Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
8. pro 2009

luzzi aha, děkuju, to by mě ani nenapdalo něco takového hleda, jen nevím jestli je to jen ovoce, proč to kupovat 😅
tak Stela se budí už asi 10 min tam kňourá, furt lítám nahoru tak nevím co se děje, byla unavená jak pes.. mlíko měla před hodinou a půl..

jmisa
8. pro 2009

Luzz, Alex přišel na rehábku a už koukal do obou stran a hlavně jako se vším - každá dr. a terapeutka má jinej styl.
My se snažili nosit na tygra, protože tam se mu ještě dobře klopila pánev, ale taky jsem si ho občas házela jako pytel brambor. Zase i tady je potřeba selskej rozum.
Minule jsme měli s neuroložkou time, tak jsme si povídaly a ona mi říkala, že to je potřeba brát s nadhledem, protože na každém člověku se dá najít nějaký nedostatek z jejich úhlu pohledu.
Tož tak to i beru a trochu se se cvíčem flákáme, ikdyž my máme už spíš jen protahovací cviky, sice vojtovka, ale Alexovi nečiní problém, tak čekám, že nám je sebere 😀 a dá spíš zase něco jiného. Navíc 3x za den je fakt cvičit brnkačka.

jmisa
8. pro 2009

Kay, no pro pohodlnost 😀
Já jsem si brala kelímek s sebou do práce nebo dneska na plavčo, aspoń nemusím všude tahat prso a navíc venku už je celkem chladno a táhne u kojení na záda 😀

Alex už víc než půlhodinky chrní, dneska vytuh ihned jak jsem ho položila do postýlky.

kay
8. pro 2009

jmis, no jo 😀 to by mě nenapadlo.. navíc když A. tak pěkně papaá, tak to můlžou hned nahradit míto MM kelímek.

tak nevím asi je Stela zvyklá se v tuhle dobu prost ěkojit, než jde spát, tak chtěla asi jíst.. Nakojila jsem ji a je klid.. ale teda jestli se zase vzbudí za chvíli tak už nevím.. já asi vytuhnu za chvilku u zpráv..

m.e.l
8. pro 2009

No si Lukyho házím přes rameno a někdy před sebe - na tygra tahat 9 kilo mám dóst velkej problém. 😕
Jo Luky dneska taky vytuhl docela rychle, sice chvíli boj - někdo mu furt kradl dudlíka a nemohl zabrat, ale dobrý, je už taky cca půl hodiny tuhej. . .

jmisa
8. pro 2009

Tak jsem zase přidala nějaký fotky, tady to začíná, stačí posouvat na další
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_6.mesic/#D...

m.e.l
8. pro 2009

Ta fotka jak Alex spinká je naprosto úžasná. Jak andílek. 😉

jmisa
8. pro 2009

Mel, škoda, že tak nespí ve dne častěji 😀

macous
8. pro 2009

Ahoj holky,
tak kyčle v pořádku, jsem ráda, že nám už tato starost definitivně odpadla 🙂
Ve čtvrtek jedeme na kukačku k rehabilitační sestře, jak jsme chodili na cvíčo, tak doufám, že nám něco nenaloží, pán se totiž sám ze zad nehne ani na bok, jen u kojení je rychlej jak drak 😀 Záklon nepozoruji, tak uvidíme....

Míšo, teda parádička, je vidět že je Alex naprosto spokojené mimino 😉

Ten náš brundibár má dneska nějaké neklidné spaní, pořád něco brebentí ze spaní a jednou jsem mu musela jít nahodit dudáka, což se teda stává jednou za uherák 😕

A teda když to tak vezmu, tak dneska máme veliké výhody, od plenek až po dlabanec, všechno je téměř připravené k okamžitému použití, to si ani nechci představit, jak byly naše mamky vyřízené z nás, když musely všechno dělat 10x náročněji - no ale zase neměly čas chodit na plavání, cvíča apod.

luzza
autor
8. pro 2009

tak holky dnes usnuly naštěstí hned 🙂

luzza
autor
8. pro 2009

jmis,ten alex má teda kukadla 😵 😵 😵 po kom to má????
mě se zase nejvíc líbí fotky s psicí 😀 😀

luzza
autor
8. pro 2009

holky
kolik dáváte té kaše??
já dělám podle návodu 120 ml vody plus 4 lžíce kaše...ale přijde mi to celkový množství nějak málo 😒
jinak holky už sežraly tu HAMI,takže měly dnes SUNARKU Dobrou noc (rýžovou s banány) a chutnala jim o moc víc! Nela úplně hekala 😅

jmisa
8. pro 2009

Luzz, co máš za kaši:? Jo Sunarku.
Já to dělala podle návodu, ale mám dojem, že jí bylo celkem 200ml vody, se mi nechce vstávat.

Jinak já mám velký oči, ale jinou barvu, tak nevím, jestli je ještě šance, že se vybarví.

luzza
autor
8. pro 2009

jmis
myslíš,že tý kaše je nakonec cca 200? 😕

ty máš hnědý oči??

jmisa
8. pro 2009

Tak jsem vstala, tak 120ml vody a porce je pak 160ml kaše, od ukončenýho 6. měsíce je tam tý vody i odměrek víc. Alexovi to podle návodu stačilo. Teda to bylo u tý mléčný kaše.

Do nemléčný se lilo 200ml MM nebo UM.

Já mám oči takový zelenošedohnědo něco 😀

luzza
autor
8. pro 2009

jmis
tak to by mělo holkám stačit 😒

tak bude mít asi barvu očí po manžovi,ne? 😅 😉

jmisa
8. pro 2009

No muž má modrý, ale tak jinak modrý než Alex. Taky tvar má úplně jiný.

luzza
autor
8. pro 2009

míšo
ta modrá se ještě dobarví,tak barvu zdědí nejspíš po mužovi a tvar po tobě 😵 😵 i kdyby po embriologovi, tak oči má prostě překrásný 😵 😵 😵

luzza
autor
8. pro 2009

my jdeme zítra na kontrolu s nelinkou na neurologii,tak doufám,že bude vše OK...po třech měsících uvidí dr. úplně jiné miminko 🙂 když ji viděla naposledy,pořádně ani nepásla,měla oslabenou tu jednu stranu tělíčka a asymetrii hlavy... teď umí lézt i sedět 🙂

grej
8. pro 2009

Ahoj, tak my jsme dnes poprvé zkusily přesnídávku. Hamánka. Jablko a hruška. Moc jí to chutnalo, snědla asi tři čtvrtě lahvičky k svačině. A k obědu jsem zkusila květák samotný. No je to hnsu, ale aspoň půlku snědla...

Holky jak to děláte s MM, když vám děti tak baštěj příkrmy? Mě bolej prsa jak blázen, když dlouho nepije. Třeba dneska snídala Kačka MM v devět. Pak měla zeleninu k obědu a dokrmila jsem jí z jednoho prsa. Pak dostala trochu té přesnídávky a kojila jsem až před spaním v osm, to už mi to druhý prso málem upadlo bolestí...

Bojim se, že přijdu o mlíko, když budu tak málo kojit. paradoxně teĎ nejvíc kojím v noci, to se budí tak po třech až čtyřech hodinách.

luzza
autor
8. pro 2009

grej
já kojím brzy ráno,jak se vzbuděj...cca 6,30
pak dostanou přesnídávku...9,00
pak masozeleninovej oběd...12,00
pak kojím...15,00
pak mají kaši...17,30
a před spaním je kojím...19,30

ale po každém příkrmu je ještě dokojuju...
ale oni jsou dvě,tak to je asi jiný jak u tebe...

grej
8. pro 2009

Díky Luzzi. Držím palce na zítřejší kontrolu 🙂
No asi jí taky budu muset krmit častěji, abych to mlíko ze sebe dostávala...
Jdu uklidit v kuchyni, je tam bordel jak v tanku. Manžel dělal k večeři bramboráky 😀

Kačka sice dnes usnula extrémně brzy, už v půl deváté, ale musela jsem něco udělat do práce. Jsem totál, ale nedá mi to, nechat kuchyň takhle zaneřáděnou.

Zítra jdem po třech nedělích zase plavat, tak jsem zvědavá, jestli si Kačka neodvykla. Pá

luzza
autor
9. pro 2009

dobré ranko 🙂
grej - vím,jak vypadá kuchyň,když chlap vaří 😉 😀 no nemusí ani vařit,stačí,když si udělá chleba a kuchyň je jak prase 😅

jmisa
9. pro 2009

Ahoj.
Luzz, držím palce na neuro. My jdem k naší plavací neuro zítra, to zase bude, ale už to tak neberu 😝

Grej, já kojila nad ránem, kolem třetí, pak bude kojo teď kolem 8, kolem 10 dostane svačinku - ovoce, kolem poledne oběd - zeleninu a odpo bude 1-2 kojení, jak kdy, ikdyž zvažuju, že to otočím, dám kojo v poledne, většinou mi usne u prsa, tak ho šoupnu vyspat do postýlky a než půjdem ven, tak dostane zeleninku a pak kojo kolem pů5 a v 18-18,30 má UM z lahve na dobrou noc. Po kaši byl moc zapolácnutej a častěji se budil, sice ne hlady, ale byl víc vzhůru.

Jinak mlíko se Ti ustálí, jen když bude cítit, že prsa tvrdnou, tak trochu odstříkej.

m.e.l
9. pro 2009

Bré ranko,
tak terorista dneska vstával v sedm, ale to jen proto, že od 3,15 - 4,45 zlobil. 😝

jmisa
9. pro 2009

Tak Alex je fakt "bezvadnej", když už se jako konečně začal přetáčet, tak se nejraděj přetáčí u kojení, takže kojím kojím, on na boku a najednou na břiše a snaží se pít z té polohy, se z něj picnu. Samozřejmě, že mu to jde blbě a když ho vrátím, tak se vzteká. 😝

kay
9. pro 2009

ahojte,

tak já v noci kojila asi milionkrát.. jsme si myslela že jsme obě tak utahaný z toho včerejšího mumraje a Stela spala asi o to hůř.. 😒

jinak já se ptala včera doky na to jak často ji mám krmit a prý po třech hodinách, že nestačí jinak vyhládnout.. jenže to mi pak taky nevychází těch 6 jídel denně.. každopádně já dokojuju pokaždé, resp kojím 😀 nevím jak poznat že už nemám dokojit.. když přesnídávku třeba už nechce, ale prsa chce obě..

a taky jsme se nezeptala té rehabky jak často máme cvičit, ale asi co nejčastěji.. ne?

luzzi, držím pěsti na neuro, ale věřím že Nelča už je opravdu jiný dítko..

grej, užijte si plavání, myslím, že to děti nezapomenou 🙂

jmisa
9. pro 2009

Kay, většinou se cvičí 3-5x za den. Mělo by to být ty dvě hodiny po jídle a necvičit před spaním.

Jinak ono těch 6x za den vychází, moc se nepředpokládá, že takhle "velké" mimčo bude jíst tak často i v noci.

m.e.l
9. pro 2009

Alex je borec. 😀
Tak Luky jí 5x denně. A cvičit má 3x denně a cvičí tak hoďku po jídle, protože později, to by mi možná i někdy usnul, než cvičil. . . A hlavně když je utahanej tak mi na míči vůbec nespolupracuje. 😠

jmisa
9. pro 2009

Já cvičím vždy před jídlem, ty tři cvíča jsou už brnkačka.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru