Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
2. led 2010

kay, když mi Luky něco nesnědl a nebo měl abnormálně vzteklou náladu, tak jsem mu dala mlíko. O hladu ho nechat by neexistovalo - ohluchla bych. 😀

luzza
autor
2. led 2010

kay
taky bych dokojovala,kdyby snědly málo... ale tahle porce už je OK 😉

luzza
autor
2. led 2010

holky dnes povečeřely kaši z vloček a do toho jsem jim rozdělila jeden kelímek 100% ovoce...
Nela snědla 190 celkovýho množství a Eliška dnes 230!!!! už jsem jí nechtěla dávat a chtěla jsem to sežrat sama,ale ona na mě pištěla s otevřenou pusou,tak jsem jí ještě dala 🤐 🤐 🤐 ona kyne před očima...myslím,že už má určitě kolem 7 kil ...já vím,že je to málo,ale v šesti měsících ještě vážila 5,44 😉

jmisa
2. led 2010

Kay, mně se ještě nestalo, že by Alexovi něco nechutnalo 😀 😀

Jinak ta dávka pro počáteční dobu je 150-200 a větší jedlíci až 250, uvádí to v ml, osobně přepočítávám na gramy. Já dávám 180-190g. Kdybych dala míň tak bude hulákat, že chce ještě. Teda zeleniny. Ovoce má 100-150g podle velikosti jablka, banánu apod. Kaše dávám ze 150 ml vody.

m.e.l
2. led 2010

No Luky má ovoce kolem 150g a oběd cca 170 - 180g, on je schopný hulákat i po 190g. . . Takže je to docela těžký, se nají a já si pak dovolím olíznout lžičku po ovoci a kouká na mě jak na vraha. Dneska jsem musela u svačiny hlídat manžu - krmil totiž on a furt to Lukymu ochutnával. 😀

jmisa
2. led 2010

Mel, no on jako huláká pokaždý, ale zacpu mu pusu vodou a pak už nehuláká, když má fakt hlad, tak huláká dál i po napití 😀

m.e.l
2. led 2010

Míšo, no já zacpávám po ovoci a jogurtu dudlíkem, po obědě flaškou a pak dudlíkem. 😀

kay
2. led 2010

luzzi, tak to jsme na tom stejně, ne ž eby Stela toho snědla tolik, ale taky myslím, že Stelinka nakynula.. kdy jdete na kov 8m? já jsem zvědavá kolik bude Stela vážit..

takže holky když to shrnu pro mě blbou -

ráno kojení
dopoledne dám jogurt nebo ovoce cca 100-150ml
poledne oběd cca 150 kaše se zeleninou
odpoledne svačina kojení
večer - kaše cca 130ml někdy s ovocem, obilná pak koupání a kojení
2. večeře cca 130ml UM

je to tak dobře? a dáváte třeba dětem už žvejkat ten rohlík?

jmisa
2. led 2010

Já zatím žvejkat nedávám, na Alexe je ještě brzo, ale v tomhle jsem úchylák, rohlík je pro mě nebrat. Celozrnné se doporučují až od roka a ty bílé mi jsou proti srsti. Takže pokud bude Alex něco žužla, tak spíš jablko nebo ty kukuřičné křupky, myslím, že jsou i pohankový nebo jáhlový, někde jsem to viděla ve zdr. výživě.

m.e.l
2. led 2010

kay, dala bych mu žvejkat rohlík, ale on všechno vezme do ruky, začne mávat rukama a rozčilovat se, místo aby si to vrazil do pusy a jedl. 😀 😝

luzza
autor
2. led 2010

kay
na rohlík velkej pozor!!!! lepí se na patro 🤐 a pak může být problém... budeš jí to prstem ďoubat dolů...
ty kukuřičný křupky jsou fajn 🙂 holkám chutnaj a ještě je tím na chvíli zabavím 😀 😀
já teda holkám ještě jogurta nedávám.. dr říkal,že když kojíme,stačí až od 9.měsíce...
a jsem taky zvědavá,kolik bude stelík a elík vážit 😉 🙂

grej
2. led 2010

Ahoj, takže:
Kaše Hipp je mléčno obliná, probiotická, s broskvemi a meruňkou.Na návodu píšou, nechat bobtnat minutu a dávkování dle tabulky. Takže pro Kačku 135 ml vody a 3-4 polévkové lžíce.
Jak jsem psala, nezhoustlo to ani omylem.

Ovšem u Sunarky koukám zásadní chyba. Je sušená mléčná krupicová s medem. Ale já blbec místo 120 ml vody a 3-5 lžic dala 140 vody a 5 lžic. Jsem se nějak překoukla, či co. 😕
Tak schválně to zkusím se správným poměrem a uvidíme. Ale ta od Hipp fakt nezhoustla... 😅

Teda ale máte jedlíky. Kačka sní k obědu jen tu malou skleničku 125 g a už nedokojuju. A k sváče sní jak kdy, někdy 125 přesnídávky, někdy jen půlku... Dnes jsem jí zkusila dát jogurt a až si stáhnu od mámy fotky, tak uvidíte jak moc jí to "chutnalo" 😉

kay
2. led 2010

grej, Ty máš hipp? já myslela hami.. no zkus podle návodu a uvidíš 😀

míšo, no já taky nefandím bílýmu pečivu, ale vím, že se to nějak dává dětem žvejkat kvůli lepku ne? ikdyž když dáváme obilnou kaši s lepkem, tak asi nemusím, mě to jen tak napadlo..

luzzi no taky jsme moc zvědavá.. co si pamatuju, tak Stelinka už elišku minule předběhla 😀 ale 230ml kaše rozhdoně nejí :-d

grej fakt tak málo? no možná ta kaše je jedlejší.. jsem zvědavá na fotky 🙂

tak Stelinka právě vysosla 150ml hami hajaja a jsem zvědavá kdy se vzbudí 🙂

luzza
autor
2. led 2010

kay
já přidávám do přesnídávky sušenku od sunárku...tam je taky lepek (je pro děti od 6.měs) 🙂
grej
taky mě napadlo,že nevíme,čemu říkáš hustý 😕 😕 lžíce tam rozhodně nestojí 😀 😀 😉

m.e.l
3. led 2010

Bré ranko,
tak Luky usnul až před desátou hodinou, jaksi si navykl spánek od čtyř do šesti, takže jasný, že pak chtít aby usnul v sedm je holý nesmysl. Musím on pondělka "převychovat" na staré dobré časy, teď přes ty svátky si ten režim totálně rozhodil. No ale zase k dobru musím říct, že první nahození dudlíku ve čtvrt na pět a pak v sedm vstávačka.

kay
3. led 2010

ahojte 🙂

tak dneska noc nic moc, snad t odopo brzo zalomí 😀

luzzi aha díky, no to jim dáváš na svačinu asi že? já si je zrovna přes svátky objednala spolu s těma kašema zeleninovýma..

mel no tak to máš noc super ne? sice usnutí pozdě, ale zato ses vyspala.. na mě nějak působí ten úplněk, jsme uatahaná jak pes, ale už třetí den nemůžu usnout.. dneska jsem čučela do půlnoci, pak nahození dudlíku před druhou, ve 3 a ve 3:15 kojení, pak jsme zase nemohla usnout a vstávačka na kojení v 6:40 a pak už neusla.. ☹

holky mám dilema, vychází mi blbě ten oběd, co myslíte, mám raději dát oběd po 2 hodinách, abych dodržela tu kaši nebo mám dát po 3 hodinách ale nakojit? jedeme do plavání a tam jí kaši prostě nedám.. ☹ nebo jí mám dát kaši třeba už na dopo svačinu?

m.e.l
3. led 2010

Kay, tak ji dej kaši už za dvě hodiny. My dodržujeme většinou časy 6 (7), 10, 13, 16,19 - plus mínus půl hodina, záleží na tom kdy Luky vstane.

kay
3. led 2010

mel no já právě to mám dost podobně resp se to liší třeba o 1/4 hodiny nebo tak ale taky podle toho jak vstane.. takže dneska jsme měly snídani v těch 6:45 a to mi pak svačina vychází na 9:45, ale asi ji teda nakojím v 9h a pak jí dám oběd v 11:45 a ve 12:15 pojedeme na plavání.. já se omlouvám, že to tak řeším 😅

jmisa
3. led 2010

Ahoj všem.

Kay, někdy taky šachuju s jídlama jak blázen 😀 aby mi to vycházelo.

grej
3. led 2010

Ahoj holky,
Kay, no jo, Hipp. Dostali jsme vzorek v lékárně zadarmo.
Dnešní noc katastrofa. Usnula před devátou, vzbudila se v půl dvanáctý- kojení. Pak spala do dvou, ale pak nechtěla spát a víceméně byla vzhru až do pěti 🙄 Ona ani moc nezlobí, povídá si, pobrekává, ale vypadá jako naprosto vyspalá. Přitom odpoledne spala od půl třetí do půl čtvrtý a pak nic. V pět kojení a pak vzhůru od sedmii 🙄 Alehrála si v postýlce, tak jsem si ještě poležela se zavřenýma očima...
My snídáme až kolem deváté, takže mi odpadá dopolední svačina...

luzza
autor
3. led 2010

dobré ranko 🙂
foto z dnešního rána 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jmisa
3. led 2010

Luzz, holky jsou pěkně roztlemený, co jste před nima vyváděli? 😀

Jinak náš Otesánek právě zbodnul 150g ovesný kaše s jablkama. Už mi přijde, že jsem to docela vychytala, co do množství a konzistence. Akorát jsem doufala, že mi trochu nechá, tak na talířku nic, jsem si akorát "ulila" dvě lžíce v kastrolku 😀

kay
3. led 2010

Luzzi, krásný holky 🙂

my se dneska vrátili z olavča, stelince se to moc líbilo, už jsme se troch upotápěly, víc teda já, když jsme uklouzl a málem zahučela do vody 😀 jo a na oběd Stleinka snědla zase 100ml kaše resp ze 100ml vody a k tomu druhou půlku cca 60g mrkve.. tak zítra buď zkusím kaši bez příchuti s mrkví a nebo možná udělám brkaši a k tomu mrkev.. uvidíme na co budu mít odvahu.. 🙂

grej no a není to nějak u Kačky posunutý tím, že jí tak pozdě ráno? ráno s etaky snažím Stleinku ignorovat jak to jde 😀 ale teď přes svátky jsem musela vstávat, bo by budila v chůvě M. ☹

jmisa
3. led 2010

My máme první povánoční plavčo v úterý, to jsem zvědavá. Minule tam byla dost studená voda. A hlavně jsem s Alexem moc potápění doma netrénovala, tak ho asi dneska zleju hrnkem, jestli si vzpomene 😀

kay
3. led 2010

míšo myslím že vzpomene. já taky Stelinku jen při koupání víceméně přetřu mokrou rukou po obličeji a dobrý 😀 a dneska jsme měli ze začátku teplou vodu "po mrňatech" ale pak už mi přišla studená.. a hlavně jsme měli u sprch zimu ☹ snad se ty děti aspoň otuží no 😠 tak jsem uvědavá jak dopadnete 🙂

kay
3. led 2010

ahojte,

tak koukám, že užíváte poslední večer volna, hlavně na Luzzinku myslím, že to budeš mít teď asi těžké.. ☹

my jsme chtěli hezký večer.. ale vzbiklo z toho čučení na telku.. a jdu spát. hladová. 😠

luzza
autor
3. led 2010

hoj holky
kay, jsi hodná 😉 😉
opravdu těžkej večer 😒 od zítra zase válčíme samy...
ale s vámi to nějak zvládnu 🙂

kay
3. led 2010

luzzi snad pomůžem aspoň v něčem..

hele holky a co nějak sraz třeba na jaře?

m.e.l
4. led 2010

Bré ranko,
hmco takhle sraz v létě až nám budou dělat výtahy? Budu asi trávit čas po návštěvách. . . . 😀

luzza
autor
4. led 2010

dobré ranko 🙂
u nás spousta sněhu a -4 C...
taky doufám,že vás někdy uvidím 😵 😵 bylo by to prima 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru