Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
29. lis 2009

luzzi, asi jo, budu zkoušet, zatím asi tu zeleninu,příp. na noc tu kaši.. tak třeba chce Eliška dohnat Nelíka 🙂 to je fajn, že tak papká..

mel, tak to je dobrý, to bude potápěč jedna báseň 🙂

jdu žehlit.. 😒

jmisa
29. lis 2009

Já na hlavu taky můžu Alexovi lít vodu a v pohodě, ale jak ho stáhla pod hladinu, tak se mu to moc nezdálo.

Luzz, no v noci vydrží, dejme tomu od těch 18 do 2, teď ho asi bolej ty zuby, protože si furt rve ruce a usilovně žvejká, ikdyž mu tam strčím prst a přijde mi to, že je to tvrdší než to měl. No atk vydrží delší dobu na kaši, ale jak se probudí, tak to jede už ve zkracujících se intervalech, nejdřív to měl po 2,5-3 hodinách, pak po dvou a dneska už po hodině a půl, takže jsem fakt mrtvolka, naštěstí hned usne, ale fakt těch 10 minut zuřivě sosá.

Dneska se mi povedla kaše tak hustá, že jsem ji musela vytáhnout z lahve do misky a nakrmit lžičkou, naštěstí už to docela umí a nemusela jsem znovu koupat 😀

macous
29. lis 2009

Ahoj holky,

tak u nás nic nového, až na to, že mě už druhý den pobolívá v krku 😖

Co se pohybových dovedností týká, tak Mates neustále zvedá hlavičku, jakoby do sedu, ale po chvilce odpadne - chudák, přetočí se občas náhodou na bok a občas z bříšká na záda - to se mi ale zdá že spíše upadne 😀
Jinak má tendenci se odpichovat nožkama s vystrčeným zadečkem, když pase, ale ručičky nejsou jaksi v koordinaci 😀
Hračku už si bere přes střední rovinu, a dudáka umí vyndat a zase nandat.

jsem v klidu, až to bude, tak to bude a zatím jsem docela ráda, že ho najdu, kde ho nechám 😀 😀

luzza
autor
29. lis 2009

mací
to je Máťa v pohodě 😵 😵 na 4 měsíce toho umí až dost 😉 😵 docela jsi mě s tím popisem dovedností rozesmála 😀 je fajn,že to všechno bereš v klidu a s humorem 😉 🙂

jmis
mě říkala sestřička, že když začnu dávat na noc kaši, efekt to může mít až klidně v průběhu tří týdnů 😝 že nemám plašit, pokud se elišák bude budit dál... jinak to jak popisuješ dnešní noc, mám denně s eliškou... je to vopruz 😝 ale elis v noci moc nepije, jen se chce mazlit,potvora 😠 ...kaši začnu dávat asi koncem týdne...zatím mají jen dopoledne ovoce a po poledni mosezeleninu...

jmisa
29. lis 2009

Luzz, no já vím, že kaše může mít efekt až později a nebo taky nikdy, ale spíš mi jde o to, že chrněl krásně a teď se to prostě furt zkracuje a zkracuje.
Tak jako kde je ta hranice, kdy to je ještě únosné a kdy už ne a je potřeba s tím něco dělat. 😒

m.e.l
30. lis 2009

Bré ranko,
tak dneska budíček ve čtvrt na sedm. Takže docela o.k.

luzza
autor
30. lis 2009

dobré ranko 🙂
jmis
no já abych pravdu řekla,taky nevím co s tou eliškou... 😅

jmisa
30. lis 2009

Ahoj.
Tak my dneska v půl2 kojo a pak půl 6 a ještě jsme do 7,15 chrněli, tak úžasný, takhle by mi to nevadilo 🙂 A Alex taky neprotestuje, hraje si tu pod hrazdou a huláká na lesy.

m.e.l
30. lis 2009

No já teď pomučila dítě, teda ještě ho mučím podloženého ručníkem, ale u toho neřve, tak jdu sundat prádlo a pak vařit, uklízet, volat doktorce apod. . .

luzza
autor
30. lis 2009

holky chrněj,tak já taky musím dneska něco dělat... 😖

m.e.l
30. lis 2009

No Luky chrní, taky bych měla něco dělat, ale mě se táááááááááák nechce. 😠

jmisa
30. lis 2009

No Alex se právě poblil a teď nejspíš tlačí, bezva souhra. Jdu se oblíct, dostane najíst a pofrčíme směr úřad, požádat o RP.

laura29
30. lis 2009

ja jdu dnes taky zadat o RP 🙂

kay
30. lis 2009

ahojte,

tak my noc "normál" tzn. kojo v 22h, pak 1h, pak v 4:30 a v 6h a přemluvila jsme ji do 7:15 na spaní. ale šla jsme spát pozdě a to ráno už taky nebylo ok tak jsme docela mrtvá, Stela normálně usla taky brzo asi v 8:40 a ještě spí, ale mě vzbudila pošťačka.. 🙄 Dneska je M. pryč, ale odpo budu mít návštěvu, tak musím aspoň minimálně pouklízet, abych nebyla za prase.. 😅

dneska zkusím Stelince dát mrkev s bramborem, ale nic nečekám.. říkala jsem si že po brokolici by asi květák úspěch určitě neměl 😀

jinak RP mám od tohoto měsíce (výplatu), ještě že mi snad proplatí tu dovolenou v práci, jinak bych neměla na dárky.. a od nového roku jsme na mizině.. 😔

luzzi, no Ty to máš horší, že pokud bys chtěla Elišku to vstávání odnaučit, tak bys asi budila i Nelinku a to nevím jak by dopadlo.. 😕

luzza
autor
30. lis 2009

kay
přesně o to mi jde... 😖 když nechám elišku řvát,nelinka se vzbudí taky 😒 ...
holky jak dlouho předem se žádá o RP... mateřskou mám s dvojčaty o 3 měsíce delší...

grej
30. lis 2009

Ahoj holky,
Luzz, zažádej co nejdřív. Sociálce dlouho trvá, než ti vystaví potvrzení o výši mateřský... Já končím mateřskou tenhle týden a žádala jsem raději už v září.

Já zkoušela včera Kačce brokolici a vůůůůbec jí nechutnala. Teda první lžičky jo, jako vždycky, ale snědla sotva třetinu. A nějak mi začala blindit, nikdy to nedělala a teď se mi po každém jídlo poblije, ale jako fest...

Navíc jsem chytla nějaký bacil, začalo mě bolet v krku 🙄
By mě zajímalo, jestli to můžu na kačku přenést...

My a plavání - super. Kačka už se potápí jako nic, kouká pod vodou a očividně jí to vůbec nevadí 😀 Štve mě, že jsme minulý týden rušili plavání kvůli ní a teĎ to asi budu muset zrušit kvůli sobě...

Kačka usnula až ve čtvrt na deset a v jednu byla vzhůru. Nakojila jsem jí, usnula mi než jsem jí donesla do postsele. Ale jen jsem jí položila, tak byla zas vzhůru, veselá jako ve dne. Chvilku jsem se snažila jí uspat, ale prd. Tak jsem se naštvala a nechala jí tam. Asi půl hodiny si střídavě broukala, vejskala, brečela, ale nakonec to zalomila. Já teda nespala, ale manžovi to bylo úplně jedno a chrápal si jako by nic 😀 A já bláhová měla strach, aby se dost vyspal do práce, když má ty dvanáctky 😀
Pak se vzbudila v pět a pak v sedm. To už je klasika. Včera usnula dokonce až ve čtvrt na jedenáct a pro změnu vstávala v osm. Takže já jsem ráda, že mi neusíná v sedm, protože to by se mi budila v pět a to bych nepřežila 😀

grej
30. lis 2009

Myslím jako že se mi poblije po kojení, ne po lahvičce...

Ach jo, už je zas vzhůru. Uspala jsem jí na terase před desátou a už si tam povídá. Mě trefí. Nechápu to, ale u našich vydrží spát dvě a půl hodiny jako nic. A doma ne. Přitom je venku stejně tady jako tam...

m.e.l
30. lis 2009

Grej, u rodičů se předvádí jak je hodná holčička. 😵
Sociálce vydání potvrzení dlouho netrvá, když tam dojde osobně. Měla jsem to za 5 minut vyřízený.

luzza
autor
30. lis 2009

grej, jo jo díky,tak já si radši zažádám tento týden 😨 😨 😨
a to blindí po tom co sní lahvičku a pak ji dokojíš,nebo jenom čistě po koju?

luzza
autor
30. lis 2009

holky
volala jsem pediatrovi kvůli potvrzení na plavání kojenců a docela mě překvapil 😒 prý to plavání v té chlorované vodě vůbec nedoporučuje 😒 my už teda máme zaplaceno 😒 a ráda bych s holkama chodila... jak to bylo u vás?? měl s tím váš doktor nějaký problém??? 😕

m.e.l
30. lis 2009

Luzz, doktorky jsem se neptala na plavání, ale chci. Chceme chodit sami od ledna. . . Ale lektorka na vaničkách zase řikala, že do normálního bazénu ne, kvůli chlóru. . . U nás v Motýlku je jinak upravená voda než chlórem, tak to jo, ale tam chodit nebudu, je to docela hodně peněz.

grej
30. lis 2009

Mel - já to teda taky měla hned, ale patřím pod malé organizacse, tak to byla pohoda. Čerpala jsem info od holek, co patří pod velké organizace a říkali, že je v Trojský problém,: Tak pokud to jde osobně, tak to je super!

Luzz, nene, blindila i po normálním koju. Kojila jsem včera odpoledne, po tom se poblindila 3x (jako hodně a nestrávený mlíko). Večer a v noci OK, pak zas ráno když si krkla... Nejsem na to zvyklá, tak mě to překvapilo... Možná se přejedla. Uvidíme... Zapomněla jsem u našich o víkendu lžičku a nechce se mi kupovat novou, tak dnes vynecháme skleničku a dáme jen kojo.

Moje doktorka neříkala nic, já se jí tedy ani neptala... Chodili jsme na vaničky, tam byla voda normálně z řadu a teĎ chodíme do slané...

luzza
autor
30. lis 2009

grej
můžu zažádat o RP i přes internet???

no já teď s tím plaváním nevím 😒

jmisa
30. lis 2009

Jsme doma.
Já taky byla v Trojské osobně, abych nečekala několik měsíců než to PSSZ potvrdí. Bylo to tam hned a dneska na ouřadě taky hned.

Luzz, naše dr. možná ani neví, že chodíme plavat.
A většina bazénků je jinak ošetřovaná než klasika bazeny. Jen jestli není pan pediatr za chytráka.

laura29
30. lis 2009

Mne naopak co se toho RP tzce rekli, kdzy jsem tam volala, at prijdu co nejpoydeji / idelane nejbliye datu, kdz mi konci matersla.

jmisa
30. lis 2009

Lauro, to jo, ale musíš mít potvrzení od plátce mateřské, což v případě Pražské správy soc. zabezpečení v Trojské je dost na dlouhé lokte.

jmisa
30. lis 2009

Jo a jinak, ikdyby si požádala o rodičák hned k datu nástupu na PPM, tak je to OK, není tam žádný datum, potřebuješ prostě jen ta vyplněná lejstra.

No mně končí PPM 12.12. a za tenhle měsíc už rodičák stejně nedostanu, protože překročím těch 7600 za těch pár dní, je to teda děs běs.

Jdu ohřát broko s br a nakrmit haldovce.

grej
30. lis 2009

Luzz, požádat ne, ale můžeš si tam stáhnout formuláře, abys nemusela na na úřad práce zbytečně dvakrát...

https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit....
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit....
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit....

kay
30. lis 2009

luzzi, no to chápu.. hele já dělala na magistrátě, a vyřídila jsme rodičák asi za 10 min, nebyl problém.. ale donesla jsme is ty formuláře z domu, mátam být podpis manžela, ale há to tam stejně podepala sama..

grej já myslím, že Kaka takhle vstává, právě proto, že ji necháš, hraješ si s ní a tak.. stelinka to taky dělala a já akorát dávala dudelů a pohladila řekla jí že máspát.. už to vícdeméně nedělá..

mrkev s bramborem dneska dopadla stejně.. jinak dneska by měla S. 6M 🙂 kdyby se narodila v termínu..

jmisa
30. lis 2009

Kay, tak jedině pořídit domů konkurenci 😀 Jako se to doporučuje u psů 😀 Pak se bojí o obsah svojí misky a zblajznou to taky.😀 😀
Stela asi chce být modelka.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru