Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
6. led 2010

Bré ranko,
Kay neměj depku, Stelinka se aspoň už vzpírá na natažených ručičkách. . . Luky si stále hraje na bojovníka v nízké trávě. Dneska jdeme na rehabku, tak jsem zvědavá. . .
Nic dítě se vzbudilo, tak mu jdu dát jíst. V noci byl dudlík asi 3x.

jmisa
6. led 2010

Ahoj.

Náš mladej má snad nateklý oko nebo co. Teď nevím, jestli se do něj nemajznul, ale "ránu" nevidím, tak jsem zvědavá, co z toho vyleze. 😝
Dneska jdu k zubařce, naposledy jsem byla v těhu, moc se netěším, uááááááááááá.

Alex vydává spoustu zvuků, hubu nezavře 😀 Ale nejradši má věci s písmenem rrrrrrrrrr, takový grrr apod. a taky jéééééééé, on je určo i v tomhle mimo tabulky 😀 😀

jmisa
6. led 2010

Mel, on se Alex taky moc nenamáhá, vzepře se, jen když fakt nutně potřebuje, jinak se válí po pupku 😀

m.e.l
6. led 2010

Míšo, jo tak Luky ani když nutně potřebuje, na to začne halekat na lesy a počká až ho vezmu do náruče a on se podívá z vejšky.
Dopr* zase zlobí výtah, už vidím, jak budu mít oblečenýho Lukyho na rehabku a poběžím do -1 docvaknout výtah. . . Luky zburcuje řevem půl paneláku.

jmisa
6. led 2010

No a co, maj zavírat výtah.
Alex ječí pokaždý, když ho rvu do kočárku a přitom zase tak navlečenej neni.

m.e.l
6. led 2010

Míšo, on ten výtah zlobí. . . Když se v -1 nedovře, tak si ho nepřivolám do pátého patra, tzv. zákon padajícíhop trusu. Jelikož jsem doma sama, tak budu muset nechat Lukyho o samotě na chodbě a utíkat ho zavřít. . .

jmisa
6. led 2010

A ty si vozíš kočár domů?

m.e.l
6. led 2010

Míšo jj, mám ho před bytem. Nemáme řádnou kočárkárnu. . . .

jmisa
6. led 2010

Aha. A to se nebojíš, že Ti ho před bytem někdo čmajzne?

m.e.l
6. led 2010

Míšo, do bytu se mi nevejde. . . Takže smolík pacholík jak se říká. . . A v kočárkárně, která je údajně kočárkárna, tak hrozí zničení, případně ukradení 100x větší. . . Správce říkal, že by snad mohl uvolnit místnost ve vedlejším vchodě, ale asi neví co je to tahat fusak, desetikilové dítě, tašku někam do vedlejšího vchodu. Ke všemu kam si to dítě během oblékání a zamykání dveří asi naložím?

jmisa
6. led 2010

Aha, hmm, my máme dole v baráku kočárkárnu, jsou tam i kola. Fusak nechávám v kočáře. 😝

m.e.l
6. led 2010

No když máš kočárkárnu, kde máš trochu jistotu, že se s kočárkem nic nestane tak dobrý. Ale ta "naše" pro minimálně dva vchody je u dveří, které nikdo nezavírá a byla xkrát vykradena a před cca rokem a půl se tam vyplavily sračky. . . takže asi tak. . .

jmisa
6. led 2010

No s těma sračkama se nám to taky může jednou stát, ale já bych ho před bytem nemohla nechatm jednak nejni místo a druhak bych o něj stopro přišla.

jmisa
6. led 2010

Zvláštní, Alex už víc než hodinu chrápe, už jsem ho byla zkontrolovat, zda žije 😀

m.e.l
6. led 2010

No tak my před bytem místo máme, takže tam být může. A na patře jsme celkem dva byty. . .

grej
6. led 2010

Ahoj holky,
jsem se blbě vyjádřila. Tou doktorkou jsem myslela rehabilitační. Moje pediatrička vůbec nekontrolovala, jak Kačka pase. Nebo jak se hejbe. Jen před Vánoci, když jsme byly na posledním prevenaru, se ptala, co už všechno umí. Toť vše. O poslání na rehabilitaci jsem si řekla sama. A rehabilitační právě jen koukla jak pase a co se mi nezdá. Žádný takový zkoušení a diagnozy jako u Kay...

Mám pocit, že už tam teĎ chodíme jen tak aby měli body. Cvik co jsme měly už dělat nemáme (Kačka na něj ani moc nereagovala) a teD mám takový prapodivný držení Kačky u sebe na boku s tím, že jí nohy visej dolů, jednu má pokrčenou a opřenou a účel je, aby se vzpínala a ohýbala i tu druhou. Jenže jak píše Mel - udržte desetikilový dítě v jedný ruce, kor když se vzpouzí. Navíc na mě prdí a spíš se jen mele než aby pokrčovala nohy 😅

Naše noc zase katastrofa. Usnula u kojení, super. Jenže pak jí M. vzbudil telefonem 🙄 a trvalo jí snad hodinu než zabrala.Musela jsem jí udrndat v ruce. Jinak slušně už zabírá sama. Pak se vzbudila klasika - ve čtvrt na dvanáct. Kojení. Pak v půl jedný - povedlo se mi jí uspat bez vyndání z postele (poprvé v životě). Pak ve třičtvrtě na dvě. To už se mi to nepovedlo - kojení. Pak sláva - spaní až do čtvrt na pět. Šla ke mě do postele a spala do čtvrt na osm...
Jsem zvědavá, jestli jí to odnaučim.

Tak jsem to včera dostala a dnes máme plavání. Ale nechci to rušit, takže jsem vytáhla mooncup a mám pocit, jako by ten rok a půl bez krámů ani nebyl 😅

kay
6. led 2010

ahojte, tak jsme zpět..

takže rehabka docela dobrý, máme brát pyridoxin (nějaký vitamín B6 myslím), prý na dozrání nervů..
Třes rukou je prý jen v afektu takže dobrý..

na rehabce nám řekla, že tonení prý jen v afektu tak si vyberte.. no a dostali jsme další 3 cviky, resp obměnila jeden a dostali jsme další 2.. jen já mám pocit že už si žáýdný nepamatuju.. jeden má být ve finále na kolínkách a opřená o mě, druhá nějak tlačit pánev na boku v leže doůlů aby se jakpřekulovala na břicho a z toho ji pak trochu za zadek zvedat, aby pod sebe dávala ruce.. no mám hlavu jak balon a nevyspalá teda jsme mega.. šla jsme spít kolem půlnoci, pak byl několikrát dudlík a kojení teda až ve čtvrt na 5.. což jsmes e sama divila, protože na UM se vzbudila o hodinu dřív..

grej, no já teda nevím, ale narehabce kontrolovat jen jak pase mi přijde divný.. hlavně u 8mi měsíčního mimča.. možná o Stelu projevují větší zájem protože je nedonošená.. Se mě dneska ptala, jestli chodíme ještě do nějaké rizikové poradny a já na ni koukala jak puk, když nás nikdy nikdo nikam neposlal. ☹ a jsme teda hrozně naštvaná na toho předešlýho pediatra a hlavně na sebe, že jsem to podcenila.. ☹ s tím spaním, být Tebou s tím začnu dělat něco co nejdřív, protože podle mě čím později, tím to půjde hůř a bude t otěžší pro Tebe i Kačku..

mel teda problémy s výtahem Ti nezávidím, vedlejší vchod a kočárkárna je fakt vtip..

luzzi, no jo taky ti to dalo asi práce se cvičením než se holky dostali tam kde jsou.. a ten rozdíl je přece normální. ale je opravdu asi těžké nesrovnávat.. 😀 hlavně když je nelinka tak extremně šikovná 🙂

grej
6. led 2010

Tady jsou ty fotky z krmení jogurtem 🙂
http://picasaweb.google.cz/gregorova.jirina/8Me...

hanulka3112
6. led 2010

Ahojky Holky.
Kay mě malí taky moc nepijou, dělám jim čajíky, každému trochu, pak jim to dám do ruk a snaží se to pít samí, ale spíš to jen ocucávají a semtam cucnou 😀 z těch DM hníčků jim to nějak nejde tak jim to ještě dávám do kojo lahví 😉

Meli vidím, že dáváš už i jogurt, takže jim už taky můžu zkusit dát a od jaké značky jim dáváš, ti moji mají stejně nejradši ovoce, to je vždycky nedění než do nich naspu zeleninku 😀

jmisa
6. led 2010

Jsem z5 od zubařky, hurá, nic mi nedělala. 😝
Grej, mooooc pěkný.
Kay, ten cvik nechápu, vůbec si ho nedovedu představit, jsem tu z Tvého popisu Alexovi zamotala tělo 😀

kay
6. led 2010

no dítě je na boku a ty mu tlačíš směrem dolů na pánev jakobys ji stahovala dolů na břicho a až se překulí, tak ji nenápadně vezmeš za boky a lehce nedzvedneš, aby si dávala ručky pod sebe a pak ji dáš trochu výš až bude stát jako na ručkách a zadkem u tebe.. resp. ted ho ne ji 😀 Ty máš kluka..

imiska24
6. led 2010

Ahoj holky,
co jste si s sebou brali do porodky pro mimča?Nevím jestli si mám vzít i nějakou larisu,zavinovačku........?

jmisa
6. led 2010

Imis, já nebrala nic, až den před propuštěním mi přinesl manžel věci na cestu dom.
Vystačila jsem i s jejich plínama.
Každá porodnice to má jinak, ale oblečení aspol. většinou nepotřebuješ nikde. Ono taky se často tyhle věci znečistí, tak co bys tam dělala se svým? To by byl prcek ve špíně, než by muž přinesl?
Většinou je tohle info na stránkách porodnice.

imiska24
6. led 2010

Jmis,díky.Když jsem byla teď domluvit si pediatričku,tak ta mi říkala ať si nekupuju pro malou žádnou kosmetiku a nic podobnýho.Prý v porodce dávaj nějakej balíček.Tak jsem zvědavá,hlavně aby to už přišlo.
Jsem jak velryba,nepohyblivá 😀

jmisa
6. led 2010

Imis, no kosmetika Ti stačí obyč slunečnicový olej z lékárny, rozlévaj to tam, to bohatě pro počátek stačí a asi bepanthen na zadeček a i bradavky a pak líh na pupík. To bych pořídila.
No velryba, ale v zimně, v létě bys ještě otekla 😀

m.e.l
6. led 2010

Jsem tu.
Hanul, dávala jsem Activii, teď dávám Holandii. . . .
Příběh dne - a prosím nesmějte se jo? Takže takhle krásně si dojedu autobusem na Letňany, než dojdu k výtahu, tak mi povídá ženská, že je v kolejišti pes a metro nejede. No nic říkám si, kouknu se přesto výtahem dolů, třeba se něco dozvím . . . Nedozvěděla, vyjíždím zpátky nahoru, chytám řidiče NAD, Ti taky zatím nic nevědí, co mají dělat a kam jet. . . Jdu teda na zastávku, že jako 186 na Holešovice, občas takhle kouknu vedle přes nástupiště zda tam nenastupují lidi do nějakých jiných busů. Za chvíli sleduji, že se tam něco děje, tak tam jdu a zjišťuju, že náhradní autobusy odjíždějí ze zastávky, která se téměř nepoužívá - je u parkoviště P+R. No lézt zpátky do metra a vylézt tam (tuším že tam snad ani nejsou jezdící schody natož výtah) je nemyslitelné. Tudíž to beru přes silnici, trávník, silnici až na zastávku a dobíhám ten bus . . . (Dítko usíná). . . . Volám mamce, za nic na světě nemůžu najít číslo na rehabilitaci ani vzpomenout si na jméno dr. . . Mamka zjišťuje číslo a vyřizuje, že to buď nestihnu a nebo přijdu pozdě. . . Na Holešovicích jsem v 11,30 (to jsem podle původního plánu měla už být na Pankráci a v klidu kráčet k centru). "Znásilňuju" mladíka aby mi pomohl s kočárem po jezdících schodech, naštěstí jeli i směrem dolů, nastupuju do metra, počítám stanice a minuty. Na Pankráci jsem 11,49. (Dítko se probírá) Rychlostí blesku letím, kloužu, kmitám směr rehabilitace. Dobíhám s vyplazeným jazykem v 11,59. . . No dobrý proběhla rehabka - nový cvik na vzpřímení, jedu pak za Jančou a Kubíkem. . . Proběhne návštěva, dostala jsem moc dobrej oběd, pochovala si Kubíka - neuvěřitelné, že Luky někdy byl taky takovej, pomalu jsem se ho bála mít na ruce. Orientačně jsem si u ní hodila Lukyho na váhu (9760g). No šli jsme pak na procházku, od Thomayerovky jsem pak jela na Budějárnu, sjela výtahem do metra, přijelo metro mířící na Letňany (pro neznalé jezdí tam každé druhé). A souprava nezavírá dveře, nic se neděje. . . dítko se budí (usnul na začátku procházky). . . Po chvíli že jako z technických důvodů je přerušen provoz, nevystupuju a čekám, stejnak jiné spojení pomalu neexistuje. . . Po 20ti minutách vyndavám Lukymu svačinu, dávám najíst, proklínám svět. . . Za dalších 10 minut se souprava rozjíždí a my míříme domů. Zničená jsem tak dokonale, že i jedu domů klasickým autobusem, na čekání na nízkopodlažní nemám sílu. . . . . 😝

jmisa
6. led 2010

😀 😀 😀
se vůbec nebavím 😀 😀

Jakej cvik? Ukoj zvědavou 😲

m.e.l
6. led 2010

Na břiše, jednu nohu na podložce druhou z ní dolů. Jednu ruku podél těla - přidržím pupkem, mojí rukou tlačím loktem zadek do podložky a prstama držím a trochu vytahuju hlavičku (položenou na čele), druhou rukou prstem podpírám loktem a palcem vsazuju ramínko . . . Nevím zda je to pochopitelné. . . .

jmisa
6. led 2010

Mel, je, to děláme taky.
Jak se Ti to dělá? Laex mi děsně odporuje tou hlavou. 😝

m.e.l
6. led 2010

Míšo mě snad odporuje vším. . . 😠

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru