Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
8. pro 2009

Tak jsme doma. Dneska jsem Alexe potopila úplně 😀 Nějak mi to nevyšlo, jsem chtěla jen po nos, nejdřív to bylo málo a pak moc 😀 Mám odhad. Ale jen zamrkal a dobrý.

kay
8. pro 2009

jmis, no tak to je dobrej, že se nerozbrečel, my jedeme za chvíli k té doktorce, taky se mi chce spát jak ďasm, noc byla dost blbá.. teď samozřejmě usla.. to bude zase buzení ☹ a pak se stavím za kolegyní v práci a půjdem na tu rehabku, na to jsem faaakt moc zvědavá co nám řekne..
jo a Stleinka dopo pěkně papala jablíčko, teda osladěný.. asi má holt mlsnej jazyk.. po mámě..

tak se tu mějte a navečer pa

macous
8. pro 2009

Ahoj holky,

tak manža dnes zůstal doma a právě vozí venku, já jako uklízím 🙂 až přijede tak bude kojo a pak na kyčle, gruntovačku mám v plánu na odpoledne 😵

Luzzi, no já Matyáška nechávám spinkat taky max do půl pátý, pak máme v šest koupání a ve třičtvrtě na sedm už má většinou půlnoc 😵 Zatím ale nemáme zuby, takže třeba bude změna 😕

Kay, jednoduše se na manžu vykašli, řekni mu, že kdyby byl po porodu on a kojil, k tomu vstával v noci k miminu, tak že by taky asi byl více na sladké.... ten mů je naštěstí v tomhle zlatej chlap, v životě mi nic v tomhle směru nevytknul.... to by taky zkusil jen jednou a byla by mela 😀

macous
8. pro 2009

Kay - tak vidiš, ono jí nakonec přece jen bude chutnat 😉
Míšo - manžovi se povedlo včera Matýska potopit pro změnu ve vaně, taky brouček jen zamrkal, vyplivnul vodu a smál se - štěstí, nerada bych, aby se začal vody bát 🙂 Alex bude asi taky pěknej vodník 😀

m.e.l
8. pro 2009

Jé tady jsou ti kluci samej vodník, Luky vždycky zamrká a pak koukne - tak co budete mě litovat? V tom případě začnu řvát. . . No ale my nelitujeme, takže v klidu kope a topí se dál. . . 😅

jmisa
8. pro 2009

Kay, to si strouhala domácí jablko a přisladila? Nebo si koupila konzervičku a ještě přisladila?

Já teda ovocnej dávám ten sunárek, píšou že 100% ovoce bez dalšího doslazení, ale mně to přijde jako tlamolep, si nedovedu představit to ještě dosladit.

Macous, tak už chodí na plavčo nějakou dobu, tak musí být zocelen.

m.e.l
8. pro 2009

Bože jsem dala dítěti k obědu skleničku, takhle zaprasený dítě už jsem dlouho neměla. . . A dala jsem jí proto, že. . . To bylo tak - říkám manžovi - kup malýmu polévku, nechce se mi s tím patlat, tak pro jednou aby měl změnu, místo polévky ovšem přítáhl nějaké jídlo ve skleničce (polévku údajně neměli, nechápu proč se na to tudíž nevykvákl). Šílená tekutá sr*, teda Luky do zbaštil, ale teklo to všude. . . 😝

jmisa
8. pro 2009

Jakou polívku? Oni dělaj nějaký polívky?

jmisa
8. pro 2009

Tak jsem to koupila. V tom jednom je sice hrášek, ale pidi množství a koukala jsem na nějaký stránky o zavádění příkrmů a tam ho zaváděj v první skupině, tak snad to nebude tragie.
Jinak jsem přes hodinu jezdila s Alexem v dešti, krásně chrněl, ale už ho slyším vrtět se v kočárku.

jmisa
8. pro 2009

Tak Alex je tři hodiny po jídle a netváří se hladově. Není to dítě nemocné? Nebo že by mu snad skoro 200g zeleniny konečně stačilo 😝

kay
8. pro 2009

ahojte,
tak my měly dneska fakt náročný den, nejdřív k té nové doktorce, ta kjsme registrovaní, akorát jsme tam přišli když tam bylo očkování spály, tak tam bylo mega lidí a trochu jsme je omylem předběhli 😅 ale co, objednala nás tak co..

pak jsem se stavila v práci, všechny mařky byly samo ze Stely unešený, pak jsem jela do Brány k dětem a vyměnila tam pár věcí za overal, který jsme dostaly k narozeninám, ale byl nám už malý než nám ho dodali.. no a pak jsme se ještě stavila k mamkce do práce, ta byla taky rád a pak jsme valily na tu rehabku.. paní byla moc příjemná, jsem ráda, žejsme tam šli, prý Stelinka neví jak dál, dostali jsme cviky na posílení ruček, což jsme ráda a taky na nořky nějaký cvičení.. a pak nám paní ukázala jak ji správně nosit, to jsme dělali taky )úplně špatně 😀 takže snad nám to pomůže.. příští pátek jdeme na kontrolu, paní rehabka nás objednala i k mudře, tak jsme ráda.. a ještě nám řekla,že budeme s novou doky spokojení, že ji zná.. 🙂 tak od zítra budeme cvičit, spíš tak hrát-cvičit, dneska Stela skoro nespala, a půjde asi za chvíli do betle..

míšo, nene, udělala jsem domácí jablíčko, ještě ho hodně naředila vodou a přisladila.. Mám pocit že S. nechutnají výrazné a hůavně kyselé chutě.. za chvíli dostane kašu, tak uvidíme.. a podle doky ji mám krmit po 3 hodinách, ať trochu vyhládne (krmím normálně po dvou, ale je fakt, že S. nikdy hlady neřve,ale to udělala asi jen 2x v životě 🙂)

luzza
autor
8. pro 2009

ahoj kočky
tak holky zase vytuhly takhle pozdě 🙄 ,tak je půjdu za chvíli vzbudit,aby neměly večer mekty...
venku celý den pršelo,tak jsme byli jen u babičky...
nemám ještě ani vánoční výzdobu 😝 takže dneska večer to musím udělat! hlavně že už mám čistý okna...

jmisa
8. pro 2009

Kay, co máte cvičit?

A jaký nošení? My nosíme většinou na tygra a občas v klubíčku, teda spíš otevřeném klubíčku.

luzza
autor
8. pro 2009

jmis
já dávám holkám maximálně 150 zeleniny nebo masozeleniny...i když eliška otvírá pusu furt 😅 oni mi pak hodně krkaj a vidím,že jsou přežraný...ale alex je chlap,ten má ten žaludeček určitě větší 😀 😉
kay
tak to je fajn s novou mudrou a s rehabkou 🙂 jo a to jablíčko dáváš syrový?? mě říkal můj pediatr,že když budu chtít dát ovoce,tak povařit nebo podusit...a jestli se mi nechce,tak přesnídávky nebo ty kelímky se 100% ovocem..

luzza
autor
8. pro 2009

jmis
na ten váš husičkovej záklon se nosej miminka tak,že ho máš před sebou,on kouká dopředu směrem od tebe,jednu ruku máš pod prdelkou,druhou přes bříško a mírně nakloněnej dopředu... 😉 a nebo přes rameno jako pytel 😀 (ale je mírně 😉 )

jmisa
8. pro 2009

No před sebou ho nosím, ale jinak nám rehábka kázala variace tygra. A neuroložka zase otevřené klubko.
Přes rameno máme zákaz od obou.
Jinak husí krk dělá jen když pase, jinak ne. Ani ve vodě není v záklonu, tam se jako pokouší, že by si sedal či co. On tím husím krkem prostě jen chce víc vidět. Dřív se zakláněl i u plava, ale to už teď ni.

Jo a Alex si ani nekrkne. jak říkám - nenažranec. 😀

jmisa
8. pro 2009

Jo a ještě plná dávka zeleniny a pod. je prý 150-200g a větší jedlíci i 250 (uvádí se teda ml, ale já to beru jako g.) a ovoce 100-200. ovoce dávám těch 100, to Alexovi zatím stačí a taky jsem zatím líná dusit, tak má kelímky 😀 To by jinak chudák jedl jen banán 😀

kay
8. pro 2009

jmis a jak vypadá otevřené klubko? možná je to ono.. je čelem dopředu a rukou ji držím jakoby křížem za nohu..

luzzi, jj, tzaky jsme ráda.. jablíčko zatím vařím ve vodě, pak sliji a rozmixuju a případně doředím a dosladím.. ale fakt nevím kolik toho sní, ale u ní je to na lžičky..

kelímky neznám 😅

to jablko je hned.. já si dopředu nachystám převař chlandou vodu a jen to tím rozředím a tím to schládne..

Stela je mea unavená, dala jsme ji spát,ale furt tam pořvává a mrčí, tak jdu zas ekouknout..

kay
8. pro 2009

tak jsme koupila stelince duhovou panenku - ruční výrobek českých žen v Banátu, Rumunsku a na jednom lístečku je napsáno že výrobek není určen jako hrečka.. a další leták píše že je to mazlík pro mimi do postýlky, tak jsem z toho paf.. 😅 (něco takového http://www.duhovyskritek.cz/galerie/waldorfske-...)

já jdu ais normálně spát.. 😅

jmisa
8. pro 2009

Kay, otevřený boční klubíčko je v podstatě v náručí.

kay
8. pro 2009

aha, my ji nosili jakoby čelem k sobě ona ručky kolem krku a svoji ruku pod zadkem, klasika.. nebo Martin ji ještě teda nosí na tygříka..

jmisa
8. pro 2009

Kay, jo tak tu klasiku dneska nevidí rádi.

kay
8. pro 2009

no ona se mě asi pro jistotu ani neptala jak nosíme, ale rovnou řekla, od teď resp. od 5ti měsíců by se takto mělo nosit každé dítě.. teď mě tak napadá, žýe se jí příště zeptám na nošení v šátku..

luzza
autor
8. pro 2009
luzza
autor
8. pro 2009

tady je to balení za 54,ale normálně v Tescu ho mají za 39...takže pohoda...holkám chutnaj 😉

kay
8. pro 2009

tak panenka má na sobě lístček, že výrobek splňuje kritéria hračky pro děti, tak to tak budu brát..

luzzi aha díky, to jsme ais ještě neviděla nebo možná spíš na to nekoukala v domnění že je to nějaké udělané mlíčko nebo jogurt.. a jak to chutná? jako výživa ve skleničce? nebo je v tom nějaký zásadní rozdíl?

luzza
autor
8. pro 2009

jmis
mě teda hned od začátku na rehabce radili tyhle dvě polohy...aby ten krk pořádně protahovala...ale ona teda nedělala husu,ale měla jednu stranu zkrácenou,jak ležela v bříšku příčně...

luzza
autor
8. pro 2009

kay
je to 100% ovoce,vůbec nic navíc,ani cukr,prostě nic...jen to je v kelímcích jako jogurt 😀
je to taková hmotička 😀 ,přesnídávka teče,ale tohle ne 😀
maj to většinou v každým větším hypru v dětský výživě...vím,že určo kaufland,tesco i globus...
mají ty samý kelímky i od hippu a stojej skoro stejně...taky jsme je měli 🙂

m.e.l
8. pro 2009

No Luky baští už i syrové ovoce a nestěžuje si. 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru