbytečně nervuješ, to už bude dost velká a bude chtít sama,to je jistý!!! nebude věčně jen na mlíku 😉 to není žádný mimi a i Stelík se to nakonec naučí 🙂 🙂
jinak Dominik mi taky dělal dlouho drahoty a první co vzal na milost byl banán 🙂
něco jí určitě zachutná,neboj 😉

jmis
já bych se sunarem zase tak nepospíchala,když máš dost mlíka... tak mu zkus dávat víc příkrmů... třeba dopo ovoce, k obědu masozeleninu a večer kaši... a mezitím pěkně svoje mlíko...asi to bude chlap žravej 😀 😀 😀
a v noci vydrží??? nebo v noci pije taky hladově??

luzza
autor
29. lis 2009

holky
mě záhadně "žere" víc malá Eliška!! Ale fakt hltá a sní všechno, co jí dám...
Nelča sice jí, ale musím jí u toho nějak zabavit... a nikdy nesní takovou porci co Elča...
takže dám někdy Elišce dojíst i zbytky po Nelince 🤐 🤐

m.e.l
29. lis 2009

Teda čokoláda a Alex mě dóst pobavilo. 😀
Luky a voda, tomu můžeme na hlavu lít hektolitry a ani "nemrkne", prostě voda v obličeji, případně v očích a on pohoda klídek. 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru