Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
2. pro 2009

Grej, já myslím, že to chce vydržet - týden čtnáct dní boje a bude vědět, že prostě postýlka - buď si tam bude povídat, koukat a nebo hned usne.

kay
2. pro 2009

greji já myslím totéž, akorát to chce vydržet... ale vím že je to náročné...

jinak my se vrátily z prochajdy a Stela usla samozřejmě 15 min před návratem, ale kupodivu ještě chrupe na zahradě..

m.e.l
2. pro 2009

No my se taky před chvílí vrátili, Luky teda neusnul, protože chrupal od půl deváté do jedenácti. 😵 Jdu mu pomalu ohřát oběd. Abych ho mohla po třetí pomučit. 😀

grej
2. pro 2009

Tak teĎ nevím. Co mám vydržet? Vždyt já to tak dělám pořád... Večer jí položím do postýlky a hotovo... To není, že bych jí tam nedávala... Prostě tam je, ale buď brečí nebo nebrečí... Dělám to tak už od té doby, co mi v postýlce spí, teda od jejích dvou měsíců. V ruce mi stejně neusne... Výjimečně usne když jí kojím.

Spíš potřebuju, aby v postýlce usnula i přes den. To jí vůbec nejde. Večer usne, páč musí. Ale přes den mi přijde zbytečný jí tam nechávat vyřvávat tři čtvrtě hodiny...

m.e.l
2. pro 2009

Grej, no a když Ti brečí tak děláš co? Vezmeš jí a necháš hrát? Já teda kategoricky prostě po jídle nechávám v postýlce a chodím prostě jen dávat dudlíka, jen předminulej večer to prostě byla vyjímka a byl střídavě v postýlce a střídavě u nás. Ale jinak nee. A hlavně bych ji asi nenechávala po koupání hrát, tím se jako by "probere" - můj laickej názor.

grej
2. pro 2009

Mel, když brečí večer, kdy má spát, tak jí chodím jen nahazovat dudlíka. Pokud brečí hodně moc, tzn. hystericky,a dýl než tři čtvrtě hodiny, tak beru do ruky a uspávám tak. Protože pak sama neusne, to mám odzkoušený.

Já se totiž řídím radou, co jsem si přečetla v knížce, že se má odloučit kojení a spaní, tudíž se má nakojeit, pak mít s rodiči společnou chvilku, tak půl hodiny, a pak teprve dát spát... A vzhledem k tomu, že pohádkám ještě nerozumí, tak jsme spollu na dece tam se tulíme a tak.
Nehledě na to, že ona prostě stejně neusne dřív než po deváté. Pokud teda není mega unavená, což už ale poznám. Pak usne třeba v osm. Ale dřív ne. A mohla bych se rozkrájet. Takže nemá cenu jí dávat do postele třeba hned v osm, když je vykoupaná a nakrmená, protože by tam stejěn do osmi řádila... Je lepší s ní být tak do půl deváté a pak jí dávám do postele a usíná tak kolem čtvrt. Takhle jsem to vypozorovala...

m.e.l
2. pro 2009

Grej aha, tak to jo. . . . . No já žádnou knížku nečetla a taky to funguje. 😀

luzza
autor
2. pro 2009

tak prso samotný už skoro nebolí... 🙂 jen jakoby pod bradavkou... a při kojení je to ještě dost nepříjemný...ale proti tomu ránu je naprostá pohoda 😉 🙂 🙂

luzza
autor
2. pro 2009

já teda pro spaní přes den nemám pevný časy,ale když jsou holky zhruba 2 hodiny vzhůru, začnou se žmoulat a pobrekávat...tak je uložím do postýlek,vložím jim tu plínku a oni za pár minutek usnou... funguje to stejně dobře jako večer...
my máme problém spíš v noci s eliškou 😒 já bych jí nechala bulet a ona by si zvykla,ale nechci aby vzbudila nelinku,tak ji rychle utiším prsem... 😒 vím,že to dělám blbě a proto se mi v noci furt budí...je zvyklá na mazlení s kozou několikrát za noc...chjo 😠
ale dohodli jsme se s manžou,že bychom je přes vánoce oddělili, to budeme doma oba a každej bude hlídat jednu v jiný místnosti...on si takticky zabral nelinku 😀 😀 😀 😀 tak uvidíme,jestli elišku odnaučíme nočnímu vstávání 😕 🙂

jmisa
2. pro 2009

Luzz, bych řekla, že by si měl právě vzít spíš Elišku, protože z něj to mlíko nepoteče 😀

jmisa
2. pro 2009

Jinak my ve dne taky nemáme pevný čas. Vstává mezi 8 a 9 definitivně, kolem 9-10 odcházíme ven, to usne v kočáře, kolem poledne má oběd, pak tu dvě hodiny čumákuje a pak zase kojo a jdem ven a zase spí v kočáře. V létě jsem chodila ven až po té 16 hod., ale teď už je tma, tak to nejde.

luzza
autor
2. pro 2009

jmis
no to máš pravdu, ze mě to mlíko ucejtí 😝

grej
2. pro 2009

Už ani nevím, co to bylo za knížku, ale bylo to něco o spánku. Jak mi nechtěla spát, tak jsem hledala všechny možný info...
Teď jsme byly dole na návštěvě u dědy. Měl jí na klíně a houpal s ní a ona z ničehož nic usnula, hlava jí spadla jak pytel 😀 To jsem ještě neviděla 🙂 Je zajímavý, že když už u někoho usne na klíně, tak je to jen chlap. Lépe řečeno dřív se to povedlo jen manžovi.
A to do svých čtyř měsíců zas pro změnu usnula jen u mě. Jak se to mění 🙂

Luzz - sláva, že ti to povolilo. O bolesti prsou bych mohla napsat knížku 😀 Ale to co ti poradila Jmis jsem nevěděla...

m.e.l
2. pro 2009

No přes den taky nemáme pevné časy spaní, i když v poslední době si je docela Luky nastavil.
Kačenka je borec. 😅

m.e.l
2. pro 2009

Tohle by mohlo nejvíce asi zajímat Grej - bydlí nejblíž, no nejblíž bydlím já - je to ve vedlejším baráku http://www.bioletnany.cz/

luzza
autor
2. pro 2009

grej
já vím,že jsi tu přes prsa expert ty 😀 😀 😀

luzza
autor
2. pro 2009

jinak hlásím,že ode dneška je Nelinka ŠESTIZUBEC 😅 😅 😅 😅 vyrostly jí dvojky nahoře... 😉
(elinka ani skořápku 😀 )

m.e.l
2. pro 2009

Luzz, ty jo Nelinka je teda machr. . . Já furt čekám kdy Lukymu vyrostou nahoře ty jedničky. . . Asi budu mít doma chvilku upírka. 😅

kay
2. pro 2009

ahojte kočky,

tak jsme to tu všechno přečetla, moc toho nebylo 😀

grej, ta knížka se jmenuje myslím každé dieta se vie naucit spat nebo tak nejak.. mám ji taky, chci zkusit zrušit to noční kojení, ikdyž ještě nejsem rozhodnutá, bo ona asi vstává fakt hlady - přesně po třech hodinách..

luzzi, jj, taky jsme plánovala odnaučování na vánoce, ale asi to nechám zatím být.. A taky si mylsím, že by si měl vzít elišku Jirka, bo z něho to mlíko neucejtí a hlavně už asi chápe, že z něho to prostě nepoteče.. 😀 a Ty se vyspíš.. možná teda.. 😀 Na druhou stranu je fakt, že třeba M. by na to ais neměl nervy.. a jsem ráda, že je Ti líp.. a gratuluju k zubákům 😀 Stelinka taky nic, takže eliška v pohodě 🙂

jo a musím vám napsat, jsem děsně nadšená.. byly jsme na té přednášce o příkrmech, měla ji nějaká pediatrička, super baba, přednáška teda klasika to co se člověk normálně dozví i na netu nebo tak, ale pak jsme s eptaly co jsme potřebovaly a fakt jsme se odzvěděla co jsme potřebovala.. že s emám vyprdnout na zeleninu a zkuit ovoce, nebo tu kaši co jí chutná - jo dneska večer ji zase chutnala.. snad i dvě lžičky spolkla 😀 že jí tu kaši mám dát i na oběd aby i na ni zvykla, že jsou děti jedlíci a nejedlíci, a hlavně že prof. Matějček říká, že žádné dítě v ČR za posledních asi 60 let hlady neumřelo 😀 takže se nemáme bát, že by se nakonec nerozjedly.. a že až bude moct rajkou pmáčku s kolínkama, že mi garantuje že tu zblajzne.. a že pití ji máme učit už teď, aby pak nebyl průšvih.. a pak s emě taky soukr ptala na ten stelinčin hemangiom, jestli jsme někde byli a tak, tak jsem ji řekla jak jsme se museli vnutit na uzv a tak a ona sama mi nabídla, že pokud jí to nezmizí do dvou tří let, že nás pošle za známou plastičkou a že to odstraní.. že je to na fakt blbým místě.. no co vám mám povídat, jsme nadšená a zítra jí budu volat, jeslti by nás nevzala jako pacienty.. Toho našeho pediatra znala, neřekla teda o něm nic špatného ale bylo na ní vidět co si myslí, taky dělala na onkologii asi 5 let a dělá výživářku, fakt skvělá a ještě i jako člověk mi sedla.. teď jen aby nás vzala 😀

jinak přes den spaní máme pdoel toho jak spí v noci a jak se vzbudí.. a nemá to taky nijak pravidelný, má většinou dva spánky jeden dopo a druhý odpo, vydrží vzhůru 2-4 hodiny.. s uspáváním problém taky nemám, děláme to podobně jako večer, jen když to blbě odhadnu a spát se jí nechce, nebo chce ještě přebalit tak to mrčí a neusne, ale to už poznám, že nezabere, tak j ibuď vemu ještě na hraní nebo tak..
omlouvám se za delší přípěvek.. 🙂

luzza
autor
3. pro 2009

dobré ranko 🙂
Kay- no to bylo určitě fajn 😵 ,tak vám přeju,aby vás mudra vzala 😉 🙂
jinak tu knížku mám taky,ale normálně v češtině 😀

m.e.l
3. pro 2009

Bré ranko,
kay tak super, snad vás vezme, držím palečky. 😉
NOC příšerná, v deset řev jak na lesy, vzala jsem malého do náruče a strááááááášně dlouho utěšovala než přestal řvát jak na lesy, snad až po půl hodině možná i delší době kśe konečně zklidnil a zase usnul. Znovu řev o půlnoci, fakt jsem nechápala, řval opravdu jak na lesy, to už jsem mu pak dala čípek, teď to chuděrka všechno dospává. Poprvé se ozval v půl šesté, tak jsem dala dudlík a spí dál. Nevím jestli bolelo bříško, či něco jiného, ale byl to fakt děs, tohle jsem u něj nezažila a hlavně fakt se mi v ruce mlel a nešel zklidnit. ☹ 😢

luzza
autor
3. pro 2009

jé melíku,to mi je líto 😨 😒 ☹ a neprořezávaj se mu ty jedničky??? 😨

m.e.l
3. pro 2009

Luzz, jedničky mě napadly, ale s takovýmhle řevem? 😲

luzza
autor
3. pro 2009

no evidentně ho něco dost bolelo 😒 a ty jedničky by to klidně mohli být... 😕 a nebo fakt to bříško... a rýmu neměl? že by ho bolelo ouško... ale to by ho nepřešlo...ta bolest by se vracela...

m.e.l
3. pro 2009

Rýmu měl už strašně dávno a chroptí od narození, takže ouško vylučuju. Spíš ty zoubky a nebo bříško, že by mu nesedla kaše. 😒

kay
3. pro 2009

ahojte,

tak já jsem dneska mrtvá, bo jsme od té půl desíté kojila po míň jak dvou hodinách.. a jsem fakt ko.. jen se modlím aby si stela nepřehodila režim, bo přes den když usnula venku jedla až po 5ti hodinách... snad dneska taky odpadne..

teda mel, to ho asi fakt něco bolelo.. ty jedničky prý bývají fakt děsný.. 😖

m.e.l
3. pro 2009

kay, můžeš prosím ošahat Stelince horní dásničky v oblastni jedniček a pak třeba v oblasti trojek? Jestli jsou dásničky fakt o hodně tvrdší u těch jedniček normálně a nebo jen když rostou zoubky? Zkusím to tímhle vyloučit, dík.

kay
3. pro 2009

ok, zkusím to 😉

kay
3. pro 2009

mel, hele tak Stela to má nahoře podle mě všude stejné, takže to budou ty vaše jedničky.. a díky Tobě jsem zjistila, že se Stele asi prořezávají spodní jedničky, má to tam tak trochu napuchlé jakoby vyrýsované dva zoubky a to asi před tím neměla si myslím.. Tak to byly dneska asi zuby a ne úplněk 😀

m.e.l
3. pro 2009

kay super, Stelinka bude dvojzubec! 😵 A díky. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru