Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
29. pro 2009

luzzi to jsme ráda.. 🙂

beru zpět, Stelinka se kvůli mobilu otočí kam chci.. 😀 myslím jako hodiny..

kay
29. pro 2009

jo luzzi ještě mi radily holky, že mám udělat krupičnou kaši - 2 lžičky krupice uvařit ve vodě a do toho zamíchat nutrilon nebo ten sunar.. a je hotovo.. 🙂

jmisa
29. pro 2009

Luzz, já bych se řídila tím, kolik tam dáš vody, jestli dobře počítám, tak jedna odměrka UM je 30 ml vody.

Jinak zrovna krupičnou kaši bych nedělala 😀 pro mě nemá žádný přínos krom zaplácnutí žaludku. Ale já jsem v tomhle pošuk.

jmisa
29. pro 2009

Okopírovala jsem recept
Namočím 1 a půl lžíce vloček do 1,5 dl vody - asi čtvrt hodiny. Pak 2 minuty povařím, smíchám s nastrouhaným jabkem, hruškou, banánem... nebo trochou přesnídávky a přidám odměrku Sunaru.

Já zkoušela jen z ovesných vloček a tam jsem to kydla podle oka, dala jsem tam 2 odměrky UM, ale asi stačí 1, spíš bych se řídila chutí. Ale nedávala jsem do toho ovoce.

jmisa
29. pro 2009

Kay, ještě Tobě jsem chtěla, jak si psala, že u vás nemaj ty zeleninový kaše, tak si kup normální rýžovou, třeba babylove v DM, není ani drahá a můžeš do ní zamíchat uvařenou zeleninu a máš to vyřešené. 😉

jmisa
29. pro 2009

Jsem teď trénovala Alexův pud sebezáchovy 😀 Néééé, normálně jsem ho čapla v oblasti pánve a dala vodorovně nad zem, aby se snažil opřít rukama, což nakonec udělal, ale předtím si stihl narvat do pusinky polodupačky, takže vypadal jako pejsek a ještě se u toho smál a rozhlížel, škoda, že nemám další ruce, to by byla super fotka. 😀

luzza
autor
29. pro 2009

jmis
díky moc 😉 🙂

luzza
autor
29. pro 2009

jinak foto ze včerejška 😉 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jmisa
29. pro 2009

Luzz, dobrá fotka.
Jsem taky zavžovala to sedátko, ale jednak Alex nesedí a druhak nevím, jestli by se nám vešlo do naší pidi vany.

luzza
autor
29. pro 2009

Domča taky přežil bez sedátka 😉 😀 a jakej to byl vodník 😉 😀

jmisa
29. pro 2009

No zase tam může bejt děcko aspoň pidi chvilku samo, já se takhle nemůžu ani otočit pro kapesník, protože je Alex ihned pod vodou, on prostě nepoleží. 😝

luzza
autor
29. pro 2009

no já jsem strašně ráda,páč můžu zatím jednu mazat a oblíkat a druhá se zatím může ráchat...
když je nemusím držet,zatím jsem mohla naházet prádlo do pračky a tak 🙂
takže jirka musel vyrobit další přebalovací desku na pračku 😀

grej
29. pro 2009

hoj holky,
tak my moc režim přes den nemáme, co se týče jídla, protože Kačka se ráno budí pokaždé jinak.
A navíc mi ráno vydrží dost dlouho bez jídla...
Takže já kojím tak cca kolem deváté. Pak máme oběd, ale záleží na tom, kdy jde spát a kdy se vzbudí. To taky nemá pokaždý stejný. Vychází to tak mezi jednou a třetí.. K obědu dávám skleničku masozelenina, sní jí většinou celou, tedy těch 125g. Pak buď kojím nebo dostane přesnídávku (pokud jí chutná, sní celou tu menší od HIppu, tzn 125g) a pak až kojení před spaním cca v osm.

Noci teĎ máme tragický.
Usíná mezi osmou a půl devátou docela v klidu. Jenže pak se vzbudí tak v deset. To jí stačí nahodit dudlík pohladi a odejít. A ona zas usne. Jenže pak se vzbudí znovu po jedenácté a to už tohle nestačí. Brečí v postýlce. Takže dostane kojení a u toho usne a jde do svojí postýlky. Tam spí tak jedný. VZbudí se a je vysmátá, že spát nebude. Nahodím dudlíka, pohladím - a nic. Chvíli si povídá a pak začne brečet. Takže jí jdu zkusit uspat v ruce, protože manža má dvanáctky a musí se vyspat. V ruce je hodná, vypadá že spí, ale nespí. KDyž jí dám zpáty do postýlky, tak řve. KDyž si jí vezmu k sobě, tak sice neřve, ale pořád po mě šátrá rukama, pak hrabe na manžu a tak. Dnska jí trvalo přes hodinu než usnula! Pak se vzbudí tak kolem páté, to dám kojení, usne a jde do postýlky. Za hodinu je zas vzhůru a musím si jí vzít k sobě. Tentokrát ale usínátéměř okamžitě. A vstává tak kolem osmé.

Už se těším až vyzkouším tu metodu pro naučení dítěte spát celou noc. Protože tohle mě fakt vyčerpává a hlavně prudí.

Kaši mi moc nejí, zkoušela jsem hotovou instantní od Hippu, snědla asi tři lžičky. Pak jsem dělala pytlíkovou nějakou broskvovou od Hippu a to snědla jednu lžičku. tak jsem dle rady zakoupila Sunarku na dobrou noc, prý to dětem chutná, tak to někdy zkusím.

Akorát mě štve, že mám čím dál míň mlíka, jak málo kojím. Když nebudu kojit na noc, tak abych o to mlíko nepřišla úplně... to bych nerada...

Dnes jdem na kontrolu na rehabilitaci, tai uvidíme, jestli nás ještě bude chtít vidět. Přiznám se, že to cvičení flákám, protože už se skvěle otáčí doleva i doprava, na břicho i na záda a to i bez cvičení... Jednou nohou už nakračuje jako na plazení a durhou se chce odrážet, ale neohne ťapky, tak se neodrazí.

Jo a začala nádherně říkat PAPA a BABA, takže babičky jsou z toho vedle 😀

kay
29. pro 2009

ahojte,

míšo jo díky, já na ty kaše z dm koukala, chtěla jsem vanilkovou, ale ta byla obilná a to jsem jí tehdy ještě nedávala..

no ta krupice je spíš na noc, na zaplácnutí to je pravda, ale myslím, že to zase jen tak prázdný nebude..

luzzi, sedátka super, a holky už sedí obě? to věřím že Ti to ulehčilo práci při koupání.. 🙂 a Jirka je teda odbrej, že Ti vyrobil ten další přebalovák..

grej, teda normálně závidím BABA a PAPA.. ale ty noci Ti nezávidím.. metodu spaní bez kojení jsme vyzkoušela ale je fakt, že musí ten druhý spát někde kde se vyspí.. 😀 u nás to zafungovalo na půl, upravily se tím noci, že Stela ví, kdy dostane kojení a kdy prostě ne.. takže kojím jen mezi 3a 4h. Kolem 2h dostává UM.

jinak musím se fkat ještě jednou pochlubit (omlouvám se) Stela se začla na těch rukách trochu otáčet do kola když teda něco moc chce.. 😀 hlavně třeba mobil nebo tak.. 😀

jmisa
29. pro 2009

Kay, no vidíš, jak je šikovná.

kay
29. pro 2009

míšo, jo jsme moc hrdá, ikdyž je to jen malý pokrok, ale věřím, že se jí to zalíbí a bude to praktikovat častěji 🙂 a s tím mluvením se snad taky brzo rozmluví, teď je teda užvatlaná hafoa do toho prská 🙂

jmisa
29. pro 2009

Grej, já kojím 2-3x za den a mlíko mám furt a když náhodou je potřeba víckrát, tak i tak si vystačíme, takže toho bych se nebála. Pokud se Ti mlíko tvořit má, tak se tvořit bude i s menší frekvencí kojení a když mlíko "dodělává", tak mu nemusí pomoci ani permanentní kojení.

grej
29. pro 2009

Jmis - s tím kojením, to je fakt... Když má bejt, tak asi bude...

Teď sjme byly na prochajdě s kočárem a chrupla si hodinku a půl. Snad se stihne do těch osmi zase unavit 😀

Jsem fakt ráda, že jsem koupila vložnou tašku a ne korbu. Když už se do tašky nevešla, tak jsem jí zkusila předělat na fusak tím,ž e jí odstraním pevnou přední část. No a zjistila jsem, že to pak i tak můžu strčit do kočáru a prodlouží se to asi o 10 čísel. Takže se tam Kačka pohodlně vejde i s normálnám fusakem a je tak nějak chráněná, že nemusím používat nánožnk. Super!

luzza
autor
29. pro 2009

jo jo kay
holky už pěkně sedí obě 🙂
tak nám táta ještě musel přimontovat zářič do koupelny,aby tam holky neprochladly,takže teď tam budou jak kuřata na grilu 😀 😀

jmisa
29. pro 2009

Trochu fotek, našlapanej Alex v korbě atd. Poslední je jak trénujem trakaře. 😀
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_7._mesic/

m.e.l
29. pro 2009

Míšo, no Alexovi je korba setsakramentsky malá.. . . . No a trakař dobrý, zkusím ho s Lukym. 😀

jmisa
29. pro 2009

No korba je akorát, za hlavu mu strčím prsty, takže tak centimetr. Ale bez fusaku je to lepší, jenže v zimě.... 😀
No co, stejně ho to neba ležet, tak by šel do sporťáku stejně a nám ten sporťák jde do lehu úplného, tak je mi to fuk.

grej
29. pro 2009

Kay - neboj, však ona Stelča bude rychle pokračovat. kačka taky furt nic a dneska mám pocit, že co den to obr pokrok...

kay
29. pro 2009

míšo no je to šikulák 🙂

grej, jj, no já na ni asi moc spěchám, jak se od toho září nic nezměnilo, už bych chtěla nějaký posun, je to trochu sobecké.. 😅 tak se těším i z vašich pokroků.. 🙂 ale je fakt, že začla pěkně jíst tu kaši.. ikdyž dneska teda u oběda řvala jak tur, vůbec nevím proč.. ☹ už aby uměli mluvit.. 😀

grej
29. pro 2009

No vidíš. Kačka sice "mluví", ale zase kaši vůbec nebaští 🙂

Jojo, taky se těším, až budem vědět, co jim je 😉

kay
29. pro 2009

greji 😀 Ty mě fakt bavíš 😀 jenže baští všechno ostatní krom kaše ne? nebo se pletu? jak to vlastně máte s těma příkrmama?

m.e.l
30. pro 2009

Bré ranko,
to zase byla noc. 😠

jmisa
30. pro 2009

Ahoj všem.
U nás standardně, po třetím ječení mě to přestalo bavit a přistál v posteli, kde chrněl do 3 a pak do půl7. Myslím, že než zub vyleze, tak to jiné nebude.

kay
30. pro 2009

ahojte, taak já lítala nahazovat dudel asi po půl hodině až do půlnoci.. pak spala do 3:20 a pak do půl 7h.. pak jsme se váleli u mě v posteli do půl 8h.. je u nás děsná zima, nějak nám hapruje topení ☹

grej
30. pro 2009

Ahoj, u nás po dlouhé době docela fajn noc. Usnula ve čtvrt na devět, kojení ve čtvrt na dvanáct, ve tři a v pět se vzbudila, tak šla ke mě do postele a spala do osmi. Takže jsem se po dlouhé době vyspala!!

Kay - no baštíme jen lahvičkový příkrmy a jen ty, co jsou úplně jako pyré. Jinak nic moc...

Už zkoušíte jogurty holky?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru